Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
З в і т
про виконання лабораторної роботи №48
з дисципліни “Фізика” на тему:
Вивчення явища люмінесценсії
та перевірити правила Стокса
Мета роботи - вивчити явища люмінесценції та перевірити правила Стокса.
Прилади: монохроматор УМ-2, джереловипромінювання, лінза, фільтр, люмінофор.
Теоретичні відомості
Випромінювання тілами електромагнітних хвиль (свічення тіл) завжди є результатом переходів електронів у збуджених атомах речовини у стани з нижчою енергією. Енергія, що витрачається тілами на випромінювання, може поповнюватися ріаними способами.
Найбільш поширеним є теплове /температурне/випромінювання, зумовлене нагріванням тіл, - це випромінювання тілом електромагнітних хвиль за рахунок його внутрішньої енергії. Такий вид випромінювання можливий при будь-якій температурі, при невисоких температурах в його спектрі спостерігаються тільки довжини хвиль а інфрачервоного діапазону. Інтенсивність свічення зростає при підвищенні температури. Для спостереження теплового випромінювання у видимій області спектра необхідно, щоб енергія теплового збудження була достатньою для переходу значної кількості електронів у стани з енергією, яка на 1,6...З,1 еВ перевищує енергію основного стану. Це досягається при температурі Т > 850 К.
Свічення тіл може спостерігатися і при нижчих температурах, якщо збудження атомів відбувається по-іншому. Всі види свічення, які виникають за рахунок будь-якого джерела енергії, крім теплової енергії, об'єднує спільна назва - люмінесценція.
Опис експериментальної установки
Від джерела світла І, захищеного кожухом 2, випромінювання проходить через фільтр З і збуджує фотолюмінесценцію люмінофора 4, свічення якого фокусується лінзою 5 на вхідну щілину монохромитора 6 для спектрального аналізу. Принципова схема монохроматора в основному аналогічна схемі спектроскопа. Відмінність полягає в тому, що обертаючи барабан 8, можна повертати призму монохроматора і скеровувати в поле зору спостерігача вузькі ділянки спектру.
колір
червоний
жовтий
зелений
6678
6599
6402
6334
6266
6143
5975
5852
5400
5342
2746
2701
2680
2612
2583
2533
2438
2393
2138
2089
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!