МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
з дисципліни „Підприємництво та менеджмент”
назва проекту:”Розробка програм захисту інформації”
Резюме.
Призначення даного бізнес-плану.
Бізнес-план, що розглядається, розроблений для розвитку такої галузі, як захист інформації, а саме: створення піпдприємства, де б розроблялися програми по захисту інформації у мережах.
Засновники.
Засновниками є дві особи:
Литвинський А.Я., який являється фахівцем в області захисту інформації, та займається впродовж двох років розробкою програм захисту інформації, має вищу технічну освіту за спеціальністю ”Захист інформації та автоматизація її обробки”.
Ющенко В.А., який впродовж двох років займає посаду фінансового директора, має вищу економічну освіту за спеціальністю „Фінанси”.
Капітал та юридична форма фірми.
Формою організації фірми пропонується товариство з обмеженою відповідальністю, оскільки частину засобів на створення фірми передбачається брати не з банківських кредитів, то така форма власності є найбільш придатною, тому що частину засобів зможуть внести члени товариства. До того ж при невдачі члени товариства ризикують тільки внесеними в справу засобами на відміну від товариства з повною відповідальністю.
Для початку нормальної роботи фірми необхідні кошти, які мають бути використані за напрямками:
Реєстрація фірми як Товариства із обмеженою відповідальністю, та оформлення інших необхідних фундаторських документів.
Фінансування діяльності в сфері маркетингу. Обгрунтована маркетинг-планом сума становить 8.34 тис. грн.
Обгрунтований у фінансовому плані оборотний капітал.
Капітальні вкладення для придбання обладнання. Необхідна сума обгрунтована виробничим планом і становить 23 тис. у.о.
Кошти, які підуть на капітальний ремонт, оренду – 10 тис у.о.
Можна зробити висновок, що для започаткування діяльності фірми потрібно щонайменше 40 тис у.о. (враховуючи непередбачені витрати).
Наші партнери.
До співробітництва планується залучити такі фірми:
1. Trymex (м.Львів) ;
2. Selfish (м.Київ) ;
3. K-Trade (м.Тернопіль);
Вищенаведені фірми готові до співробітництва з нами у разі початку нашої діяльності.
Характеристика галузі „Захист інформації”.
Ця галузь почала розвиватися доволі недавно, і є досить перспективною сьогодні, тому це буде щось нове для ринку Львівської області, зокрема. Зважаючи на те, що комп’ютерні технології захоплюють ринок, можна сказати, що відкриття даного підприємства також буде актуальним. Тому за рахунок інвестування даного проекту є можливість виходу навіть на міжнародний ринок вже через чотири роки.
У всіх власників комп’ютерів рано чи пізно виникає проблема захисту інформації від зловмисників, тому потреба в послугах фірми буде досить високою. Нашими клієнтами будуть банки Львівської області, а також багато державних структур, управлінь, підприємств, де захист інформації є дуже актуальним.
Від чого буде захищатись інформація.
Сьогодні ми живемо у світі, де інформація є дуже цінною, і ,відповідно, потребує надійного захисту. Наша фірма розроблятиме такі програми:
1. Файерволи (програми, що використовуються при роботі у мережі для захисту від зовнішнього втручання);
2. Антивірусні програми (програми для захисту від вірусів);
3. Розроблятимемо проекти програмного захисту для клієнтів (на замовлення ).
Висновок.
Ми віримо в успішну діяльність фірми, і переконані, що зможемо вийти спочатку на всеукраїнський, а згодом і на міжнародний ринки.
Наш девіз: „Працювати швидко, оперативно, якісно”. В цьому запорука нашого успіху.
Зміст.
Суть проекту та характеристика послуг.
Інформація про засновників.
Мета бізнесу.
Можливості бізнесу і стратегія їхньої реалізації.
Характеристика послуг.
Вигоди для клієнтів.
Конкуренти.
Актуальність надання пропонованих послуг.
Оцінка ринку збуту.
Рівень цін.
Сегментація ринку.
Аналіз стану справ у галузі та оцінка конкурентоздатності.
Наша галузь на Заході Україні та наші конкуренти.
Динаміка цін на послуги.
План маркетингу.
Стратегія маркетингу.
Реклама.
Виробничий план.
Місцезнаходження фірми.
Характеристика виробничого процесу в цілому.
Необхідне виробниче обладнання.
Контроль якості послуг.
Організаційний план.
Форма власності і структура фірми.
Організаційна схема підприємства.
Операції, які виконуються персоналом.
Оплата праці.
Критерії відбору кадрів.
Оцінка ризику та страхування.
Основні джерела ризику.
Заходи, які б могли зменшити рівень ризику.
8. Ресурсне забезпечення.
8.1. Трудові та фінансові ресурси.
8.2. Виробничі ресурси.
8.3. Інформаційні ресурси.
9. Фінансовий план.
9.1. План доходів і витрат.
9.2. Джерело і використання коштів.
1. Суть проекту та характеристика послуг.
1.1. Інформація про засновників.
Першим засновником є особа, яка закінчила університет „Львівська політехніка” за спеціальністю „Захист інформації та автоматизація її обробки”, та має досвід у розробці програм із захисту інформації. Вона буде займати посаду директора.
Другий засновник закінчив університет „Львівська політехніка” за спеціальністю „Бухгалтерський облік та аудит” і має стаж роботи в даній галузі 2 роки. Він знає усі особливості фінансових операцій, і тому буде займати посаду фінансового директора.
До роботи планується залучити осіб, які мають вищу технічну освіту і є спеціалістами у створенні програм захисту комп’ютерних мереж, які зацікавлені у підвищенні свого фахового рівня і мають відповідний рівень знань та навиків. Для початку планується залучити до роботи 10-х спеціалістів із захисту інформації.
1.2. Мета бізнесу.
Даний проект являє собою створення нового підприємства, шляхом реєстрації товариства з обмеженою відповідальності з двома засновниками й участю позичкового капіталу у формі лізингу чи кредиту на покупку устаткування в сфері програмного захисту комп’ютерних мереж та систем.
Передбачається здійснити розгортання бізнесу-проекту протягом 5,5 років, (у тому числі 6 місяців - підготовча стадія) із середньорічною чисельністю персоналу в перший рік - 10 чоловік ( до кінця 6-го року - 45 чоловік) . Приміщення під офіс - 80 кв. метрів. Приміщення планується узяти під оренду, виділити кошти на ремонт, оскільки ремонт є необхідним.
1.3. Можливості бізнесу і стратегія їхньої реалізації.
На даний час у Львові немає жодної фірми, яка б займалася розробкою програм захисту інформації у мережах та системах. Із розвитком комп’ютерної індустрії, проблема програмного захисту інформації від зовнішнього втручання cтає дуже актуальною. Особливо це стосується крупномасштабних підприємств, де встановлена комп’ютерна мережа, це, в першу чергу, банки, державні установи, прокуратура, СБУ і так далі. Комп’ютерні мережі саме цих установ потребують кваліфікованого захисту від різного роду хакерських атак та різноманітних вірусів.
Отже, нашими потенційними клієнтами є, насамперед банки та крупні підприємства. Також потреба у наших програмних продуктах виникне і у простих користувачів, які часто працюють в мережі Internet.
1.4. Характеристика послуг.
Послуги, що будуть надаватись фірмою:
розробка файерволів;
розробка антивірусних програм;
розробка програм захисту при роботі в мережі Internet (захисти від зовнішнього втручання);
розробка програм під заказ клієнта;
Всі програми будуть захищені від несанкціонованого копіювання, і деякі з них будуть реалізовуватись на дисках для продажу.
Для розробки програми знадобиться три місяці.
1.5. Вигоди для клієнтів.
Клієнт, який скористався послугами фірми отримує гарантію на 12 місяців. На протязі цього часу він може звертатися до працівників фірми у випадку якихось проблем при користуванні продуктом послуг фірми. Працівники фірми зобов’язуються надати всю необхідну інформацію безкоштовно. Для постійних клієнтів запроваджено знижку на послуги.
1.6. Конкуренти.
З офіційних джерел відомо, що на Заході України немає жодної фірми, яка б займалася наданням подібних послуг. Отже, при нашій плідній праці, ми зможемо освоїти ринок на західноукраїнський ринок, та вийти на всеукраїнський ринок, а згодом і міжнародний, де появиться велика конкуренція.
1.7. Актуальність надання пропонованих послуг.
Актуальність надання пропонованих послуг можна визначити як досить високу, яка швидко зросте, особливо із усвідомленням важливості інформації, можливості легкого обміну та пошуку необхідних даних. Постійне зростання попиту на послуги запропоновані фірмою можливо пояснити також із впровадженням комп’ютера у всі сфери людської діяльності, особливо в науку та освіту, а також стрімкий розвиток техніки.
Послуги, що надаватимуться потребують високої фахової підготовки працівників, а також вони є доволі новими для сьогоднішнього ринку. Тільки шляхом наполегливої праці ми зможемо залучати багато структур до співробітництва з нами. Галузь в якій ми плануємо працювати є новою, але потреби у наданні такого роду послуг все більше і більше захоплює не тільки Львів, але й усю Україну.
2.Оцінка ринку збуту.
2.1. Рівень цін.
Формування ціни за пропоновані послуги складатиметься із ціни обладнання та ціни за затрачений час із врахуванням виплати заробітної плати працівникам рівня прожиткового мінімуму, та можливості повернення коштів за створення фірми.
Ціна встановлюватиметься із врахуванням затрат, та цінами на інші програмні продукти, що є зараз на ринку і спочатку становитиме не менше 50 у.о.
В даному випадку важко точно вказати точну ціну пропонованих послуг, оскільки ціна залежатиме від того, чого вимагатиме клієнт.
2.2. Сегментація ринку.
Сегментом ринку для послуг, пропонованих фірмою з географічної точки зору, буде ринок міста Львова. Також планується вихід на всеукраїнський, а з часом і на міжнародний ринки.
Треба відзначити, що послуги фірми будуть досить новими для Львова. Але потреба у них виникає все більше і більше. Тому ринок збуту повинен існувати доволі непоганий. Буде важко завоювати довіру до клієнта одразу, тобто тут буде існувати проблема із підбором кадрів, які би змогли працювати так, щоб було можливо легко залучити клієнта. Тобто, для того щоб був хороший ринок збуту, потрібно постійно працювати, розробляти щось нове, і впроваджувати його в життя, розширювати сферу послуг.
Вважаємо, що в даних послугах будуть зацікавлені такі клієнтурні ринки:
- ринок виробників (це різні приватні фірми, установи, що будуть використовувати наші послуги у процесі виробництва) ;
- ринок державних установ (якщо розглядати Львів, то це – СБУ, податкова адміністрація, прокуратура і ряд інших підприємств);
- міжнародний ринок (це ринок на який планується вийти у майбутньому, якщо фірма буде себе добре почувати на всеукраїнському ринку);
3. Аналіз стану справ у галузі та оцінка конкурентоздатності.
3.1. Наша галузь на Заході Україні та наші конкуренти.
Якщо взяти до розгляду Захід України, то тут немає на даний час підприємств, які б займалися розробкою програм із захисту інформації.
У Львові є фірми, які займаються розробкою програмного забезпечення, але вони не працюють безпосередньо із захистом інформації.
Тому можна цілком сміливо заявити, що принаймні на початках своєї діяльності, ми не повинні зустрітися із жорсткою конкуренцією. Конкуренція виникне при спробі вийти на всеукраїнський ринок. Тоді нашими конкурентами можуть стати перспективні фірми міст Києва, Дніпропетровська, Харкова, де дана галузь розвивається доволі швидкими темпами, багато з них працюють на міжнародному ринку.
3.2. Динаміка цін на послуги.
Ціни на пропоновані нами послуги за останні роки, якщо брати до розгляду ринок України, залишаються більш-менш стабільними. Законодавством заборонено розповсюдження неліцензійних програмних продуктів.
4. План маркетингу.
4.1. Стратегія маркетингу.
Головною метою проектованого підприємства є проникнення на ринок і наступне розширення ринкової частки. Головною стратегією підприємства повинна стати комплексна стратегія по наданню послуг більш високої якості і більш низьким цінам, а також розширення асортименту послуг. Виходячи з цього, стратегією маркетингу обирається стратегія розширення попиту за рахунок стимулювання обсягу продажів, цінової політики і нецінових факторів конкурентної боротьби, створення позитивного іміджу фірми. Головними конкурентними перевагами даного проекту є: використання нових ідей, та нових науково-технічних розробок, що дозволить підвищити якість і знизити вартість наданих послуг; введення системи знижок і індивідуального підходу до потреб кожного клієнта.
Головним елементом цінової політики фірми має стати введення комп'ютерного обліку всіх клієнтів фірми з метою надання накопичувальних знижок з ціни. Це дозволить залучати і зберігати постійних клієнтів та стабілізувати обсяг попиту.
Для досягнення поставлених цілей планується розгорнути широкомасштабну рекламну кампанію з метою ознайомлення із продукцією фірми та її послугами.
Дослідження попиту на послуги фірми мають проводитись власними зусиллями фірми. Вважається, що заходи, вжиті на основі результатів досліджень даної компанії, забезпечать 100%-ну ефективність витрачених засобів на оплату досліджень.
4.2. Реклама.
Рекламна кампанія передбачає такі заходи:
встановлення рекламних щитів. Рекламні щити мають містити інформацію про послуги, що надаються фірмою, та розклад роботи;
встановлення рекламних табличок з тією ж інформацією у приміщеннях комп’ютерних клубів, та інших фірм.
оголошення на радіо та реклама в пресі, що підкреслюватиме особливості послуг фірми;
Вважається, що зазначена рекламна кампанія зможе забезпечити ознайомлення необхідної кількості споживачів з перевагами фірми.
Бюджет рекламної кампанії представлено в табл. 1.
Маркетингова стратегія фірми передбачає раціональну політику ціноутворення на свою продукцію.
Враховуючи результати прогнозу загальноекономічної ситуації, який не передбачає суттєвого підвищення споживчого попиту на найближчі роки, найдоцільнішою може бути цінова стратегія впровадження на ринок: ціни на основні види продукції мають залишатися стабільними за своїм рівнем або мати тенденцію до незначного зниження. Додатковий прибуток буде досягнутий за рахунок збільшення обсягу випуску і реалізації послуг.
Табл 1.
Вид реклами
Вартість, тис. грн.
Дозвіл на встановлення рекламного щита Вартість рекламного щита
Встановлення рекламного щита
Кількість рекламних щитів
Загальна вартість рекламних щитів
0.32
2.0
0.2
2
5.04
Виготовлення рекламних табличок
Встановлення рекламних табличок
Кількість рекламних табличок
Загальна вартість рекламних табличок
0.4
0.04
5
2.2
Разом одноразових витрат
7.24
Одне рекламне оголошення на радіо
Кількість оголошень
Загальна вартість оголошень на радіо
0.1
3
0.3
Вартість одного оголошення в газеті
Кількість оголошень
Загальна вартість оголошень
0.08
10
0.8
Разом витрат на рекламу кожного місяця
1.1
Загальна сума
8.34
5. Виробничий план.
5.1. Місцезнаходження фірми
Специфіка діяльності в сфері розробки програм захисту інформації у мережах та комп’ютерних системах вимагає особливої уваги до місця розташування майбутньої фірми. Адже, від цього залежатиме, наскільки нашим клієнтам буде приходити до нас.
Було виявлено, що найбільш вигідним місцем розташування буде приміщення на вулиці Городоцька 205 у місті Львові. Передбачається взяти приміщення розміром 100 кв. метрів в оренду. Договір оренди передбачає виконання капітального ремонту приміщення і зовнішнього ремонту на суму 10 тис. доларів США і щомісячну орендну плату в розмірі 1000 гривень. Договір укладається терміном на 20 років.
5.2. Характеристика виробничого процесу в цілому.
Операції, які виконуються:
1). Розробка новітніх програм (3-6 місяці).
2). Випуск диска із програмами.
3). Прийом замовлень клієнтів та укладання договору.
4). Виконання замовлень ( 1-3 місяці)
Активність виробничого процесу залежатиме від того скільки клієнтів забажає скористатися нашими послугами, і які завдання поставить перед нами клієнт.
5.3. Необхідне виробниче обладнання.
Обладнання, яке необхідне:
Комп'ютер Athlon2000/AOpenAK-77-333/256DDR/WD40Gb/64Mb/CD/FDD/LAN/SB – 10 шт.;
Монітор Samsung 755 DFX – 10 шт.;
Комп’ютерний стіл – 10 шт.;
Крісло – 10 шт.;
Література із програмування;
Ліцензійне програмне забезпечення ;
UPS Back 500 (Блок безперебійного живлення);
Телефон;
Вихід у мережу Internet;
Сервер;
Різного роду канцелярські товари (записники, блокноти, ручки);Ціна вищезгаданого обладнання становить орієнтовно – 13000 у.о.Обладнання необхідне бухгалтеру і фінансовому директору:
Комп'ютер Athlon2000/AOpenAK-77-333/256DDR/WD40Gb/64Mb/CD/FDD/LAN/SB – 2 шт.;
Монітор Samsung 755 DFX – 2 шт.;
Комп’ютерний стіл – 2 шт.;
Крісло – 2 шт.;
Ліцензійне програмне забезпечення;
Різного роду канцелярські товари (записники, блокноти, ручки);
- Принтер LaserJet HP 1010;
- Телефон;
Ціна обладнання становить орієнтовно – 5000 у.о.
Обладнання, необхідне директору та секретарю:
Комп'ютер Athlon2000/AOpenAK-77-333/256DDR/WD40Gb/64Mb/CD/FDD/LAN/SB –2 шт.;
Монітор Samsung 755 DFX – 2 шт.;
Комп’ютерний стіл – 2 шт.;
Крісло – 2 шт.;
Телефони;
- Різного роду канцелярські товари (записники, блокноти, ручки);
Ціна обладнання становить орієнтовно – 5000 у.о.
Обладнання постачатиме перспективна фірма „Trymex”. Договір про поставку, у разі залучення інвестора, укладено 25.11.04. Договір може бути наданий для ознайомлення.
Загальна сума, передбачена виробничим планом: 23 000 у.о.
5.4. Контроль якості послуг.
В першу чергу контроль за виконанням завдань лежить на керівниках відділів. Оцінка якості буде здійснюватись клієнтами. Вони будуть визначати на скільки якісними є наші послуги.
6. Організаційний план.
6.1. Форма власності і структура фірми.
Виходячи з потреби в капіталі й умов створення приватних підприємств і господарчих товариств в Україні, регульованих законами України "Про підприємства" і "Про господарчі товариства", найбільш прийнятною організаційною формою підприємства для даного проекту є Товариство з обмеженою відповідальністю.
Засновниками Товариства з обмеженою відповідальністю, відповідно до установчого договору виступають:
Литвинський А. Я. - 50% від суми заявленого статутного фонду;
Ющенко В.А. - 50% від суми заявленого статутного фонду;
Литвинський А.Я. має вищу технічну освіту і значний досвід роботи, Ющенко В.А. має вищу економічну освіту і значний досвід роботи. Таким чином, така стратегія створення фірми дозволить на першому етапі її існування забезпечити їй ефективне функціонування і контроль над діяльністю.
6.2. Організаційна схема підприємства.
Пропонується наступна організаційна схема:
6.3. Операції, які виконуються персоналом.
Посади директора та фінансового директора займають засновники.
Секретар:
відповідає на дзвінки;
домовляється про зустріч із клієнтами;
надає всю необхідну інформацію про діяльність підприємства;
Головний бухгалтер здійснює:
- ведення бухгалтерського і податкового обліку відповідно до національних стандартів і нормативних актів, що діють на Україні;
- надання податкової, фінансової і статистичної звітності в терміни й органи, установлені чинним законодавством;
- надання щорічного звіту в органи правління товариства.
Керівник відділу здійснює:
спілкування з клієнтом (детальне роз’яснення умов співпраці);
визначення потреб клієнта та усвідомлення свого завдання;
підписання угоди із клієнтом;
розподілення завдання між своїми підлеглими;
контроль роботи своїх підлеглих;
Працівники відділу:
виконують розпорядження керівника відділу;
виконують поставлене перед ними завдання, звертаючись за консультаціями (якщо потрібно) до керівників;
6.4. Оплата праці.
Посада
Кількість
Зарплата в міс.(у.о.)
Сума (у.о.)
1
Директор
1
250
250
2
Гол.Бухгалтер
1
110
110
3
Секретар
1
90
90
4
Керівник відділу
1
150
150
5
Інженери
10
100
1000
6
Фінансовий директор
1
250
250
Премії для відділів передбачено, якщо завдання виконано на багато швидше, ніж цього вимагає встановлений термін. Премія становить 5% від заробітної плати.
Всього на зарплату: 1850 у.о.
6.5. Критерії відбору кадрів.
Встановлено такі критерії для інженера:
володіти мовами С , С++, Аssembler;
мати прагнення працювати;
диплом про вищу технічну освіту(спеціальності „Програмування” або „Захист інформації”);
- бажано мати стаж роботи в даній галузі;
При прийомі на роботу на посаду спеціаліста проводиться тестування для визначення фахової підготовки.
Для керівника відділу є такі критерії:
володіти мовами С, С++, Аssembler;
диплом про вищу освіту;
стаж роботи не менше 1-2 роки у даній галузі;
мати прагнення працювати;
При прийомі на роботу на посаду керівника відділом проводиться тестування для визначення фахової підготовки.
Для головного бухгалтера необхідно:
мати диплом про вищу економічну освіту;
стаж роботи бухгалтером не менше 1-2 роки;
мати прагнення працювати;
Для секретаря необхідно:
мати диплом про вищу освіту;
бути комунікабельним;
мати прагнення працювати;
7. Оцінка ризику та страхування.
7.1. Основні джерела ризику.
1). Одним із основних джерел ризику може бути висока конкуренція з боку інших фірм, які також почнуть „завойовувати” ринок. В даному напрямі зараз працює мало фірм, але з часом їх буде ставати більше, і тому для того, щоб уникнути цього нам потрібно як можна швидше освоювати ринок, залучивши інвесторів.
2). Другим джерелом ризику може бути те, що на початках буде важко залучати клієнтів, оскільки, як правило, довіру до себе завоювати не дуже просто.
3). Також ризик може виникнути при підборі кадрів, особливо, бухгалтера. Оскільки від цих людей будуть напряму залежати успіхи фірми на ринку. Тому при підборі кадрів на будь-які посади у нас передбачена своя система тестування, де людина може продемонструвати свої здібності та ерудицію.
7.2. Заходи, які б могли зменшити рівень ризику.
1). Вдало здійснити підбір кадрів, забезпечити належні умови роботи;
2). Потрібно працювати над підвищенням фахового рівня;
3). Шукати нових партнерів;
4). Виділити кошти на рекламу;
5). Старатись розширити підприємство, шляхом створення більшої кількості робочих місць, у разі стрімкого розвитку;
6). Взяти кредит у банку при виникненні певних фінансових труднощів;
7). Слід бути в курсі всіх подій на ринку;
8. Ресурсне забезпечення.
8.1.Трудові та фінансові ресурси.
Опис потрібних трудових ресурсів зроблений у главі 6 даного бізнес -плану.
Сума коштів, необхідна для фінансування даного проекту становить приблизно 40 000 у.о., враховуючи кошти, що підуть на ремонт водопостачання та енергопостачання. Ця сума взята із того обсягу коштів, які необхідні для здійснення виробничого плану плюс кошти, необхідні для реклами.
Фінансовими ресурсами є:
кредит у банку;
залучення інвесторів;
наявні кошти власника підприємства;
8.2. Виробничі ресурси.
Джерелом забезпечення наших виробничих ресурсів, як уже було сказано, є фірма Trymex (м.Львів) яка на ринку вже існує досить давно. На підставі договору, укладеного нами, фірма зобов’язується поставляти нам необхідне обладнання на протязі 3-х років.
Також ми уклали договори про співробітництво із фірмами Selfish (м.Київ) та K-Trade (м.Тернопіль), які є запасними джерелами поставки виробничих ресурсів.
8.3. Інформаційні ресурси.
Джерелом інформаційних ресурсів є:
мережа Internet;
література по програмуванню та комп’ютерній техніці;
9. Фінансовий план.
9.1. План доходів і витрат.
Показники
2005рік ( в у.о.)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Виручка
6000
6025
6050
6075
7000
7025
7000
7025
7050
7075
8000
8025
Прямі затрати
3000
3000
3000
3000
3000
3000
3000
3000
3000
3000
3000
3000
Загальновиробничі затрати
1500
1500
1500
1500
1500
1500
1500
1500
1500
1500
1500
1500
Сумарний прибуток
1500
1525
2000
2075
2150
2225
2300
2375
2450
2525
2600
2675
Податки та інші витрати
500
500
500
500
500
500
500
500
500
500
500
500
Чистий прибуток
1000
1025
1500
1075
1650
1725
1800
1875
1950
2025
2100
2175
Показники
2006 рік (в у.о.)
2007 рік (в у.о.)
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
В загальному
Виручка
9000
10000
11000
12000
20000
Прямі затрати
3000
3000
3000
3000
3000
Загальновиробничі затрати
1500
1500
1500
1500
1500
Сумарний прибуток
4500
5500
6500
7500
15500
Податки
500
500
500
500
500
Чистий прибуток
3500
5000
6000
7000
15000
9.2. Джерело і використання коштів.
Норматив оборотних коштів по статтях:
2005
2006
2007
2008
Література із програмування
та по комп’ютерній техніці
150
200
250
350
Збільшення годин роботи в Інтернеті
100
150
200
250
Купівля кращих комплектуючих до комп’ютерів
400
500
550
600
разом норматив оборотних коштів
650
850
1000
1200
приріст нормативу оборотних коштів
200
150
200
джерело покриття - фонд розвитку виробництва, %
0,19
0,06
0,05
Ціни наведені в умовних одиницях, їх значення є умовними, оскільки тут не враховуються зміни у цінах із часом, а також зміна валютного курсу.
Планується, що джерелом коштів підприємства стануть внески засновників товариства з обмеженою відповідальністю.