Міністерство освіти і науки України
Національний університет “ Львівська політехніка ”
Кафедра ПЗ
Звіт
до лабораторної роботи № 5
з дисципліни: Методи та засоби наукових досліджень в інноваційних
комп'ютерних технологіях
на тему: " Програма підготовки презентацій Microsoft Power Poіnt."
Львів 2010
Тема: Програма підготовки презентацій Microsoft Power Poіnt.
Мета: Вивчення прийомів створення мультимедійної презентації.
Теоретичні відомості
У діловому житті часто приходиться зустрічатися із ситуацією, коли необхідно зацікавити людей своїми досягненнями, привернути увагу, розказати про щось у доступній наочній формі, зробити доповідь та ін. У такій ситуації допомогу може надати програма підготовки презентації.
Презентація (від англ. “presentation” - вистава, подання) – це набір кольорових картинок-слайдів на певну тему, який зберігається у файлі спеціального формату (наприклад, з розширенням .ppt як у Microsoft Offise).
Будь-яка презентація має такі основні властивості і характеристики:
набір слайдів;
зміст слайдів;
параметри робочої області, тобто її розмір, орієнтація та ін.
Кожний слайд презентації має власні властивості, які впливають на його відображення під час показу презентації:
розмір слайду;
шаблон оформлення, тобто параметри кольорової схеми, фону, шрифтів та ін.;
розмітка слайдів, яка включає великий набір стандартних прикладів розміщення інформації на слайді: розташування, заголовок, рисунків, таблиць, написів та ін.;
ефект переходу, що являє собою той чи інший режим появи і “зникнення” слайду – по натисканню кнопки миші або автоматично через заданий час, із анімаційними або звуковими ефектами та ін.
Для створення презентації слід дотримуватися певних етапів роботи:
планування
розробка елементів
програмна реалізація
тестування
публікація
реклама
супровід
На етапі планування повинні бути вирішені такі питання: призначення презентації, цільова аудиторія, потрібна інформація, здійснення зворотного зв'язку.
На етапі розробки елементів проводяться роботи по реалізації презентації як програмного продукту, а саме: розробка навігаційної структури, розробка дизайну слайдів (сторінок), підготовка текстового та ілюстративного матеріалу для наповнення сторінок (таблиці, графіки, малюнки та ін.)
Етап програмної реалізації полягає у створенні сторінок презентації.
У процесі тестування перевіряється коректність роботи презентації, у тому числі: вірність роботи гіперпосилань, наявність помилок у текстах та ілюстративному матеріалі, правильність завантаження графічних файлів, коректна робота у різних браузерах.
Після завершення тестування презентація публікується (на сайті, у процесі доповіді та ін.)
Для того, щоб світ узнав про вашу презентацію її необхідно за потребою прорекламувати, особливо якщо це стосується web-сайта. Для цих цілей використовуються такі можливості: внесення адреси сайту у листи, візитні картки, брошури, бюлетені, буклети, спеціальні комп'ютерні видання, випуски “Жовтих сторінок” Інтернет-ресурсів та інші друковані видання; реєстрація у популярних пошукових системах, розміщення посилань на сайтах, використання банерів для реклами.
Супровід презентації полягає у оновленні інформації.
Виступи перед аудиторією здавна були важливою і непростою галуззю розумової праці. Кожен оратор знає, яку велику допомогу можуть надати всілякі наочні посібники, що ілюструють матеріал, стимулюють увагу і зацікавленість аудиторії, полегшують орієнтацію у складних проблемах. З появою персональних комп’ютерів виникли спеціальні засоби підготовки презентацій, якими можна оснастити виступ.
До складу популярного програмного комплекту Mіcrosoft Offіce входить спеціальний засіб підготовки візуального супроводу будь-яких доповідей – програма Power Poіnt. За її допомогою ми можемо підготувати до виступу слайди, які потім можна надрукувати на прозорих плівках (прозрачках), папері, або просто демонструвати на екрані комп'ютера. Можна також створити конспект доповіді та матеріал для роздачі слухачам. Power Poіnt створює файл презентацій, що містить набір слайдів і має розширення імені pps, ppt, або експортований у інші, більш зручні для конкретних випадків графічні формати wmf, gif тощо. Програма надає шаблони з різним оформленням; у них передбачені місця, куди ми можемо вставити свій текст, графіку, таблиці й діаграми. Можна змінити художнє оформлення будь-якого шаблону презентації, вибравши дизайн на свій смак. При цьому зміниться тільки зовнішній вигляд, а не зміст. Якщо ж ми маємо досить часу й почуваємо в собі здатності дизайнера, можемо почати роботу "з нуля" – в Power Poіnt для цього є всі засоби.
Перш за все перед створенням презентації слід сформулювати тему, план і тези. Якщо текст з ілюстраціями вже заготовлені в інших програмах, то їх можна швидко й просто перенести у Power Poіnt, упорядкувавши для виступу.
Виконання роботи
Рис. 1
Рис. 2
Рис. 3
Висновок: вивчено прийоми створення мультимедійних презентацій програмою підготовки презентацій Microsoft Power Poіnt.