МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ І МЕНЕДЖМЕНТУ
Кафедра зовнішньоекономічної та митної діяльності
Лабораторна робота №2
з дисципліни: “Митна справа”
на тему “ Український класифікатор товарів зовнішньоекономічної діяльності ”
Варіант 25
Львів-2020
Мета роботи: вивчення структури класифікатора товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) і принципів класифікації і кодування. Ознайомлення і володіння технологією визначення коду товару у відповідності з українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності. Отримати знання і навички пошуку необхідної інформації з використанням інтернет-ресурсів.
Завдання:
1. Вивчити роботу порталів, які надають інформацію про УКТЗЕД та товарознавчі характеристики товарів.
2. Перелічити і описати класифікацію і асортимент зазначеного товару.
3. Підготувати лабораторну роботу.
Порядок виконання завдання:
1. Ознайомитися зі структурою і змістом сайтів, які місять необхідну інформацію.
2. Вивчити роботу порталів.
3. Знайти і включити у звіт класифікацію і асортимент товарів згідно завдання.
4. Визначити код товару згідно УКТ ЗЕД і зобразити його у вигляді двох схем.
5. Оформити відповідні бланки класифікаційного рішення.
6. Знайти і включити у звіт основні товарознавчі характеристики заданого товару.
7. Знайти і включити у звіт основні відомості про експертизу заданого товару.
8. В лабораторну роботу включити копії вікон, які оформлюються як рисунки.
Хід роботи:
1.Інформацію про класифікацію товарної номенклатури надають такі сайти: sfs.gov.ua, ares.ua/uk/codesearch, qdpro.com.ua
/
/
/
2.Вивчення роботи сайтів:
Користуючись сайтом компанії Арес, ми можемо:
Знайти перелік необхідної документації для оформлення митного перевезення;
Ознайомитися з вартістю оформлення;
За допомогою автоматизованої системи розрахувати митні збори;
Знайти інформацію про/ замовити митне перевезення ( автомобільне чи морське);
Знайти код УКТЗЕД
За допомогою цих сайтів ми можемо отримувати інформацію про українську класифікацію товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД)- товарну номенклатуру. /
Сайт qdpro.com.ua надає детальну інформацію про експортні, імпортні та транзитні операції з товарами.
3.Товар-Вівсяні пластівці
/
Пошук коду УКТЗЕД товару
4.Зображення коду у вигляді схем
110412 90 0 0
НГС гр.
НЄС позиція
5. Основні відомості про експертизу заданого товару. Справка по товару УКТЗЕД
Вівся́ні пластівці́ — вівсяна крупа, розплющена за допомогою спеціального апарату у вигляді рифлених або гладких пелюсток. Використовуються для швидкого приготування вівсяної каші або як основа для інших швидких сніданків — наприклад, граноли і мюслі.
У зерні вівса міститься крохмаль (53 %), білок (14 %), жири (4-6 %), вітаміни В1, В2, солі, мікро-і макроелементи, а також розчинні рослинні волокна. Останні належать до класу полісахаридів і є природними полімерами — унікальними сорбентами. Зерно майже на 60 % складається з вуглеводів (полісахаридів), які підтримують рівень енергії людського організму без різких коливань, нормалізують рівень цукру в крові. Полісахариди мають триваліший період переробки в організмі, на відміну від моносахаридів та дисахаридів. Крім того вівсяна крупа містить велику кількість харчових волокон, які сприяють зниженню концентрації холестерину в крові, покращують діяльність серця. B1, що міститься у вівсяних зернах, сприяє процесам вивільнення енергії. Вівсянка також містить фосфор, який є необхідним для розвитку і зміцнення кісток і зубів. Вона багата магнієм, який бере участь в процесі виробництва білка і вивільняє енергію з м'язів. У вівсі міститься дуже мало солі, тому дієта на основі вівсяних пластівців і вівса дозволяє уникнути розвитку гіпертонії (високого артеріального тиску).
Вівсянка має властивість виводити з організму солі важких металів і токсини: незважаючи на достатньо високу калорійність вівсянки (350 ккал/100г), дієтологи рекомендують усім, хто прагне позбутися зайвих кілограмів, 1-2 рази на тиждень влаштовувати розвантажувальні дні. У ці дні у вашому раціоні не повинно бути нічого крім 200 грамів вівсяної крупи, відвареної на воді. Вівсяну кашу бажано запивати відваром шипшини.
Вчені стверджують, що після невеликої порції вівсяної каші можна споживати будь-який сніданок.
Імпорт:(за посиланням https://www.qdpro.com.ua/goodinfo/1104129000)
Експорт:
/
Транзит:
/
Основні сорти вівсяних пластівців:
Вівсяні пластівці «Екстра» №1Їх виробляють з цілої крупи. За розміром вони великі і найкорисніші, так як мають корисними якостями і містять в складі найбільшу кількість клітковини.
Вівсяні пластівці «Екстра» №2За розміром вони трохи менше попередніх. Їх виконують з розрізаної крупи.
Вівсяні пластівці «Екстра» №3Ці пластівці дрібні і швидкого приготування. Їх виготовляють теж з різаної крупи. Вони несуть менше користі. Такі пластівці підходять дітям.
Вівсяні пластівці «Геркулес»Вони мають гладку поверхню і не підходять для приготування в мікрохвильовій печі. Для їх варіння потрібно більше часу. Крім того, вони пройшли попередню обробку парою і не так корисні, як попередні види вівсянки. А ще їх не рекомендують для щоденного вживання
Плющена вівсяна крупаЦе такі ж пластівці «Геркулес», тільки для їх виготовлення використовують рифлені вальці, розплющують овес і утворюють на ньому рифлений малюнок. У них є відмінність від «Геркулеса» - варяться швидше. Але корисніше вони від парової обробки не стали.
недроблена крупаЦей продукт майже не знайти на полицях українських магазинів. Він найкорисніший і сходиться за властивостями з цільним зерном. Його застосовують для лікувального харчування.
Висновки
Під час виконання даної лабораторної роботи я ознайомилася із структурою та роботою порталів, які надають інформацію про УКТЗЕД, таких як: Qd Professional, Ares. Використовуючи ці сайти, я визначила:
-як класифікуються товари;
-на які розділи, групи, підгрупи, товарні позиції та субпозиції поділяються товари, що класифікуються у товарній номенклатурі зовнішньоекономічної діяльності;
-Визначила код заданого в завданні товару.
Список використаної літератури
1.Босак А.О. Технологія зовнішньоекономічних операцій і міжнародні інформаційні системи: Навч.посібник / А.О.Босак, О.Ю.Григор’єв, Р.Д.Бала – Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2009. – 180с.
2.Босак А.О. Митне обслуговування транспортних перевезень : Навчальний посібник / А.О. Босак, О.Ю. Григор’єв, О.С. Скибінський, А.В. Тодощук. – Львів: «Новий світ – 2000», 2009. – 476с.
3.Гладилин А.В. Таможенное оформление транспортних средств граждан / А.В. Гладилин, Д.С. Мазуренко. – Одесса: ГВМВ, 2007 – 52с.
Гребельник О.П. Митне регулювання зовнішньоекономічної діяльності: Підручник. – К.: Центр навчальної літератури, 2005. – 696с