Адміністрація вирішила продати даний сайт. За детальною інформацією звертайтесь за адресою: rozrahu@gmail.com

Сучасні комп’ютеризовані методи шифрування та дешифрування текстових повідомлень

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
О
Факультет:
КН
Кафедра:
Кафедра ЕОМ

Інформація про роботу

Рік:
2024
Тип роботи:
Лабораторна робота
Предмет:
Захист інформації в комп’ютерних системах

Частина тексту файла

Міністерство освіти і науки України Національний університет “Львівська політехніка” Кафедра ЕОМ / Лабораторна робота №6-7 з дисципліни «Захист інформації в комп’ютерних системах» на тему: «Сучасні комп’ютеризовані методи шифрування та дешифрування текстових повідомлень» Мета роботи: Дослідження статистичних властивостей відкритого тексту (надалі – ВТ) та шифрованого тексту (надалі – ШТ), вивчення простих методів шифрування та дешифрування інформації та їх властивостей для сучасних шифрів, які використовуються із застосуванням комп’ютерної техніки. Завдання: Розробити програми для шифрування і дешифрування текстів шифром Хілла із використанням маскуючих символів Варіант №4 Хід виконання: В лабораторній роботі реалізовано шифр Хілла. Алгоритм роботи:  Код реалізації алгоритму роботи шифру: unsigned short key[3][3]; key[0][0]=1; key[0][1]=2; key[0][2]=3; key[1][0]=7; key[1][1]=5; key[1][2]=4; key[2][0]=8; key[2][1]=2; key[2][2]=7; char abc[35]=" абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщьюя"; unsigned short word[9]; char text[20]="Паламар"; unsigned int w=0; cout<<"Паламар О.О. студент гр. КІ-33, лабораторна робота із"<<endl; cout<< "Захисту інформації"<<endl; cout<<"Вихідне слово: студента"<<endl; while(w<=Lenght(text)) { for(int i=0;i<25;i++) { if(text[w]==abc[i])word[w]=i; } w++; } unsigned short cript[9]={0}; cout<<"Шифр у вигляді частин, розбитих по 3"<<endl<<" "<<endl; for(int k=0;k<9;k+=3) { for(int i=0;i<3;i++) { cript[i+k]=mod26(key[i][0]*word[0+k]+key[i][1]*word[1+k]+key[i][2]*word[2+k]); cout<<cript[i+k]<<" "; } cout<<endl; } cout<<"Отриманий шифр у вигляді рядків та букв"<<endl; for(int i=0;i<9;i++) cout<<cript[i]<<"="<<abc[cript[i]]<<endl; cout<<endl<<"Press ENTER"; cin.get(); return 0 Висновок: на лабораторній роботі я ознайомився із шифром Хілла на основі використання маскуючих символів.
Антиботан аватар за замовчуванням

29.05.2018 23:05

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Новини