Побудова локальної обчислювальної мережі на рівні комп’ютерного класу з використанням технології Ethernet

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
ІКТА
Кафедра:
Кафедра КСА

Інформація про роботу

Рік:
2016
Тип роботи:
Звіт про виконання лабораторної роботи
Предмет:
Комп ютеризовані системи та мережі передавання даних
Варіант:
2 3 8 10 12 15 17

Частина тексту файла

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ I НАУКИ УКРАЇНИ Національний університет "Львівська політехніка" Кафедра КСА
Лабораторна
роботи 2 “ Побудова локальної обчислювальної мережі на рівні комп’ютерного класу з використанням технології Ethernet “ з дисципліни " Комп’ютеризовані системи та мережі передавання даних "
Варіант 2
Львів-2016р. Мета роботи: одержання навичок вибору обладнання та кабельної системи для побудови локальної обчислювальної
мережі на рівні комп’ютерного класу на основі технології Ethernet. Теоретичні відомості Оптичне волокно Оптоволокно або оптичне волокно це скляна або пластикова нитка, що використовується для перенесення світла усередині себе завдяки повному внутрішньому віддзеркаленню. Волоконна оптика розділ прикладної науки і машинобудування, що описує такі волокна. Оптоволокна використовуються в оптоволоконному зв'язку, який дозволяє передавати цифрову інформацію на великі відстані і з вищою швидкістю передачі даних, ніж в електронних засобах зв'язку. Простий принцип дії дозволяє використовувати різні методи, що дають можливість створювати найрізноманітніші оптоволокна: - одномодові оптоволокна; - багатомодові оптоволокна; - оптоволокна з градієнтним показником заломлення; - оптоволокна із ступінчастим профілем розподілу показників заломлення. Відповідно до фізичних властивостей оптоволокна, необхідні спеціальні методи для їх з'єднання з устаткуванням. Оптоволокно є базою для різних типів кабелів, залежно від того, де вони використовуватимуться. Оптоволокно може бути використане як засіб для телекомунікації і побудови комп'ютерної мережі, внаслідок своєї гнучкості і можливості зав'язуватися у вузол як кабель. Не зважаючи на те, що волокна можуть бути зроблені з прозорого пластичного оптоволокна або волокна силікагелевого, волокна, що використовуються для передачі інформації на великі відстані, завжди зроблені зі скла, внаслідок низького оптичного ослаблення електромагнітного випромінювання. У зв'язку використовуються багатомодові і одномодові оптоволокна; мультимодове оптоволокно зазвичай використовується на невеликих відстанях (до 500 м), а одномодове оптоволокно . на довгих дистанціях. У зв'язку із суворим допуском між одномодовим оптоволокном, передавачем, приймачем, підсилювачем і іншими одномодовими компонентами, їх використання звичайно дорожче, ніж застосування мультимодових компонент. Ethernet Ethernet -базова технологія локальних обчислювальних (комп'ютерних) мереж з комутацією пакетів. В широкому розумінні Ethernet - це ціле сімейство технологій, що включає різні міжнародні та фірмові стандарти, найбільш відомі серед них Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet і IEEE 802.3. Стандарти Ethernet визначають дротові з'єднання та електричні сигнали на фізичному рівні, формат кадрів та протоколи управління доступом до середовища . на канальному рівні моделі OSI. Ethernet в основному описується стандартами IEEE групи 802.3. Ethernet став найпоширенішою технологією локальних комп’ютерних мереж в середині 90-х років минулого століття, витіснивши такі застарілі технології, як Arcnet, FDDI і Token ring. Швидкий Ethernet (Fast Ethernet, 100 Мбіт/с): 100BASE-FX - стандарт, який використовує багатомодове оптоволокно. Максимальна довжина сегмента 400 метрів у напівдуплексі (для гарантованого виявлення колізій) або 2 кілометри в повному дуплексі.
100BASE-LX -
стандарт, який використовує одномодове оптоволокно. Максимальна довжина сегмента 15 кілометрів у повному дуплексі на довжині хвилі 1310 нм.
100BASE-LX WDM - стандарт, який використовує одномодове оптоволокно. Завдання: 1. Використовуючи пакет NetCracker, побудувати локальну мережу технології Ethernet з наступними параметрами:
варіанта Кількість робочих станцій Кількість серверів Тип середовища передачі Модифікація 2 13 2 Вита пара
Ethernet
Для з’єднання між собою всіх складових мережі використати комутатор.
2. На всіх робочих станціях та серверах встановити наступне програмне забезпечення: «File server», «E-mail server», «SQL server», «FTP server», «Small office database server», «HTTP server». Для цього необхідно в списку компонентів (Browser Pane) вибрати категорію «Network and enterprise software», у ній знайти необхідне програмне забезпечення і помістити його на відповідні об'єкти в мережі.
3. Задати параметри трафіку між вузлами мережі. Трафік задається від кожної робочої станції та сервера до кожної робочої станції та сервера. Тип трафіку визначається згідно свого варіанту: FTP, LAN peer-to-peer traffic , E-Mail (SMTP). 4. Вивести наступні статистичні характеристики: середня завантаженість («Average workload») вузлів, каналів передачі даних, комутатора; середня затримка («Average response time»); кількість прийнятих пакетів за секунду («Packets for last second»), відкинутих пакетів («Packets dropped for last second»).
Конфігурація робочої станції Ethernet /
Конфігурація Сервера / Конфігурація Свіча /
Параметри кабелю / Задання типу трафіка /
Схема локальної мережі / Статистичні характеристики результатів імітаційного моделювання. /
Висновок: на даній лабораторній роботі я одержав практичні навички вибору обладнання та кабельної системи для побудови локальної обчислювальної мережі на рівні комп’ютерного класу на основі технології Fast Ethernet та дослідив завантаженість локальної мережі.
Антиботан аватар за замовчуванням

01.01.1970 03:01

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Останні оголошення

Новини