МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Навчально-науковий інститут економіки і менеджменту
Кафедра менеджменту і міжнародного підприємництва
Лабораторна робота №3
З дисципліни:”Митна справа”
Тема: “ Визначення розміру митних платежів
( вид вантажу- плівкові нитки)”
Варіант №20
.
Перевірила: к.е.н.,
асистент кафедри ММП
Терлецька В. О
Львів- 2019
Українське торгівельно–посередницьке підприємство ТзОВ «Мельник і Ко» експортує в країну ЄС ( Польщу) товар – плівкові нитки. Ставка ПДВ – 23%.
Мета роботи:
1. Отримати знання і навички пошуку необхідної інформації з використанням інтернет-ресурсів при здійсненні експорту в країни ЄС.
2. Виконати роботу, знайти відповіді на питання, які наведені у завданні, використовуючи знайдену інформацію. Оформити лабораторну роботу і захистити її.
Завдання:
Згідно з визначеного варіанту розрахувати мито, митні збори, податок на додану вартість та акциз, які необхідно сплатити (нарахувати) в країні ЄС при постачанні товару на умовах ДДП (Інкотермс 2010).
Визначити, які документи необхідно подати в митні органи ЄС для здійснення митного оформлення. Вказати правила переміщення цих товарів.
Вказати процедуру імпорту в країну ЄС і документи, які необхідно для цього пред’явити.
В лабораторну роботу включити копії головних вікон сайтів.
Хід роботи:
1.Згідно з визначеного варіанту розрахувати мито, митні збори, податок на додану вартість та акциз, які необхідно сплатити (нарахувати) в країні ЄС при постачанні товару на умовах ДДП (Інкотермс 2010).
Визначити код товару : Плівкові нитки.
Справка по товару УКТВЭД
Код товару : 5406 00 00 00станом на 20.10.2019
Нитки синтетичнi або штучнi комплекснi (крiм ниток для шиття), розфасованi для роздрiбної торгiвлi
Основная единица измерения: кг (код 166)
Дополнительная единица измерения: нет
ІМПОРТ
-Вільна торгівля
/І
/
/
/
/
/
-Податок на додану вартість :
Податок на додану вартiсть - непрямий податок, який нараховується та сплачується вiдповiдно до норм роздiлу V Податкового кодексу України.
Об'єктом оподаткування (див. статтю 185 Податкового кодексу України) є операції платників податку з:
ввезення товарів на митну територію України в митних режимах імпорт або реімпорт, в тому числі постачання товарів з-під митних режимів магазину безмитної торгівлі, митного складу або спеціальної митної зони для їх подальшого вільного обігу на території України;
вивезення товарів у митному режимі експорту або реекспорту, в тому числі постачання товарів, які перебувають у вільному обігу на території України, до митних режимів магазин безмитної торгівлі, митний склад або спеціальна митна зона.
При ввезенні товарів на митну територію України базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість, але не менша митної вартості цих товарів, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті, за винятком податку на додану вартість, що включаються до ціни товарів згідно із законом (див. статтю 190 Податкового кодексу України).
Cтавка 20% Діє з 01.01.2011
Підстава:
Кодекс ВР № 2755-VI від 02.12.2010
Податковий кодекс України
Експорт
Вільна торгівля
/
/
/
Відповідно до преференцій по миту «400», «401» «402», «404» ставка мита становить 0%.
В рамках дiючих мiждержавних угод про вiльну торгiвлю (з країнами СНД, Республiкою Грузiя та Республікою Македонія) можливе звільнення від сплати мита при імпорті вказаного у коментарі товару. Таке звільнення здійснюється при дотриманні умов (наявність сертификата про походження товару, виконання правил прямого відвантаження та безпосередньої закупівлі), що встановлені кожною окремою угодою.
ПДВ (англ. value added tax, VAT) - непрямий податок на товари й послуги. З метою стимулювання експорту фірмам-експортерам повертається сума ПДВ (при певних умовах). При імпорті ПДВ виступає засобом протекціоністської політики, оскільки його стягнення з імпортованих товарів веде до їхнього подорожчання, підвищуючи тим самим конкурентноздатність товарів і послуг вітчизняного виробництва.
-Розрахунок ПДВ:
Ми ввозимо партію плівкової нитки в Польщу, ставка ПДВ 23%. В партії 100м ниток по 30 грн./м, тобто вартість партії - 3000грн :
ПДВ= Ставка ПДВ * 30 грн/м = 23 * 30 = 690
Мито (англ. custom's duty, tax) - обов'язковий особливий вид податку, що стягується митними органами країни при ввезенні товару на її митну територію або його вивозі з цієї території і що є невід'ємною умовою такого ввезення або вивозу відповідно до її законодавства. Розмір митного збору визначається митним тарифом, який містить списки товарів, оподатковуваних митним збором. Митно покликане захищати внутрішнього виробника штучно збільшуючи собівартість імпортного товару, а також служать джерелом поповнення бюджетних коштів. У Україні ставки митного збору є єдиними і не підлягають зміні залежно від осіб, що здійснюють переміщення вантажів через митний кордон України, не залежить від видів операцій, за винятком випадків, передбачених Законами України і зокрема Митним кодексом.
Розрахунок ввізного мита:
3000 грн * 10%= 300 грн.
Митний платежі — вид митних платежів, що сплачується за валютно-митною декларацією громадянами та суб'єктами ЗЕД за роботу, виконану митними органам. Митні платежі сплачуються безпосередньо суб'єктом ЗЕД який ввозить/вивозить товари або організацією що здійснює митне оформлення на підставі договору і що має ліцензію митного брокера. Митні платежі повинні бути внесені на розрахунковий рахунок митного органу до подання ВМД.
Акцизний збір - це непрямий податок на споживачів (одержувачів) окремих товарів (продукції), визначених законом як підакцизні, що стягується з них під час здійснення оборотів з продажу (інших видів відчуження) таких товарів (продукції), вироблених на митній території України, або при імпортуванні (ввезенні, пересиланні) таких товарів (продукції) на митну територію України. Акцизний збір включається до ціни підакцизних товарів. На даний товар акцизний збір не накладається.
2. Визначити, які документи необхідно подати в митні органи ЄС для здійснення митного оформлення. Вказати правила переміщення товару.
Перелік документів, необхідний для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України:
1. Митна декларація.
2. Товаро-транспортні документи на перевезення (ж.д.накладная (УМВС (СМГС), ЦІМ (СІМ)), авіанакладна (АІГ Waybill), коносамент (Bill of Lading), т.т накладна і т. д.
3. Зовнішньоекономічний контракт.
4. Рахунок (інвойс) або інший документ, що підтверджує ціну товару.
5. Документи, необхідність надання яких визначається нормативно-правовими актами Митної служби з урахуванням мети переміщення, виду транспорту, характеру товару, способів розрахунку та інших факторів, які впливають на митні процедури.
6. Декларація митної вартості (у випадках, визначених КМУ).
7. Декларація про встановлені виробником або імпортером максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари.
8. Облікова картка суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності або її копія, завірена цим суб'єктом.
9. Документ контролю за доставкою товарів (при імпорті).
10. Документи про надання фінансових гарантій.
11. Ліцензія митного перевізника.
12. Книжка МДП, книжка АТА, книга СРD.
13. Свідоцтво про допущення транспортного засобу до перевезення товарів під митними печатками і пломбами.
14. Акти прийому-передачі (електроенергії, газу, нафти, аміаку та ін.).
15. Посередницький договір.
16. Документ на право здійснення митної брокерської діяльності.
17. Документи, що використовуються для визначення митної вартості товарів.
18. Документи, що визначають країну походження товарів.
19. Документи, що містять відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТЗЕД.
20. Платіжні доручення, касові ордери, що підтверджують сплату податків і зборів (обов'язкових платежів).
21. Документи, що підтверджують право на застосування до товарів пільгового режиму оподаткування.
22. Документи, що підтверджують право розпорядження, володіння чи користування товаром та / або транспортним засобом.
23. Заява підприємства для здійснення митного оформлення товарів (у спрощеному порядку для розміщення їх у митні режими, для подання тимчасової, неповної, періодичної митної декларації (за необхідності).
24. Документи, які відповідно до законодавчих актів видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів.
/
3. Вказати процедуру імпорту в країну ЄС і документи, які необхідні для цього пред’явити.
1.Експортні і імпортні митні операції (ECS), транзит (NCTS, T-1, T-2)
2.Забезпечення страхування для покриття митного боргу
3.Операції за спрощеними процедурами — облік ПДВ при імпорті з податкової декларації ПДВ-7
4.Видача документів, що підтверджують походження товарів (EUR 1, FORM A, AT.R, свідчення походження)
5.Організація митних відправлень в WPR (Єдина сільськогосподарська політика)
видача контрольної карти T5 (продовольчі товари)
6.Декларування товарів у інших господарських процедурах
7.Прохання про видачу дозволу на митні господарські процедури (наприклад, митний склад, тимчасове ввезення, зовнішня або внутрішня переробка)
8.Митне оформлення товарів для фізичних осіб
10.Складання декларацій AKC-U
11.Повне обслуговування INTRASTAT — складання декларацій для операцій всередині ЄС.
Продавець зобов'язаний нести усі витрати і ризики, пов'язані з транспортуванням товару, включаючи (де це буде потрібно) будь-які збори для імпорту в країну призначення (під словом "мито" тут розуміється відповідальність і ризики за проведення митного очищення, а також за оплату митних формальностей, митних мит, податків і інших зборів). У той час як термін EXW покладає на продавця мінімальні обов'язки, термін DDP припускає максимальні обов'язки продавця. Даний термін не може застосовуватися, якщо продавець прямо чи побічно не може забезпечити одержання імпортної ліцензії. Якщо сторони погодилися про виключення з зобов'язань продавця деяких з витрат, що підлягають оплаті при імпорті (таких, як податок на додану вартість – ПДВ), це повинно бути чітко визначене в контракті купівлі-продажу.
Висновок
За допомогою даної лабораторної роботи я, отримала знання і навички пошуку необхідної інформації з використанням інтернет-ресурсів при здійсненні експорту в країни ЄС.
Для пошуку необхідної інформації , яка вказана в лабораторні роботі, я використовувала дані з сайту НТФ ІНТЕС, де визначала код даного товару і проілюструвала процедури експорту та імпорту в країни ЄС.
Інформація про документи експорту та імпорту: в рамках дiючих мiждержавних угод про вiльну торгiвлю (з країнами СНД, Республiкою Грузiя та Республікою Македонія) можливе звільнення від сплати мита при імпорті/експорті вказаного у коментарі товару. Таке звільнення здійснюється при дотриманні умов (наявність сертификата про походження товару, виконання правил прямого відвантаження та безпосередньої закупівлі), що встановлені кожною окремою угодою.
В даній лабораторні роботі були розраховані митні збори, ПДВ, саме мито, які необхідні було сплатити в Польщі про постачанні товару згідно з умовою ДДП( Інкотермс 2010). Також я вказала документи, які необхідні для імпортування товару та саму процедуру імпорту.