Моделювання перехідних режимів режимів роботи двигуна постійного струму незалежного збудження за його перехідною характеристикою

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
Не вказано
Факультет:
Не вказано
Кафедра:
Програмного забезпечення

Інформація про роботу

Рік:
2007
Тип роботи:
Звіт
Предмет:
Інші
Група:
МЕ

Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):

Міністерство освіти та науки України Національний університет „Львівська політехніка”  Звіт до лабораторної роботи №3 з прикладного програмного забезпечення на тему: “ Моделювання перехідних режимів режимів роботи двигуна постійного струму незалежного збудження за його перехідною характеристикою ” Підготував: студент гр. ЕМ-32 ІЕСК Вівчарчин В.Р. Прийняв: Щербовських С.В. Львів-2007 Мета роботи: набути практичних навиків з побудови блочної схеми, згідно заданої системи диференціальних рівнянь, а також їх розрахунку з використанням блоків стандартних бібліотек середовища Simulink. Програма роботи Подаю систему диференціальних рівнянь, яка описує динамічні властивості двигуна постійного струму незалежного збудження, структурною схемою. Запускаю редактор блочних схем у який перенести вказані нижче блоки. Копіюю із бібліотеки Continuous два блоки Integrator. Копіюю із бібліотеки Math Operations потрібні блоки. Копіюю із бібліотеки Sinks два блоки Scope. Копіюю із бібліотеки Sources два блоки Step. Сполучаю блоки між собою, згідно заданої блок-схеми, за допомогою ліній зв’язку. Вводжу в блоки Gain параметри R, L, J та C згідно варіанту завдання. Вводжу в перший блок Step, який задає напругу живлення двигуна, параметри: Step time (час перемикання): 6 с, Initial value (початкове значення): U та Final value (кінцеве значення): –U. Вводжу в другий блок Step, який задає статичний момент навантаження, параметри: Step time (час перемикання): 3 с, Initial value (початкове значення): 0 та Final value (кінцеве значення): M. У налаштуваннях обох блоків Scope виконую такі зміни: Відмінюю галочкою опцію Save data to workspace. Формат збереження даних вибираю у вигляді масиву Format: Array. Змінюю в меню Simulation parameters заданий за замовчуванням чисельний метод на метод ode23. Виконую розрахунок блочної схеми. Будую на одому графіку залежності струму від часу i(t) та частоти обертання від часу ((t). Утворюю вікно для графічного виведення інформації за допомогою функції figure. Утворюю графік за допомогою функції plotyy. За віссю абсцис відкладаю час, який подано у першому стовпці матриць ScopeDataХХ, а за віссю ординат – струм та частоту обертання, які подані у других стовпцях матриць ScopeDataХХ. Наношу на графік лінії сітки за допомогою функції grid. Копіюю отриманий графік у текстовий редактор Word у форматі “метафайл Windows”. Будую графік залежності частоти обертання від струму ((i) та копіюю отриманий графік у текстовий редактор Word. Див. п.15 та п.16. Копіюю блочну схему у текстовий редактор Word.  Рис 1.Залежність струму від час та частоти обертання від часу  Рис2. Залежність частоти обертання від струму  Рис 3. Блочна схема Висновок:
Антиботан аватар за замовчуванням

01.01.1970 03:01-

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!

Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!
Нічого не вибрано
0%

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

Подякувати Студентському архіву довільною сумою

Admin

26.02.2023 12:38

Дякуємо, що користуєтесь нашим архівом!