Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Національний технічний університет України
«Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
Алгоритмізація та програмування 2: Процедурне програмування
ЗВІТ
до лабораторної роботи № 3
«Списки»
Варіант 16
Дата «28» червня 2022
Завдання:
1. Дослідити особливості створення одно- та дво-направлених списків.2. Вивчити і реалізувати механізми додавання нових записів у список, пошуку записів у списку за певними полями, видалення записів зі списку та редагування знайдених записів, а також збереження всього списку у файлі та зчитування списку із файлу до пам’яті з відновленням всіх зв’язків.3. Розробити Блок-схему програмного алгоритму.4. Оформити ЗВІТ до лабораторної роботи згідно вимог та методичних рекомендацій.
Завдання за варіантом:
/
Результат роботи:
1. Роздрукувати (вивести на екран) попередньо сформовані та підготовлені для запису в файл дані.2. Роздрукувати (вивести на екран) результат виконання операції читання даних із файлу.3. ЗВІТ до комп’ютерного практикуму для перевірки додати в Клас.4. Програмний код (відкритий для редагування) розмістити на сайті Repl.it (посилання виключно через кнопку «+Invite »).
Теорія та опис виконання:
Лінійний однозвв’язний список
Лінійний список – це динамічна структура даних, кожний елемент якої за допомогою вказівника зв’язується з наступним елементом.
З визначення випливає, що кожен елемент списку містить поле даних (Data) (воно може мати складну структуру) і поле посилання на наступний елемент (next). Поле посилання останнього елемента повинно містити порожній покажчик (NULL).
Так як посилання лише одне (тільки на наступний елемент), то такий список є однозв’язним.
Коли говорять про лінійний список, то, як правило, мають на увазі саме однозв’язний список.
Двобічно зв'язаний список — вид зв'язаного списку, у якому посилання в кожному вузлі вказують на попередній і на подальший вузол у списку.
Якщо в списку після останнього елемента йде перший, то такий список називається кільцевим двобічно зв'язаним списком. Тобто, поле prev голови списку вказує на хвіст списку, а поле next хвоста списку вказує на голову списку.
По двобічно зв'язаному списку можна пересуватися в будь-якому напрямку — як від початку до кінця, так і навпаки. Для нього простіше проводити видалення і перестановку елементів, оскільки завжди відомі адреси тих елементів списку, вказівник яких спрямований на змінюваний елемент.
Хід роботи:
Написано програмний код, який виконує завдання за допомогою однозв’язного списку
/
Висновок:
Під час виконання даної лабораторної роботи було досліджено роботу одно- та дво-напрямлених списків. Виконано завдання, вказане відповідно до номеру варіанту. Створено код для реалізації заповнення списку, а потім його зчитування з файлу. Зроблено звіт на надіслано викладачу.
Силка на Replit:
https://replit.com/join/kuepcfmncn-tr-15khavkin
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!