Міністерство освіти і науки України
Національний університет «Львівська політехніка »
кафедра інженерної геодезії
Лабораторна робота №2
«Геодезичні роботи для укладання проекту відведення земельної ділянки »
Зміст роботи
Загальні положення і послідовність укладання проекту відведення земельної ділянки.
Опис об’єктів та підготовка вихідних картографічних матеріалів.
Складання проекту згущення планової основина ділянку робіт.
Геодезична підготовка для перенесення проекту відведення земельної ділянки на місцевість.
Виготовлення плану земельної ділянки з експлікаціями, визначення складу угідь та обчислення площ.
Загальні положення і послідовність укладання проекту відведення земельної ділянки.
Проект відведення земельної ділянки вирішує такі питання: вилучення земельної ділянки у землекористувачів; викуп земельної ділянки у власників землі; відведення земельної ділянки у власність та у користування:проекти земельних ділянок розробляються державними та іншими землевпорядними організаціями.
Відведення земельних ділянок здійснюється в одну або дві стадії. В одну стадію роботи проводяться тоді, коли відведення земельної ділянки не потрібно для вилучення(викупу): будівництво об’єктів здійснено, але відсутні документи на відведення земельних ділянок;передбачається розширення території об’єкта за рахунок вилученої (викупленої) земельної ділянки без права забудови та зміни її цільового використання.
У випадку необхідності попереднього погодження місця розташування об’єкта, відведення здійснюється в дві стадії. Перша стадія передбачає підготовку та затвердження матеріалів попереднього погодження місця розташування об’єкта, а друга – розробку проекту відведення. В дві стадії відведення земельних ділянок здійснюється у випадках, коли передбачається нове будівництво або розширення території з метою капітального будівництва (розширення виробництва, здійснення житлового будівництва тощо).
До складання проекту відведення приступають після подання документів, які передбачені статтею 123 Земельного кодексу України: клопотання (заява), копії генерального плану будівництва або інші графічні матеріали, що обґрунтовують розмір намічуваної для відведення площі, титульний список або довідка про фінансування будівництва, інших матеріалів, і після отримання дозволу відповідної ради (адміністрації) на складання проекту відведення.
Матеріали попереднього погодження місця розташування об’єкта є складовою частиною проекту відведення земельної ділянки в включається до нього окремим розділом або окремою книгою. Висновки погоджувальних організацій щодо попереднього погодження і місця розташування об’єкта подаються в оригіналах або в нотаріально завірених копіях. Клопотання, заяви, висновки, погодження та інші документи, не передбачені земельним законодавством України, але які суттєво впливають на обґрунтування проектного рішення про надання земельної ділянки, поміщаються в розділі «Додаткові матеріали».
Послідовність робіт з укладання проекту відведення:
Вивчення і аналіз матеріалів попереднього погодження місця розташування об’єкта, документів та графічних матеріалів, що обґрунтовують розмір запроектованої до відведення земельної ділянки;
Вивчення і аналіз проектно- кошторисної документації в тому числі проекту організації будівництва, матеріалів про їх затвердження або документів, що посвідчують передачу прав на нерухоме майно;
Вивчення та аналіз висновків погоджувальних організацій;
Проведення обстежень земельної ділянки, що передбачається до відведення, уточнення на місцевості проектних меж земельної ділянки, їх узгодженість з черговим кадастровим планом і генеральним планом будівництва;
Погодження місцевими державними органами земельних ресурсів меж земельних ділянок, що проектуються до відведення;
Виготовлення плану відведення земельної ділянки з нанесенням меж обмежень та сервітутів;
Визначення складу угідь запроектованої до відведення земельної ділянки та вирахування їх площ, складання експлікацій за землекористувачами та угіддями відповідно до форми №6 – зем;
Геодезична підготовка та виготовлення розпланувальних креслень;
Визначення розмірів втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, які підлягають відшкодуванню у зв’язку з вилученням земельної ділянки. Визначення величини збитків для відшкодування власникам землі та землекористувачам;
Складання пояснювальної записки з обґрунтуванням прийнятого даного проектного рішення;
До обов’язкових графічних матеріалів проекту відведення входять: план земельної ділянки, яка передбачена до відведення; викопіювання із чергового кадастрового плану; схема (фрагмент схеми) економіко-планувальних зон із зазначенням місця розташування земельної ділянки; план меж зон обмежень та сервітутів; розпланувальні креслення перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість).
Обов’язковими елементами проекту відведення земельної ділянки є ситуаційна схема розташування земельної ділянки в системі кварталів населеного пункту, або чергового кадастрового плану ради базового рівня, креслення земельної ділянки, що передбачена до відведення, експлікація земельних угідь, умовні позначення, масштаб креслення, штамп організації виконавця. План відведення земельної ділянки складається на основі чергового кадастрового плану.
Опис об’єкта та підготовка вихідних картографічних матеріалів
На даний район робіт видано карту У-34-37-В-в-1 масштабу 1:10000. Суцільні горизонталі проведені через 2,5 м. Район робіт рівнинний. Необхідно створити проект відведення незабудованої земельної ділянки під ведення фермерського господарства «Мрія». Площа ділянки, яка буде відведена становить 5,6га. Ділянка відведення відноситься до Дубровської селищної ради і знаходиться біля основної траси, яка з’єднує з районним центром м.Іванівка.
Складання проекту згущення планової основи на ділянку робіт
Після аналізу матеріалів і документів попереднього погодження проекту відведння, уточнення меж та обстеження ділянки приступають до геодезичної підготовки для перенесення проекту в натуру. При цьому виникає нербхідність згущення планової основи, відносно пунктів якої буде здійснюватись визначення положення межових точок на місцевості.
В залежності від наявності та віддаленості вихідних пунктів, а токож топографічних умов місцевості, згущення планової мережі можна здійснбвати шляхом прокладання ходів полігонометрії 1, 2 розряду, теодолітними ходами, методомт тріангуляції або іншими лінійно- кутовими побудовами. Найчастіше застосовують перші два методи. Ходи полігонометрії прокладають з таким розрахунком, щоб закріплені опорні пункти знаходились як найближче до межових точок.
Перенесення даних земельного кадастру в натуру передбачає аналітичну підготовку даних.
Запроектовагою мережою планової основи є полігонометрія 2-го розряду. Хід полігонометрії 2-го розряду складається з 5 пунктів, вихідним є пункт тріангуляції.
Координати точок поворту меж земельної ділянки, що підлягає відведенню та координати точок ходу полігонометрії наведенно нижче.
Складання каталогу координат опорних і межових
№
Х, км
У, км
Межові точки
1
80675
65365
2
81000
65350
3
81000
65670
4
80665
65670
Опоні точки
ПП1
80510
60355
ПП2
80775
65465
ПП3
80885
65715
ПП4
80620
65715
ПП5
80310
65600
Розрахунок точності планової основи. На карті запроектовано мережу полігонометрії. Вихідним пунктом запроектованої мережі є пункт полігонометрії 4 кл. з абсолютною відміткою 153.60 м
Точність визначення межових пунктів М=0.1 м.
Точність визначення контура М=0.5 мм.
Оцінку точності мережі обчислюють за формулою:
- скп вимірювання сторони;
- скп вимірювання кута;
- кількість сторін;
- середня довжина сторони
"
4.Геодезична підготовка для перенесення проекту відведення земельної ділянки на місцевість.
Для перенесення узгодженого проекту земельної ділянки в натуру виконують його геодезичну підготовку, яка полягає в аналогічних розрахунках та виготовленні розпланувальних креслень. Аналітичний розрахунок даних для перенесення проекту розпочинають із вибору визначення межових точок ділянки найчастіше для цього використовують способи полярної засічки і прямої кутової засічки та ін.
Для розрахунку елементів виносу з карти знімають координати кутів повороту ділянки і маючи координати планової основи згущення. Після чого розв’язують обернені геодезичні задачі, визначають елементи виносу в натуру.
5. Виготовлення плану земельної ділянки, визначення складу угідь та обчислення площ
Після уточнення в процесі обстеження проектних меж земельної ділянки та їх погодження у встановленому порядку, приступають до виготовлення плану ділянки. План ділянки виготовляють на креслярському папері, на який попередньо наносять координатами, значення яких наведено в таблиці “Каталог координат”. При наявності зон обмежень і сервітутів на план границі їх дії. На план також наносять контури угідь, які розміщені в межах даної ділянки та визначають їх склад за прийнятою класифікацією.
Далі приступають до визначення площі всієї ділянки та площ окремих угідь. В даній роботі площу всієї ділянки слід обчислювати аналітичним способом за координатами точок поворотів меж. Для цього використовують формулу:
Обчислення площі ділянки з координатами вершин меж
№
1
80675
65365
-1210125
-653650
2
81000
65350
25920000
-21238750
3
81000
65670
0
0
4
80665
65670
-24602825
21999450
2P=
P=
P=
214100
214100
107050
107050
10,7050га
Визначення складу угідь запроектованої земельної ділянки
№
Назва угідь
Площа, га
1
Чагарник
5,1
2
Рідколісся
4,2
3
Луки
1,4
Допустима відносна помилка у визначенні площ земельних угідь не повинна бути більшою за:
Знайдемо відносну помилку у визначенні площ земельних угідь на нашій карті.
Отже, можемо зробити висновок, що площі земельних угідь були визначені із задовільною точністю.