Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
Інститут КНІТ
Кафедра ПЗ
ЗВІТ
До лабораторної роботи № 2
На тему: "Верстка. Розробка шаблонів сторінок і модульної сітки. Автоматичне налаштування макету. Зміна параметрів документа. Компоновка тексту і графіки. Спеціальні ефекти".
З дисципліни : "Програмне забезпечення автоматизованої підготовки інформації".
Львів – 2009
Тема роботи: Верстка. Розробка шаблонів сторінок і модульної сітки. Автоматичне налаштування макету. Зміна параметрів документа. Компоновка тексту і графіки. Спеціальні ефекти.
Мета роботи: Навчитись створювати і використовувати шаблони, автоматично налаштовувати макети. Вивчити засоби PageMaker для роботи із графікою.
Теоретичні відомості
Процес верстки – це створення публікації з маленьких «кубиків» (текстових файлів, малюнків, фотографій) – починається зі створення публікації.
Робота з шаблонами
Для роботи з шаблонами документів в програмі є зручна палітра Templates (Шаблони). Її можна відкрити з допомогою команди Templates в підменю Plug-In Palettes (Підключені палітри) меню Window (Вікно). В PageMaker є досить велика колекція готових шаблонів. В колекцію входять заготовки для візиток, відкриток, брошур, рекламних оголошень, упаковки, тощо. Використання шаблонів прискорить роботу, а якщо ви новачок – допоможе зробити першу публікацію досить професіональною, позбавлену грубих помилок.
Рис.1. Палітра шаблонів.
Основну частину палітри (рис.1) займає поле перегляду шаблонів. У верхній частині палітри – список груп шаблонів. Виберіть одну групу – і в полі перегляду будуть показані мініатюри шаблонів даної групи. На малюнку вибрана група Business cards (Візитки) і в області перегляду показані зразки верстки візиток.
В комплект програми входять наступні групи шаблонів:
Ads (Рекламі оголошення);
Brochures (Обложки брошур);
Business Cards (Візитки);
Cards (Привітальні відкритки);
Certificates (Сертифікати);
Flyers (Листівки);
Label Sets (Ярлики і наклейки);
Menus (Меню);
Miscellaneous (Різні шаблони);
Newsletters (Газети);
Postcards (Поштові відкритки);
Posters (Плакати);
Presentation Folders (Папки для перзентації);
Programs (Програмки);
Reports (Звіти);
TriPack (Шаблони фірми TriPack).
Для управління шаблонами служить меню палітри. Команда New Category (Створити категорію) відкриває вікно задання імені нової категорії шаблонів (рис.2).
Рис. 2. Діалогове вікно New Category.
Вибравши пункт меню Move Templates to (Перемістити шаблон) можна перемістити шаблон у відповідну категорію.
Створення нового шаблону
З допомогою кнопочки Add a Template (Добавити шаблон) можна добавити новий шаблон (рис.3).
Рис.3. Діалогове вікно Add a Template
Необхідно вибрати на базі якої публікації буде створено шаблон.
Автоматичне налаштування макета
Використання режиму автоматичного налаштування макета допоможе змінити структуру окремих сторінок чи всієї публікації – розмір полів, формат і орієнтацію сторінок, число колонок і т.д. Для налаштування параметрів макета необхідно вибрати команду Layout Adjustment (Настройка макета) вкладеного меню Preferences (Установки) меню File (Файл). Відкриється діалогове вікно Layout Adjustment Preferences.
Рис.4. Діалогове вікно Layout Adjustment Preferences.
Протокол роботи
В ході виконання лабораторної роботи було створено нову публікацію (рис.6). На базі створеної публікації було створено новий шаблон «Звіт до лабораторної роботи» (рис.5).
Рис.5. Вибір шаблону «Звіт до лабораторної роботи».
Рис. 6. Шаблон «Звіт до лабораторної роботи».
Висновок
В ході виконання лабораторної роботи ми навчились створювати і використовувати шаблони та автоматично налаштовувати макети. Також було створено нову публікацію, а на базі цієї публікації було створено новий шаблон.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!