Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Національний технічний університет України
«Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
Алгоритмізація та програмування 1: Базові концепції програмування
ЗВІТ
до лабораторної роботи № 6
«Алгоритми перестановок елементів масивів»
Варіант 4
Дата «10» грудня 2021
Завдання:
ЗАВДАННЯ:
1. Ознайомитись з алгоритмами перестановок елементів масивів та способами сортування масивів.
2. У якості індивідуального завдання необхідно написати програмний код, що реалізує перестановку елементів масивів та сортування масивів.
3. Звернення до елементів масиву реалізувати за допомогою вказівника на масив.
4. Роздрукувати (вивести на екран) початковий масив та масив після виконання сортування.
Вихідні дані по варіантах (див. Додаток 7+8).
РЕЗУЛЬТАТ РОБОТИ ПОТРІБНО:
1. Роздрукувати (вивести на екран) початковий масив та масиви після виконання перестановок та сортування.
2. Програмний код розмістити на сайті Repl.it (посилання виключно через кнопку «+ Share»).
3. Звіт до комп’ютерного практикуму додати в свій Клас.
Витяг з теорії
Сортування вставками (Insertion Sort) – це простий алгоритм сортування. Суть його полягає в тому, що на кожному кроці алгоритму ми беремо один з елементів масиву, знаходимо позицію для вставки та вставляємо. Масив з одного елемента вважається відсортованим.
Реалізація
Перш ніж приступити до реалізації визначимося з форматом вхідних даних - для прикладу це буде масив цілісних (int) значень. Нумерація елементів масиву починається з 0 та закінчується n-1. Сам алгоритм реалізуємо мовою C++. Тож приступимо…
Основний цикл алгоритму починається не з 0-го елемента, а з 1-го, тому що елемент до 1-го елемента буде нашою відсортованою послідовністю (пам'ятаємо, що масив, що складається з одного елемента, є відсортованим) і вже щодо цього елемента з номером 0 ми вставлятимемо всі інші. Власне код:
/
Реалізація сортування дуже проста, всього 3 рядки. Функція swap змінює місцями елементи x[j-1] та x[j]. Вкладений цикл шукає місце для вставки.
Завдання 1 за варіантом:
/ /
/
Завдання 2 за варіантом:
/
Блок-схема:
Завдання 1: Завдання 2:
//
Результат компіляції:
/
Посилання на код у середовищі Replit:
https://replit.com/join/gwhxpzybbn-ironfire2535
Висновок:
Під час виконання лабораторної роботи №7-8 я ознайомився з алгоритмами перестановок елементів масивів та способами сортування масивів;Написав програму, що реалізує перестановку елементів масивів та сортування масивів;Реалізував звернення до елементів масиву за допомогою вказівника на масив;Роздрукував початкові масиви та масиви після виконання перестановок та сортування;Зробив звіт з лабораторної роботи, що містить всі необхідні компоненти та вчасно надіслав викладачу на додав у свій клас у ресурсі Classroom.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!