Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
Кафедра ПЗ
Звіт
з лабораторної роботи №2
На тему: Створення ілюстрованих зображень(на прикладі використання Corel Draw)
З дисципліни “ Комп’ютерна графіка ”
Теоретичні відомості
CORELDRAW є інтегрованим об'єктно-орієнтованим пакетом програм для роботи з ілюстративною графікою.
Під словами "інтегрований пакет" слід розуміти, що CORELDRAW є не одиночною програмою, орієнтованою на рішення одного чітко поставленого завдання, а сукупність програм (пакет), орієнтованих на вирішення безлічі різних завдань, що виникають при роботі користувача в певній прикладній області, а саме в області ілюстративної графіки.
Інтегрованість пакету слід розуміти в тому сенсі, що вхідні в нього програми можуть легко обмінюватися даними або послідовно виконувати різні дії над одними і тими ж даними. Таким чином, досягається багатофункціональність пакету, можливості різних програм об'єднуються, інтегруються в єдине ціле, таке, що є чимось більшим, ніж сума своїх складових частин.
Ілюстративна графіка є прикладною гілкою машинної графіки, що порівняно недавно виділилася в достатньо автономний напрям, разом з графікою діловою, науковою і інженерною. До області ілюстративної графіки відносяться насамперед малюнки, колажі, рекламні оголошення, заставки, постери - все, що прийнято називати художньою продукцією. Об'єкти ілюстративної графіки відрізняються від об'єктів інших прикладних областей своєю первинністю - вони не можуть бути побудовані автоматично за деякими початковими даними, без участі художника або дизайнера. На відміну від них такі графічні зображення, як діаграми (ділова графіка), креслення і схеми (інженерна графіка), графіки функцій (наукова графіка), є лише графічним способом представлення первинних початкових даних - як правило, таблиці (або аналітичній моделі, представленій в іншій формі). У цьому полягає їх вторинність.
Термін "об'єктно-орієнтований" слід розуміти в тому сенсі, що всі операції, що виконуються в процесі створення і зміни зображень, користувач проводить не із зображенням в цілому і не з його найдрібнішими, атомарними частинками (пікселами точкового зображення), а з об'єктами - семантично навантаженими елементами зображення. Починаючи із стандартних об'єктів (кругів, прямокутників, текстів і т. д.), користувач може будувати складені об'єкти (наприклад, значок в розглянутому вище прикладі) і маніпулювати з ними як з єдиним цілим. Таким чином, зображення стає ієрархічною структурою, на самому верху якої знаходиться ілюстрація в цілому, а в самому низу - стандартні об'єкти.
Друга особливість об'єктної орієнтації пакету полягає в тому, що кожному стандартному класу об'єктів ставиться у відповідність унікальна сукупність параметрів, що управляють, або атрибутів класу. Якщо ми говоримо про прямокутник заввишки 200 мм і шириною 300 мм, залитого синім кольором, обведеного жовтою лінією шириною 3 пункти, центр яких розташований в 150 мм по вертикалі і в 250 мм по горизонталі від лівого нижнього кута сторінки, а кут нахилу довгої сторони до горизонталі складає 32°, ми маємо справу з екземпляром класу - об'єктом, для якого зафіксовані значення параметрів.
Третя особливість об'єктної орієнтації пакету полягає в тому, що для кожного стандартного класу об'єктів визначений перелік стандартних операцій. Наприклад, описаний вище прямокутник можна розвернути, масштабувати, закруглювати йому кути, перетворити його в об'єкт іншого класу - замкнуту криву.
Об'єктна орієнтація CORELDRAW дає користувачеві майже необмежену гнучкість в роботі. Можна виділяти окремі об'єкти зображення і модифікувати їх на будь-якому етапі роботи, що неможливе ні при роботі з точковими зображеннями, ні при використанні традиційних інструментів художника - паперу, кисті, пера, фарб, олівців.
Завдання. Створити ілюстративний аркуш (титульний лист) до навчальної дисципліни. Обов’язковими є створення
1) модифікованих багатокутників (зіркоподібні фігури),
2) спіралей,
3) елементів каліграфічного тексту з використанням інструменту кривих Без’є,
4) інтерактивного перетікання,
5) складних об’єктів з імітацією об’єму.
Зображення титульного листа
Висновок: під час виконання лабораторної роботи я вивчив засоби редактора Corel Draw для побудови ілюстративної графіки.