МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний університет водного господарства і природокористування
Кафедра обліку і аудиту
Розрахунково-графічна робота
з дисципліни “Бухгалтерський облік ”
(2 варіант)
Рівне – 2009
Зміст
ВСТУП…………………………………………………………………………………...3
Документування операцій з обліку основних засобів. Облік надходження основних засобів……………………………………………………………...........4
Практичне завдання № 1
2.1. На основі балансу відкрити рахунки в оборотну відомість і записати залишок на початок місяця……………………………………………………….9
2.2. По кожній господарській операції скласти бухгалтерські проведення та занести в оборотну відомість….………………………………………………...15
2.3. На основі даних оборотної відомості скласти баланс підприємства…….16
Практичне завдання № 2
3.1. На основі наведених даних в методичних вказівках заповнити відповідний документ…………………………………………………………….18
ВИСНОВКИ……………………………………………………………………………19
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ…………………………………………20
ВСТУП
В умовах, коли Україна переходить до ринкових відносин, особливе значення має набуття професійних знань, навичок та вміння працівниками, зайнятими в найрізноманітніших сферах економіки та управління, в пошуках вірних и обгрунтованих управлінських підходів та решень з метою підвищення ефективності роботи підприємств, об‘єднаннь та інших господарських структур. Для нормального функціонування будь-якої структури в умовах ринкової економіки конче необхідно, щоб її учасники, приймаючи рішення, мали правдиву й об‘єктивную інформацію про його майно, грошовий та фінансовий стан, результати работи (прибуток, доход або збитки), а також про систему їх формування як на своєму підприємстві, так і у партнерів, на підставі попередніх даних. Таку інформацію надає система обліку, основу якої складає теорія подвійного відображення господарських операцій. Ринкові відносини будуються на кругообізі суспільного продукту, капіталу й доходу, а система бухгалтерського обліку відображає цей кругообіг на мікроекономічному рівні. Роль бухгалтерського обліку в ринковій економіці двояка: з одного боку, бухгалтерський облік дає можливість власнику чітко відокремити його підприємство з усім майном від усіх інших господарських суб‘єктів таким чином, щоб «моє» й ««твоє» в кожен момент могли бути чітко відділені один від одного. Виходячи з цього, стає можливий найсуворіший контроль за здійснюваними змінами форм та вартості усіх частин майна підприємства. Одним з найважливіших принципів, установлених Міжнародними стандартами бухгалтерського обліку, є автономність підприємства, згідно якого в обліці і балансі відображається лише те майно, котре законодавчо визнається власністю конкретного підприємства. В ринковій економіці дотримання принципу автономності підприємства є правовою основою для визначення дійсного майна й фінансового стану того чи іншого господарюючого суб‘єкта.
Документування операцій з обліку основних засобів. Облік надходження основних засобів.
Облік надходження основних засобів на підприємство
Основні засоби підприємств формують в результаті:
-капітальних інвестицій (спорудження, придбання, виготовлення);
-внесків засновників (учасників) до статутного капіталу підприємства;
-в порядку безоплатної передачі іншими юридичними особами.
Синтетичний облік основних засобів ведеться на рахунку 10 «Основні засоби», який призначений для обліку й узагальнення інформації про наявність і рух як власних основних засобів, так і одержаних за умов фінансового лізингу, а також орендованих цілісних майнових комплексів, які належать до складу основних засобів.
По дебету рахунка 10 «Основні засоби» відображаються:
надходження основних засобів (придбаних, створених, безоплатно отриманих), зарахованих на баланс підприємства;
Сума витрат, яка пов'язана з поліпшенням об'єкта (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), що приводить до збільшення майбутніх економічних вигод, первісне очікуваних від використання об'єкта;
сума дооцінки вартості об'єкта основних засобів.
По кредиту рахунка 10 «Основні засоби» відображаються:
вибуття основних засобів внаслідок реалізації, ліквідації, безоплатної передачі іншим підприємствам;
часткова ліквідація;
сума уцінки вартості основних засобів.
Рахунок 10 «Основні засоби» ведеться за субрахунками:
101 «Земельні ділянки»,
102 «Капітальні витрати на поліпшення земель»
103 «Будинки і споруди»,
104 «Машини й обладнання»,
105 «Транспортні засоби»,
106 «Інструменти, прилади та інвентар»,
107 «Робоча і продуктивна худоба»,
108 «Багаторічні насадження»,
109 «Інші основні засоби».
Аналітичний облік основних засобів ведеться по кожному об'єкту окремо.Для обліку інших необоротних матеріальних активів, які не входять до складу об'єктів, які відображаються на рахунку. 10 «Основні засоби», Планом рахунків передбачений рахунок II «Інші необоротні матеріальні активи», який ведеться за субрахунками:
111 «Бібліотечні фонди»,
112 «Малоцінні необоротні матеріальні активи»,
113 «Тимчасові (нетитульні споруди)
114 «Природні ресурси»,
115 «Інвентарна тара»,
116 «Предмети прокату»,
117 «Інші необоротні матеріальні активи».
На субрахунку 112 «Малоцінні необоротні матеріальні активи» ведуть облік предметів, строк корисного використання яких більше одного року, зокрема спеціальні інструменти і спеціальні пристосування, вартість яких погашається шляхом нарахування зносу за встановленою підприємством нормою з урахуванням очікуваного строку використання таких об'єктів.
Аналітичний облік необоротних матеріальних активів ведеться по кожному об'єкту таких активів.
Пайовик передані забудовнику кошти для пайової участі в будівництві об'єкта відображає по дебету рахунка 377 «Розрахунки з іншими дебіторами» і кредиту рахунка 31 «Рахунки в банках». Після одержання належно оформлених документів про право власності пайовика на відповідну частку збудованого об'єкта (квартиру, нежитлове приміщення) робить запис по дебету рахунка 15 «Капітальні інвестиції» і кредиту рахунка 377 «Розрахунки з іншими дебіторами».
Зарахування на баланс власної частки збудованого об'єкта відображається записом по дебету рахунка 10 «Основні засоби» і кредиту рахунка 15 «Капітальні інвестиції».
Облік вибуття основних засобів
Згідно з чинним законодавством підприємства мають право продавати зайві основні засоби, безоплатно передавати .іншим підприємствам, установам, організаціям, а також ліквідовувати їх, якщо вони фізично або морально застаріли і ремонт їх неможливий або економічно недоцільний (а також внаслідок аварії, пожежі, стихійного лиха).Вибуття основних засобів з підприємства оформляється актом на списання основних засобів (ф. № 03-3), у якому вказується причина вибуття, первинна вартість об'єкта, що вибуває, сума нарахованого зносу, залишкова вартість, витрати, пов'язані з вибуттям (реалізацією, ліквідацією), а також сума одержаного доходу. На підставі оформлених актів роблять відповідні записи в бухгалтерському обліку .
Облік переоцінки основних засобів
Підприємствам надано право на кінець року здійснювати переоцінку основних засобів за справедливою вартістю.
При цьому в разі переоцінки окремого об'єкта основних засобів переоцінці підлягають всі інші активи, які належать до даної групи.Переоцінена первинна вартість і знос об'єкта основних засобів визначаються як добуток відповідно первинної вартості або зносу на індекс переоцінки. Індекс переоцінки визначається шляхом ділення справедливої вартості об'єкта, який переоцінюється, на його залишкову вартість.Сума дооцінки залишкової вартості об'єкта основних засобів відображається в складі додаткового капіталу (рахунок 42 «Додатковий капітал», субрахунок 423 «Дооцінка активів»), а сума уцінки — в складі витрат звітного періоду (рахунок 975 «Уцінка необоротних активів іфінансових інвестицій»).
Уразі перевищення суми попередніх уцінок над сумою попередніх дооцінок залишкової вартості об'єкта основних засобів при черговій дооцінці вартості об'єкта основних засобів сума такого перевищення включається до складу доходів звітного періоду (рахунок 746 «Інші доходи від звичайної діяльності») 3 відображенням різниці між сумоюостанньої дооцінки залишкової вартості об'єкта основних засобів і зазначеним перевищенням у складі додаткового капіталу (рахунок 42 «Додатковий капітал», субрахунок 423 «Дооцінка активів»).Перевищення суми попередніх дооцінок над сумою попередніх уцінок залишкової вартості об'єкта основних засобів спрямовується на зменшення додаткового капіталу (дебет рахунка 42 «Додатковий капітал», субрахунок 423 «Дооцінка активів») з включенням різниці між сумою чергової уцінки залишкової вартості об'єкта основних засобів ізазначеним перевищенням до витрат звітного періоду.
Документування операцій з обліку основних засобів
Рух основних засабів, пов'язаний із здійсненням господарських операцій з надходження, внутрішнього переміщення та вибуття основних засобів, обліковують за допомогою типових форм первинної облікової документації, затверджених наказом Міністерства України за № 352, від 29 грудня 1995 року.
ТИПОВІ ФОРМИ:
ОЗ-1 – акт приймання – передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів.
ОЗ-2 – акт приймання – здачі відремонтованих, реконструйованих та модернізованих об’єктів.
ОЗ-3 – акт на списання основних засобів.
ОЗ-4 – акт на списання автотранспортних засобів.
ОЗ-5 – акт про установку – «пуск» та демонтаж будівельної машини.
ОЗ-6 – інвентарна картка обліку основних засобів.
ОЗ-7 – опис інвентарних карток по обліку основних засобів.
ОЗ-8 – картка обліку руху основних засобів.
ОЗ-9 – інвентарний список основних засобів.
ОЗ-14 – розрахунок амортизації основних засобів (для промислових підприємств).
ОЗ-15 – розрахунок амортизації основних засобів (для будівельних організацій).
ОЗ-16 – розрахунок амортизації по автотранспорту.
Основні засоби, що надходять приймає комісія, яка призначається керівником підприємства.
1. Практичне завдання №1
.На основі наведених даних балансу на початок звітного періоду(таб. 1) відкрити рахунки в оборотну відомість для кожного синтетичного рахунку та записати залишок на початок місяця.
Таблиця 1
Сальдо по статтям балансу на початок звітного періоду
Назве статті балансу
Сума, грн.
Основні засоби
40550
Нерозподілений прибуток
5350
МШП
4100
Короткострокові позики
12600
Каса
50
Знос (амортизація) основних засобів
4850
Розрахунки з різними дебіторами
150
Виробництво
2800
Виробничі запаси
4950
Розрахунки з постачальниками та підрядниками
1960
Розрахунки за податками й платежами
420
Розрахунки по страхуванню
180
Розрахунки з оплати праці
4600
Рахунки в банках
15660
Розрахунки з іншими кредиторами
260
Статутний капітал
40215
Готова продукція
2175
Реєстраційний журнал ТзОВ "Шедевр" за лютий 2009 р.
№ з/п
Зміст операції
Кореспонденція рахунків
Сума, грн.
Документ
дт
кт
1
Реалізовано МШП ТОВ «Союз» в т.ч. ПДВ
361
712
4500
видаткова накладна
712
641
750
податокова накладна
2
Отримано на склад підприємства матеріали: «А» від ПП «Еко»:17 т по 50 грн..
201
631
850
прибуткова накладна
3
Відображено суму податкового кредиту
641
631
170
податкова накладна
4
Отримано на склад підприємства матеріали: «В» від ТОВ «Лекс»:28 т по 30 грн.
201
631
840
прибуткова накладна
5
Відображено суму податкового кредиту
641
631
168
податкова накладна
6
Оплачено з поточ¬ного рахунку рахунки постачаль¬ників ПП «Еко» та ТОВ «Лекс»
631
311
2028
виписка банку
7
Надано консультаційні послуги ТОВ «Зоря», в т.ч. ПДВ 20%
361
703
1400
акт вик. робіт, послуг
703
641
233,33
податкова накладна
8
Відпущено зі складу та використано на виробництво продукції матеріали:«А» 17 т на 850 грн. «В» 25 т на 750 грн.
23
201
1600
накл. на відп. у вир-тво
9
Відпущено зі складу тавикористано тарні матеріали на утримання:
а) цехів
91
20
260
акт на списання тмц
б) заводоуправління
92
20
150
акт на списання тмц
10
Нарахована амортизація по основним засобам:
а) цехів
91
13
540
відомість нарах.аморт.
б) заводоуправління
92
13
800
відомість нарах.аморт.
11
Використано матеріали:
а) на технологічні потреби виробництва
23
20
270
акт на спис. матеріалів
б) для оновлення при-міщення цехів
91
20
160
акт на спис. матеріалів
в) для оновлення примі-щення заводоуправління
92
20
240
акт на спис. матеріалів
12
Нарахована заробітна плата:
а) робочим виробництва
23
661
4400
відомість нарах. зп
б) робітникам цехів
91
661
1600
відомість нарах. Зп
в) персоналу заводоуправління
92
661
900
відомість нарах. Зп
13
Утримано податок із за¬робітної плати робочих та службовців
661
64
600
відомість нарах. Зп
14
Утримано внески до соц. фондів із заробітної плати працівників
661
65
160
відомість нарах. Зп
15
а) робочим виробництва
23
65
1654,40
б) робітникам цехів
91
65
601,60
в) персоналу заводоуправління
92
65
338,40
16
Отримано з банку готівку в касу
301
311
500
прибутк. касовий ордер
17
Підзвітній особі Колос О.В. видано готівку на відрядження
372
301
450
видат. касовий ордер
18
Оплачено з поточного рахунку за передплату газет (витрати майбут¬ніх періодів) в т.ч. ПДВ
39
311
550
виписка банку
19
Перераховано з поточного рахунку попередню оплату постачальникам: Заводу - 1; Заводу - 2 в т.ч. ПДВ
371
311
2905
виписка банку
641
644
484,17
податкова накладна
20
Автомобіль ЗІЛ-130 переведено до складу оборотних активів і реалізовано:
13
10
2500
довідка бухгалтера
286
10
15000
довідка бухгалтера
21
Випущена з виробництва готова продукція по фактичній собівартості
26
23
12355
внутрішня накладна
22
Реалізована го-това продукція ТОВ «Марк
361
701
15450
видаткова накладна
701
641
2575
податкова накладна
23
Надійшли кошти на поточ. рахунок за реалізовану продукцію
311
361
15450
виписка банку
24
Відображено фактичну собівар¬тість реалізованої готової продукції
901
26
375
довідка бухгалтера
25
Перерахованоз поточ.рахунку утримані із зарплати податки та внески (опер.13 + опер.14)
64
311
600
виписка банку
65
311
160
виписка банку
26
Перераховано з поточ. рахунку органам соціальн. страхування та до Пенс. Фонду (опер.15)
65
311
2594,40
виписка банку
27
Отримано в касуз поточного рахунку на зарплату
301
311
6140
прибут. касовий ордер
28
Видано робітникам та службовцям зарплату
661
301
6140
видат. касовий ордер
29
Нараховано від-сотки за кредит і перераховано банку у погашен¬ня заборгованості
951
684
540
довідка бухгалтера
684
311
540
виписка банку
30
Перераховано зпоточного рахун¬ку за послуги зв'язку (телефон) в т.ч. ПДВ
631
311
240
виписка банку
31
Відображено собівартість реалізованих МШП і списано на фінансовий результат
943
22
3300
довідка бухгалтера
32
Списано на фінанансовий результат адміністративні витрати
791
92
2428,40
довідка бухгалтера
33
Списано на фінан¬совий результат фінансові витрати
791
951
540,00
довідка бухгалтера
34
Списано на фінансовий результат дохід від реалізації послуг
703
791
1166,67
довідка бухгалтера
35
Списано на фінанансовий результат дохід від реалізації готової продукції
701
791
3455
довідка бухгалтера
36
Списано на фінанансовий результат собівартість реалізації готової продукції
791
901
956
довідка бухгалтера
37
Розподілено загальновиробничі витрати
23
91
4347,60
довідка бухгалтера
38
Списано на фінансовий результатсобівартості оборотних активів
791
943
3200
довідка бухгалтера
39
Фінансовий результат:
-збиток- прибуток
793
441
450,00
довідка бухгалтера
Всього за місяць:
239475
2.2. По кожній господарській операції скласти бухгалтерські проведення та занести в реєстраційний журнал.
10
441
дт
кт
дт
кт
на поч.періоду
40550
на поч.періоду
5350
обороти
0
17500
обороти
2812,73
450
кінцеве сальдо
23050
кінцеве сальдо
2987,27
22
60
дт
кт
дт
кт
на поч.періоду
4100
на поч.періоду
12600
обороти
3300
обороти
кінцеве сальдо
800
кінцеве сальдо
12600
301
37
дт
кт
дт
кт
на поч.періоду
50
на поч.періоду
150
обороти
6640
6590
обороти
3355
кінцеве сальдо
100
кінцеве сальдо
3505
131
23
дт
кт
дт
кт
на поч.періоду
4850
на поч.періоду
2800
обороти
2500
1340
обороти
11086,00
13886,00
кінцеве сальдо
3690
кінцеве сальдо
20
63
дт
кт
дт
кт
на поч.періоду
4950
на поч.періоду
1960
обороти
1690
2680
обороти
2268
2028
кінцеве сальдо
3960
кінцеве сальдо
1720
64
65
дт
кт
дт
кт
на поч.періоду
420
на поч.періоду
180
обороти
1422,17
7642,50
обороти
2754,40
2754,40
кінцеве сальдо
6640,33
кінцеве сальдо
180,00
66
311
дт
кт
дт
кт
на поч.періоду
4600
на поч.періоду
15660
обороти
6900,00
6900,00
обороти
15450,00
16257,40
кінцеве сальдо
4600,00
кінцеве сальдо
14852,60
685
40
дт
кт
дт
кт
на поч.періоду
260
на поч.періоду
40 215
обороти
обороти
кінцеве сальдо
260,00
кінцеве сальдо
40215,00
26
712
дт
кт
дт
кт
на поч.періоду
2175
на поч.періоду
обороти
13886,00
13886,00
обороти
4500,00
4500,00
кінцеве сальдо
2175,00
кінцеве сальдо
36
703
дт
кт
дт
кт
на поч.періоду
на поч.періоду
обороти
39350,00
15450,00
обороти
1400,00
1400,00
кінцеве сальдо
23900,00
кінцеве сальдо
91
92
дт
кт
дт
кт
на поч.періоду
на поч.періоду
обороти
3161,60
3161,60
обороти
2428,40
2428,40
кінцеве сальдо
кінцеве сальдо
39
28
дт
кт
дт
кт
на поч.періоду
на поч.періоду
обороти
550,00
обороти
15000,00
15000,00
кінцеве сальдо
550,00
кінцеве сальдо
702
902
дт
кт
дт
кт
на поч.періоду
на поч.періоду
обороти
18000,00
18000,00
обороти
15000,00
15000,00
кінцеве сальдо
кінцеве сальдо
701
901
дт
кт
дт
кт
на поч.періоду
на поч.періоду
обороти
15450,00
15450,00
обороти
13886,00
13886,00
кінцеве сальдо
кінцеве сальдо
951
684
дт
кт
дт
кт
на поч.періоду
на поч.періоду
обороти
540,00
540,00
обороти
540,00
540,00
кінцеве сальдо
кінцеве сальдо
943
791
дт
кт
дт
кт
на поч.періоду
на поч.періоду
обороти
3300,00
3300,00
обороти
16854,40
16854,40
кінцеве сальдо
кінцеве сальдо
793
дт
кт
на поч.періоду
обороти
18750,00
18750,00
кінцеве сальдо
Загальний оборот по кредиту
239474,70
Загальний оборот по дебету
239474,70
Оборотна відомість ТзОВ “Шедевр” за лютий за 2009 р.
Назва рахунку
Залишок на початок місяця, грн.
Обороти за місяць, грн.
Залишок на кінець місяця
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
1
2
3
4
5
6
Основні засоби 10
40550
17500
23050
Нерозподілений прибуток 441
5350
2812,73
450
2987,27
МШП 22
4100
3300
800
Короткострокові позики 60
12600
12600
Каса 301
50
6640
6590
100
Знос (амортизація) основних засобів 131
4850
2500
1340
3690
Розрахунки з різними дебіторами 37
150
3355
3505
Виробництво 23
2800
11086,00
13886,00
0,00
Виробничі запаси 20
4950
1690
2680
3960
Розрахунки з постачальниками та підрядниками 63
1960
2268
2028
1720
Розрахунки за податками й платежами 64
420
1422,17
7642,50
6640,33
Розрахунки по страхуванню 65
180
2754,40
2754,40
180,00
Розрахунки з оплати праці 66
4600
6900
6900
4600
Рахунки в банках 311
15660
15450
16257,40
14852,60
Розрахунки з іншими кредиторами 685
260
260
Статутний капітал 40
40 215
40 215
Готова продукція 26
2175
13886,00
13886,00
2175,00
Дохід від реалізації інших оборотних активів 712
4500,00
4500
Розрахунки з покупцями та замовниками 36
39350
15450
23900
Дохід від реалізації робіт і послуг 703
1400,00
1400
Загальновиробничі витрати 91
3161,60
3161,60
Адміністративні витрати 92
2428,40
2428,40
Витрати майбутніх періодів 39
550
550
Товари 28
15000
15000
Дохід від реалізації товарів 702
18000,00
18000
Собівартість реалізованих товарів 902
15000
15000,00
Дохід від реалізації готової продукції 701
15450,00
15450
Собівартість реалізованої готової продукції 901
13886,00
13886,00
Відсотки за кредит 951
540
540,00
Розрахунки з іншими кредиторами 684
540
540
Собівартість реалізованих виробничих запасів 943
3300
3300,00
Результат операційної діяльності 791
16854,40
16854,40
Результат іншої звичайної діяльності 793
18750,00
18750,00
Всього за місяць
70435
70435
239474,70
239474,70
72892,60
72892,60
2.3. На основі даних оборотної відомості скласти баланс підприємства.
Додатокдо Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 2 "Баланс"
КОДИ
Дата (рік, місяць, число)
01
Підприємство
ТзОВ “Шедевр”
за ЄДРПОУ
Територія
за КОАТУУ
Форма власності
за КФВ
Орган державного управління
за СПОДУ
Галузь
за ЗКГНГ
Вид економічної діяльності
за КВЕД
Одиниця виміру: тис. грн.
Контрольна сума
Адреса
Баланс
на ____________________ 20__ р.
Форма N 1
Код за ДКУД
1801001
Актив
Код рядка
На початок звітного періоду
На кінець звітного періоду
1
2
3
4
I. Необоротні активи
Нематеріальні активи:
залишкова вартість
010
первісна вартість
011
накопичена амортизація
012
Незавершене будівництво
020
Основні засоби:
залишкова вартість
030
35700
19360
первісна вартість
031
40550
23050
знос
032
4850
3690
Довгострокові біологічні активи:
справедлива (залишкова) вартість
035
первісна вартість
036
накопичена амортизація
037
Довгострокові фінансові інвестиції:
які обліковуються за методом участі в капіталі інших підприємств
040
інші фінансові інвестиції
045
Довгострокова дебіторська заборгованість
050
Відстрочені податкові активи
060
Інші необоротні активи
070
Усього за розділом I
080
35700
19360
II. Оборотні активи
Виробничі запаси
100
9050
4760
Поточні біологічні активи
110
Незавершене виробництво
120
2800
Готова продукція
130
2175
2175,00
Товари
140
Векселі одержані
150
Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги:
чиста реалізаційна вартість
160
23900
первісна вартість
161
резерв сумнівних боргів
162
Дебіторська заборгованість за розрахунками:
з бюджетом
170
за виданими авансами
180
з нарахованих доходів
190
із внутрішніх розрахунків
200
Інша поточна дебіторська заборгованість
210
150
3505
Поточні фінансові інвестиції
220
Грошові кошти та їх еквіваленти:
в національній валюті
230
15710
14952,60
в іноземній валюті
240
Інші оборотні активи
250
Усього за розділом II
260
29885
49292,6
III. Витрати майбутніх періодів
270
550
Баланс
280
65585
69202,6
Пасив
Код рядка
На початок звітного періоду
На кінець звітного періоду
1
2
3
4
I. Власний капітал
Статутний капітал
300
40 215
40 215
Пайовий капітал
310
Додатковий вкладений капітал
320
Інший додатковий капітал
330
Резервний капітал
340
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)
350
5350
2987,27
Неоплачений капітал
360
( )
( )
Вилучений капітал
370
( )
( )
Усього за розділом I
380
45 565
43 202,27
II. Забезпечення таких витрат і платежів
Забезпечення виплат персоналу
400
Інші забезпечення
410
Цільове фінансування
420
Усього за розділом II
430
III. Довгострокові зобов'язання
Довгострокові кредити банків
440
Інші довгострокові фінансові зобов'язання
450
Відстрочені податкові зобов'язання
460
Інші довгострокові зобов'язання
470
Усього за розділом III
480
IV. Поточні зобов'язання
Короткострокові кредити банків
500
12600
12600
Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями
510
Векселі видані
520
Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги
530
1960
1720
Поточні зобов'язання за розрахунками:
з одержаних авансів
540
з бюджетом
550
420
6640,33
з позабюджетних платежів
560
зі страхування
570
180
180,00
з оплати праці
580
4600
4600
з учасниками
590
із внутрішніх розрахунків
600
Інші поточні зобов'язання
610
260
260
Усього за розділом IV
620
20020
26000,33
V. Доходи майбутніх періодів
630
Баланс
640
65 585
69 202,60
Керівник
Головний бухгалтер
3. Практична частина № 2
3.1 На підставі наведених даних в методичних вказівках заповнити відповідний документ.
Облік операції у ПП “Меркурій”
№ з/п
Зміст операції
Кореспонденція рахунків
Сума, грн.
дт
кт
1
Отримано готівку по чеку з банку на виплату зп відрядження та господарські потреби
301
311
12810,00
ПП “Меркурій”
Типова форма № КО-1
ПП “Меркурій”
(підприємство, організація)
Затверджено наказом Мінстату
(підприємство, організація)
України від 15.01.96 р. № 51
Квитанція до прибуткового касового ордеру № 113
Ідентифікаційний код ЄДРПОУ
12314465
Код за УКУД
Прибутковий касовий ордер
Прийнято від
Бублик Олени Іванівни
Номер документа
Дата складання
Кореспон-дуючий рахунок
Код аналітикного обліку
Сума
Код цільового призначення
113
10.05.2009р.
311
12810,00
Підстава:
Отримано по чеу № АБ44465955 для виплати зп, авансу на відрядження та господарські витрати
Прийнято від
Бублик Олени Іванівни
Підстава
Отримано по чеу № АБ44465955 для виплати зп, авансу на відрядження та господарські витрати
Дванадцять тисяч вісімсот десять
грн.
00
коп.
Дванадцять тисяч вісімсот десять
грн.
00
коп.
(прописом)
(прописом)
Додаток:
«10_»__травня______ 2009 р.
М.П.
Головний бухгалтер підпис
Головний бухгалтер підпис
Одержав касир підпис
Одержав касир підпис
ВИСНОВКИ
В даній розрахунковій роботі роботі було розглянуто питання документування операцій з обліку основних засобів та облік надходження основних засобів на підприємствах.
До основних засобів належать матеріали, активи, які підприємство отримує з метою використання їх у процесі виробництва, або постачання товарів, надання послуг, здавання в оренду іншим особам, або здійснення адміністративних і соц-культурних функцій, очікуваний строк корисного вкористання (експлуатації) яким більше одного року, або операційного циклу, якщо він довший за 1 рік.
На сьогоднішній день актуальним є питання пошуку резервів підвищення ефективності діяльності підприємств. Для того, щоб відбувався процес виробництва, необхідні певні засоби виробництва. Основні засоби є саме тією необхідною основою діяльності підприємства.
Установи для здійснення своєї діяльності забезпечені основними засобами, які є частиною національного багатства країни. Тому правильна організація обліку використання основних засобів бюджетними організаціями має важливе народногосподарське значення у справі подальшого економічного підйому країни та збереження великої кількості коштів, що спрямовуються на капітальне будівництво.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Закон України “Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні” від 16.07.99 р. № 996-ХІІ, зі змінами та доповненнями.//Все про бухгалтерський облік.- Нормативні документи.– 2000.- № 1.
Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку. Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 р. № 88.
Положення (стандарти) бухгалтерського обліку.
Гольцова С.М.,Плікус І.Й Бухгалтерський облік: Навчальний посібник.2-е видання.-Суми:Університетська освіта, 2007.
Кім І.,Сопко В.В.,Кім С.Г. Бухгалтерський облік:Первинні документи та порядок їх заповнення.-Київ; ЦНЛ, 2004.
Кужельний М.В.,Коцупатрий М.М.,Кірданов М.Г.,Лежненко Л.І.,інш. Бухгалтерський облік: Навчально-методичний посібник, Київ: КНЕУ, 2005.
Лишиленко О.В. Бухгалтерський облік. Підручник. – Київ: ЦНЛ, 2009.
Мисака Г.В., Шарманська В.М. Бухгалтерський облік: Навчальний посібник.- Київ: ЦУЛ, 2007.
Осмятченко Л.М.,Шевчук В.Є. Бухгалтерський облік: Навчальний посібник /Заг.ред. Л.М. Осмятченко/.- Львів:Магнолія, 2007.