ПРАКТИЧНА РОБОТА № 3
Тема Використання браузера Internet Explorer для роботи в системі WWW
Мета Робота призначена для знайомства з можливостями браузера Internet Explorer (v.6), що входить до складу Windows XP. Зокрема, розглядаються пошукові засоби, механізм закладок, робота з документами в автономному режимі.
ОСНОВНІ ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ
Загальні відомості про World Wide Web і URL-адреси
World Wide Web (Всесвітня Павутина) — це інтерактивна мультимедійна система комунікацій у Internet, що заснована на використанні гіпертекстової технології. Ще її називають WWW, W3 або Web (Павутина). На сьогодні це найпопулярніша система в Internet, що динамічно розвивається.
У системі World Wide Web можна в реальному часі звертатися до гіпертекстових документів, які містять текст, графіку, фотографії, аудіо- і відеозаписи.
Гіпертекстові документи — це електронні документи, що підготовлені мовою розмітки гіпертексту HTML (HyperText Markup Language). Їх також називають HTML-документами або Web-документами. Такі документи є текстовими документами, що містять спеціальні коди або мітки (теги).
Комп'ютери, що використовуються для зберігання, організації та пересилання HTML-документів, називають Web-серверами. Для перегляду таких документів призначені спеціальні програми — клієнт-програми Web або браузери. Такі програми при відкритті HTML-документа обробляють коди, що містяться в ньому, і відображають текст документа відповідно до отриманих інструкцій.
Звернення до гіпертекстових документів, а також інших ресурсів, здійснюється за допомогою електронних покажчиків — гіперпосилань (при активізації гіперпосилання на сервер надсилається певна команда). Унікальна можливість Web полягає в тому, що автори гіпертекстових документів можуть організовувати посилання на документи, створені іншими авторами на інших Web-серверах.
Посилання у Web-документах для зв'язку з ресурсами, на які вони вказують, використовують універсальні адреси, що називаються URL (Uniform Resource Locators — уніфіковані покажчики ресурсів). URL-адреси містять інформацію про те, де розміщується відповідний ресурс і як до нього звернутися.
URL-адреса має такий формат:<protocol>://<host>/<url-path>, де
<protocol> визначає тип ресурсу або яким мережним протоколом треба скористатися для доступу до нього;
<host> — доменне ім'я або IP-адреса сервера;
<url-path> — шлях до файлу.
Зокрема, початок URL-адреси може мати такий вигляд:
http:// — для звертання до Web-серверів;
ftp:// — для звертання до FTP-архівів;
gopher:// — для звертання до Gopher-серверів (попередників Web-серверів);
telnet:// — для запуску сеансу Telnet, протягом якогоможна управляти віддаленою машиною;
wais:// — для пошуку інформації в базах даних системиWAIS (останнім часом використовується рідко);
news:// — для перегляду новин UseNet;
mailto:// — для передачі електронної пошти;
file:// — вказує на файл, розташований на жорсткомудиску комп'ютера користувача.
Запуск Internet Explorer і будова вікна програми
Браузер можна запустити різними способами. При роботі в Windows найпростіші з них — клацнути на значку браузера на робочому столі або вибрати його в головному меню.
При правильному настроюванні мережного програмного забезпечення браузер, діючи за сценарієм, встановлює (через локальну мережу або модем) канал зв'язку з Internet, далі він звертається до так званої домашньої сторінки і завантажує її. На цьому робота за сценарієм закінчується і користувач може приступити до роботи у Web.
Домашня сторінка (вихідна, основна, Home page) — це Web-документ, що автоматично завантажується відразу після запуску браузера; його адресу можна змінити при настроюванні браузера.
Щоб задати домашню сторінку, потрібно в меню Сервис вибрати команду Свойства обозревателя, перейти на вкладку Общие, в поле Адрес ввести URL сторінки і натиснути кнопку ОК.
Утворюваний під час запуску браузера канал зв'язку з Internet є загальним ресурсом: він не належить якійсь певній програмі й одночасно може використовуватися іншими програмами, наприклад, поштовими або програмами для читання груп новин.
Вікно програми (рис. 2.1) має стандартний вигляд і містить рядок меню, панелі інструментів, робочу область і статусний рядок.
Допускається використання трьох панелей інструментів:
Обичные кнопки — панель з кнопками для швидкого виклику команд, що часто використовуються. Далі вона називається просто панеллю інструментів;
Адресная строка — панель для введення URL документа, що відкривається;
Ссылки — панель швидких посилань для розміщення закладок на Web-сторінки.
Рис.2.1. Вікно браузера Internet Explorer
Рис. 2.2 Вікно настройка панелі інструментів
За допомогою команди Вид-Панели инструментов можна ввімкнути або вимкнути кожну з них. При вимкнутій опції Вид-Панели инструментов-Закрепить панели инструментов можна змінювати розташування панелей, переміщуючи їх за допомогою миші.
Додати або видалити кнопки панелі інструментів Обичные кнопки дає змогу команда Вид-Панели инструментов-Настройка.... Вона відкриває вікно "Настройка панели инструментов" (рис. 2.2), в якому здійснюється відбір потрібних кнопок (з усіх існуючих), а також задаються параметри їх відображення: з підписом або без нього, великі або малі значки використовуватимуться для кнопок.
Відкриття документа за допомогою введення URL
Для звертання до ресурсу Web достатньо ввести його URL-адресу в адресний рядок і натиснути клавішу Enter.
URL-адреси чутливі до регістру символів. Тому при наборі необхідно уважно стежити за правильністю написання великих і малих літер, наприклад, http://www.WebSite.com.
Браузер допускає при звертанні до Web-документів використання скороченої форми введення адреси — без назви протоколу. Наприклад, замість повної адреси http://www.microsoft.comможна скористатися скороченою www.microsoft.com; при цьому частина http:// додається автоматично.
Рис. 2.3. Адресний рядок з розгорнутим списком адрес
Усі адреси, що вводились в адресний рядок у поточному сеансі, зберігаються у вигляді поля зі списком. Це дає змогу завжди звернутися до таких сторінок, розгорнувши список і вибравши відповідний URL.
Для швидкого доступу до списку адрес, що раніше вже вводилися в адресний рядок, можна натиснути клавішу F4 або клацнути на кнопці розгортання списку в правій частині адресного рядка (рис. 2.3).
Ручне введення URL-адреси доповнює функція автозавершення — браузер автоматично дописує адресу у міру її введення користувачем, використовуючи для цього список вузлів, які користувач відвідує найчастіше.
Функція автозавершення може виявитись вимкнутою. Щоб ввімкнути її, необхідно відкрити вікно "Свойства обозревателя", скориставшись командою Сервис-Свойства обозревателя..., і на вкладці Дополнительно встановити прапорець Использовать встроенное автозаполнение.
Існує інший спосіб введення URL — за допомогою діалогового вікна "Открыть", яке викликається командою Файл-Открыть... (Ctrl+O). За допомогою цього вікна особливо зручно завантажувати документи, що розміщуються на локальних дисках.
Основні команди навігації в Web
Команди навігації дають змогу переходити від перегляду одного документа до іншого (без ручного введення URL в адресний рядок). Вони згруповані в окрему групу команд у меню Вид, а для зручності використання відповідні кнопки винесені на панель інструментів.
— Назад ("гаряча" комбінація клавіш — Alt+?). Повертає до попереднього документа. За рахунок кешування(запису інформації на комп'ютер користувача) документ відображається набагато швидше, ніж у разі нового завантаження.
— Вперед ("гаряча" комбінація клавіш — Alt+ a). Після повернення до попередніх сторінок за командою Назад за допомогою цієї команди можна повернутися на наступну (упорядку відвідування) сторінку.
— Остановить ("гаряча" клавіша — Esc). Перериває завантаження Web-документа або файлу. Після виконання команди у вікні браузера відображається вся текстова і графічна інформація, завантажена до цього часу. Незавантажені малюнки відображаються рамочками у відповідному місці.
— Обновить ("гаряча" клавіша — F5). Повторно завантажує поточну сторінку. Використовується, наприклад, тоді, коли через збій на лініях зв'язку або після команди (Установить завантаження сторінки було перервано).
— Домой ("гаряча" комбінація клавіш — Alt+Home). Завантаження домашньої сторінки.
Засоби пошуку інформації
Використання пошукової панелі
Для пошуку документів у системі WWW за вказаними ключовими словами до складу браузера включено такий інструмент, як пошукова панель — панель "Поиск". Вона вмикається (вимикається) за допомогою команди Buд-Панели обозревателя-Поиск (Crl+Е) або за допомогою кнопки Поиск панелі інструментів (рис. 2.4). Пошук інформації виконується після введення в поле запиту ключових слів і натиснення кнопки Пуск. У результаті на пошуковій панелі відображаються гіперпосилання на документи, в яких зустрічаються зазначені ключові слова.
Рис. 2.4. Вікно браузера з панеллю пошуку
Варто зауважити, що пошукові системи, як правило, ігнорують прийменники і сполучники, а також цифри, що дає змогу формулювати запити у вигляді фраз.
Введені ключові слова можна перенаправити на іншу пошукову систему, скориставшись кнопкою Следующий або вибравши її з випадаючого списку біля цієї кнопки.
Список пошукових систем фіксований і визначається параметрами утиліти "Язики и региональние стандарти" панелі управління. Зокрема, для України він включає такі пошукові системи: MSN Search, Meta, Aport, Yandex.
Щоб розпочати пошук за новими ключовими словами, слід скористатися кнопкою Создать.
Налаштування пошукової панелі
Можливі два варіанти налаштування пошукової панелі. Один з них дає змогу використовувати для пошуку кілька із запропонованих пошукових систем у встановленій послідовності і зберігати до десяти результатів виконаних пошуків. За іншого варіанта всі завдання пошуку виконуються за допомогою однієї вибраної користувачем системи; при цьому результати пошуку не зберігаються.
Налаштування панелі здійснюється за допомогою кнопки Настройка, яка викликає вікно "Настройка параметров поиска" (рис. 2.5).
Рис 2.5. Вікно налаштування параметрів пошуку
Для вибору першого (найзручнішого) варіанта потрібно ввімкнути перемикач Используйте помощника по поиску для улучшения поиска. Тоді при увімкненому режимі Поиск веб-страници необхідні пошукові системи вибирають, позначаючи поля з їх назвою. Позначені системи відображаються в окремому полі відібраних систем. Кнопки у вигляді стрілок під цим полем дають змогу задати черговість використання систем. За допомогою режиму Превидущий поиск можна відображати на пошуковій панелі результати попередніх пошуків.
Коли позначають одночасно обидва поля Поиск веб-страницы та Превыдущий поиск, на пошуковій панелі відображаються два перемикачі з тими самими назвами, за допомогою яких можна швидко переходити від пошуку до перегляду попередніх результатів. Саме за такого налаштування панелі пошуку нове завдання пошуку можна розпочати за допомогою кнопки Создать, а для пошуку з тими ж ключовими словами з використанням наступної пошукової системи — скористатися кнопкою Следующий. Для вибору іншого варіанта налаштування необхідно у вікні налаштування ввімкнути перемикач Используйте общую службу поиска для всех заданий поиска, вибрати в запропонованому списку одну з пошукових систем для виконання всіх завдань пошуку.
Якщо до складу пошукових систем входить MSN, можна також виконати автопошук з використанням адресного рядка. Для цього достатньо ключове слово або фразу ввести безпосередньо в адресний рядок — Internet Explorer розпочне автопошук з використанням заздалегідь визначених параметрів пошуку.
Функція "связанные ссылки" дає змогу виконати пошук сторінок, "схожих" на ту, що переглядається в поточний момент. Поняття "схожості" компанією Microsoft не конкретизується, проте ця функція справді розширює можливості пошуку, робить його більш "інтелектуальним".
Щоб скористатись цією функцією, достатньо при перегляді сторінки-зразка вибрати в меню Сервис команду Показать связанные ссилки. Для зручності використання рекомендується розмістити на панелі інструментів кнопку Связанний.
Механізм закладок
Для організації збереження в упорядкованому вигляді посилань на Web-ресурси в браузері Internet Explorer використовується механізм закладок. Суть його полягає в тому, що за командою користувача браузер запам'ятовує зазначену URL-адресу ресурсу у вигляді спеціального файлу на жорсткому диску (з розширенням URL). Особливістю такого файлу є те, що його можна використовувати у вигляді гіперпосилання для доступу до ресурсу. Із закладками можна виконувати різноманітні дії: будувати ієрархію папок із закладками, редагувати, видаляти, копіювати тощо.
Закладки користувача розміщуються в папці Избранное. Для роботи з ними існують дві можливості: використовувати команди меню Избранное або скористатися панеллю закладок Избранное (рис. 2.6), яка вмикається та вимикається кнопкою панелі інструментів з такою самою назвою. В обох випадках користувачу надаються однакові можливості зі створення й упорядкування закладок.
Для додавання нової закладки, що посилається на активну сторінку, треба виконати такі дії:
виконати команду Избранное-Добавить в избранное...або натиснути кнопку Добавить панелі закладок;
у вікні "Добавление в избранное" в полі Имя відредагувати назву закладки (якщо це необхідно);
натиснути кнопку Добавить в», щоб відобразити дерево папок із закладками (якщо воно приховане);
вибрати одну з існуючих папок для зберігання закладкиабо скористатись кнопкою Создать папку... для створення іншої;
встановити опцію Сделать доступний автономно і встановити параметри доступу, якщо планується використовувати закладку для перегляду сторінки в автономномурежимі;
завершити операцію додавання закладки, натиснувшикнопку ОК.
Рис.2.6. Вікно браузера з увімкнутою панеллю закладок
Упорядковувати вміст папки Избранное зручно у вікні "Упорядочить избранное" (рис. 2.7), яке викликається за допомогою команди Избранное-Упорядочить избранное... або кнопки Упорядочить панелі закладок. У ньому можна створювати нові папки для закладок, перейменувати папки і закладки, переміщувати закладки з однієї папки до іншої, видаляти закладки та папки тощо.
Рис. 2.7. Вікно упорядкування закладок
Швидкі посилання
У програмі передбачений швидкий доступ до закладок за допомогою спеціальної панелі інструментів Ссилки, яку також називають рядком швидких посилань. Цей рядок, як правило, приховується наприкінці рядка адрес у згорнутому вигляді, а щоб розгорнути його, достатньо клацнути на кнопці >>.
Щоб розмістити закладку на поточній сторінці в рядку швидких посилань, треба перетягнути до нього значок логотипа Internet Explorer перед URL у рядку адрес. Аналогічно за допомогою перетаскування можна розмістити в рядку швидких посилань окрему закладку або папку закладок з панелі закладок чи журналу відвідувань.
Для видалення закладки або папки закладок з рядка достатньо клацнути на ній правою кнопкою і з контекстного меню вибрати команду Удалить.
Усі закладки і папки закладок, що відображаються в рядку швидких посилань, фактично розміщуються в підпапці Ссилки папки Избранное. Тому для впорядкування посилань у рядку — додавання, переміщення, видалення — також зручно використовувати вікно "Упорядочить избранное" (команда Избранное-Упорядочить избранное...).
Автономний перегляд сторінок (offline)
Функція автономного перегляду сторінок забезпечує:
перегляд Web-сторінок у разі відсутності з'єднання зInternet — в автономному режимі;
синхронізацію Web-сторінок, призначених для автономного перегляду, за встановленим розкладом. Процедура синхронізації полягає у збереженні сторінок в кеш-па-м'яті браузера.
Зробити Web-сторінку доступною для перегляду в автономному режимі можна на етапі додавання закладки в папку Избранное, встановивши у вікні "Добавление в избранное" прапорець Сделать доступной автономно (як описано вище). У цьому разі параметри доступу задаються за допомогою майстра автономного перегляду, який запускається при натисненні кнопки Настройка.
Рис. 2.8. Вікно властивлстей посилання
Якщо закладку на Web-сторінку вже створено, можна скористатись вікном "Упорядочить избранное":
виділити закладку і встановити прапорець Сделатьдоступним автономно. В результаті з'явиться кнопкаСвойства;
натиснути кнопку Свойства і у вікні властивостей (рис. 2.8) на вкладках Расписание і Загрузка задати параметри автономного доступу.
На вкладці Расписание можна вибрати спосіб синхронізації: ручний або автоматичний. Встановлення опції Только при виборе команди "Синхронизировать" в меню "Сервис" задає ручний режим синхронізації за допомогою зазначеної команди. Вибір опції Используя следующие расписания дає змогу виконувати синхронізацію за визначеним розкладом. Для створення нового розкладу, видалення або зміни існуючого призначені кнопки Добавить..., Удалить, Изменить....
На вкладці Загрузка можна вказати глибину завантаження — кількість посилань і вкладених посилань, починаючи з поточної сторінки, які повинні бути доступні в автономному режимі. Можна також задати обмеження за обсягом дискового простору, що виділяється для зберігання цієї сторінки, і встановити опцію відправлення поштового повідомлення у разі зміни сторінки. Якщо Web-вузол, що містить сторінку, потрібно зареєструвати, на цій же вкладці вказується ім'я і пароль доступу до нього.
Журнал відвідувань (панель "Журнал")
У журнал відвідувань (рис. 2.9) автоматично в хронологічному порядку заносяться всі URL-адреси, за якими звертався користувач протягом певного часу (зазвичай — протягом 3-4 тижнів), причому їх можна використовувати як закладки.
Для задання періоду зберігання посилань у журналі відвідувань необхідно в меню Сервис вибрати команду Свойства обозревателя, перейти на вкладку Общие і в секції Журнал зазначити потрібну кількість днів. Кнопка Очистить у цій секції дає змогу видалити з журналу всі посилання.
Для відкриття (закриття) журналу відвідувань можна скористатися командою Вид-Панели обозревателя-Журнал (Ctrl+H) або кнопкою Журнал панелі інструментів.
Рис 2.9. Вікно браузера з панеллю журналу відвідувань
За допомогою кнопки Вид у журналі відвідувань можна вибрати спосіб упорядкування гіперпосилань:
за датою відвідування;
належністю до Web-вузлів;
частотою відвідування;
порядком відвідування.
Кнопка Поиск надає можливість для організації пошуку гі-перпосилання, якщо відома його частина.
Збереження документа
Зберегти поточний документ на жорсткому диску можна традиційним способом за допомогою команди Файл-Сохранить как... (рис. 2.10). Однак команда має додаткові опції збереження, які вибираються з поля зі списком Тип файла.
Поле Тип файла може набувати такі значення:
Веб-страница, полностью (*.htm; *html) — щоб зберегти всі файли, необхідні для відображення цієї сторінки,включаючи малюнки, кадри і таблиці стилів. У цьому разі в папці, де зберігається сторінка, буде створено вкладену папку з тим самим ім'ям. У ній зберігаються вбудовані елементи сторінки — графіка, звук, відео. Надалі можна переглядати таку сторінку разом з усіма вбудованими компонентами.
Веб-apxuв для электронной почты (*.mht) — щоб зберегти всю інформацію, необхідну для відображення цієї сторінки, у вигляді одного файлу в кодуванні МІМЕ. В цьому разі всі вбудовані елементи буде включено в один файл*.mht. Ця опція дає змогу відправляти й отримувати Web-сторінки за допомогою клієнтських поштових програм (наприклад, Outlook Express).
Веб-страница, только HTML (*.htm; *html) — щоб зберегти тільки поточну HTML-сторінку; при цьому не збережуться малюнки, звукові ефекти та інші файли.
Только текст (*.txt) — щоб зберегти тільки текст, що міститься на поточній Web-сторінці, у звичайному текстовому форматі.
Рис. 2.10 Вікно збереження сторінки
Якщо в активному документі міститься гіперпосилання, то документ, на який воно вказує, може бути збережений без відкривання самого документа. Для цього достатньо клацнути правою кнопкою на гіперпосиланні і з контекстного меню вибрати команду Сохранить обьект как....
Існує можливість зберегти малюнок з Web-документа на жорсткому диску у вигляді окремого файлу. Для цього треба клацнути правою кнопкою на малюнку і з контекстного меню вибрати команду Сохранить рисунок как....
Вибраний малюнок можна також зберегти як малюнок робочого столу. Для цього в контекстному меню слід вибрати команду Сделать рисунком рабочего стола.
Друк документа
Перед друком Web-документа (як і при друкуванні документів з інших додатків Windows) необхідно встановити параметри сторінки: розмір аркуша, орієнтацію, ширину полів, колонтитули. Це можна зробити за допомогою команди Файл-Параметри страницы, яка відкриває вікно параметрів сторінки. Більшість параметрів задаються традиційним способом.
У колонтитулах крім звичайного тексту можна використовувати ряд спеціальних символів, наведених у таблиці.
Символи
Буде надруковано
&w
Заголовок вікна
&u
Адреса сторінки (URL)
&d
Дата в короткому форматі (як це задано у вікні "Языки и стандарты" панелі управління)
&D
Дата в повному форматі (як це задано у вікні " Языки и стандарты " панелі управління)
&t
Час у форматі, заданому у вікні " Языки и стандарты " панелі управління
&Т
Час у 24-годинному форматі
&р
Номер поточної сторінки
&Р
Повна кількість сторінок
&b
Центрований текст, що йде відразу за зазначеними символами
&b&b
Після першого символа "&b" - центрований текст, після другого "&b" - вирівняний по правому полю
&&
Одиночний амперсанд (&)
Після того, як параметри сторінки для друку встановлено, можна переходити безпосередньо до друку за допомогою команди Файл-Печать...
Вікно друку містить кілька додаткових функцій (рис. 2.11):
якщо сторінка розбита на фрейми, то можна надрукувати кожний фрейм окремо або всі разом (у тому числі —кожний на окремому аркуші);
аби в кінці документа надрукувати таблицю з URL-адресами всіх посилань, які містяться в документі, треба встановити прапорець Печать таблици ссылок.
для того щоб роздрукувати одразу всі документи, на якіроблять посилання з цієї сторінки, треба встановити прапорець Печать связанных документов.
Рис 3.1. Вікно друку
ЗАВДАННЯ ДЛЯ ВИКОНАННЯ
Запустіть браузер Internet Explorer.
Відключіть панель інструментів Ссылки.
Увімкніть функцію автозавершення. Для цього виконайтекоманду Сервис-Свойства обозревателя..., перейдіть на вкладку Дополнительно і встановіть прапорець Использовать встроенное авпгозаполнение.
З панелі інструментів Обычные кнопки видаліть кнопки Печать, Правка і додайте кнопки Вверх, Папки, Связанный.
Введіть в адресний рядок URL-адресу головної російської сторінки компанії Microsoft — http://www.microsoft.com/rus/.
Зробіть цю сторінку домашньою. Для цього відкрийте вікно властивостей браузера (команда Сервис-Свойстваобозревателя...) і на вкладці Общие в секції Домашняя страница натисніть кнопку С текущей.
Перегляньте по черзі розділи Продукти, Ресурси, Профессионалам, Купить. Користуйтесь кнопками панелі інструментів Назад і Вперед для переходу від одного документадо іншого.
За допомогою кнопки Домой поверніться на домашню сторінку і переконайтесь, що це встановлена вами сторінка компанії Microsoft.
Налаштуйте пошукову панель браузера на використання пошукових систем MSN Search, Meta, Yandex (саме у такомупорядку) без збереження результатів пошуку.
За допомогою пошукової системи MSN Search виконайтепошук документів за ключовими словами браузер IE.
Перегляньте першу десятку знайдених документів та на найцікавіші з них зробіть закладки, розмістивши їх в окремій папці закладок BrowserIE.
Зробіть закладки на сторінки доступними в автономному режимі з ручною синхронізацією і відправленням повідомленняпро внесення змін на адресу kit@iapm.edu.ua(сервер SMTP —iapm.edu.ua).
За допомогою кнопки панелі інструментів Папки ввімкніть панель папок, перейдіть у вашу персональну папку і створіть у ній папку BrowserIE.
Ввімкніть панель закладок і відкрийте одну зі сторінок, на яку зроблено закладку. Збережіть її в папці BrowserIEяк Web-сторінку (типу Веб-страница, полностью (*.htm; *html)).
Знову за допомогою кнопки панелі інструментів Папки увімкніть панель папок і перейдіть у папку BrowserIE. Зверніть увагу на те, що папка містить окремо html-файл і папку з графічними зображеннями.
Скористайтесь функцією "связанные ссылки" для пошуку "схожих" сторінок. Для цього можна скористатись кнопкою Связанный панелі інструментів.
Перегляньте перші зі знайдених сторінок і, якщо серед них знайдуться інші цікаві документи про браузер Internet Explorer,додайте закладки на них у папку Browser №.
Перегляньте в журналі відвідувань список серверів, до яких ви звертались у поточному сеансі, й очистіть його.
Завершіть роботу браузера.
КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ
Що таке World Wide Web (Всесвітня Павутина)?
Які документи називаються гіпертекстовими?
Що розуміють під терміном "браузер"?
Яке призначення уніфікованих покажчиків ресурсів — URL?
Який формат має URL-адреса?
Як починаються URL-адреси, що звертаються до Web-серверів?
Які дії виконують після запуску браузера за сценарієм?
Як задати домашню сторінку?
Які існують можливості для настройки панелей інструментів браузера?
Чи чутлива URL-адреса до регістру символів?
Як за допомогою браузера переглянути вміст локальнихдисків?
Як завантажити з кеш-пам'яті сторінку, до якої ви недавно звертались?
Як настроїти пошукову панель на збереження результатівпопередніх пошуків? Скільки результатів пошуку можназберегти?
Для чого використовується функція "связанные ссылки"?
Як зробити сторінку доступною для автономного перегляду? Як задати розклад для синхронізації сторінок?
Як задати період зберігання посилань у журналі відвідувань? Як "очистити" журнал відвідувань?
Як зберегти Web-сторінку разом з усіма вбудованими елементами (графіка, звук, відео) у вигляді одного файлу?
Як зберегти у вигляді окремого файлу малюнок з Web-сторінки?
Як малюнок з Web-сторінки зробити малюнком робочогостола?
Як роздрукувати всі документи, на які ведуть посилання з цієї сторінки?