МІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Навчально-науковий інститут економіки і менеджменту
Кафедра зовнішньоекономічної та митної діяльності
ЗАВДАННЯ
для виконання курсового проекту
з дисципліни «Соціально-економічна діагностика діяльності підприємства»
(«Економічна діагностика діяльності підприємства»)
на тему:
«Розроблення системи соціально-економічної діагностики діяльності підприємства»
(«Розроблення системи економічної діагностики діяльності підприємства»)
1. Підприємство, яке займається ЗЕД:_____________________________________________.
2. Інформаційна база діагностики_________________________________________________
______________________________________________________________________________
3. Здійснити діагностику:________________________________________________________.
3.1. Розвитку__________________________________________________________________.
Показники
Коди
показників
2012 р.
2013 р.
2014 р.
2015 р.
2016 р.
(прогнозоване значення)
Чистий прибуток/збиток, тис. грн.
Ф3
128799
145678
115678
165906
209765
Чистий дохід від реалізації, тис. грн.
Ф1
104567
98765
109876
108456
167890
Собівартість, тис. грн.
(Ф1 - Ф3)
109708
112321
114532
116781
190765
Середньорічна вартість активів, тис. грн.
Ф4
111809
121567
111328
111965
111567
Середньорічна вартість основних засобів, тис. грн.
Т1
109399
112671
114612
116098
190056
Середньорічна вартість оборотних активів, тис. грн.
Ф10
109482
112526
114091
116684
190542
Середньоспискова чисельність працівників, ос.
К2
1200
1428
1458
1789
2021
3.2. Інвестиційної привабливості_________________________________________________.
Дата видачі завдання _______________
Термін виконання__________________
Підпис студента ___________________
Завдання видав (ла)_____________________________________________________________________
(посада, прізвище, ініціали та підпис викладача)
АНОТАЦІЯ
Мета роботи полягає в економічному обґрунтуванні напрямів удосконалення системи управління персоналом ПрАТ «ВФ Україна». Для економічного обґрунтування напрямів удосконалення системи управління персоналом ПрАТ «ВФ Україна». в роботі використані такі методи: логічний метод, метод горизонтального і вертикального аналізу, графічний метод, методи економіко-математичного моделювання, метод логічного узагальнення та порівняльний. В роботі було проаналізовано показники, які характеризують діяльність підприємства та досліджено показники ліквідності, платоспроможності, ділової активності, рентабельності а також був здійснений аналіз системи управління персоналом. Аналіз показав, що присутня певна плинність кадрів та зменшується рівень постійності складу персоналу. Для того, щоб покращити дану ситуацію необхідно підвищити мотивацію працівників та впровадити додаткове навчання, що позитивно вплине на продуктивність праці. Об’єкт дослідження – система управління персоналом ПрАТ "ВФ Україна". Предмет дослідження – сукупність теоретичних, методичних і практичних аспектів забезпечення системи управління персоналом підприємства.
ABSTRACT
The purpose of the work is to economically substantiate directions of improvement of personnel management system of PJSC "VF Ukraine". For economic substantiation of directions of improvement of personnel management system of PJSC "VF Ukraine". The following methods were used in the work: the logical method, the method of horizontal and vertical analysis, the graphic method, the methods of economic-mathematical modeling, the method of logical generalization and the comparative. In this work, indicators were analyzed that characterize the activity of the enterprise and investigated indicators of liquidity, solvency, business activity, profitability, and also the analysis of the personnel management system was carried out. The analysis showed that there is a certain turnover of personnel and a decrease in the level of staff constancy. In order to improve this situation, it is necessary to increase the motivation of employees and introduce additional training. The object of research is the personnel management system of PJSC "VF Ukraine". Subject of research - a set of theoretical, methodological and practical aspects of providing enterprise personnel management system.
ЗМІСТ
Вступ………………………………………………….6
SWOT-аналіз…………………………………………8
Розділ 1. Діагностика розвитку підприємства……..10
Розділ 2.Діагностика інвестиційної привабливості підприємства………………………………………………..17
Розділ 3. Шляхи покращення рекламної діяльності підприємства……………………………………………….22
Висновки…………………………………………….26
Список використаної літератури…………………..27
Додатки………………………………………………28
ВСТУП
Метою курсової роботи є визначення сутності рекламної діяльності, види та її канали, а також повне дослідження підприємства «Vodafone».
Об’єктом дослідження є визначення стратегії, проведення SWOT аналізу підприємства. Вивчення динаміки та структури. Визначення головних конкурентів підприємства та шляхи розвитку компанії Vodafone.
Предметом дослідження є вивчення рекламної діяльністі підприємства та напрямки її удосконалення, процес організації маркетингу комунікацій.
Реклама спільно із засобами стимулювання збуту й торгівлі, елементами пропаганди є потужним маркетинговим засобом нецінової конкуренції. Якщо комерційні зусилля підприємства спрямовані на вдосконалення товару і його пристосування до особливостей попиту, то реклама виконує зворотну задачу - адаптує споживчий попит до вже виробленого товару. Багато економістів вважають, що реклама надає інформацію, яка допомагає зробити розумний вибір. Вона підтримує засоби масової інформації за рахунок часткового їх фінансування, сприяє розширенню виробництва і посиленню конкуренції в результаті ослаблення монопольної влади окремих компаній. І, нарешті, реклама стимулює витрати споживачів і, таким чином, створює сприятливі умови для високого рівня зайнятості.
Критики реклами стверджують, що її основна мета не інформувати, а переконувати і вводити в оману. Витрати на рекламу є непродуктивними, оскільки анулюють аналогічні рекламні дії фірм конкурентів.
Мета рекламної діяльності визначається загальною стратегією маркетингу і комунікації, взятих на озброєння підприємством у ринковому середовищі.
Щодо компанії Vodafone UK, її головна місія: Створення можливостей кожного дня за допомогою спілкування. Це більше, ніж просто отримання прибутку. Вони намагаються внести позитивний внесок в життя суспільства; Хочуть надавати клієнтам ступінь гнучкості і свободи, це те що у них не було раніше.
«Vodafone Україна» є другим за величиною оператором мобільного зв'язку в Україні. Основними конкурентами Vodafone є оператори Київстар та Lifecell.
Мобільний оператор "Vodafone Україна" представив лінійку тарифів для бізнесу із XL і XXL обсягами 3G-послуг для зв'язку в Україні і за кордоном. Про це сьогодні повідомили у прес-службі компанії. Вже сьогодні нашим клієнтам доступна 3G-мережу, яка охоплює найбільшу кількість обласних центрів у країні. В рамках другого етапу розвитку мережі ми значно збільшимо масштаби 3G-покриття і до кінця літа запустимо швидкісний інтернет в багатьох райцентрах та невеликих населених пунктах. Тими ж обсягами послуг корпоративні клієнти Vodafone зможуть користуватися і в 16 країнах Європи завдяки послузі "Роумінг, як вдома", яка дозволить не знижувати ділову активність навіть під час поїздок за кордон.
Інша особливість тарифів – великий обсяг (від 750 до 2000) хвилин для дзвінків з України в 62 країни світу – стане корисним інструментом для компаній, які налагоджують ділові зв'язки з зарубіжними партнерами.
Методи дослідження. В ході дослідження використовувався ряд методів дослідження. Теоретичні методи – аналіз, синтез, класифікація, систематизація, узагальнення економічної та методичної літератури, підручників, навчальних посібників, наукових видань з проблем дослідження дозволили обґрунтувати теоретичні основи (сутність, особливості, класифікацію, моделі управління та показники) забезпечення ефективності господарської діяльності підприємства. Емпіричні методи – спостереження, збір фактів дозволили проаналізувати показники виробничої діяльності та стан забезпечення ефективності господарської діяльності ПрАТ «ВФ Україна». Праксиметричні методи – вивчення й узагальнення дозволили обґрунтувати пропозиції та проаналізувати їх вплив на стан забезпечення ефективності господарської діяльності підприємства.
Практичне значення одержаних результатів полягає в обґрунтуванні напрямів та пропозицій забезпечення ефективності господарської діяльності, аналізі їх впливу на результати господарської діяльності ПрАТ «ВФ Україна».
Інформаційна база дослідження – фінансова та бухгалтерська звітність підприємства, праці українських та зарубіжних дослідників проблеми ефективної діяльності підприємств енергетики, узагальнення інформації на сайті підприємства), нормативно-правові документи.
SWOT-аналіз
Сильні сторони
Слабкі сторони
Київстар входить до складу VimpelCom Ltd; однієї з найбільших у світі інтегрованих телекомунікаційних компаній
Пропозиція іншими мобільними операторами більш вигідних тарифів та послуг;
Широке покриття території мережею (велика частка ринку 35%, І місце на ринку); 3) Використання власного, а не орендованого обладнання
Плинність кадрів.
Обладнання підтримує новітні стандарти зв’язку 4G та LTE
Корпоративна соціальна відповідальність як найважливіший пріоритет діяльності;
Застосування нових інструментів (у серпні 2016 року зареєстрував компанію «Стармані»)
Компанія у 2015 році стала прибутковою, отримавши чистого прибутку у сумі 4973 млн грн., а у2016 – збільшила свій чистий прибуток на 19,6%
Збільшення кількості абонентів (у 2016 році до 26,1 млн. осіб).
Можливості
Загрози
Впровадження покриття 4G в Україні
Інтенсивна конкуренція на ринку мобільного зв’язку в Україні;
Тенденція збільшення кількості смартфонів та планшетних комп’ютерів у власності населення;
Нестабільні політичні та економічні умови в країні;
Розвиток нових послуг;
Зниження показників привабливості бізнесу в Україні для інвесторів
Підтримка державою розвитку сфери інформаційних технологій. Компанія надала майже 32 мільярди гривень інвестицій у розвиток телеком-інфраструктури України
SWOT аналіз «Vodafone» показує, що оператор вбачає свою місію в покращенні життя, надаючи телекомунікаційні послуги найвищої якості. Діяльність оператора підпорядкована ключовій ідеї Великої Турботи про клієнтів, в основі якої закріплені п’ять цінностей: розуміти, бути найкращими, тримати слово, надихати, дарувати радість. На цій основі і цінностях компанія будує бачення втілення своєї місії.
SWOT – аналіз «Vodafone» продемонстрував, що на сьогоднішній день даний оператор випереджає усіх відомих операторів за рахунок розширення надання послуг мобільного зв’язку та доступу до Інтернету. Він часто приймає участь у благодійних акціях, також без уваги не залишаються і абоненти, тому що оператор пропонує найбільш оптимальні умови співпраці.
Діяльність оператора «Vodafone» підпорядкована ключовій ідеї «Кращий оператор», в основі якої п’ять цінностей: надавати надійний зв'язок у будь-якому місці і в будь-який час; приділяти увагу побажанням клієнтів і надавати максимальну підтримку; намагатися, щоб кожне наше рішення приймалося в інтересах користувачів наших послуг; пропонувати саме те, що потрібно клієнту, і передбачати його бажання. На цій основі і цінностях компанія будує бачення втілення своєї місії.
РОЗДІЛ 1. ДІАГНОСТИКА РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА
Підприємство: Vodafone Україна
Тип: Акціонерне товариство
Заснування: 1992р.
Продукція: Стільниковий зв'язок, фіксований зв'язок, високошвидкісний інтернет.
Компанія створена 11 листопада 1992 року як спільне підприємство «Український Мобільний Зв'язок». На даний момент є дочірньою компанією міжнародного оператора зв'язку ВАТ «Мобільні ТелеСистеми» (Росія).
Vodafone Україна «Vodafone» — одна з торгових марок, під якою з грудня 2015 року оператор мобільного зв'язку ПрАТ «МТС Україна» надає послуги у стандартах GSM (EDGE), CDMA (EVDO REV.A) та UMTS (HSPA+). Оператор двічі проводив ребрендинг мережі. З 1992 до 2007 року послуги надавалися під брендом UMC, до грудня 2015 року — МТС Україна, нині — МТС Україна і Vodafone Україна. «Vodafone Україна» є другим за величиною оператором мобільного зв'язку в Україні. Кількість абонентів на кінець 2014 року становила 20,2 млн клієнтів. Vodafone належить чотири мережевих коди: 50, 66, 95 і 99. Чистий прибуток ПрАТ «МТС Україна» у 2014 році становив 2,4 млрд грн.
Vodafone UK Vodafone UK є постачальником телекомунікаційних послуг в Сполученому Королівстві, а також входить до складу Vodafone Group, другої за величиною в світі мобільних телефонії компанії. Станом на березень 2014 року, Vodafone UK має 19,5 млн абонентів і є третім за величиною оператором мобільного зв'язку на національному рівні після EE і O2 Окрім послуг оператора, Vodafone UK також є одним з найбільших рітейлерів, який володіє більше ніж 500 магазинами по всій Британії, де продаються мобільні телефони, контракти з Vodafone та ін. Бренд Vodafone оцінюється в 27 мільярдів фунтів. Це найдорожчий бренд у Великій Британії (згідно з рейтингом Brand Finance). Vodafone UK Ідея компанії: Захоплення потенціалу мобільної реклами, щоб принести соціально-економічний розвиток людству.
Бачення: Суспільство стає все більш залежною від мобільних технологій. Люди знаходяться в контакті один з одним весь час. Наші клієнти повинні мати можливість покладатися на наші продукти і послуги і тому ми працюємо 24 години кожного дня. Саме тому ми хочемо, бути простою і нескладною телекомунікаційною компанією. Ми прагнемо запропонувати нашим клієнтам послідовний і нескладний досвід, щоб вони з легкістю могли використовувати наші продукти і послуги. І тому ми намагаємось бути однією з найнадійніших компаній на ринку.
Vodafone UK Місія: Створення можливостей кожного дня за допомогою спілкування. Це більше, ніж просто отримання прибутку. Вони намагаються внести позитивний внесок в життя суспільства; Вони хочуть надавати клієнтам ступінь гнучкості і свободи, це те що у них не було раніше.
Ідея компанії: Прагнення стати провідною компанією в світі , що надає послуги мобільного зв'язку та інших видів телекомунікацій.
Бачення: Водафон Україна надає клієнтам можливість будувати і покращувати своє життя, постійно розвиватися. Всі ресурси Водафон націлені на те, щоб завдяки послугам компанії життя клієнтів ставала більш насиченою, цікавою і наповненою новими можливостями.
Місія: "Ми бачимо свою місію в тому, щоб побудувати стійкий світ мобільного зв'язку, який об'єднує людей, збагачує їх життя і розкриває їх потенціал - на роботі і вдома. Ми впевнені, що досягнемо цілей, що стоять перед компанією, завдяки знанню потреб наших клієнтів, праці висококваліфікованих фахівців, постійному введенню нових технологій і системному підходу до розвитку компанії. "
«Vodafone Україна» є другим за величиною оператором мобільного зв'язку в Україні. Кількість абонентів на кінець 2014 року становила 20,2 млн клієнтів. Vodafone належить чотири мережевих коди: 50, 66, 95 і 99. Чистий прибуток ПрАТ «МТС Україна» у 2014 році становив 2,4 млрд грн.
Vodafone UK є постачальником телекомунікаційних послуг в Сполученому Королівстві, а також входить до складу Vodafone Group, другої за величиною в світі мобільних телефонії компанії. Станом на березень 2014 року, Vodafone UK має 19,5 млн абонентів і є третім за величиною оператором мобільного зв'язку на національному рівні після EE і O2 Окрім послуг оператора, Vodafone UK також є одним з найбільших рітейлерів, який володіє більше ніж 500 магазинами по всій Британії, де продаються мобільні телефони, контракти з Vodafone та ін.
Бренд Vodafone оцінюється в 27 мільярдів фунтів. Це найдорожчий бренд у Великій Британії (згідно з рейтингом Brand Finance).
Життєвий цикл:
- 1991р компанія виходить зі складу Racal Electronics і розміщує акції на Лондонській фондовій біржі.
- 2006р продаж Vodafone Japan і придбання Telsim (Vodafone Turkey).
- 2007р придбання контрольного пакету акцій компанії Vodafone Essar (Vodafone India).
- 2009р група Vodacom стає дочірнім підприємством Vodafone. Злиття Vodafone Australia і Hutchinson 3G Australia.
- 2015р Vodafone приходить в Україну.
- 2016-2017 р під брендом Vodafone в Україні запущений цілий спектр технологічно нових сервісів, включаючи послуги, реалізовані на основі 3G технологій: Vodafone TV, Vodafone Books, Vodafone Pay.
Діагностика інвестиційної привабливості підприємства
У підприємства є великий асортимент мобільних послуг, найбільш популярними є Vodafone SuperNet: сучасні тарифи для активних людей та Vodafone FAMILY Plus: доступне спілкування кожному.
Один з лідерів стільникового зв'язку в країні компанія Vodafone Україна в партнерстві з Mastercard представили нове рішення для оплати товарів і послуг за допомогою смартфона - цифровий гаманець Vodafone Pay. Сервіс дозволяє платити онлайн і офлайн, поповнення мобільних рахунків і здійснювати грошові перекази за допомогою одного лише смартфона, не дістаючи банківську карту. Користувачем Vodafone Pay може стати абонент будь-якого українського мобільного оператора, клієнт будь-якого українського банку. Для того, щоб запустити програму, знадобитися лише смартфон на базі iOS або Android.
Оплатити товар або послугу в Vodafone Pay можна в один клік з мобільного. Ця функція реалізована завдяки інтеграції Vodafone Pay з платформою цифрових гаманців Masterpass, яку в Україні запустили рік тому. Тому щоб нею скористатися, необхідно завести аккаунт в Masterpass. Ті, у кого його поки немає, можуть зареєструвати свої банківські карти в Masterpass безпосередньо з Vodafone Pay.
У Vodafone Pay є понад 300 сервісів: поповнення мобільного рахунку (без комісії), грошові перекази з картки на картку або з карти на мобільний (тариф 0,5% + 2,5 грн), оплати послуг інтернет-провайдерів, телебачення, телефонії, комунальних послуг та інше, а також розрахунки в онлайн-магазинах. Послуги можна оплачувати як картами, так і з балансу мобільного рахунку.
Конкурентоспроможність продукції
До змістовних компонентів конкурентних переваг сучасного оператора Vodafone відноситься:
- наявність унікальних пакетів;
- здібність команди співробітників створювати унікальні можливості свого бренду виходячи з світових трендів;
- здібність співпрацювати з конкурентами на ринку;
- здібність розвивати потенціал у мережі партнерів та ін.
- компанія значно покращила показники якості роботи мережі, такі як надійність голосового та інтернет-з'єднання, ці показники перевищили не тільки середньоринкові, але і міжнародні стандарти Vodafone.
Аналіз конкурентів підприємства. Основні конкуренти підприємства
Основними конкурентами Vodafone є оператори Київстар та Lifecell. Ще два роки тому у вітчизняних операторів було просте і зрозуміле позиціонування - «Київстар» був рішенням для солідних людей, «МТС» був рішенням для солідних людей, яким не подобаються «зіркові», а «life :)» був найдешевшим рішенням. Сказати, що у тебе «лайф» у вищому суспільстві було чимось дивним. Бренд робив все, щоб люди старше 25 сором'язливо відверталися і переходили на щось, що більше відповідало статусу.
Після того як Turkcell повністю викупив оператора і представив більш «спокійний позиціонування», почалися метаморфози. Не тільки в lifecell. Після появи на ринку Vodafone, виявилося що саме він став найдешевшим пропозицією - турецька українець виявився другим, а «Київстар» як і раніше залишався самим «преміальним» (правда, тільки за ціною). Але миритися з цим не хотів. Те, що сталося навесні, повністю переформатував ситуацію на ринку. Спочатку «зіркові» знизили власні тарифи і розширили лінійку, впавши до рівня lifecell в популярних пропозиціях, але збільшивши різноманітності контрактних тарифів (у чому оператор завжди був першим). На деякий час оператори вирівнялися, що зіграло на руку «Київстар» - оператора давно ганили за невиправдано високі пропозиції.
Компанія Vodafone ніби непогано працює на корпоративно терені і відхрестилася від «МТС» -івського минулого, але адекватної заміни тарифів не представила. У той час як конкуренти роблять упор на хвилини і трафік, у оператора з цим не складається. Все ж зайнятій людині аж ніяк не вистачить навіть запропонованих в контракті 150 хвилин. Тому оператор зараз скоріше не найдешевший (хоча так і є), а завмерлий в полупозіціі, від якого всі чекають руху.
Географічні регіони збуту продукції основного конкурента «Київстар»
Київстар – національний оператор телекомунікацій, який надає послуги зв’язку та передачі даних на основі широкого спектра мобільних і фіксованих технологій, у тому числі 3G. Київстар 20 років працює в Україні і є одним з найбільших платників податків серед телеком-операторів і одним з найкращих роботодавців, а також соціально відповідальною компанією.
Частка ринку компанії «Київстар»
Частка ринку компанії «Київстар» становить 46,1% абонентів (27,3 млн. абонентів). При цьому частка ринку найближчого конкурента компанії «Vodafone» становить 35,7% абонентів (21,2 млн. абонентів). Для проведення аналізу послуг мобільного зв’язку на основі матричного підходу було виділено такі стратегічні бізнес-одиниці (СБО) операторів мобільного зв’язку:
1) передплачені послуги;
2) контрактні послуги;
3) передплачені послуги (молодіжні тарифи);
4) контрактні послуги для бізнесабонентів;
5) послуги роумінгу.
Кожний з вище перерахованих напрямів діяльності займає певну позицію в бізнес-портфелі компаній, має певну цільову аудиторію та включає в себе певні тарифні плани та послуги.
Маркетингова стратегія «Київстар»
Бути найкращою компанією України, яка гідна найвищої довіри. Компанія обрала стратегію соціально-відповідального маркетингу.
Соціально-відповідальний маркетинг – це процес виявлення та задовольняння потреб споживачів з урахуванням потреб усього суспільства в цілому.
Соціально-відповідальний маркетинг є практичним вираженням зовнішньої складової концепції соціальної відповідальності бізнесу. Він є частиною холістичного маркетингу.
SWOT аналіз «Vodafone» показує, що оператор вбачає свою місію в покращенні життя, надаючи телекомунікаційні послуги найвищої якості. Діяльність оператора підпорядкована ключовій ідеї Великої Турботи про клієнтів, в основі якої закріплені п’ять цінностей: розуміти, бути найкращими, тримати слово, надихати, дарувати радість. На цій основі і цінностях компанія будує бачення втілення своєї місії.
Матриця BCG
Визначення показників для побудови матриці БКГ.
В основі матриці наступні показники:
А) відносна ринкова частка фірми
Б) темпи росту ринку
Місткість ринку
А = 30+28+20=78
Б = 28+30+20=78
В = 20+30+28+1*0,5*28=92
Ринкова частка фірми
А = 30/78*100%=38,5%
Б = 28/78*100%=36%
В = 20/92*100%=22%
Ринкова частка найбільшого конкурента
А = 28/78*100%=36%
Б = 30/78*100%=38,5%
В = 30/92*100%=33%
Відносна ринкова частка
А = 38,5/36=1,07
Б = 36/38,5=0,9
В = 22/33=0,67
Висновки та рекомендації:
(А) Підтримання конкурентних переваг
(Б) Інтенсифікація зусиль
(В) Інтенсифікація зусиль
(A) Компанія знаходиться у групі «Зірки»
- Вони є лідерами на ринку та приносять великі прибутки
(Б) Компанія знаходиться у групі «Знаків питання»
- Товар на межі переходу зі знаків питання у зірки через велику конкурентоспроможність
- Перспективний ринок збуту
(В) Компанія знаходиться у групі «Знаків питання»
- Потребують інвестицій
- Висока конкуренці
РОЗДІЛ 2. Діагностика інвестиційної привабливості підприємства
Ринок послуг. Послуга – це особлива споживна вартість процесу праці, виражена в корисному ефекті, що задовольняє потреби людини, колективу й суспільства. Особливістю послуги як товару (порівняно із звичайним товаром, матеріальними благами) є те, що вона корисна не як річ, а як діяльність. Тому споживання послуги збігається з процесом її створення, з діяльністю. Поряд з предметами споживання, які існують у вигляді товарів, існує певна кількість предметів споживання у вигляді послуг.
Компанія «Vodafone-Україна» діє в галузі телекомунікацій, зокрема Internet. Діяльність поширюється на території всієї України. «Vodafone» є другим за величиною оператором мобільного зв’язку в Україні після «Київстар». Мережа «Vodafone-Україна» охоплює більше 98% території України, на якій проживає 99% населення. Кількість абонентів у 2016 році становить 20,7 млн. клієнтів.
Окрім стільникового зв’язку, «Vodafone-Україна» надає також послуги підключення до мереж іInternet (2G: GSM; 3G: UMTS; CDMA). Ці послуги є доступними завдяки таким стандартам: GSM-EDGE, CDMA-EVDO REV.A та UMTS-HSPA+. Компанія володіє ліцензіями на надання мобільного (стандарт GSM900/1800, CDMA-450), стаціонарного та міжнародного / міжміського зв’язку, а також надає послуги міжнародного роумінгу на п’яти континентах .
Визначення попиту
У жовті 2015 року «МТС-Україна» оголосила про початок повного переходу на новий бренд – “Vodafone”, при цьому остання – не володіє акціями «МТС», а отже, угода є партнерською. Спочатку два бренди будуть існувати паралельно – повний перехід на “Vodafone” займе якийсь час. Поступово на бренд “Vodafone” будуть переведені власні магазини «МТС-Україна» і велика частина дилерських точок продажу.
Новий бренд не використовуеться на територіях Сходу країни, які не підконтрольні українській владі . Згідно з офіційними даними оператор “Vodafone” («МТС-Україна») на ринку послуг мобільного зв’язку в Україні за кількістю абонентів займає 2-ге місце серед 3-х операторів («Київстар», “Lifecell”) з відповідною часткою 39,53% .
Оцінка витрат виробництва
Абоненти стали набагато активніше користуватись мобільним інтернетом - у 4 кварталі 2017 року середньомісячне використання трафіка на абонента мобільного інтернету досягло 1091 Мб – це майже удвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. Як результат, за 2017 рік доходи від послуги мобільної передачі даних зросли на 68,9%.
Доходи від послуги фіксованого зв’язку в 2017 році збільшились на 7,6% та склали 1,1 млрд грн. При цьому доходи від послуги широкосмугового доступу збільшились за рік на 12,2% завдяки унікальній для українського ринку пропозиції «Vodafone» , у рамках якої абоненти можуть сплачувати за мобільний зв’язок, фіксований інтернет і цифрове ТБ одним рахунком і отримувати значні знижки.
Загальний дохід компанії за 2018 рік збільшився на 10,6%, досягши 16,5 млрд грн, з яких 15,3 млрд грн - послуги мобільного зв’язку.
У 2018 році прибуток Vodafone до податків зріс на 18,1% — до 9,2 млрд гривень. А маржинальність EBITDA досягла 55,7%.
Маркетингова політика комунікації. Рекламна діяльність
Сучасна реклама допомагає споживачам отримати об’єктивну інформацію про якість, ціну, споживчі характеристики, сфери і способи використання товарів і, отже, допомагає покупцям здійснити правильний вибір необхідної продукції.
Метою рекламної діяльності Vodafone є ефективне залучення споживачів продукції на основі максимального задоволення їхніх потреб. Мету реклами можна досягнути лише за умови налагодження ефективної системи управління як окремими рекламними акціями, так і діяльністю учасників рекламного бізнесу загалом.
За умов глобалізації економіки, загострення конкуренції, динамічних змін асортименту і якості продукції, скорочення її життєвого циклу особливо актуальною є проблема вдосконалення інформаційного забезпечення управління рекламною діяльністю.
Перший ролик бренду представив унікальні на той час пропозиції для українських абонентів. Компанія увірвалася на комунікаційний ринок після закостенілого МТС, який довгий час нічим не відрізнявся від інших гравців ринку.
Одним з найбільш топових телероликов, які за останні рік-два зняли для українських мобільних операторів - стала реклама Водафон.
Методи стимулювання продажів
Методи, що застосовує компанія для стимулювання продажів:
- 4G + контент
- M-Pesa
- Vodafone Wallet
- Продаж мобільних пристроїв
Мобільний оператор "Vodafone Україна" представив лінійку тарифів для бізнесу із XL і XXL обсягами 3G-послуг для зв'язку в Україні і за кордоном. Про це сьогодні повідомили у прес-службі компанії.
Зокрема, тарифи XL і XXL включають усі послуги зв'язку, які необхідні для ефективної роботи та спілкування: від 10 до 15 гігабайт 3G Інтернету, безлімітну голосовий зв'язок всередині мережі, від 750 до 2000 хвилин для дзвінків на інші мережі, а також необмежене спілкування в популярних соціальних мережах і месенджерах.
Тими ж обсягами послуг корпоративні клієнти Vodafone зможуть користуватися і в 16 країнах Європи завдяки послузі "Роумінг, як вдома", яка дозволить не знижувати ділову активність навіть під час поїздок за кордон.
Інша особливість тарифів – великий обсяг (від 750 до 2000) хвилин для дзвінків з України в 62 країни світу – стане корисним інструментом для компаній, які налагоджують ділові зв'язки з зарубіжними партнерами.
Маркетингова політика розподілу. Вид каналу збуту
Головна мета - організація збутової мережі для ефективного продажу виготовленої продукції.
Компанія Vodafone застосовує непрямі канали, перевагою є збільшення ринку та обсяги продажів, а недоліками є зниження контролю за збутом; послаблення контакту зі споживачем.
Передбачає продаж продукції через торгові організації, незалежні від виробника, і використовується для досягнення географічно розосереджених ринків. Подібний вид збуту практикується при реалізації товарів широкого вжитку. Товар від виробника спочатку йде до посередника, а від нього або до кінцевого споживача, або до іншому посереднику.
Перевагами непрямих каналів є розширення можливостей збуту, меж ринку і т.д.
Недоліки пов'язані з ускладненням контролю за просуванням товару на ринок. Кожен посередник у ланцюжку товароруху являє собою окремий рівень каналу розподілу.
Структура каналу продажів
Структура каналу продажів Vodafone включає дистриб’юторів. Дистриб’ютори, як важлива частина торгового ланцюжка, виконують дуже багато функцій. Роль дистриб’ютора перш за все, — на потребі надавати виробнику експертну оцінку споживчих потреб(див.табл.3.1).Цінність дистриб’ютора полягає у вмінні ефективно управляти ланцюгом постачання від виробника до кінцевого споживача.
Є сім головних аспектів, з якими доводитися працювати на ринку дистрибуції сьогодні:
- розвиток національних мереж;
- підвищення стандартів дистрибуції від виробників, яких вони вчаться в міжнародних компаній або виставляють з огляду на стандарти та вимоги до свого продукту (щодо зберігання, транспортування тощо);
- оптимізація витрат виробників — скорочення затрат логістики;
- потреба в розвитку компетенцій категорійного менеджменту;
- зростання ролі інформаційних технологій;
- проблема дефіциту персоналу;
- глобалізація та стирання кордонів.
Рішення відносно керування та проблем товароруху
Компанія Vodafone застосовує непрямі канали тому можна констатувати, що сучасний рівень розвитку роздрібної торгівлі характеризується багатоланковою системою товаропостачання і тут можливі три основні стратегії товароруху:
1) почергове постачання центральним складом нижчестоящих ланок, при якому кожне поповнення надсилається тільки одному ланці в незалежності від його ієрархії в системі товароруху (це може бути і магазин, і дрібнооптовий склад).
2) розподіл поставок між ланками системи в залежності від замовлень (це двухкаскадная система, при якій проміжні дрібногуртові склади відсутні).
3) спадний постачання при кожному поповненні групи нижчих ланок (це класична схема руху товарів по дистрибутивным каналами).
Маркетингова стратегія підприємства
Стратегічні цілі: Для того, щоб зберегти лідерство на ринку, Vodafone створила набір маркетингових цілей.
Вони полягають в наступному:
●отримати нових клієнтів
●утримати клієнтів, яких вони вже мають
●впровадження нових технологій і послуг (наприклад, обмін текстовими повідомленнями, WAP)
●продовжувати розвивати бренд Vodafone.
Vodafone намагається досягнути цього шляхом постійного оновлення асортименту телефонів і послуг, випереджаючи своїх конкурентів. Vodafone також регулярно спілкується зі своїми клієнтами, щоб тримати їх у курсі переваг всіх продуктів Vodafone.
Стратегічні цілі:
●надавати надійний зв'язок в будь-якому місці і в будь-який час;
● зробити всі сервіси Водафон сучасними, зрозумілими і простими;
● приділяти увагу побажанням клієнтів і надавати максимальну підтримку;
● пропонувати саме те, що потрібно клієнту, і передбачати його бажання.
У квітні 2018 року Vodafone приступив до роботи під оновленим брендом в Україні і почав надавати послуги на основі технології 4G. Глобальні зміни були відображені в новій стратегії, слогані і фірмовому стилі. «Україна на порозі істотних змін. Запуск 4G - це не просто нова точка росту для операторів і нові послуги для клієнтів. Ми поділяємо впевненість Vodafone в тому, що нові технології - основа позитивних змін в суспільстві і поліпшення якості життя, і Україна сьогодні готова до цих змін, - пояснює генеральний директор Vodafone Україна Ольга Устинова
РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ ПОКРАЩЕННЯ РЕКЛАМНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
Для поширення інформації про продаж, послугу, потрібно проводити час від часу опитування, розсилати мобільну рекламу, створювати банери, інтернет-реклам, відео-реклама в соцмережах, контекстна реклама на флаєрах. Таким чином люди будуть більш зацікавлені та захочуть більше дізнаватися про послуги цієї компанії.
До перваг розсилки мобільної реклами відносять:
· можливість залучення великої аудиторії;
· низька вартість одного рекламного контакту;
· можливість контролювати зміст повідомлення, його оформлення, час виходу;
· можливість змінювати повідомлення залежно від реакції цільового сегмента;
· висока ймовірність того, що рекламне повідомлення дійде до потенційного споживача;
А головні недоліки в тому, що:
· рекламне повідомлення є стандартним, негнучким; немає можливості зосередитися на індивідуальних потребах клієнта;
· рекламне повідомлення є коротким;
Під час опитування можливими перевагами є:
- привернути увагу потенційного покупця;
- представити покупцю вигоди для нього від придбання товару;
- надати покупцю можливості для додаткового вивчення товару;
- формувати в споживача певний рівень знань про самий товар;
- формувати позитивну думку про фірму;
А перевагами рекламних банерів є:
- сприяти прискоренню товарообігу;
- зробити даного споживача постійним покупцем товару;
- нагадувати споживачу про фірму і її товари.
Рекламним зверненням властиві наступні риси:
1) змістовність - реклама має вказувати на переваги товару, які роблять його більш привабливим для споживачів;
2) правдоподібність - споживачі повинні повірити в те, що послуга чи товар дійсно наділені і представлять їм ці переваги. Цього добитись досить важко, з огляду на те, що третина населення вважає рекламу недостовірною;
Ще одним з найкащих шляхів є слайди, відео зображення. Повне уявлення про товар, не потребують професійних навичок, простота та низька вартість. Тільки зображення, відсутність повної інформації про якість та використання товару.
Отже, в процесі рекламної діяльності підприємство може застосовувати рекламу для досягнення багатьох цілей як економічного, так і неекономічного характеру. Для цього розробляється програма рекламування. Саме від вибору правильної рекламної стратегії залежить успіх рекламної кампанії.
Відео-реклама:
Основна перевага такого методу — це те, що ролик більш гарантовано додивляться до кінця. Головне — підібрати яскраві образи, які надовго запам’ятаються потенційному покупцеві.
Контекстна реклама:
Принцип старої доброї контекстної реклами полягає в тому, що користувач пошукової системи бачить ваше повідомлення у відповідь на певний запит. Це саме ті посилання з поміткою «реклама», які містяться першими в переліку пошукових результатів. Переоцінити такий тип реклами складно, оскільки вона ненав’язлива і, так би мовити, з’являється «саме в тому місці, саме й у той самий час».
Для того щоб просунути компанію, пропоную наступне:
Сценарій реклами
Стаття для власної сторінки створеної в мережі-Інтернет
Сценарій реклами «Vodafone» для телебачення та соціальних мереж, а саме:
- Facebook
- Instagram
- You Tube
Реклама №1
Як багато теплих слів не сказано рідним тому, що ми відмовляємо собі в міжнародних дзвінках. З послугою «Vodafone FAMILY Plus: доступне спілкування кожному» від Vodafone можна підтримувати близькі стосунки з рідними в країнах СНД і Європи, що не переживаючи через високу вартість дзвінка. Це настільки доступно, що можна дзвонити їм, коли забажаєш, і розмовляти, не думаючи про хвилини. В основі кампанії лежить дуже зворушлива історія родини: батьки живуть в Україні, а діти роз'їхалися в різні країни. Адже таких роз'єднаних сімей тисячі по всій Україні, і для них дуже важливо не втрачати