Адміністрація вирішила продати даний сайт. За детальною інформацією звертайтесь за адресою: rozrahu@gmail.com

Алгоритми пошуку найкоротших шляхів

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
О
Факультет:
Не вказано
Кафедра:
Кафедра Телекомунікації

Інформація про роботу

Рік:
2024
Тип роботи:
Лабораторна робота
Предмет:
Телекомунікаційні та інформаційні мережі

Частина тексту файла

Міністерство освіти і науки України Національний університет “Львівська політехніка” Кафедра “Телекомунікації” Лабораторна робота №4 на тему: “ Алгоритми пошуку найкоротших шляхів ” з дисципліни "Телекомунікаційні та інформаційні мережі. Частина 1" Мета роботи: Навчитись застосовувати алгоритми пошуку найкоротших шляхів та застосовувати їх в телекомунікаційних мережах Хід роботи 1) Вигляд згенерованого графа / За алгоритмом Дейкстри / 2) Змінемо вагу деяких шляхів на від'ємну / За алгоритмом Беллмана - Форда / 3) Вказати який з алгоритмів виконується швидше: а) В даному випадку швидкість знаходження найкоротшого шляху за кількістю кроків є однаковою для обох алгоритмів. б) В алгоритмі Беллмана - Форда кількість відвіданих вершин на кожному кроці дорівнює одиниці, в той час як у алгоритмі Дейкстри деякі вершини відвідуються повторно. 4) Чи знайдені маршрути за алгоритмом Дейкстри та Беллмана-Форда однакові? а) Знайдені маршрути за різними алгоритмами є різними, тому що у графі Беллмана - Форда присутні від'ємні ваги ребер. б) Лише для ребра (1,2). Вага шляху дорівнює трьом. 5) Вважаючи, що коефіцієнти ребер вказують на пропускну здатність в Мбіт/с, знайти пропускну здатність кожного шляху визначеного за алгоритмом Дейкстри та Беллмана-Форда. а) Які шляхи мають максимальну пропускну здатність, чому? Для алгоритма Дейкстри – 1-6-5-2-3-4. Для алгоритма Беллмана-Форда – 1-5-3-4. б) Чи є шляхи які на якомусь відрізку мережі використовують менше половини пропускної здатності ребра? Так. в) Чи можливе одночасне існування потоків із вершини N до всіх інших із розрахованою пропускною здатністю кожного шляху? Чому? Так, тому що є шляхи які між собою не накладаються. Висновок На даній лабораторній роботі було розглянуто два алгоритми для пошуку мінімального шляху, для зваженого графу, а саме алгоритм Дейкстри та Беллмана-Форда. Алгоритми за своєю структурою є досить схожі, за винятком того, що Беллмана-Форда враховує від'ємні ваги ребер. Такі алгоритми доцільно використовувати в побудові мереж зв'язку, умовно вагою графа можна позначати відстань чи пропускну здатність системи передачі, що дає можливість обрати найбільш ефективний шлях передачі даних до потрібної точки.
Антиботан аватар за замовчуванням

21.12.2017 23:12

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Новини