Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти і науки України
Національний університет „Львівська політехніка”
Кафедра електронних
обчислювальних машин
Звіт
про виконання лабораторної роботи № 5
з курсу „ Системими мультимедіа ”
Тема:
Елементи відеомонтажу та анімації.
Програма Adobe Premiere.
Львів – 2005
Мета: Ознайомитися з основними елементами та методами відеомонтажу та анімації на основі програм Adobe Premiere та BitMorph.
Загальні відомості
Існує три типи відеомонтажу: лінійний, нелінійний і змішаний. В даному випадку розглядатимемо лише нелінійний відеомонтаж.
Нелінійний відеомонтаж - це створення фільмів з допомогою апаратно-програмного комп'ютерного комплексу, при якому процес монтажу здійснюється в цифровій формі. При цьому використовуються плати нелінійного відеомонтажу.
Нелінійний відеомонтаж складається з послідовних етапів:
Ввід фрагментів аналогового відео з відеомагнітофона з допомогою плат нелінійного відеомонтажу та запис його на твердий диск. Найуживанішим форматом представлення цифрового відео є М-JPEG, в якому кожен кадр зображення кодується за методом JPEG. Процес кодування здійснюється апаратно реалізованим кодеком на платі відеомонтажу.
За допомогою відеоредактора створюється сценарій. Цей процес включає вибір необхідних відеофрагментів з точністю до кадру. Крім цього, є можливість включення в сценарій комп'ютерної графіки, яскравих ефектів та високоякісної анімації, а також звукового супроводу. Так, при монтуванні відео часто потрібно, щоб один фрагмент плавно переходив в інший. Це здійснюється за допомогою ефектів витіснення. На екрані це виглядає як розсування шторки, перевертання сторінки чи розмивання або пропалювання зображення. За допомогою відеофільтрів можна отримати ефекти деформації послідовності кадрів, а також ефект кристалізації. Так звані key-ефекти дозволяють регулювати видимість окремих шарів. Нелінійний монтаж дозволяє також накладати титри на зображення.
Готовий сценарій використовується для рендерингу (розрахунку) відеофільму. Отримане відео представляється в одному з цифровихформатів (наприклад AVI).
Останнім кроком є процес, протилежний до першого - запис з допомогою плати нелінійного відеомонтажу цифрового відео на відео-стрічку в аналоговій формі.
Комп'ютерна анімація - створення рухомих зображень із використанням методів та засобів комп'ютерної графіки.
Розрізняють дві основні області комп'ютерної анімації: 2D -традиційна двовимірна (плоска) та 3D - анімація, побудована на тривимірному комп'ютерному моделюванні об'єктів.
Морфінг - один з видів комп'ютерної анімації, при якому відбувається процес плавного перетворення одного зображення в інше.
Хід роботи
Я ознайомився з типовим прикладом відеоролику, що поставляється разом з пакетом Adobe Premiere у папці "c:\Program Files\Adobe\Premiere 5.1\Tour".
Ознайомився та проаналізував особливості здійснення процесу відеомонтажу з використанням редактора Adobe Premiere.
Здійснив морфінг різних зображень за допомогою програми BitMorph 3.0 у анімацію із різними кількістю кадрів та їх тривалістю. Нижче наведено приклад морфінгу двох зображень із чотирма проміжними:
Зображення 1
«морфовані» зображення
Зображення 2
Висновки: У ході виконання цієї лабораторної роботи я ознайомився з основними методами відеомонтажу та анімації на основі програм Adobe Premiere та BitMorph. Створив просту анімацію із двох зображень за допомогою програми BitMorph.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!