Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
КАФЕДРА ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Звіт
До лабораторної роботи № 3
На тему: “ Написання вимог у програмному засобі управління вимогами ”
З дисципліни : "Аналіз вимог до програмного забезпечення"
Львів – 2009
Завдання: Ознайомитися із програмним засобом управління вимогами
Хід виконання завдання
В якості програмного засобу для управління вимогами було розглянуто програму am.Requirements автором якої є Олександр Моргунов. Можна виділити ряд позитивних рис якими володіє дана програма:
це безкоштовна система управління вимогами.
з допомогою цієї програми можна реєструвати вимоги до ПЗ
можна відстежувати зв'язки між вимогами. Передбачено два види зв'язку між вимогами: батько-нащадок (дозволяє представити вимоги до проекту у вигляді дерева) та посилання між вимогами. Для кожної вимоги можна переглянути список тих посилань, що вказують на неї і виходять з неї.
посилання можуть бути використані для швидкого переходу між вимогами. Це дозволяє відстежувати взаємний вплив вимог і враховувати цей вплив при внесенні змін.
з вимогою можна зв'язати будь-який файл. Наприклад, можна прикріпити до вимоги графічний файл з прототипом форми або документ з описом алгоритму або бізнес-правил. Відкрити прикріплений файл можна безпосередньо з програми управління вимогами.
в рамках проекту кожній вимозі присвоюється унікальний ідентифікатор
до кожної вимоги можна створити опис в форматі HTML
користувач може настроювати списки атрибутів (назва, тип, опис) і їхніх можливих значень для різних типів вимог.
користувач може налаштувати списки додаткових атрибутів для різних типів вимог
вимоги можна переглядати у вигляді дерева і у вигляді таблиці, з можливістю сортування по всіх атрибутів.
система написана на Java і може бути запущена на комп'ютері з будь-якою операційною системою, для якої є виконуване середовище Java.
існує можливість експорту вимоги та підпорядкованих їй вимог і збереження у вигляді окремого проекту, а також можливість імпорту вимог з іншого проекту
програма забезпечує генерацію текстового представлення проекту в форматі HTML.
При ознайомленні з програмою було виявлено декілька недоліків:
При набиранні опису вимоги із вбудованого текстового редактора неможна змінити шрифт та розмір тексту, погано налаштована робота із списками
Не працює контекстне меню при роботі з деревом вимог
Неправильно сортуються вимоги по полю Id при перегляді їх у вигляді таблиці
Пошук вимог здійснюється лише якщо ввести повну назву вимоги
Висновок:
На даній лабораторній роботі було розглянуто програмний засіб для управління вимогами -- am.Requirements. Дане програмне забезпечення без сумніву може полегшити ведення збору і аналізу вимог до програмного продукту, але лише невеликих розмірів коли вимогами займається одна людина на локальному комп’ютері, так як в програмі не передбачено спільної роботи в мережі. В процесі дослідження було виявлено ряд недоліків в програмі, але зважаючи на те, що вона є безплатною можна лише надіятися, що дані недоліки будуть виправлені в майбутніх версіях програми.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!