МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний університет “Львівська політехніка”
Звіт з лабораторної роботи № 1
Засоби комунікацій. Листування.
з дисципліни
“ Групова динаміка”
Мета виконання: Ознайомлення із засобами комунікацій, їх характеристиками і ефективністю використання. Розгляд вимог стандарту до ділового листування.
Завдання: Освоїти навики підготовки і створення комерційних листів, відповідно до вимог ДСТУ 461-2003. Створити новий шаблон документу. Створити листа на основі власного шаблону.
Хід роботи
Створення нового шаблону документа (універсального фірмового бланку).
Виконуємо команду Файл – Створити у вікні Microsoft Word, а потім :
на панелі управління Створення документа, що відкрилася праворуч, вибираємо пункт Загальні шаблони;
в діалоговому вікні Шаблони на закладці Загальні виділяємо Новий документ;
в правій частині діалогового вікна вибираємо опцію Шаблон і натискаємо Ок.
Задаємо параметри сторінки. Виконуємо команди: Файл – Параметри сторінки: Формат паперу А4, а потім на закладці Поля встановляємо величину полів згідно із ДСТУ 4361-2003 верхнє, нижнє і ліве поля – 2 см. А праве – 1.5 (мінімум 0,6 см), вмикаємо опцію Розрізняти колонтитули першої сторінки.
Перевіряємо відстань від колонтитула до краю сторінки, вона не повинна перевищувати 1, 25 см.;
- додаємо у шаблон елементи фірмового бланку. Робимо доступними області колонтитулів документа, для цього виконуємо команди: Вигляд – Колонтитули.
Для зручності розташування реквізитів бланку використовуємо «приховану» таблицю, яка складається з трьох стовпців і двох рядків (Таблиця – Вставити – Таблиця і задаємо кількість стовпців і рядків), і об’єднуємо необхідні комірки, щоб отримати таблицю такого вигляду:
А потім виконуємо форматування таблиці, щоб надати їй такого вигляду:
Робимо невидимими межі талиці (Вигляд – Панель інструментів – Таблиці і межі)
В першій комірці розміщуємо логотип Вставка – Малюнок – З файлу (вибираємо диск і папку, в якій зберігається малюнок) – Вставити. Друкуємо назву компанії, адресу і банківські реквізити в інших комірках та вирівнюємо їх.
Щоб відділити назву організації, логотип та інші реквізити від тексту майбутнього документу, робимо видимою нижню межу верхнього колонтитула.
Створюємо другу сторінку бланку: додаємо сторінку і натискаємо Ctrl+Enter і копіюємо вміст колонтитулів з першої сторінки. Видаляємо інформацію про компанію, залишивши лише назву і логотип;
- зберігаємо шаблон фірмового бланку Файл – Зберегти – Шаблони - створюємо нову папку, наприклад, «Шаблони нашої фірми», вказавши у полі тип файлу .dot – Фірмовий бланк- Зберегти.
Створення листа на основі шаблону фірмового бланку.
Файл – Створити – Загальні шаблони – Шаблони нашої фірми – Фірмовий бланк. Вмикаємо опцію Створити – Документ (в правому нижньому куті вікна Створення документа) і натискаємо Ок.
Набираємо всі реквізити листа із параметрами, заданими за замовчуванням, окремими блоками (Shift+Enter):
+ номер, дата документа;
+ адресат: назва посади/організації, прізвище та ініціали, адреса;
+ заголовок документа;
+ основний текст документа;
+ відмітка про наявність додатків;
+ підпис;
+ відмітка про виконавця.
форматуємо листа.
Інтервал між основними реквізитами документа повинен становити 18 пт.
Формат – Абзац - Відступи та інтервали - Абзац – Інтервал перед – 18 пт.
Здійснюємо форматування для таких абзаців: перший блок адресату, заголовок, перший абзац тексту, підпис, додатки. Відмітка про виконавця). Розташовуємо реквізити. Ширина рядків реквізиту «Адресат» не повинна перевищувати 7 см. (відступ зліва і відступ першого рядка 10 см). Інтервал між першим і другим блоком адресата – 6 пт. Щодо заголовку, то його ширина не повинна перевищувати 7 см.
Тепер форматуємо основний текст листа.:
Вирівнювання абзаців – за шириною, відступ першого рядка – 1, 25см, розмір шрифту - 14 пт., якщо текст великий – 12 пт., міжрядковий інтервал – 1, 5.
Для реквізиту «Відмітка про додатки»: після слова «Додаток» натискаємо Tab і для цього абзацу встановлюємо відступ зліва 3, 75 см.
Решта реквізитів документа не потребують додаткового форматування, їх друкуємо без відступів, а інтервал між ними вже встановили.
зберігаємо листа.
Створити шаблон листа.
Відкриваємо файл, в якому ми зберегли листа і витираємо текстове наповнення, окрім реквізитів фірмового бланку, так, щоб не пошкодити форматування. Зберігаємо шаблон: Файл.- Зберегти як – Тип файлу - Шаблон документу – вибтрамо папку Шаблони нашої фірми - задаємо ім’я шаблону – Лист – Зберегти.
4. Результати лабораторної роботи подати у звіті.
ПП “На рибалку”
вул. Р. Шухевича, 14, смт. Шкло,
Яворівський р-н., Львівська обл.,
тел: 8025971432
Новояворівське відділення Промінвестбанку
р/р 80679603662
№___від______
Директору магазину“Все для рибалки”Водолазському І. Д.
вул. Центральна, 10, с. Воля Старицька,Яворівський р-н.,Львівська обл.,
Про пропозицію співпраці
Шановний пане Водолазський І. Д.!
Запрошуємо Вас до співпраці з ПП “На рибалку”. Наше підприємство є лідером з виготовлення та реалізації різноманітних рибальських снастей в західному регіоні. Ми пропонуємо найширший вибір товарів за найнижчими цінами. У нас діють знижки для постійних партнерів в сфері реалізації.Чекаємо на Вашу відповідь та надіємося на подальшу співпрацю.
З повагою
Директор ПП “На рибалку” О. Б. Рущак
Висновок: на даній лабораторній роботі я ознайомився із засобами комунікацій, їх характеристиками і ефективністю використання. Розглянув вимоги стандарту до ділового листування.