Міністерство освіти і науки
ВСП ТЕХНІЧНИЙ КОЛЕДЖ НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
«ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
Звіт до
Лабораторна робота №8(24)
На тему: «Створення та налаштування RAID-масиву»
Львів 2021
Створення RAID масиву. Як зробити RAID масив. Все про RAID масиви з жорстких дисків (HDD) Програмний рейд windows 10
Налаштування програмного RAID масиву в середовищі Windows набагато простіше завдання, ніж під Linux системами, проте і вона має свої особливості. Найчастіше неповні і уривчасті знання в даній області призводять до складнощів, а в середовищі адміністраторів ходять міфи і легенди про "примхливості" і "глючності" даного механізму в Windows. У даній статті ми постараємося заповнити цю прогалину.Перед тим як продовжити, знову згадаємо основний принцип побудови апаратних масивів: один елемент масиву - один фізичний диск. Основа програмних масивів - логічний диск. Розуміння цієї різниці - запорука успіху, то що може бути застосовано до апаратного масиву, може виявитися катастрофічним для програмного, особливо якщо мова йде про відмову одного з елементів масиву.
Для створення програмного RAID в середовищі Windows нам знадобиться познайомитися з поняттям динамічного диска, так як програмні масиви можуть бути створені тільки на них. Репутація динамічних дисків неоднозначна, багато адміністраторів сахаються від них, як чорт від ладану. А даремно, запам'ятавши кілька простих правил робота з динамічними дисками стає настільки ж проста як зі звичайними.
Головне правило: установка або завантаження Windows з динамічного томи можлива тільки в тому випадку, якщо цей диск був перетворений з системного або завантажувального тому. Тобто якщо у вас стоїть кілька примірників ОС, то після перетворення диска в динамічний ви зможете завантажити лише той екземпляр, який знаходиться на завантажувальному розділі.
Виходячи з цього правила стає очевидно, що для завантажувального і системного томів можливе створення тільки дзеркального масиву (RAID1), створення інших видів масиву неможливо, так як вони мають на увазі установку системи на заздалегідь створений розділ.
А чи вигідно це? Незважаючи на всі обмеження, варто. Основний недолік апаратних масивів - прив'язка до конкретної моделі контролера. Якщо у вас згоріла материнська плата або контролер, вам знадобиться точно такий же (або материнська плата з аналогічним контролером), інакше з даними можна попрощатися. У разі програмного RAID досить машини з встановленим Windows Server.
На практиці робота з програмними масивами і динамічними дисками проводиться через оснащення Зберігання - Управління дисками в диспетчері сервера. Для перетворення дисків в динамічні досить клацнути на одному з них правою кнопкою миші і вибрати Перетворити в динамічний диск, У вікні, можна вибрати для перетворення відразу кілька дисків.
Варто пам'ятати, що ця операція необоротна і особливу увагу слід приділити системному розділу, переразметіть завантажувальний диск у вас вже не вийде (точніше він після цього перестане бути завантажувальним), єдине, що ви зможете - це розширити тому за рахунок нерозміченого простору.
Наступним кроком стане створення масиву, клацаємо правою кнопкою миші на потрібному томі і вибираємо бажаний варіант, у випадку з системним і завантажувальними томами варіант буде один - дзеркало, потім вам буде запропоновано вибрати диск для розміщення дзеркального тому. По завершенню створення масиву тут же почнеться його ресинхронізація.
Підключивши додаткові диски ми отримаємо набагато ширші можливості, ви можете як об'єднати декілька дисків в окремий том, так і створити RAID 0, 1 або 5.
Загалом нічого складного, проте безліч обмежень здатні відлякати кого завгодно. Але не поспішайте робити поспішних висновків, за здоровим глуздом ніяких серйозних перешкод немає, так як зазвичай прийнято розносити систему і дані по різних дисках, враховуючи копійчану вартість сучасних дисків, це не тягне істотних витрат. Ми, наприклад, для нашого тестового сервера створили дзеркало для системного диска і RAID5 для даних.
Причому все це задоволення можна реалізувати на звичайнісінькій бюджетної материнської плати, враховуючи, що продуктивність програмного масиву нічим не відрізняється від дешевих апаратних, дана технологія виглядає дуже привабливо. Про методи забезпечення відмовостійкості і діях при відмові дисків ми поговоримо в нашій наступній статті.
Вітаю всіх, шановні читачі блогу сайт. Думаю, багато хто з вас хоч раз зустрічали на просторах інтернету таке цікаве вираз - «RAID масив». Що воно означає і для чого воно може знадобитися пересічному користувачеві, ось про це сьогодні піде мова. Загальновідомий факт, що є найповільнішим компонентом в ПК, і поступається, процесору і.
Щоб компенсувати «вроджену» повільність там, де вона взагалі не до місця (мова йде в першу чергу про серверах і високопродуктивних ПК) придумали використовувати так званий дисковий масив RAID - якусь «зв'язку» з кількох однакових вінчестерів, що працюють паралельно. Таке рішення дозволяє значно підняти швидкість роботи укупі з надійністю.
В першу чергу, RAID масив дозволяє забезпечити високу відмовостійкість для жорстких дисків (HDD) вашого комп'ютера, за рахунок об'єднання декількох жорстких дисків в один логічний елемент. Відповідно, для реалізації даної технології вам знадобляться як мінімум два жорсткі диски. Крім того, RAID це просто зручно, адже всю інформацію, яку раніше доводилося копіювати на резервні джерела (, зовнішні вінчестери), тепер можна залишити «як є», бо ризик її повної втрати мінімальний і прагне до нуля, але не завжди, про це трохи нижче.
RAID перекладається приблизно так: захищений набір недорогих дисків. Назва пішла ще з тих часів, коли об'ємні вінчестери коштували сильно дорого і дешевше було зібрати один загальний масив з дисків, об'ємом менше. Суть з тих пір не змінилася, в общем-то як і назва, тільки тепер можна зробити з декількох HDD великого обсягу просто гігантське сховище, або зробити так, що один диск буде дублювати інший. А ще можна поєднати обидві функції, тим самим отримати переваги однієї і другої.
Всі ці масиви знаходяться під своїми номерами, швидше за все ви про них чули - рейд 0, 1 ... 10, тобто масиви різних рівнів.
різновиди RAID
Швидкісний Рейд 0
Рейд 0 не має нічого схожого з надійністю, адже він тільки підвищує швидкість. Вам необхідно як мінімум 2 вінчестера і в цьому випадку дані будуть як би «розрізатися» і записуватися на обидва диска одночасно. Тобто вам буде доступний повністю обсяг цих дисків і теоретично це означає, що ви отримуєте в 2 рази вищу швидкість читання / запису.
/
Але, давайте уявимо, що один з цих дисків зламався - в цьому випадку неминуча втрата ВСІХ ваших даних. Інакше кажучи, вам все одно доведеться регулярно робити бекапи, щоб мати можливість потім відновити інформацію. Тут зазвичай використовується від 2 до 4 дисків.
Рейд 1 або «дзеркало»
Тут надійність не знижується. Ви отримуєте дисковий простір і продуктивність тільки одного вінчестера, зате маєте подвоєну надійність. Один диск ламається - інформація збережеться на іншому.
/
Масив рівня RAID 1 не впливає на швидкість, проте обсяг - тут у вашому розпорядженні лише половина від загального простору дисків, яких, до слова, в рейд 1 може бути 2, 4 і т.д., тобто - парна кількість. Загалом, головною «фішкою» рейду першого рівня є надійність.
рейд 10
Поєднує в собі все найкраще з попередніх видів. Пропоную розібрати - як це працює на прикладі чотирьох HDD. Отже, інформація пишеться паралельно на два диска, а ще на два інших диска ці дані дублюються.
/
Як результат - збільшення швидкості доступу в 2 рази, але і об'єм тільки двох з чотирьох дисків масиву. Але от якщо будь-які два диска зламаються - втрати даних не відбудеться.
рейд 5
Цей вид масиву дуже схожий з RAID 1 за своїм призначенням, тільки тепер уже треба мінімум 3 диска, один з них буде зберігати інформацію, необхідну для відновлення. Наприклад, якщо в такому масиві знаходиться 6 HDD, то для запису інформації будуть використані лише 5 з них.
/
Через те, що дані пишуться відразу на кілька вінчестерів - швидкість читання виходить висока, що відмінно підійде для того, щоб зберігати там великий обсяг даних. Але, без дорогого рейд-контролера швидкість буде не сильно високою. Не дай БОГ один з дисків поламається - відновлення інформації займе купу часу.
рейд 6
Цей масив може пережити поломку відразу двох вінчестерів. А це означає, що для створення такого масиву вам буде потрібно як мінімум чотири диски, при всьому при тому, що швидкість запису буде навіть нижче, ніж у RAID 5.
/
Врахуйте, що без продуктивної рейд-контролера такий масив (6) зібрати навряд чи вдасться. Якщо у вас в розпорядженні всього 4 вінчестера, краще зібрати RAID 1.
Як створити і налаштувати RAID масив
/
контролер RAID
Рейд масив можна зробити шляхом підключення декількох HDD до материнської плати комп'ютера, що підтримує дану технологію. Це означає, що у такий материнської плати є інтегрований контролер, який, як правило, вбудовується в. Але, контролер може бути і зовнішній, який підключається через PCI або PCI-E роз'єм. Кожен контролер, як правило, має своє ПО для настройки.
Рейд може бути організований як на апаратному рівні, так і на програмному, останній варіант - найбільш поширений серед домашніх ПК. Вбудований в материнку контролер користувачі не люблять за погану надійність. Крім того в разі пошкодження материнки відновити дані буде дуже проблематично. На програмному рівні роль контролера грає, в разі чого -можна буде спокійнісінько перенести ваш рейд масив на інший ПК.
апаратний
Як же зробити RAID масив? Для цього вам необхідно:
Дістати десь з підтримкою рейду (в разі апаратного RAID);
Купити мінімум два однакових вінчестера. Краще, щоб вони були ідентичні не тільки за характеристиками, але і одного виробника і моделі, і підключалися до мат. платі за допомогою одного.
Перенесіть всі дані з ваших HDD на інші носії, інакше в процесі створення рейду вони знищаться.
Далі, в биосе потрібно включити підтримку RAID, як це зробити у випадку з вашим комп'ютером - підказати не можу, через те, що біоси у всіх різні. Зазвичай цей параметр називається приблизно так: «SATA Configuration або Configure SATA as RAID».
Потім перезавантажте ПК і повинна буде з'явитися таблиця з більш тонкими настройками рейду. Можливо, доведеться натиснути комбінацію клавіш «ctrl + i» під час процедури «POST», щоб з'явилася ця таблиця. Для тих, у кого зовнішній контролер швидше за все треба буде натиснути «F2». У самій таблиці тиснемо «Create Massive» і вибираємо необхідний рівень масиву.
Після створення raid масиву в BIOS, необхідно зайти в «управління дисками» в ОС -10 і відформатувати НЕ розмічену область - це і є наш масив.
програмний
Для створення програмного RAID нічого включати або відключати в BIOS не доведеться. Вам, по-суті, навіть не потрібна підтримка рейду материнською платою. Як уже було згадано вище, технологія реалізовується за рахунок центрального процесора ПК і засобів самої вінди. Ага, вам навіть не потрібно ставити ніяке стороннє ПО. Правда таким способом можна створити хіба що RAID першого типу, який «дзеркало».
/
Тиснемо правою кнопкою по «мій комп'ютер» -пункт «управління» - «управління дисками». Потім клацаємо за допомогою одного з жорстких, призначених для рейду (діск1 або диск2) і вибираємо «Створити дзеркальний том». У наступному вікні вибираємо диск, який буде дзеркалом іншого вінчестера, потім призначаємо букву і форматіруем підсумковий розділ.
/
У даній утиліті дзеркальні томи підсвічуються одним кольором (червоним) і позначені однією буквою. При цьому, файли копіюються на обидва томи, один раз на один том, і цей же файл копіюється на другий том. Примітно, що в вікні «мій комп'ютер» наш масив буде відображатися як один розділ, другий розділ як би прихований, щоб не «муляти» очі, адже там знаходяться ті ж самі файли-дублі.
/
Якщо якийсь вінчестер вийде з ладу, з'явиться помилку "Немає надмірність», при цьому на другому розділі все залишиться в цілості.
Підсумуємо
RAID 5 потрібен для обмеженого кола завдань, коли набагато більше (ніж 4 диска) кількість HDD зібрано в величезні масиви. Для більшості користувачів рейд 1 - кращий варіант. Наприклад, якщо є чотири диски ємністю 3 терабайти кожен - в RAID 1 в такому випадку є 6 терабайт обсягу. RAID 5 в цьому випадку дасть більше простору, однак, швидкість доступу сильно впаде. RAID 6 дасть все ті ж 6 терабайт, але ще меншу швидкість доступу, та ще й вимагатиме від вас дорогого контролера.
Додамо ще RAID дисків і ви побачите, як все зміниться. Наприклад, візьмемо вісім дисків все тієї ж ємності (3 терабайта). У RAID 1 для запису буде доступно всього 12 терабайт простору, половина обсягу буде закрита! RAID 5 в цьому прикладі дасть 21 терабайт дискового простору + можна буде дістати дані з будь-якого одного пошкодженого вінчестера. RAID 6 дасть 18 терабайт і дані можна дістати з будь-яких двох дисків.
Загалом, RAID - штука не дешева, але особисто я б хотів мати в своєму розпорядженні RAID першого рівня з 3х-терабайтних дисків. Є ще більш витончені методи, на зразок RAID 6 0, або «рейд з рейд масивів», але це має сенс при великій кількості HDD, мінімум 8, 16 або 30 - погодьтеся, це вже далеко виходить за рамки звичайного «побутового» використання і користується попитом здебільшого в серверах.
Ось як-то так, залишайте коментарі, додавайте сайт в закладки (для зручності), буде ще багато цікавого і корисного, і до швидких зустрічей на сторінках блогу!
Це дзеркальне відображення ваших даних на декількох жорстких дисках, якщо один накопичувач виходить з ладу, то вся інформація залишається на іншому в цілості. Ми з вами купили два однакових вінчестера і об'єднали їх програмно в незалежний масив недорогих дисків, але дана інструкція не підійде, якщо ви захочете встановити на RAID 1 операційну систему Windows, в цьому випадку доведеться діяти трохи складніше.
Як налаштувати RAID 1 масив і встановити на нього Windows 7, 8.1, 10
Після прочитання попередніх статей про створення програмного RAID 1 масиву засобами операційної системи ви звичайно задасте питання: «А як встановити саму систему на RAID 1 масив або може існує можливість перенесення вже готової і налаштованої Windows з програмами на рейд масив. Адже несподівано зламатися може і вінчестер з встановленою операционкой, а не тільки другорядний жорсткий диск з файлами? » Втрата операційної системи з усіма встановленими додатками, при відсутності резервної копії, може вивести з роботи на кілька днів будь-яку організацію, тому я вважаю обов'язковим створення RAID 1 масиву на робочому місці і установки на нього Windows.
Примітка: Друзі, крім RAID 1 масиву, ще існує.
У сьогоднішній статті ми зберемо RAID 1 масив з двох жорстких дисків на материнській платі ASUS і встановимо на нього Windows 10
Друзі, звичайно можна нічого не встановлювати заново, а просто включити в БІОС технологію RAID, а потім перенести на нього існуючу вінду за допомогою різних програм, але зробимо ми це в наступних статтях, а сьогодні зробимо просту установку системи.
Якщо ви хочете зібрати RAID 1 масив і встановити на нього операційну систему, то знову ж таки знадобиться два жорсткі диски або два твердотільних накопичувача SSD, і ваша материнська плата повинна підтримувати технологію RAID. Для прикладу візьмемо два вінчестери об'ємом по 250 ГБ кожен.
Встановлюємо вінчестери в системний блок.
Щоб налаштувати систему з масивом RAID, насамперед потрібно включити відповідну опцію в BIOS і робиться це дуже просто. Неможливо в одній статті описати відповідні налаштування всіх існуючих типів БІОС, в цій статті я включу RAID на материнській платі ASUS, а в наступних статтях постараюся показати подібні налаштування на материнських платах GIGABYTE і ASRock.
Включаємо комп'ютер і входимо в БІОС за допомогою натискання DEL при завантаженні. Переходимо на вкладку Advanced, опція SATA Configuration
/
SATA Mode Selection виставляємо в положення RAID.
HotPlug - (гаряче підключення) виставляємо в Enabled для жорстких дисків об'єднуються в масив.
/
/
/
Для збереження внесених змін тиснемо F10 і вибираємо
/
Після включення в БІОС технології RAID, на екрані монітора при завантаженні на кілька секунд виникне пропозиція натиснути клавіатурне поєднання (CTRL-I), щоб увійти в налаштування конфігурації RAID.
Також видно два підключених до портів 4 і 5 жорстких дискаSATA: Maxtor і WD, що знаходяться поки не в RAID-масиві (Non-RAID Disk). натискаємоCTRL-I.
/
У початковому вікні налаштувань вибираємо за допомогою стрілок на клавіатурі Create a RAID Volume (Створити тому RAID) І тиснемо Enter.
/
В даному вікні виробляємо основні настройки RAID-масиву.
Name (назва RAID-масиву). Тиснемо на клавішу "пробіл" і вводимо найменування,
/
наприклад "RAID 1 new" і тиснемо Enter. Пересуваємося нижче за допомогою клавіші Tab.
RAID Level: (Рівень RAID). Ми будемо створювати RAID1 (Mirror) - "віддзеркалення" - при відмові одного з дисків, точна копія даних залишиться на іншому диску і контролер відразу переключитися на використання дублюючого диска. Вибираємо цей рівень за допомогою стрілок на клавіатурі.
Capacity (Обсяг) виставляється автоматично. Обсяг двох наших дисків 500 ГБ перетворюються в 250 ГБ, так як ми використовуємо рівень RAID1 (Mirror) і два наших вінчестера працюють як один.
Більше нічого не змінюємо і пересуваємося до останнього пункту Create Volume і тиснемо Enter.
/
Виходить попередження:
WARNING: ALL DATA ON SELECTED DISKS WILL BE LOST.
Are you sure you want to create this volume? (Y / N):
УВАГА: ВСІ ДАНІ на обраних дисках будуть втрачені.
Ви впевнені, що хочете створити цей обсяг? (Y / N):
Тиснемо Y (Так) на клавіатурі.
/
RAID 1 створений і знаходиться зі статусом Normal (нормальний). Для виходу тиснемо на клавіатурі клавішу Esc
/
Are you sure you want to exit (Ви впевнені що хочете вийти? Натискаємо Y (Так).
/
Комп'ютер перезавантажується. Входимо в завантажувальний меню і вибираємо завантаження з настановної флешки Kingston містить файли Windows 10.Якщо в завантажувальний меню комп'ютера ви потрапити не можете, тоді в БІОС.
Як бачимо, тільки що створений нами RAID 1 масив з назвою "RAID 1 new "теж знаходиться в завантажувальному меню.
/
Завантажуємося з флешки в програму установки Windows 10. Далі діємо як при звичайній установці операційної системи.
/
встановити
/
Приймаємо ліцензійну угоду
/
Вибіркова: Тільки установка Windows
/
Два жорстких диска об'єднаних в RAID-масив установник Win 10 бачить як один.
/
/
/
Пропустити цей крок
/
Використовувати стандартні параметри
/
Створити локальну обліковий запис
/
Вводимо ім'я облікового запису та тиснемо Готово.
/
/
Windows 10 встановлена \u200b\u200bна RAID 1 масив.
/
Диспетчері пристроїв.
/
Управління дисками.
RAID 1 масив і флешка з Windows 10.
/
Друзі, якщо один жорсткий диск в незалежному масиві вийшов з ладу, то операційна система завантажиться з другого справного вінчестера, тобто з вашими даними нічого не трапиться, а ось як відтворити RAID - масив, про це поговоримо в наступній статті.
Добрий день. Сьогодні мені потрапили до рук два новеньких жорсткі диски, довго думав що з ними можна зробити, щоб надати допомогу всім моїм читачам. Подумавши, я все-таки вирішив, що краще оповідання про RAID 1, створеного самою операційною системою, я навряд чи зможу що-небудь написати. Отже, що таке RAID 1?
RAID 1 - це масив з двох дискових носіїв, інформація на яких дублюється на обох дисках. Тобто ви маєте два диска, які є повними копіями один одного. Для чого це робиться? В першу чергу, для захоплення надійності зберігання інформації. Так як ймовірність виходу з ладу обох дисків одночасно мала, в разі виходу з ладу одного диска, у вас завжди залишиться копія всієї інформації на другому. На RAID 1 масиві можна зберігати будь-яку інформацію як і на звичайному жорсткому диску, що дозволяє не хвилюватися про важливому проекті, над яким ви працювали дуже довгий час.
Сьогодні ж ми розглянемо, як створюється RAID масив засобами самої Windows при використанні двох порожніх дисків (впевнено заявляю, що дана інструкція працює на Windows 7, 8 і 8.1). Якщо вас цікавить створення RAID масиву з використанням вже заповненого диска, то вам необхідна на цю тему.
І, власне, інструкція до вашого ознайомлення:
1) Для початку встановіть жорсткі диски в системний блок і запустіть комп'ютер.
2) Відкриваємо «Панель управління → Система і безпека → Адміністрування → Управління комп'ютером → Сховище → Управління дисками». При першому включенні утиліта повідомить про встановлення нових дискових пристроїв і запропонує вибрати розмітку для них. Якщо у вас диск 2,2Тб і більш вибирайте GPT, якщо менше - то MBR.
3) У нижній частині вікна знаходимо один з наших нових жорстких дисків і натискаємо по ньому правою клавішею. Вибираємо «Створити дзеркальний том»:
4) Відкриється майстер створення образу. Тиснемо далі./
5) На цій сторінці вам потрібно додати диск, який буде дублювати обраний до цього диск. Тому вибираємо в лівій частині диск і тиснемо кнопку «Додати»://Тиснемо далі.
6) Вибираємо букву, якої буде позначений новий том. Я вибрав M (від англ. Mirror). Натискаємо далі./
7) Задаємо файлову систему, розмір кластера і ім'я томи. Також рекомендую встановити галочку навпроти «Швидке форматування», нехай робить все відразу. І знову далі./
8) Перевіряємо що у нас вийшло, якщо все правильно тиснемо «Готово»./
Доброго часу доби, дорогі друзі, знайомі, читачі, шанувальники та інші особистості. Сьогодні знову про рейд масив і його створення, налаштування і тп.
Як Ви пам'ятаєте, я неодноразово писав про те, що жорсткі диски є одним з найбільш вузьких місць в продуктивності Вашого комп'ютера. З приходом SSD ситуація цілком інакша, але не те щоб радикально.
Якщо подумати то, в общем-то, диски, - це "пляшкове горлечко" ще й в безпеці, бо: "каюк диску \u003d кирдик даними" (якщо звичайно їх не можна відновити в). RAID -массіви здатні вирішити обидві ці проблеми, тому, власне, і застосовуються в серверах. Втім, застосовувати їх успішно можна і вдома, та й багато для цього не треба (підтримку рейдів мат.плату + пара ідентичних дисків).
Про те, що таке RAID -и я вже писав в статті "", а ось про те як швидко і просто зробити RAID будинку штатними методами я розповім в тексті нижче.
Давайте приступимо.
Створюємо рейд масив на основі вбудованого контролера
Як я говорив вище, Ваша повинна підтримувати створення RAID "а. Представлена \u200b\u200bнижче інструкція актуальна для ASUS -сукня на основі UEFI -біоса, але загальний принцип схожий як такої, тому до ознайомлення мануал все ж рекомендується всім.
Для початку заходимо в BIOS, використовуючи відповідну клавішу (як правило DEL), а там знаходимо розділ відповідає за параметри для SATA-контролера (сподіваюся, що IDE уже ніде не використовується).
/
Де перемикаємо положення контролера в RAID (зазвичай там стоїть ACHI). Нагадую, що диски в ідеалі повинні бути ідентичні (бажано абсолютно, а не тільки розмірами). Далі, власне, перезавантажується, попередньо зберігши в BIOS зміни.
На етапі ініціалізації дисків, тобто ще до завантаження операційної системи, буде необхідно натиснути, як правило (але не завжди) CTRL-F або CTRL-I. Загалом, стежте уважно, бо зазвичай воно показує яке поєднання клавіш необхідно тицьнути (бувають ще всякі F1-F12).
/
Найпростіше меню можна споглядати на скріншоті вище. Нічого складного воно з себе не представляє і умовно виглядає наступним чином:
View Drive Assignments, - показує диски, що придатні для створення масиву;
LD View / LD Define Menu, - показує поточні масиви;
Delete LD Menu, - дозволяє видаляти масиви;
Controller Configuration, - власне, відповідає безпосередньо за настройки.
Нас, в рамках створення такої штуки як рейд масив, власне, нас цікавить тільки другий пункт. Натиснувши на відповідну кнопку на клавіатурі (тобто цифру 2) потрапляємо в відповідне меню.
/
Тут ми можемо побачити поточні масиви (власне, їх видно на скріншоті), поглянути на їх налаштування (Enter), подивитися на диски поза RAID (Ctrl + V) або, скажімо, створити нові рейди (Ctrl + C). Нас цікавить створення, а тому тиснемо в відповідне поєднання клавіш.
/
Далі ми будемо спостерігати меню для створення RAID- а (зверху) і самі самотні (поза масивів) диски (внизу). Параметри перемикаються прогалиною, самі пункти параметрів змінюються стрілками клавіатури.
Нагадую, що 1-ий рейд - це "дзеркало", тобто диски дублюють один одного і навіть, якщо один виходить з ладу, то на другому залишається повна копія даних.
0 -вой же відповідає за продуктивність, тобто обидва диска працюють в парі для досягнення максимально доступній швидкості читання-запису. Більш докладно я розписував все по посиланню, що давав на самому початку статті.
Подальші кроки по створенню
На скріншоті вище задано все необхідне для створення RAID 1 (дзеркало), хоча і задавати там особливо не було чого: всі параметри залишені за замовчуванням, обраний тип рейду і вказані два диска-терабайніка (Y в колонці Assingment). На цьому все. Я не хочу зараз вдаватися в деталі всіх параметрів, бо це тема для окремої статті (коротенько з практичного боку на sonikelf.name).
/
Задавши все необхідне тиснемо в CTRL-Y. Далі або тиснемо будь-яку кнопку (задасть ім'я за замовчуванням), або повторюємо натискання CTRL-Y, щоб задати ім'я самостійно. Я вибрав другий шлях:
/
На наступному етапі, в зв'язку з тим, що ми вибрали стандартний параметр швидкої ініціалізації з'явитися попередження про те, що дані з дисків будуть видалені. Тиснемо CTRL-Y, якщо впевнені, що нічого на дисках Вам необхідного немає.
/
На останньому етапі буде запропоновано вибрати розмір, що буде відводитися під рейд масив або зайняти все доступне місце на дисках. Я вибрав в даному пункті рішення зайняти весь простір на дисках (що, до речі, рекомендую і Вам), шляхом натискання будь-якої кнопки на клавіатурі.
/
На цьому створення RAID -а можна вважати завершеним, залишається лише вийти з майстра і перезавантажити комп'ютер.
/
А, і так, не забудьте, при необхідності, зайти в майстер управління дисками і провести ініціалізацію і розподілу місця на новоствореному RAID -массіве. Майстер живе по шляху " Панель управління - Адміністрування - Управління комп'ютером - Управління дисками".
/
Ну і, власне, розподіл місця, тобто створення розділів, теж проблем особливо не доставляє і виконується стандартним чином:
/
А та, так, драйвера для такої штуки як рейд масив корисно буде встановити, якщо звичайно вони не варті у Вас вже давно. Драйвера беруться з диска до мат.плату або з сайту виробника цієї мат.плати.