Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
Моделювання і дослідження роботи регістрів
Лабораторна робота № 7
Мета роботи: одержання практичних навичок у побудові й контролі працездатності таких операційних вузлів як регістри, а також дослідження різних схем методом моделювання з використанням програми Electronіcs Workbench.
Завдання
Побудувати схему регістра паралельної дії з однофазними входами й попередньою установкою в 0. Установка коду здійснюється перемикачами 1,2 і 3. Уведення коду в регістр виробляється при подачі кнопкою 4 розв'язні сигнали С. Скидання регістра в 0 здійснюється включенням кнопки 5 (CLR).
Зібрати схему, у якій використовується мікросхема 74195 4-х розрядного регістра з паралельним записом інформації й установкою в 0. Для запису інформації встановлюється необхідний код перемикачами 1,2,3 і 4. Перемикач сигналу скидання 5 перебуває у верхнім положенні (+), а перемикач зсуву 6- у нижнім положенні (0). Перемикачем 6 при включеному живлення здійснюється запис інформації в регістр. Цим же перемикачем виробляється зсуву інформації вправо. При цьому перемикач 7 повинен перебувати у верхнім положенні.
Побудувати чотирьохрозрядний паралельний регістр.
Побудувати чотирьохрозрядний послідовний регістр.
Висновок: на даній лабораторній роботі я навчилася моделювати і досліджувати різні схеми включення регістрів (паралельні, послідовні, багаторозрядні), ознайомилася з принципами їх функціонування.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!