Оцінка внутрішнього і зовнішнього середовища організації як етап стратегічного планування

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
Інститут економіки і менеджменту
Кафедра:
Кафедра менеджменту

Інформація про роботу

Рік:
2009
Тип роботи:
Лабораторна робота
Предмет:
Підприємництво

Частина тексту файла

Міністерство освіти і науки України Національний університет «Львівська політехніка» Інститут економіки і менеджменту Кафедра менеджменту і міжнародного підприємництва
Лабораторна робота 2 «Оцінка внутрішнього і зовнішнього середовища організації як етап стратегічного планування»
Варіант - 3
Львів 2009 Мета роботи: Вивчення механізму впливу чинників внутрішнього і зовнішнього середовища; дослідження їх впливу на діяльність організації в умовах вибраної стратегії; оцінка стану організації. Технічні засоби: комп’ютер, форми для заповнення, графічні засоби.
Лабораторна робота 2 з курсу "Основи менеджменту" Оцінка та аналіз впливу факторів зовнішнього середовища організації прямої дії з/п Назви факторів Характеристика взаємного впливу факторів на організацію Оцінка впливу факторів у балах, Х Значимість (вага) факторів для організації, Qпд Вага факторів, Rпд 1 Споживачі Організація виробляє складну апаратуру спеціального призначення і телевізійну техніку, щоб задовольнити потреби споживача. 1 0,15 0,15 2 Постачальники Постачальники забезпечують організацію необхідними вхідними елементами. 2 0,18 0,36 3 Конкуренти Заохочують організацію постійно вдосконалювати свою виробничо-реалізаційну діяльність з метою досягнення необхідного рівня конкурентоспроможності. -2 0,12 -0,24 4 Державні органи влади Державної частки у статутному фонді акціонерного товариства немає. 0 0,07 0 5 Інфраструктура Розвинута інфраструктура підприємств, вигідне розташування біля кордонів і транс'європейських магістралей. Виробничі площі мають зручне розміщення поблизу залізниці, наявність виробничої інфраструктури. 5 0,23 1,15 6 Законодавчі акти Організація функціонує на засадах базових законодавчих актів 1 0,6 0,6 7 Профспілки, партії, громадські організації Здійснюють контроль за дотриманням трудового законодавства, дбають про покращання умов праці та її оплати, охорони здоров'я та відпочинку. 1 0,11 0,11 8 Система економічних відносин у державі Через кризу зменшується виробництво товарів -3 0,13 -0,39 9 Організації-сусіди Організація пропонує вільні виробничі площі 0 0,07 0   Оцінка та аналіз впливу факторів зовнішнього середовища організації непрямої дії з/п Назви факторів Характеристика та механізм впливу факторів на організацію Оцінка впливу факторів у балах, У Значимість (вага) факторів для організації, Qнд Вага факторів, Rнд 1 Міжнародні події Впливають якщо вони стосуються організації. Наприклад, співпрацювання з організаціями з інших країн. -2 0,1 -0,2 2 Міжнародне оточення Організація розташована біля кордонів і транс'європейських магістралей, які відкривають широкі перспективи для співпраці з зарубіжними партнерами. 3 0,13 0,39 3 Науково-технічний прогрес Організація впроваджує більш якісніші технології виробництва і це дає можливість покращити якість продукції та зменшити її вартість. 5 0,22 1,1 4 Політичні обставини Напередодні президентських виборів кандидати приймають сприятливі для функціонування підприємств законодавчі акти. 1 0,09 0,09 5 Соціально-культурні обставини Не дуже високий рівень доходів населення не буде сприяти формуванню висококваліфікованої робочої сили. -1 0,07 -0,07 6 Рівень техніки та технології Рівень техніки на високому рівні, тому він забезпечує нешкідливі та безпечні умови праці робітників 4 0,2 0,8 7 Особливості міжнародних економічних відносин Пропонується зарубіжним фірмам створення сильних підприємств 3 0,09 0,27 8 Стан економіки Економіка, що розвивається 1 0,1 0,1   Оцінка та аналіз впливу факторів внутрішнього середовища організації
з/п Назви факторів Характеристика факторів Оцінка фактора в балах 1 Цілі Цілі у концерну середньострокові. Товариство пропонує спільну діяльність: з організації сучасного інструментального виробництва для потреб регіону, зі створення енергогенерувальних установок на принципі конгенерації, з організації туризму, розбудови готельних та кемпінгових комплексів на базах товариства на Чорноморському узбережжі Криму. 3 2 Структура Це велика багатогалузева компанія, в яку входять науково-виробничі, промислові, торгово-сервісні, транспортні та інші підприємства й представництва. 5 3 Завдання Виробляють складну радіоелектронну апаратуру спеціального призначення. Виготовляється і реалізується широкий модельний ряд сучасних мультисистемних телевізорів. 5 4 Технологія Великосерійні технології. Телевізійне виробництво оснащене високотехнологічними автоматизованими лініями виготовлення плат друкованого монтажу і лініями виготовлення телевізорів, апаратурою тестування, контрольно-вимірювальним і діагностичним обладнанням для контролю вузлів, блоків і телевізора загалом. 4 5 Працівники Висококваліфіковані спеціалісти 5 6 Ресурси У концерну наявні такі ресурси: фінансові, трудові, матеріальні, інформаційні 4  
Висновок:
Всі фактори внутрішнього середовища позитивно впливають на організацію. Фактори зовнішнього середовища прямої дії: споживачі, постачальники, інфраструктура, законодавчі акти, профспілки позитивно впливають на організацію; конкуренти, система економічних відносин у державі – негативно впливають; державні органи влади не мають впливу. Фактори зовнішнього середовища непрямої дії: міжнародне оточення, науково-технічний прогрес, політичні обставини, рівень техніки та технології, особливості міжнародних економічних відносин, стан економіки позитивно впливають на організацію; міжнародні події, соціально-культурні обставини — негативно. Для цього концерну стратегічною альтернативою розвитку є обмежене зростання. Сьогодні в Україні економіка розвивається, але зараз у країні економічна криза. Тому для цієї організації потрібно обмежене зростання, оскільки зараз знизилося виробництво товарів.
Для реалізації цієї стратегії потрібно визначити рівень ризику, ринкову ситуацію, вплив минулих стратегій, очікувану ефективність, вплив внутрішнього і зовнішнього середовища. Якщо ця стратегія не покаже себе в дії, тоді нам потрібно буде знайти іншу стратегію.
Антиботан аватар за замовчуванням

01.01.1970 03:01

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Останні оголошення

Новини