Міністерство освіти і науки України
Національний університет водного господарства і природокористування
Кафедра обліку і аудиту
ЗВІТ
Про виробничу практику з аналізу господарської діяльності
В Дубенському районному фінансовому управлінні
План
Загальна характеристика установи.
Аналіз функціональної діяльності бюджетної установи.
Аналіз основних фондів.
Аналіз матеріально технічних ресурсів.
Аналіз персоналу установи.
Аналіз доходів і видатків установи.
Аналіз фінансового стану бюджетної установи.
Додатки .
1.Загальна характеристика Дубенського районного фінансового управління
Районне фінансове управління у своїй діяльності керується Законом України , постановами Верховної Ради України, декретами, постановами, розпорядженнями Кабінету Міністрів , розпорядженнями районної державної адміністрації, рішеннями і розпорядженнями районної Ради народних депутатів, інструкціями, наказами та вказівками Міністерства фінансів України, Рівненського облфінуправління. Забезпечує втілення в життя державної фінансової спілки , аналізує показники розвитку економіки району, здійснює заходи по оздоровленню фінансового стану галузей районної комунальної власності та збільшенню доходів бюджету.
Організовує роботу по складанню і використанню районного бюджету відповідно до Закону України “ Про бюджетну систему України “,” Про місцеві Ради народних депутатів та місцеве самоврядування ”. Розробляє пропозиції по встановленню нормативів відрахувань від державних податків і доходів до бюджетів Рад народних депутатів нижчестоящого рівня , координує і подає методичну допомогу по складанню цих бюджетів.
Разом з економічними органами розробляє проект зведеного балансу фінансових ресурсів, на його основі визначає тенденції розвитку фінансової бази і враховує їх для розробки районного бюджету та розрахунків обсягів бюджетів сільських Рад народних депутатів.
На основі нормативів бюджетної забезпеченості , встановлених для району , розробляє пропозиції по проектах нормативів бюджетної забезпеченості на одного жителя сільських , селищних Рад народних депутатів з урахуванням рівня розвитку соціальної інфраструктури.
Здійснює контроль за додержанням установами Національного банку України та іншими банками правил касового виконання бюджету.
Веде облік складання звіту про виконання районного бюджету , готує інформаційні матеріали , доповідні районній державній адміністрації, районній Раді народних депутатів про хід та підсумки виконання бюджету , а також пропозиції про збільшення доходів бюджету.
Здійснює контроль за правильним і ефективним використанням коштів , що виділяються з позабюджетних фондів місцевих Рад народних депутатів, веде облік і контролює використання коштів ,що передаються району з обласного бюджету . Здійснює контроль за правильністю виплат та відшкодувань з бюджету , передбачених діючими нормативами.
Вирішує питання про відстрочення платежів і вносить пропозиції місцевим Радам народних депутатів про надання пільг по податках і платежах до районного бюджету і сільських бюджетів за висновками державної податкової інспекції.
Одержує у встановлені строки від державної податкової інспекції матеріали про результати перерахунків по платежах у бюджет , відомості про наявність недоїмок та переплат , звіти з питань оподаткування , надходження платежів до бюджетів та іншу інформацію з питань, пов’язаних із складанням та виконанням бюджету.
Бере участь разом з державною податковою інспекцією у підготовці проектів рішень виконкомів місцевих Рад народних депутатів щодо проведення обліку платників податків, надання додаткових пільг платникам та з інших питань , які входять до компетенції цих рад.
Одержує у встановлені строки звіти та іншу інформацію про надходження доходів до бюджетів районного, сільських і селищних Рад народних депутатів.
Відповідно до рішень судових і адміністративних органів забезпечує повернення коштів громадянам за незаконно конфісковане майно та компенсацію втрат реабілітованим громадянам.
Аналізує взаємозв’язки між цінами і фінансовими показниками діяльності підприємств, бере участь у розробці оптових, роздрібнених , закупівельних цін , тарифів, розмірів торгових і заготівельних знижок.
На базі статистичної та бухгалтерської звітності , аналітичних та прогнозних розрахунків аналізує економічний та фінансовий стан галузей господарства , тенденції та динаміку розвитку різноманітних форм власності , формує банк відповідних даних з метою мобілізації фінансових ресурсів.
Бере участь у розробці нових механізмів і форм господарювання , аналізує тенденції і фінансовані аспекти їх застосування , взаємовідносини з бюджетом та готує відповідні пропозиції з цих питань.
Бере участь у проведенні роздержавлення власності , демонополізації народного господарства ,земельній реформі та вивчає вплив цих процесів на зміцнення фінансового стану народного господарства.
Бере участь у роботі по створенню ринку цінних паперів, аналізує його вплив на фінансовий стан господарства і грошовий обіг. Веде реєстрацію і облік випуску цінних паперів акціонерними товарами ,комерційними банками, підприємствами та іншими структурами .
Подає методичну і практичну допомогу державним корпораціям , асоціаціям , підприємствам і організаціям з фінансових питань впровадження ринкових відносин.
Відповідно до затверджених у районному бюджеті призначень здійснює фінансування заходів для розвитку місцевого господарства , народної освіти , культури. Охорони здоров’я , фізкультури і спорту , соціального забезпечення , на утримання місцевих органів державної влади і управління та інших заходів.
Здійснює методологічне керівництво бухгалтерським обліком у бюджетних установах.
Здійснює контроль за коштами , виділеними з районного бюджету по всіх напрямках і видах витрат, і проводить ревізії та перевірки збереження грошових коштів і товарно- матеріальних цінностей у сільських ,селищних Радах народних депутатів.
Аналізує стан і тенденції розвитку апарату управління , узагальнює матеріали і готує пропозиції про чисельність апарату управління , структуру і витрати на його утримання. Здійснює контроль за дотриманням чинного законодавства у витрачанні коштів на оплату праці , утримання легкових автомобілів і службових відряджень.
Координує роботу з податковою інспекцією , банківськими установами . органами внутрішніх справ, суду, прокуратури, арбітражу, іншими контролюючими органами.
Здійснює роботу по професійній підготовці і перепідготовці кадрів , проводить роботу по укомплектуванню спеціалістами апарату.
Вирішує питання матеріально- технічного забезпечення , створення необхідних виробничих , житлових і побутових умов для працівників фінансового управління .
Розглядає заяви ,пропозиції та скарги громадян ,підприємств .установ і організацій ,які надходять до фінансового органу з питань .що входять до його компетенції.
Має статус юридичної особи, користується гербовою печаткою та штампом.
Поставлені перед фінуправлінням завдання обумовлюють його функції та обов'язки.
Так, у процесі фінансового планування фінансове управління повинно у встановлені терміни якісно скласти фінансовий план. У прцесі цієї роботи, даний фінорган тісно пов'язаний з іншими структурними службами, а саме : ДПА, КРУ і державне казначейство .
Управління Дубенським районним фінансовим управлінням здійснюється за принципом подвійного підпорядкування . Його суть полягає у тому, що фінансовий орган підпорядковується
“ по вертикалі ” вищестоящому органу, а саме - Рівненському обласному фінансовому управлінню і “ по горизонталі ” – голові Дубенської районної державної адміністрації .
Кількість працівників РФУ (на даний час 13, з яких 10- держслужбовців, секретар , водій і прибиральниця ) затверджується згідно штатного розпису. Обов”язки працівників визначаються згідно посадової інструкції на кожного працівника .
В Дубенському районному фінансовому управлінні обліковий процес веде бухгалтерія, яка складається з трьох осіб: головного бухгалтера, заступника головного бухгалтера і бухгалтера 1-ої категорії.(Рис. 1.1). Бухгалтери в своїй роботі керуються посадовими інструкціями, положенням про головних бухгалтерів - головний бухгалтер, Постановами Ради Міністрів України, діючими законами Верховної Ради України, наказами, інструкціями і іншими нормативними документами Міністерства Фінансів України, а також рішеннями, розпорядженнями виконкомів обласної, районної Рад народних депутатів по питаннях виконання бюджету, ведення обліку, складання звітності і інших питаннях .
Головний бухгалтер разом з апаратом забезпечує весь комплекс роботи по веденню бухгалтерського обліку, виконання кошторису витрат на утримання апарату райфінуправління, тобто ведення аналітичного і синтетичного обліку
Рис 1.1. Структура управління
У роботі районного фінансового управління значне місце відводиться економічному аналізу, а саме :
- аналізу взаємозв'язків між цінами і фінансовими показниками діяльністі підприємств ;
- на базі статистичної та бухгалтерської звітності, аналітичних та прогнозних розрахунків, аналізу економічного та фінансового стану галузей господарства, тенденції і динаміки розвитку різноманітних форм власності ;
- аналізу взаємовідносин з бюджетом та підготовки відповідних пропозицій з питань нових механізмів і форм господарювання ;
- аналізу впливу ринку цінних паперів на фінансовий стан господарства і гошовий обіг ;
- аналізу стану і тенденції розвитку апарату управління ;
- аналізу впливу роздержавлення власності, демонополізації народного господарства і земельної реформи на зміцнення фінансового стану народного господарства .
Кінцевим результатом діяльності Дубенського районного фінансового управління є, відповідно до затверджених у районному бюджеті призначень , фінансування заходів для розвитку місцевого господарства, народної освіти, культури, охорони здоров’я, фізкультури і спорту, соціального забезпечення, на утримання місцевих органів державної влади і управління та інших заходів .
Складає необхідну бухгалтерську і статистичну звітність по виконанню кошторису витрат на утримання апарату установи, а також постійно веде контроль за його правильним виконанням.
Апарат бухгалтерії забезпечує правильну організацію бухгалтерського обліку і звітності про виконання бюджету сільських і селищній радах і централізованих бухгалтеріях установ районного підпорядкування. Також бухгалтери райфінуправління ведуть облік доходів районного бюджету. Облік в установі не автоматизований , хоча в майбутньому планується його автоматизувати за допомогою програми "1С : Бухгалтерія".
Райфінуправління застосовує меморіально-ордерну форму обліку .
Кошторисно – бюджетне планування видатків – це система науково та економічно обґрунтованих заходів щодо визначення критеріїв розподілу коштів і напрямків використання фінансових ресурсів, а також визначення їх оптимальних обсягів для кожного об’єкта , що фінансується.
При кошторисно- бюджетному фінансуванні фінансово – правові відносини виникають тільки з моменту затвердження кошторису. В цьому і полягає правове значення кошторису як індивідуального фінансово – планового акту, який хоч і не встановлює правових норм, але направлений на їх виконання і конкретизує певну правову норму у розріз конкретного правовідношення.
Розпорядниками коштів бюджету є керівники установ, яким надано право розпоряджатись затвердженими для них бюджетним коштами відповідно до асигнувань, установлених кошторисами і планами асигнувань.
За обсягом наданих прав розпорядники коштів поділяються на головних розпорядників та розпорядників коштів нижчого рівня.
Головний розпорядник коштів бюджету – це розпорядник , для якого затверджується бюджетні призначення у відповідному бюджеті та який має право витрачати кошти бюджету на утримання апарату установи, розподіляти наданні йому кошти бюджету між розпорядниками коштів нижчого рівня, а також затверджувати їх кошториси і плани асигнувань.
Розпорядники коштів нижчого рівня – це розпорядник, який у своїй діяльності підпорядкований відповідному головному розпоряднику , розпоряднику вищого рівня або діяльність якого координується через останнього.
2.Аналіз основних фондів
Дані для аналізу основних фондів бюджетної установи за 2003-2004рр
показники
Роки
Відхилення
2003
2004
По рокам
Сума
Пит.вага
сума
Пит.вага
По сумі
По пит. вазі
1
2
3
4
5
6
7
1.Основні засоби - всього
89470
100
73519
100
-15951
-
1.1.Машини і обладнання.
49592
55,43
52155
70,94
+2563
+15,51
1.2.Транспортні засоби.
37966
42,43
19945
27,13
-18021
-15,3
1.3.Інструменти, прилади, інвентар
1912
2,14
1419
1,93
-493
-0,21
2.Коефіцієнт спрацювання,
1,34
-
2,07
-
+0,73
-
Виконавши аналіз основних фондів Дубенського районного фінансового управління можна зробити такі висновки, що в 2003 році основних засобів в установі було на суму 89470 грн, в 2004 році – 73519грн, тобто в 2004 році в порівнянні з 2003 роком основних фондів на 15951 грн менше . Це могло бути спричинено купівлею установою легковго автомобіля , обладнання , а саме комп’ютерів, принтерів.
Машини та обладнання в 2004 році в порівянні з 2003 було придбано на 2563 грн більше в абсолютному вимірі , або на 15,51% у відносному. Сума придбання транспортних засобів в 2004 році в порівянні з 2003 роком на 18021 грн менше , це спричинено купівлею за рахунок асигнувань в 2003 році легкового автомобіля.
Сума придбання інструментів, приладів, інвентарю в 2004 році в порівянні з 2003 роком зменшилася на 493 грн, або на 0,21%. Коефіцієнт спрацювання в 2003 році становить 1,34, в 2004 році – 2,07. Тобто відбулося зростання на 0,73, за рахунок збільшення зносу основних засбів.
3.Аналіз матеріально – технічних ресурсів
Дані для аналізу матеріальних ресурсів бюджетної установи за 2003 р.
показники
РІК
відхилення
Залишок на початок року
Залишок на кінець року
Сума
Грн.
Питома вага
%
Сума
Грн..
Питома вагу
%
По сумі
По питомій вазі
1
2
3
4
5
6
7
1.Господарські матеріали і канцелярське приладдя.
255
68,55
1688
94,4
+1433
+25,85
2. Паливо, пальне і мастильні матеріали.
104
27,96
-
-
104
27,96
3. Запасні частини до машин і обладнання
13
3,49
100
5,6
+87
2,11
Всього
372
100
1788
100
-
-
Провівши аналіз матеріальних ресурсів Дубенського районного фінансового управління за 2003 рік можна зробити такі висновки , що залишок на початок року господарських матеріалів і канцелярського приладдя на 2003 рік становить 255грн, або 68,55%. Залишок на кінець року – 1688грн, або 94,4%, тобто відхилення становить +1433 грн , а по питомій вазі 25,85%. Залишок на початок 2003 року палива, пальних і мастильних матеріалів становить 104 грн, або 27,96 %. На кінець року залишків по паливу і паливо мастильних матеріалах немає. Залишок на початок 2003 року по запасниз частинах до машини і обладнання становить 13 грн, тобто питома вага складає 3,49 % , залишок на кінець року становить 100 грн, або 5,6% від усіх ресурсів. Відхилення становить +87 в абсолютному вимірі , або 2,11 у відносному.
Дані для аналізу матеріальних ресурсів бюджетної установи за 2004 р.
показники
РІК
відхилення
Залишок на початок року
Залишок на кінець року
Сума
Грн.
Питома вага
%
Сума
Грн..
Питома вагу
%
По сумі
По питомій вазі
1
2
3
4
5
6
7
1.Господарські матеріали і канцелярське приладдя.
1688
94,4
3362
97,93
+1674
3,53
2. Паливо, пальне і мастильні матеріали.
-
-
10
0,3
10
0,3
3. Запасні частини до машин і обладнання
100
5,6
61
1,77
-39
-3,83
Всього
1788
100
3433
100
-
-
Провівши аналіз матеріальних ресурсів Дубенського районного фінансового управління за 2004 рік можна зробити такі висновки, що залишок на початок року господарських матеріалів і канцелярського приладдя становить 1688 грн, в абсолютному вимірі , або 94,4%. Залишок на кінець року 3362грн. або 97,93% від всіх матеріальних ресурсів, тобто можна зробити висновок , що залишок коштів на кінець року збільшився на 1678 грн, або на 3,53%. Залишку на початок 2004 року по паливу, пальному і мастильних матеріалах немає. Залишок на кінець року становить 10 грн, в абсолютному вимірі , або 0,3%. Залишок на початок року по запасних частинах до машини і обладнання становить 100 грн , або 5,6 % від всіх матеріальних ресурсів на 2004 рік. Залишок на кінець року становить 61 грн., або 1,77% . , тобто залишок на кінець року менший за залишок на початок року на 39 грн. в абсолютному вимірі, або на 3,83 %
Дані для аналізу використання матеріальних ресурсів бюджетної установи 2003р
показники
Витрачено на потреби установи в 2003р
Витрачено на потреби установи в 2004р
Відхилення
Сума
Питома вага
Сума
Питома вага
По сумі
По питомій вазі
1. Господарчі матеріали і канцелярське приладдя
1648
31.29
2062
42,78
+414
+11,49
2. Паливо, пальне і мастильні матеріали.
1200
22.78
2459
51,02
+1259
+28,24
3.Запасні частини до машин та обладнання
2419
45.93
299
6,2
-2120
-39,73
4.Всього
5267
100
4820
100
-
-
Виконавши аналіз використання матеріальних ресурсів Дубенського районного фінансового управління за 2003 -2004 рр. можна зробити висновки, що на потреби установи в 2003році господарських матеріалів і канцелярського приладдя витрачено на суму 1648 грн., або 31,29% від загальної суми витрат . А в 2004 році на суму 2062 грн., або 42,78% у відносному виразі .Це на 414 грн більше ніж в 2003 році в абсолютному виразі або на 11,49%.
Палива, пальних і мастильних матеріалів в 2003році придбано на суму 1200грн , тобто витрачено 22,78% від загальної суми. В 2004році в порівнянні з 2003 роком на потреби установи витрачено на 1259 грн більше , або на 28,24%.
Запасних частин до машини і обладнання в 2003 році закуплено на суму 2419 грн в абсолютному виразі, або на 45,93% від загальної суми. В 2004 році в порівнянні з 2003 роком на потреби установи витрачено на 2120 грн менше , або на 39,73% менше.
4.Аналіз доходів та видатків бюджетної установи
Дані для аналізу єдиного кошторису доходів і видатків бюджетної установи в частині бюджетних асигнувань за 2003 – 2004рр.
Показники
Бюджетні асигнування
2003р
2004р
відхилення
затверджено
фактично
затверджено
фактично
+,-
%
1.Оплата праці працівників
60160
59935
78300
78298
+18140
+18363
130.15
130.64
1.1 У % до поточних видатків всього
49.73
51.14
49.42
49.78
-0.31
-1.36
-
-
2.Нарахування на зар.плату
20740
20571
29390
29233
+8650
+8662
141.71
142.11
2.1 У % до поточних видатків всього
17.14
17.55
18.55
18.57
+1.41
+1.02
-
-
3. Придбання предметів , інвентарю і постачання
30250
29199
41100
41037
+10850
+11838
135.88
140.54
3.1 У % до поточних видатків всього
25
24.91
25.94
26.09
+0.94
+1.18
-
-
4.Видатки на відрядження
2200
2200
2600
2600
+400
+400
118.18
118.18
4.1.У % до поточних видатків всього
1.82
1.89
1.64
1.65
-0.18
-0.24
-
-
5.Оплата комун. послуг і енергоносіїв
7625
5297
7050
6116
-575
+819
92.46
115.46
5.1 У % до поточних видатків всього
6.3
4.52
4.45
3.89
-1.85
-0.63
-
-
6.Поточні видатки
120975
117202
158440
157284
+37465
+40082
130.97
134.2
7. Придбання основного капіталу
25250
24845
3000
2998
-22250
-21847
11.88
12.07
7.1.У % до капітальних видатків всього
100
100
100
100
0
0
1
1
8.Капітальні видатки
25250
24845
3000
2998
-22250
-21847
11.88
12.07
9 Видатки всього
146225
142047
161440
160282
+15215
+18235
110.4
112.84
Провівши аналіз виконання єдиного кошторису доходів і видатків Дубенського районного фінансового управління в частині бюджетних асигнувань за 2003 та 2004 роки можна зробити такі висновки. В 2003 році в порівнянні з 2004 роком бюджетних асигнувань всього було затверджено на 15215 грн, більше в абсолютному виразі , або на 10,4 %. Фактично видано в 2004 році в порівнянні з 2003 роком на 18235грн більше , або на 12,84%. Такий приріст відбувся під впливом багатьох факторів , а саме : зростання оплати праці працівників установи, нарахувань на заробітну плату, придбанням нематеріальних, матеріальних та необоротних засобів, збільшенням витрат на відрядження, зростанням цін на енергоносії та інші комунальні послуги.
Поточних видатків в 2004 році в порівнянні з 2003 роком видано на 37465грн більше в абсолютному виразі , або на 30,97%. Фактично видано бюджетних асигнувань на 40082грн. більше в 2004 році ніж в 2003, або на 34,2%.
Бюджетні асигнування на оплату праці в 2003 році затверджено 60160 грн, в 2004 році 78300грн, тобто на 18140грн більше в абсолютному вимірі, або на 30,15%. Фактично на оплату праці в Дубенське районне фінансове управління надійшло в 2003 році в порівнянні з 2004 роком на 18136грн більше або на 30,64%. Збільшення оплати праці працівників бюджетної установи відбулося за рахунок збільшення розміру фонду оплати праці різним категоріям працівників , за видом нарахувань , преміальних виплат , збільшення розміру нарахування сум на відпускні витрати , виплат на соціальне страхування працюючих.
Нарахування на заробітну плату в 2003 році складали 20740грн, в 2004 році – 20571грн. Це на 8650грн більше в абсолютному вимірі , або 41,71%. Фактично бюджетні асигнування спрямовані на нарахування заробітної плати складають в 2003 році 20571грн, в 2004році – 29233грн, тобто в порівнянні на 8662 грн більше, або на 42,11%. Це могло бути спричинено суттєвим збільшенням фонду оплати праці , а саме фонду основної і додаткової заробітної плати, надбавок та доплати до ставок та посадових окладів.
Бюджетні асигнування на придбання предметів, інвентарю в 2004 році в порівнянні з 2003 роком збільшилися на 10850 грн., або на 35,88%. Фактично отриманні бюджетні асигнування на придбання предметів та інвентарю в 2004 році збільшилися на 11838 грн, або на 40,54%. Таке суттєве збільшення відбулося за рахунок збільшення асигнувань на оплату транспортних послуг та утримання транспортних засобів, зменшення витрат на оренду і експлуатацію приміщення, також зменшенням витрат на зв'язок.
Видатки на відрядження в 2004 році в порівнянні з 2003 роком збільшилися на 400грн, або на 18,18% у відносному виразі.
Бюджетні асигнування в на оплату комунальних послуг в 2004 році в порівнянні з 2003 роком зменшилися на 575 грн в абсолютному виразі , або на 7.54%. Фактично було виділено на оплату комунальних послуг в 2004 році в порівнянні з 2003 на 819 грн більше , або на 15,46%. Така зміна відбулася внаслідок зростання витрат на водопостачання і водовідведення , а також великий обсяг споживання електроенергії.
Бюджетні асигнування на капітальні видатки в 2003 році становили 25250грн, в 2004 році 3000грн , тобто можна зробити висновок , що в 2004 році в порівнянні з 2003 роком затверджених бюджетних асигнувань на капітальні видатки було виділено на 22250 грн. менше в абсолютному вимірі, або на 88,12%. Фактично в 2004 році також було виділено бюджетних асигнувань на 21847 грн менше в абсолютному виразі , або на 87,93%. Провівши аналіз виконання єдиного кошторису доходів і видатків Дубенського районного фінансового управління в частині бюджетних асигнувань за 2003 та 2004 роки можна зробити такі висновки. В 2003 році в порівнянні з 2004 роком бюджетних асигнувань всього було затверджено на 15215 грн, більше в абсолютному виразі , або на 10,4 %. Фактично видано в 2004 році в порівнянні з 2003 роком на 18235грн більше , або на 12,84%. Такий приріст відбувся під впливом багатьох факторів , а саме : зростання оплати праці працівників установи, нарахувань на заробітну плату, придбанням нематеріальних, матеріальних та необоротних засобів, збільшенням витрат на відрядження, зростанням цін на енергоносії та інші комунальні послуги.
Поточних видатків в 2004 році в порівнянні з 2003 роком видано на 37465грн більше в абсолютному виразі , або на 30,97%. Фактично видано бюджетних асигнувань на 40082грн. більше в 2004 році ніж в 2003, або на 34,2%.
Бюджетні асигнування на оплату праці в 2003 році затверджено 60160 грн, в 2004 році 78300грн, тобто на 18140грн більше в абсолютному вимірі, або на 30,15%. Фактично на оплату праці в Дубенське районне фінансове управління надійшло в 2003 році в порівнянні з 2004 роком на 18136грн більше або на 30,64%. Збільшення оплати праці працівників бюджетної установи відбулося за рахунок збільшення розміру фонду оплати праці різним категоріям працівників , за видом нарахувань , преміальних виплат , збільшення розміру нарахування сум на відпускні витрати , виплат на соціальне страхування працюючих.
Нарахування на заробітну плату в 2003 році складали 20740грн, в 2004 році – 20571грн. Це на 8650грн більше в абсолютному вимірі , або 41,71%. Фактично бюджетні асигнування спрямовані на нарахування заробітної плати складають в 2003 році 20571грн, в 2004році – 29233грн, тобто в порівнянні на 8662 грн більше, або на 42,11%. Це могло бути спричинено суттєвим збільшенням фонду оплати праці , а саме фонду основної і додаткової заробітної плати, надбавок та доплати до ставок та посадових окладів.
Бюджетні асигнування на придбання предметів, інвентарю в 2004 році в порівнянні з 2003 роком збільшилися на 10850 грн., або на 35,88%. Фактично отриманні бюджетні асигнування на придбання предметів та інвентарю в 2004 році збільшилися на 11838 грн, або на 40,54%. Таке суттєве збільшення відбулося за рахунок збільшення асигнувань на оплату транспортних послуг та утримання транспортних засобів, зменшення витрат на оренду і експлуатацію приміщення, також зменшенням витрат на зв'язок.
Видатки на відрядження в 2004 році в порівнянні з 2003 роком збільшилися на 400грн, або на 18,18% у відносному виразі.
Бюджетні асигнування в на оплату комунальних послуг в 2004 році в порівнянні з 2003 роком зменшилися на 575 грн в абсолютному виразі , або на 7.54%. Фактично було виділено на оплату комунальних послуг в 2004 році в порівнянні з 2003 на 819 грн більше , або на 15,46%. Така зміна відбулася внаслідок зростання витрат на водопостачання і водовідведення , а також великий обсяг споживання електроенергії.
Бюджетні асигнування на капітальні видатки в 2003 році становили 25250грн, в 2004 році 3000грн , тобто можна зробити висновок , що в 2004 році в порівнянні з 2003 роком затверджених бюджетних асигнувань на капітальні видатки було виділено на 22250 грн. менше в абсолютному вимірі, або на 88,12%. Фактично в 2004 році також було виділено бюджетних асигнувань на 21847 грн менше в абсолютному виразі , або на 87,93%.Дані для аналізу виконання кошторису доходів і видатків установи в
частині інших витрат за 2003-2004рр
показники
інші витрати
2003р
2004
відхилення
затверджено
фактично
затверджено
фактично
+,--
%
1.Оплата праці працівників
59,935
59,935
78,298
78,298
+18,363
+18,363
130,64
130,64
1.1 У % до поточних видатків всього
51,14
51,5
49,77
50,27
-1,36
-1,23
-
-
2.Нарахування на зар.плату
20,571
20,818
29,233
29,345
+8,662
+8,527
142,11
140,96
2.1 У % до поточних видатків всього
17,55
17,89
18,58
18,84
+1,03
+0,95
-
-
3. Придбання предметів , інвентарю і постачання
29,199
28,084
41,037
39,377
+11,838
+11,293
140,54
140,21
3.1 У % до поточних видатків всього
24,91
24,13
26,09
25,28
+1,18
+1,15
-
-
4.Видатки на відрядження
2,200
2,200
2,600
2,600
+0,400
+0,400
118,2
118,2
4.1.У % до поточних видатків всього
1,88
1,89
1,67
1,67
-0,21
-0,22
-
-
5.Оплата комун. послуг і енергоносіїв
5,297
5,335
6,116
6,130
+0,819
+0,795
115,46
114,9
5.1 У % до поточних видатків всього
4,52
4,59
3,89
3,94
-0,63
-0,65
-
-
6.Поточні видатки
117,202
116,372
157,284
155,750
+40,082
+39,378
134,2
133,84
7. Придбання основного капіталу
24,845
24,845
2,998
2,998
-21,847
-21,847
12,07
12,07
7.1.У % до капітальних видатків всього
100
100
100
100
0
0
-
-
8.Капітальні видатки
24,845
24,845
2,998
2,998
-21,847
-21,847
12,07
12,07
9 Видатки всього
142,047
141,217
160,282
158,748
+18,235
+17,531
112,84
112,41
Виконавши аналіз структури і динаміки затверджених кошторисом касових видатків загального фонду в Дубенському районному фінансовому управлінні можна зробити такі висновки. В 2004 році в порівнянні з 2003 роком оплата праці працівників установи збільшилася на 18,363 тис. грн. , або на 30,64%. Така зміна спричинена зростанням мінімальної заробітної плати та посадових окладів відповідно до постанови уряду. Частка касових видатків на оплату праці в поточних видатка, за 2003 рік –51,14% , а за 2004 рік -49,77%
По відношенню до поточних видатків касові видатки на оплату праці в 2004 році в порівнянні з 2003 роком зменшилися на 1,36.
Затверджені видатки нарахування на заробітну плату працівників в 2004 році в порівнянні з 2003 роком збільшилися на 8,662 тис.грн, або на 42,11% .таке зростання могло відбутися за рахунок збільшення рівня заробітної плати працівників установи , що в свою чергу веде до зростання нарахувань на неї. Частка касових видатків нарахувань на заробітну плату в поточних видатках за 2003 рік – 17,55%, а за 2004 рік – 18,58 %.
По відношенню до поточних видатків касові видатки нарахування на заробітну плату збільшилися в 2004 році в порівнянні з 2003 роком на 1,03.
Касові видатки на придбання предметів постачання і матеріалів , утримання в Дубенському районному фінансовому управлінні В 2004 році в порівнянні з 2003 роком касові видатки на придбання предметів постачання і матеріалів, утримання збільшилися на 11,838 тис. грн. , або на 40,54 % .Частка касових видатків придбання матеріалів предметів постачання, утримання в 2003 році - 24,91%, а в 2004 році - 26,09%.
По відношенню до поточних видатків касові видатки на придбання матеріалів предметів постачання, утримання в 2004 році в порівнянні з 2003 роком збільшилися на 1,18.
Видатки на відрядження в 2004 році в порівнянні з 2003 роком збільшилися на 400 гривень в абсолютному вираженні , тобто збільшилися на 18,2%. Частка касових видатків на відрядження по відношенню до поточних видатків в 2003 році -1,88 , в 2004 році -1,67.
Касові видатки на оплата комунальних послуг і енергоносіїв в 2004 році в порівнянні з 2003 роком касові видатки на оплату комунальних послуг і енергоносіїв збільшилися на 819 грн. в абсолютному вираженні , або на 15,46%. Така зміна відбулася внаслідок зростання витрат на водопостачання і водовідведення , а також великий обсяг споживання електроенергії.
Частка касових видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв в поточних видатках становить за 2003 рік – 4,52, за 2004 рік – 3,89.
Поточні видатки Дубенського районного фінансового управління в 2004 році в порівнянні з 2003 роком поточні видатки збільшилися на 40,086 тис. грн. в абсолютному вираженні , або на 34,2%.
Касові видатки на придбання основного капіталу в 2004 році в порівнянні з 2003 роком касові видатки на придбання основного капіталу зменшилися на 21,847 тис. грн. , або на 87,93%
Касові видатки всього по Дубенському районному фінансовому управлінню в 2004 році в порівнянні з 2003 роком касові видатки установи збільшилися на 18,235 тис. грн., або на 12,84%.
Провівши аналіз структури і динаміки затверджених кошторисом фактичних видатків загального фонду в Дубенському районному фінансовому управлінні можна зробити такі висновки , в 2004 році в порівнянні з 2003 роком оплата праці працівників установи збільшилася на 18,363 тис. грн. , або на 30,64%. Така зміна спричинена зростанням мінімальної заробітної плати та посадових окладів відповідно до постанови уряду. Частка фактичних видатків на оплату праці в поточних видатках за 2003 рік –51,5% , а за 2004 рік -50,27%
Фактичні видатки нарахування на заробітну плату працівників установи в 2004 році в порівнянні з 2003 роком на 8,527 тис.грн, або на 40,96% .Таке зростання могло відбутися за рахунок збільшення рівня заробітної плати працівників установи , що в свою чергу веде до зростання нарахувань на неї. Частка фактичних видатків нарахувань на заробітну плату в поточних видатках за 2003 рік – 17,89%, а за 2004 рік – 18,84 %
Фактичні видатки на придбання предметів постачання і матеріалів , утримання в Дубенському районному фінансовому управлінні в 2004 році в порівнянні з 2003 роком збільшилися на 11,293 тис. грн. , або на 40,21 % .Частка фактичних видатків придбання матеріалів предметів постачання, утримання в 2003 році – 24,13%, а в 2004 році - 25,28%.
По відношенню до поточних видатків фактичні видатки на придбання матеріалів предметів постачання, утримання в 2004 році в порівнянні з 2003 роком збільшилися на 1,15.
Фактичні видатки на відрядження в 2004 році в порівнянні з 2003 роком збільшилися на 400 гривень в абсолютному вираженні , тобто збільшилися на 18,2%. Частка фактичних видатків на відрядження по відношенню до поточних видатків в 2003 році -1,89 , в 2004 році -1,67.
Фактичні видатки Дубенського районного фінансового управління на оплату комунальних послуг і енергоносіїв в 2004 році в порівнянні з 2003 роком фактичні видатки на оплату комунальних послуг і енергоносіїв збільшилися на 795 грн. в абсолютному вираженні , або на 14,9%. Така зміна відбулася внаслідок зростання витрат на водопостачання і водовідведення , а також великий обсяг споживання електроенергії.
Частка фактичних видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв в поточних видатках становить за 2003 рік – 4,59, за 2004 рік – 3,94. Фактичні видатки на придбання основного капіталу в 2004 році в порівнянні з 2003 роком фактичні видатки на придбання основного капіталу зменшилися на 21,847 тис. грн. , або на 87,93%.
Фактичні видатки всього по Дубенському районному фінансовому управлінню. в 2004 році в порівнянні з 2003 роком фактичні видатки установи збільшилися на 17,531 тис. грн., або на 12,41%.
Дані для аналізу фінансового стану бюджетної установи за 2003 – 2004рр.
Показники
2003рік
2004рік
відхилення
сума
питома вага
сума
питома вага
по сумі
по питомій вазі
Актив всього
47156
100
43294
100
-3862
-
1. Основні засоби
28578
60,6
21485
49,62
-7093
-10,98
2.нематеріальні активи
863
1,83
710
1,64
-153
-0,19
3. Інші необоротні матеріальні активи
11993
25,43
12290
28,39
297
2,96
4.Матеріали
1788
3,79
3433
7,93
1645
4,14
5.Дебіторська заборгованість
3934
8,35
3933
9,08
-1
0,73
6.Інші кошти
-
-
16
0,04
16
16
7.Рахунки в казначействі спец. фонду
-
-
1427
3,3
1427
1427
Пасив – всього
47156
100
43294
100
-3862
-
1.Власний капітал.
41434
87,86
34485
79,65
-6949
-8,21
2.Результат виконання кошторису за заг. фондом
1917
4,06
3451
7,98
1534
3,92
3.Результат виконання кошторису за спец. фондом
-734
-1,55
4530
10,46
5264
12,01
4. Кредиторська заборованість
4539
9,62
828
1,91
-3711
-7,71
Провівши аналіз фінансового стану Дубенської районної фінансового управління за 2003-2004 рр. можна зробити такі висновки , що актив установи у 2003 році становив 47156 грн, а в 2004 році – 43294 грн. Це зростання пов’язано з придбанням автомобіля , комп’ютерів і комплектуючих засобів до нього. Основні засоби в 2004 році в порівнянні з 2003 роком зменшилися на 7093 грн, або на 10,98%. Нематеріальні активи в 2003 році становили 863грн, або 1,836 % від всіх активів. В 2004 році 710грн, або 1,64% у відносному виразі . Тобто нематеріальні активи зменшилися на 153 грн. Інші необоротні активи у 2004 році в порівнянні з 2003 роком збільшилися на 297 грн.або на 2,96% у відносному виразі.. Матеріали у 2004 році в порівнянні з 2003 роком збільшилися на 1645грн, або на 4,14%. Дебіторська заборгованість в 2003 році становила 3934грн, або 8,35%, а в 2004 році 3933 грн, тобто 9,08%. Відбулося не значне зменшення дебіторської заборгованості .
Пасив Дубенського районного фінансового управління в 2003 році становив 47156 грн, а в 2004 році – 43294 грн. Відбулося зменшення в 2004 році в порівнянні з 2003 роком на 3862грн. Власний капітал установи в 2004 році в порівнянні з 2003 роком зменшився на 6949 грн, або на 8,21%. Результат виконання кошторису за загальним фондом в 2003 році становив 1917 грн, або 4,06 % від всього пасиву . В 2004 році 3451грн. , або 7,98 %. Тобто в 2004 році в порівнянні з 2003 роком результат виконання кошторису за загальним фондом збільшився на 1534 грн, або на 3,92%.Результат виконання кошторису за спеціальним фондом у 2003році становить -734 грн, або -15,5%. У 2004 році – 4530 грн, або 10,46%. Тобто у 2004 році відбулося зростання результату виконання кошторису за спеціальним фондом на 5264 грн, або на 12,01%. Кредиторська заборгованість у 2004 році в порівнянні з 2003 роком зменшилася на 3711 грн, або на 7,71%.
Структурно –динамічний аналіз дебіторської заборгованості Дубенського районного фінансового управління за 2003 – 2004 роки
показники
2003
2004
Відхилення
сума
питома вага
сума
питома вага
+,-
%
Дебіторська заборгованість всього
3934
100
3933
100
-1
-
1.Розрахунки по соц. Страхуванню.
112
2,85
-
-
-112
-2,85
Розрахунки за іншими операціями
3822
97,15
3933
100
111
2,85
Виконавши структурно – динамічний аналіз дебіторської заборгованості Дубенського районного фінансового управління можна зробити такі висновки , що Дебіторська заборгованість всього становила в 2003 році 3934 грн, а в 2004 році 3933 грн . Тобто в 2004 році в порівнянні з 2003 роком вона зменшилася на 1 грн . розрахунки по соціальному страхуванню в 2004 році в порівнянні з 2003 роком зменшилися на 112 грн. або на 2,85%. Розрахунки за іншими операціями в 2003 році становили 3822 грн, або 97,15% від усієї дебіторської заборгованості, а в 2004 році 3933 грн. Тобто відбулося збільшення на 111 грн, або на 2,85%.
Структурно - динамічний аналіз кредиторської заборгованості Дубенського районного фінансового управління за 2003-2004 рр.
показники
2003
2004
Відхилення
сума
питома вага
сума
питома вага
+,-
%
Кредиторська заборгованість всього
4539
100
828
100
-3711
-
1.Розрахунки по соц. Страхуванню.
150
3,3
150
18,11
0
14,81
2.Розрахунки за іншими операціями
4389
96,7
553
66,79
-3836
-29,91
3.Розрахунки за спеціальними видами платежів.
-
-
126
15,2
126
15,2
Кредиторська заборгованість в 2003 році становила 4539 грн, а в 2004 році 828 грн, тобто відбулося зменшення кредиторської заборгованості в 2004 році в порівнянні з 2003 роком на 3711 грн. Розрахунки по соціальному страхуванню Дубенського районного фінансового управління в 2003 році і в 2004 становлять 150 грн. Розрахунки за іншими операціями в 2004 році в порівнянні з 2003 роком зменшилися на 3836 грн, або на 29,91% у відносному виразі. Розрахунки за спеціальними видами платежів в 2004 році становили 126 грн, або 15,2% від усієї кредиторської заборгованості.