Похід у національний музей імені Андрея Шептицького

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка

Інформація про роботу

Рік:
2014
Тип роботи:
Есе
Предмет:
Інші

Частина тексту файла

Національний університет «Львівська політехніка»
Есе на тему: «Похід у національний музей імені Андрея Шептицького»
Львів-2014 На жаль, мені не часто випадає нагода відвідувати музеї рідного міста. У щоденних клопотах не вистачає часу доторкнутись до культурної, художньої скарбниці міста Лева. Але коли вдається знайти вільну хвилину, особливо коли приїжджають друзі з інших міст і просять показати їм Львівські музеї, я, в першу чергу, веду їх на проспект Свободи, де у самому серці Львова, у затінку каштанів велично стоїть будівля національного музею імені Андрея Шептицького. У наступному році цій пам’ятці вітчизняної культури і мистецтва виповниться 110 років.
Заклавши музей у 1905 році, предстоятель Української греко-католицької церкви, митрополит Галицький та Архієпископ Львівський Андрей Шептицький, у 1913 році передав його у дар українському народові. Велику роботу з укомплектування музею провів Іларіон Свєнціцький, відомий український історик і мистецтвознавець, який багато років був директором цього музею. З гордістю я розповідаю своїм приїжджим друзям, що у фондах цього закладу знаходиться понад 150000 експонатів. У музеї діють постійні експозиції, зокрема «Давнє українське мистецтво», «Мистецтво ХІХ – початку ХХ століть», «Українське мистецтво ХХ століття», «Народне мистецтво». Фантастичне враження залишається від колекції українського сакрального мистецтва ХІІ – XVIII століть. До речі, ця колекція найбільша й найповніша в Україні. Скульптура, рукописи, декоративна різьба, гаптовані церковні тканини але мене особисто найбільше вражають ікони. Пречиста Діва, Син Божий, Святий Миколай дивляться з потемнілих від часу ікон просто тобі в душу. Із цього залу я завжди виходжу з відчуттям якоїсь піднесеності і морального очищення.
Мистецтво ХІХ – початку ХХ століть представлене живописними творами художників Наддніпрянщини та Західної України: К. Устияновича, С. Васильківського, А. Манастирського, І. Труша, О. Кульчицької та інших талановитих митців. Особливою гордістю музею є низка оригінальних творів Т. Шевченка. Це і гравюри, і замальовки, і живописні полотна. Я був у музеї у березні, коли святкували 200-річний ювілей від дня народження Кобзаря. Тоді, крім робіт, що постійно перебуваються у музеї, була представлена велика експозиція творів Шевченка, спеціально привезена до Львова. Крім робіт самого Кобзаря, там були роботи інших художників, присвячені поетові-трибунові. Особливу цікавість у мене викликали плакати, у яких Кобзар разом з українцями на Майдані, перенесений у сучасну Україну. У залі, де розмістилась виставка, присвячена нашому Пророку, була збудована символічна барикада з Шевченкових «Кобзарів». Автори, як мені здається, хотіли наголосити, що Тарас Шевченко і сьогодні веде українців на боротьбу за волю. Мене вразила ця експозиція, яка ніби перекинула місток від борця за волю України ХІХ століття до його нащадків у ХХІ столітті. Пророчі слова поета: «Борітеся – поборете!» сьогодні важливі й актуальні, як ніколи. Побачивши саме цю експозицію, надихнувшись українським національним духом, волелюбність, я ще раз переконався, що музей – це не просто зібрання кращих творів мистецтва, культури. Це живий організм, який функціонує для того, щоб не просто демонструвати якість старожитності, а нести духовність у суспільство, піднімати національний дух, сповнювати нас національною гідністю, гордістю за свій народ, за свою історію, культурі і, найголовніше, прагнення захищати це культурне надбання, захищати свою Батьківщину.
Антиботан аватар за замовчуванням

01.01.1970 03:01

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Останні оголошення

Новини