Міністерство науки і освіти України
Національний університет «Львівська політехніка»
Кафедра ТГВ
/
Курсова робота
З курсу «Технологія монтажних і заготівельних робіт»
на тему:
Монтаж систем вентиляції та обігрівання.
Зміст
Вступ
Монтаж систем обігрівання
Матеріали і обладнання систем обігрівання
Монтажне проектування систем обігрівання
Визначення будівельних монтажних і заготівельних деталей системи обігрівання
Монтажні положення систем обігрівання
Технологія монтажу систем обігрівання
Монтаж системи вентиляції
Виготовлення офланцьованої заготовки в заводських умовах
Монтаж системи вентиляції з укрупнених вузлів
Вступ
На сучасному етапі розвитку будівельної індустрії до монтажних робіт в цілому і робіт по монтажу систем інженерного забезпечення будівель окремо ставляться нові, підвищені вимоги щодо надійності якості, економічної ефективності і термінів виконання монтажних робіт.
У зв’язку із цим появляються нові технології монтажу трубопровідних інженерних систем пов’язаних з різними матеріалами трубопроводів , удосконалення приладів і устаткування, появою нових запірно-регулювальних засобів. Підвищується заводська якість елементів трубопровідних мереж, а під час виконання будівельних робіт застосовується високопродуктивні засоби малої механізації, інструментів.
Термін будівельно-монтажних робіт скорочується, а їх якість покращується.
На сьогоднішній день питома вага інженерних трубопроводів систем енергопостачання і мікроклімату будівель становить приблизно 10% від їх кошторисної вартості цих систем на енергоспоживання подібно зростає. Тому якість виконання цих систем, їх довговічність і керованість є важливим чинником у експлуатаційних затратах будівель. Найбільша частка енергії, що споживається будівлями припадає на системи обігрівання та вентиляції. Власне тому особлива увага приділена технологіям заготівельних робіт і монтажу та ких сестем.
Завдяки міжнародній співпраці у цій галузі і міжнародній кооперації напрямку будівльниої галузі значно розширились.
Монтажне проектування систем обігрівання
Матеріали і обладнання систем обігрівання
Для систем центрального опалення я використовував, сталеві труби діаметром від 15…35 мм і умовним тиском Ру до 1 Мпа –водогазопровідних легких, ( ГОСТ 3262-75* )
Труби сталеві водогазопровідні легкі з’єднуються за допомогою трубної циліндричної різі або зварювання. Коли накочування різі неможливе, використовують звичайні водогазопровідні труби. Для прихованого прокладання трубопроводів також застосовують звичайні труби.
Зварювання труб на об’єкті виконується встик. Тип і марку арматури вибирають залежно від діаметра трубопроводу і параметрів теплоносія. Використовують: засувки з латунними ущільнювальними кільцями, пробкові прохідні сальникові бронзові крани, бґрунтовано запірні вентилі, прохідні вентилі. Вся арматура поділяється на муфтову і фланцеву. Монтують арматуру так, щоб теплоносій надходив під сідло клапана.
Для виконання монтажних робіт використовують: типові вироби (повітрозбірники, водяні фільтри, грязьовики, бґрунтовано тощо); типові деталі (скоби, опуски, відводи і напіввідводи, переходи, трійники тощо); стандартні вироби (муфти, фланці, дросельні шайби, деталі кріплення трубопроводів і нагрівальних приладів).
Монтажне проектування систем обігрівання
Монтажне проектування можна вести двома способами. Перший спосіб приємливий для типових будівель і споруд, які виготовляються із елементів заводського виготовлення, що мають позначені відхилення фактичних розмірів від проектних. Монтажні креслення виконують на основі робочих креслень систем обігрівання та будівельних креслень.
Перевага цього способу у тому, що не потрібно чекати до закінчення будівельних робіт і тільки тоді приступати до монтажного проектування, а також повторити використання один раз виконаного проекту до багатьох будівель.
Другий спосіб монтажного проектування приймають для індивідуальних будівель і споруд, де фактичні розміри будівельних конструкцій можуть значно відрізнятися від проектних. У такому випадку монтажне креслення для систем обігрівання виконують на основі натурних замірювань уже збудованих будівель.
Монтажні креслення виготовляють у вигляді ескізів однією лінією в аксонометричній проекції з вказуванням типу і розмірів фасонних елементів, будівельної довжини трубопроводів, прив’язку їх до обладнання будівельних конструкцій, нахили трубопроводів, окремі деталі та вузли трубопровідних систем. Проект містить монтажні ескізи стояків з позначенням вузлів та деталей, кількості секцій нагрівальних приладів, прив’язкою їх до осі стояка з відмітками поверхів та будівельними довжинами. У спеціальних таблицях під назвою комплектуючі відомості наводяться вузли та ескізи деталей їх монтажні і заготівельні довжини.
Деталі класифікуються в залежності від конструкції, діаметра і кількості. Арматуру, за допомогою якої збирають деталі також вказують на ескізах. Це муфти з контргайками крани прохідні.
Монтажні креслення систем централізованого обігрівання виконують у такій послідовності:
Звіряють можливості додержання монтажних положень окремих трубних вузлів та деталей, що прийняті у проекті з нормалізованим їх положенням, що регламентовані нормативними документами;
Вказують усі прив’язочні і осьові розміри, нахили відмітки нижніх і вищих точок трубопровідних систем
Розбивка системи на окремі трубні вузли і деталі
Проводять деталювання всіх вузлів.
Викреслюють ескізи монтажних і заготівельних довжин всіх деталей систем.
Оформляють відповідні таблиці.
Визначення будівельної монтажної і заготівельної довжини трубних деталей системи обігрівання
У монтажних кресленнях розрізняють 3 типи розмірностей:
Будівельна довжина – Lбуд ;
Монтажна довжина – Lмонт;
Заготівельна довжина – Lзаг;
Будівельна довжина визначає відстань між центрами фасонних або сполучних частин елементів системи обігрівання, від осі стояка до вертикальниї осі нагрівального приладу, від центрів фасонних частин, арматури до точок перетину осьових ліній зігнутих деталей.
У системах обігрівання визначають будівельні довжини стояків, підведень зчеплення розвідних трубопроводів.
Наведемо монтажну схему стояка з будівельними розмірами і номерами вузлів(рис.1)
Монтажна довжина визначає довжини деталей трубопроводу без сполучних частин і арматури, відстані від кінця зігнутої деталі до точки перетину осьових ліній. Монтажна довжина менша від будівельної на відстань від осі фасонного елемента або арматури до торця труби або деталі, тобто на величину скиду – х