Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
Інститут Комп’ютерних наук та Інформаційних технологій
Кафедра ПЗ
Звіт
з лабораторної роботи №2
На тему: Управління користувачами і групами, спільний доступ до об'єктів
файлової системи у Windows XP
з дисципліни “ Основи системного адміністрування ”
Львів – 2009
Мета: Навчитись виконувати адміністративні задачі управління користувачами і групами локального комп’ютера під управлінням ОС Windows XP Professional; створювати і використовувати переміщувані та обов’язкові профілі користувачів.
Виконання роботи
За допомогою аплету "Учетные записи пользователей" панелі управління ( Пуск | Настройка | Панель управления | Учетные записи пользователей) створив користувача з обмеженими та адміністративними правами. Змінив користувачам рисунки, що відображаються на екрані привітання при вході в систему. Змінив паролі користувачам . Видалив один зі створених облікових записів користувача.
За допомогою аплету " Учетные записи пользователей" панелі управління створив для свого облікового запису дискету скидання пароля, яка дозволить коректно змінити пароль у випадку його втрати та увійти в систему.
Дальше слідую інструкціям майстра:
Вибираю куди буде скидуватися пароль.
Вводжу пароль користувача:
Після чого створюється дискета скидання пароля. Тепер коли користувач забуде пароль, ця дискета дозволить змінити його і ввійти в систему.
За допомогою оснастки "Локальные пользователи и группы" консолі mmc створив користувача, призначив йому початковий пароль та поставив вимогу зміни пароля при наступному вході в систему.
Ставлю вимогу про зміну пароля при наступному вході.
Входжу в систему:
Міняю пароль:
За допомогою оснастки "Локальные пользователи и группы" консолі mmc вніс створеного користувача в групу "Операторы архива".
Створюю нову групу та вношу в неї цього ж користувача.
За допомогою утиліти командного рядка net user створив користувача (довідка по цій утиліті викликається за допомогою команди net help user або net user /?) з обмеженим терміном дії облікового запису (місяць) та з дозволом входити в систему тільки з 8:00 до 17:00 в робочі дні. Змінити системну дату / час на вихідний день / неробочий час (17:00–08:00) та перевірити можливість входу цього користувача в систему.
Створений користувач User1 з можливістю входу в проміжок Пн-Пт з 8 до 17.
За допомогою утиліти командного рядка net localgroup створив нову групу та вніс в неї користувача ( довідка по цій утиліті викликається за допомогою команди net help localgroup або net localgroup /?), вивів відомості про цю групу на екран
7. Створив новому користувачу переміщуваний профіль. Для цього попередньо налаштований профіль тестового користувача копіюється в нову папку (наприклад на інший том або ж на інший комп’ютер в мережі): Мой компьютер | Свойства | Дополнительно | Профили пользователей:
Параметры | Копировать; у вікні, що з’явиться вказую шлях копіювання та дозволи на використання профілю.
Після створення папки з профілем необхідно зробити відповідні налаштування у властивостях облікового запису користувача. Якщо необхідно, щоб при вході користувача в систему виконувались певні команди / програми, тут же можна прописати сценарій входу .
Увійти в систему під користувачем, для якого робились налаштування, переконатись у правильності виконаних дій. Зробити профіль цього користувача обов’язковим: для цього слід перейменувати файл ntuser.dat в папці профілю у файл ntuser.man. Увійти в систему під цим користувачем, переконатись, що зміни налаштувань не зберігаються при виході користувача з системи.
Висновок: під час виконання лабораторної роботи я навчився виконувати адміністративні задачі управління користувачами і групами локального комп’ютера під управлінням ОС Windows XP Professional; створювати і використовувати переміщувані та обов’язкові профілі користувачів.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!