Міністерство освіти та науки України
Національний університет „Львівська політехніка”
Курсова робота
Побудова комплексної системи санкціонованого доступу лабораторії приладів для високоточних вимірювань
Зміст:
Розділ 1. Опис об’єкта захисту
Персонал підприємства
Опис території об’єкта захисту
Опис будівлі об’єкта захисту
Опис електропостачання в приміщенні
Система водопостачання та водовідведення
Система опалення та кондиціонування
Розділ 2. Порядок функціонування підприємства
Опис функціонування підприємства
Використання приміщень підприємства
Розміщення основних та допоміжних технічних засобів в приміщенні
Розділ 3. Аналіз загроз об’єкта захисту
Аналіз загроз території
Аналіз загроз будівлі
Аналіз загроз електропостачання
Аналіз загроз систем водопостачання та водовідведення
Аналіз загроз систем опалення та кондиціонування
Аналіз загроз основних, допоміжних технічних засобів та технічних засобів, що не є основними
Розділ 4. Канали витоку інформації
Розділ 5. Організаційні заходи на об'єкті.
Розділ 6. Організаційно-технічні заходи
Розділ 7. Побудова моделі порушника
Розділ 8. Обгрунтування вибору політики безпеки
Розділ 9. Побудова захищеної системи об’єкта захисту
Висновки
Завдання курсової роботи.
План об’єкта захисту
Варіант №3.
Назва об’єкту (виділеного приміщення)
Перелік ОТЗ, які знаходяться в приміщенні
Перелік ТЗПІ, які не є основними
Перелік ДТЗС
Інформація, яка підлягає захисту
Лабораторія приладів для високоточних вимірювань
Чотири персональні комп’ютери з’єднані в локальну мережу (з виходом в Інтернет), спеціальні вимірювальні прилади, комплекс випробування приладів, принтер, сигнальні лінії локальної мережі Ethernet, переговорний пристрій
Проводовий телефон та радіотелефон, вимірювальні прилади, сканер, відеомагнітофон,
кабелі телефонного зв’язку, лінії мережі електроживленя, пристрій для знищення паперу, мікрохвильова піч, кондиціонер, лінії пожежної сигналізації
Інформація стосовно досліджень, які проводяться в лабораторії, частина з якої є інформацією для службового користування та державною таємницею
1. Опис об’єкта захисту.
Персонал підприємства
- директор лабораторії, який є також і керівником служби охорони. Він відповідає за безпеку даних, які отримують з різних досліджень.
- заступник директора, який відповідає за телефонні зв’язки, разом з директором узгоджує різні питання юридичного характеру та виконує обов’язки адміністратора комп’ютерної мережі.
- інженери-лаборанти: 4 чол. (2 спеціалісти-знавці з комп’ютерних систем, які одночасно виконують розрахунки та обробку отриманої інформації, слідкують за створенням резервної копії інформації, 2 лаборанти, що працюють з вимірювальними приладами і в разі необхідності зможуть відлагодити їх);
- бухгалтер-секретар: 2 чол. (досвідчений бухгалтер, що заповнює документацію та веде усю документальну справу організації та архів діяльності, а також помічник-секретар);
- 3 охоронці (один знаходиться на КПП – він перевіряє документи всіх відвідувачів даної лабораторії і не дозволяє заходити на територію стороннім особам; другий постійно слідкує за станом контрольованої території; третій слідкує за порядком всередині приміщення);
- технічні працівники (1 електрик, який раз на місяць оглядає стан трансформаторної підстанції та електропроводки. Його можуть викликати в разі необхідності. 1 сантехнік, який відповідає за водопостачання та водовідведення в лабораторії. Його викликають в разі виникнення несправностей. 1 прибиральниця, яка прибирає в приміщенні та на території кожний день. Технічні працівники мають в своєму розпорядженні приміщення №1 в якому зберігаються необхідні інструменти, одяг, особисті речі).
1.2. Опис території об’єкта захисту
Контрольована зона знаходиться на сприятливій для дослідів території, тому що поблизу даного об’єкта, тобто лабораторії приладів для високоточних вимірювань, немає жодного іноземного представництва. Контрольована територія має дуже надійну огорожу і вхід на цю територію здійснюється через контрольно-пропускний пункт на якому знаходиться охорона, що перевіряє всіх хто заходить на об’єкт. Здійснені всі можливі заходи та використані всі необхідні засоби для того щоб не допустити несанкціоноване проникнення на територію лабораторії. На території об’єкту знаходиться трансформаторна підстанція, живлення на яку подається з-за меж контрольованої території. Також тут розміщені люк водопостачання, люк каналізації, автостоянка працівників, приміщення КПП. Периметр контрольованої території освітлюється за допомогою прожекторів, що встановлені на кутах будівлі.
Опис будівлі об’єкта захисту
Приміщення лабораторії приладів для високоточних вимірювань – це одноповерхова споруда, що знаходиться в центрі контрольованої території. Стіни даного приміщення виконані з високоякісної цегли, товщина зовнішніх стін біля 40см., а внутрішніх – біля 20см. Всі встановлені двері в будівлі є броньованими а на вікнах стоять грати, що унеможливлює проникнення в будівлю порушників. В стінах вмонтовані камери відео спостереження, які проводять запис усіх, хто в зоні їх огляду. Споруда є пристосованою для цих дослідів, тому що план проекту перед початком будівництва узгоджувався з архітекторами та відповідальними органами органами, які створюють комплексний захист. Тобто приміщення було побудовано за всіма нормативними стандартами та законами для проведення відповідних дослідів.
1.4. Опис електропостачання в приміщенні об’єкта захисту
До трансформаторної підстанції, яка знаходиться на контрольованій території електроенергія підводиться з-за меж контрольованої зони від ліній електропередач. В нашій трансформаторній підстанції електроенергія стабілізується до параметрів, які потрібні для живлення електрообладнання, що знаходиться в приміщеннях та на контрольованій території. Потім від трансформаторної розподільчої коробки до розподільчої коробки (щитка), що розташований в кімнаті №1. Для відведення небезпечних струмів, які можуть виникнути, наприклад, внаслідок короткого замикання, щиток має заземлення. Вся проводка в будівлі та зовні приміщення проводиться в міцній подвійній ізоляції по спеціально обладнаних коробах. Від щитка, який розміщений в кімнаті №1 проводка розводиться по кімнатах до розеток, які мають заземлення, вимикачів та допоміжних освітлювальних та захисних засобів, що знаходяться на периметрі контрольованої зони.
1.5. Система водопостачання та водовідведення
Вода надходить від люка водопостачання, що знаходиться на контрольованій території досконалим підземним водопроводом до технічного приміщення №1. Від приміщення №1 вода підведена до приміщень №5 та №6, де розміщені по одному умивальнику в кожній кімнаті. Біля водопроводу прокладено також канал водовідведення з кімнат №5 та №6 до кімнати №1. В кімнаті №1 розміщені умивальник, туалет, система опалення та котел. І після цього використана вода не придатна для споживання відводиться до каналізаційного люка. А також по всіх кімнатах реалізована система пожежегасіння.
1.6. Система опалення об’єкта захисту
Для забезпечення сприятливих умов праці в холодні пори року лабораторія приладів для високоточних вимірювань оснащена системою опалення. Основною складовою такої системи є котел для підігріву води, який розміщений в кімнаті №1, а також батереї, які розташовані у всіх кімнатах даного приміщення, опалення і водопровідних труб для їх з’єднання між собою і котлом. Для нормальної роботи опалення необхідно забезпечити своєчасне поповнення рідини в системі, а отже і можливість безпечного виведення її. Також необхідне джерело електроживлення для приведення в дію електродвигуна, що перекачує рідину в системі та джерела природнього газу, який проведений від газопроводу міської магістралі. На КПП використовуємо батареї, які живляться від електромережі.
1.7. Система кондиціювання повітря
Для того, щоб забезпечити кондиціонування повітря, через усі приміщення прокладена вентиляційна шахта із решітками у кожній кімнаті, та вентилятор для покращення вентиляції. В лабораторіях, тобто приміщеннях №5 та №6 є також додаткові витяжки для газів, які виникають в результаті досліджень.
Система електропостачання
Система водопостачання та водовідведення
Система опалення та кондиціювання повітря
План протипожежної сигналізації
Порядок функціонування підприємства
2.1. Опис функціонування підприємства
Лабораторія приладів для високоточних вимірювань проводить вимірювання, розробляє, удосконалює або іншими словами покращує властивості та характеристики різних приладів для високоточних вимірювань. Інформація, яка оброляється в лабораторії є інформацією для службового користування та державною таємницею, тому вона підлягає захисту. І тому ми маємо розробити комплексну систему захисту даного об’єкта. Ми маємо врахувати всі можливі канали витоку інформації, всі можливі загрози та шляхи подолання цих загроз, тобто представити безпечні методи циркулювання інформації в лабораторії (отримання, обробка, передавання). Наш об’єкт захисту знаходиться на «сприятливій» території, тому що поблизу немає ніяких іноземних представництв на які нам потрібно було б звертати додаткову увагу в процесі розробки комплексної системи захисту.
Прохід на контрольовану територію можливий тільки через КПП. В’їзд на територію через КПП транспортних засобів що не є власністю працівників є неможливим. Автостоянка відвідувачів знаходиться за межами контрольованої зони, працівників – в межах. На території нашого об’єкта знаходиться також трансформаторна підстанція, доступ до якої має лише електрик, який працює на даному підприємстві, та люки каналізації і водопостачання.
Після закінчення робочого дня всі двері закриваються та опечатуються начальником охорони, перевіряються всі вікна та вмикаються засоби забезпечення безпеки.
2.2. Використання приміщень підприємства
В нашій будівлі є сім приміщень та приміщення КПП.
Приміщення № 1 – це технічне приміщення для службових працівників, де вони зберігають свої речі необхідні для роботи на підприємстві та кімната в якій знаходяться головні розподільчі щити, котел опалення, електродвигун для системи опалення, умивальник, туалет, кондиціонер.
Приміщення № 2 – це архівне приміщення. Тут зберігаються всі секретні документи, які пов’язані з дослідами, що проводить лабораторія та секретні документи, що містять особисті дані працівників. Тобто інформація, що зберігається в цій кімнаті є дуже цінною і не підлягає розголошенню. Частина цієї інформації є інформацією для службового користування та державною таємницею. Всі документи зберігаються в металевих шафах. Доступ в цю кімнату мають лише директор та його заступник, бухгалтер та в разі необхідності прибиральник та електрик під наглядом когось з вище посадових осіб. В архівному приміщенні також розміщений сервер мережі на якому зберігається вся цінна інформація стосовно роботи підприємства, всі інші комп’ютери локальної мережі є клієнтами цього сервера, тому доступ до цього приміщення суворо обмежений. До цього ПК мають доступ лише директор підприємства та його заступник, який виконує обов’язки адміністратора мережі. ПК захищений паролями.
Приміщення № 3 – це бухгалтерія. В цьому приміщенні проводяться різні матеріальні затрати на засоби, що циркулюють в лабораторії приладів для високоточних вимірювань. Проводяться обрахунки з особистими даними клієнтів та співробітників. Тут роздруковують всі необхідні документи для реалізації дослідів та знищуються всі непотрібні документи, які можуть нести для сторонніх осіб важливу інформацію і ті в свою чергу можуть нанести моральних та матеріальних збитків на підприємстві.
Приміщення № 4 – це кабінет директора. Тут знаходиться ПК, який підключений до локальної мережі для забезпечення директора інформацією про вимірювання, які проводяться в лабораторії. Тут також знаходиться проводів телефон підключений до виділеної лінії зв’язку прокладеної між кабінетом заступника директора та КПП. Цей телефон має також зв'язок із вищестоящим центром. Саме через цей зв'язок директор звітує головному керівництву про кількість виконаної роботи та її успішність. Через неї ж отримує вказівки щодо подальшої роботи підприємства. Доступ в кімнату №4 має лише директор – всі інші лише за умови присутності його на своєму робочому місці.
Приміщення №5 – це лабораторія. В цій лабораторії розташовані спеціальні вимірювальні прилади, які дозволяють проводити різні дослідження. Вхід в лабораторію суворо обмежений. Важливі дані отримані в результаті досліджень заносяться в ПК.
Приміщення №6 – також лабораторія. В цій лабораторії розміщений комплекс випробування приладів. Вхід суворо обмежений особливо під час випробування приладів, тому що це по-перше небезпечно для життя, а по-друге секретно.
Приміщення №7 –це кабінет заступника директора, який виконує і обов’язки адміністратора мережі. В нього знаходиться радіотелефон, який з’єднаний з кімнатою директора. В нього також стоїть ПК, який має вихід в Інтернет. Цей ПК не підключений до головного ПК на якому зберігається секретна інформація, яка була отримана в результаті вимірювань.
КПП – приміщення, яке відокремлене від будівлі лабораторії. КПП знаходиться на вході автостоянки для працівників лабораторії, що унеможливлює проїзд на територію небажаних відвідувачів, які можуть бути і порушниками. Тут постійно знаходиться охорона.
План використання приміщень
1. технічне приміщення
2. архівне приміщення
3. бухгалтерія
4. кабінет директора
5. лабораторія
6. лабораторія
7. заступник директора
2.3. Розташування основних і допоміжних технічних засобів в приміщенні
Приміщення №1 – в цій кімнаті прокладені лінії електроживлення і пожежної сигналізації, а також установлені два сповіщувачі пожежі (різних типів, що реагують на дим і на тепло). А також мікрохвильова піч та кондиціонер. Також тут розміщені головні розподільчі щити від яких розходиться електроенергія по всіх кімнатах, електродвигун та котел для опалення.
Приміщення №2 – прокладені лінії електроживлення і пожежної сигналізації, а також установлені два сповіщувачі пожежі (різних типів, що реагують на дим і на тепло). Також розміщений ПК на якому зберігається вся секретна інформація, яка була отримана в результаті вимірювань. Цей ПК не підключений до мережі.
Приміщення №3 – в цій кімнаті знаходиться ПК, на якому працює бухгалтер і до нього підключені принтер, сканер та пристрій для знищення паперу. Прокладені лінії електроживлення і пожежної сигналізації, а також установлені 4 сповіщувачі пожежі (різних типів, що реагують на дим і на тепло).
Приміщення №4 – В кімнаті директора розміщений проводовий телефон, який підєднаний до переговорного пристрою, що знаходиться на КПП та до телефона, що знаходиться у заступника директора. Прокладені лінії електроживлення і пожежної сигналізації, установлені 4 пожежні сповіщувачі (різних типів, що реагують на дим і на тепло).
Приміщення №5 – В цій кімнаті знаходяться вимірювальні прилади, спеціальні вимірювальні прилади та відеомагнітофон з якими проводять вимірювання різного характеру. Прокладені лінії електроживлення і пожежної сигналізації, установлені 4 пожежні сповіщувачі (одного типу, що реагують на дим).
Приміщення №6 – в цій лабораторії розміщений комплекс випробування приладів. Прокладені лінії електроживлення і пожежної сигналізації, установлені 4 пожежні сповіщувачі (різних типів, що реагують на дим і на тепло).
Приміщення №7 – в кімнаті заступника директора розміщений ПК, який має вихід в інтернет, switch для забезпечення роботи локальної мережі, та радіотелефон, який підключений до директора. Прокладені лінії електроживлення і пожежної сигналізації, установлені 4 пожежні сповіщувачі (різних типів, що реагують на дим і на тепло).
КПП – В цьому приміщенні знаходяться: безпроводовий переговорний пристрій, для зв’язку із кімнатою охорони при надзвичайних ситуаціях та проводовий телефон, для можливості виклику міліції. Прокладено лінію електроживлення.
План розташування приладів
Аналіз загроз об’єкта захисту
Визначення переліку об’єктів, які підлягають захисту. Побудова моделей об’єктів.
До об’єктів, що підлягають захисту відносяться ті чи інші об’єкти, що мають пряме відношення до збереження, обробки, отримання та передавання, збереження цілісності інформаційної діяльності підприємства.
Модель об'єкта захисту містить усебічні характеристики об'єкта захисту, що дозволяє органічно запровадити заходи безпеки в процес його функціонування на місці, в часі і відповідно до завдань, які вирішуються на об’єкті.
Можна виділити чотири основні класи об’єктів, які підлягають захисту.
У таблиці приведені технічні засоби, що підлягають захисту:
№ п/п
Найменування
Тип, модель
Зав.№
К - ть
Основні течнічні засоби, які знаходяться в приміщенні
1
ПК
Системний блок
Athlon, 3,5 HGz,2x512 DDR, HDD WD 180 GB, int. video
54656
4
Монітор
Samsung 795MB+
23543
4
Мишка
SVEN PS/2
34844
4
Клавіатура
SVEN Slim 300
34864
4
2
Принтер
Samsung SCX-4100 Series
46486
1
3
Сигнальні лінії лок. мережі Ethernet
FTP 5e
5456
4
Переговорний пристрій
Commax - 26x-34A
12344
1
Технічні засоби пересилання інформації, які не є основними
5
Переговорний телефон
LG_Electronics GS-460 FRUGG
4684
1
6
Радіотелефон
Panasonic HX-TС 1019
64343
1
7
Сканер
Samsung SCX-4100 Series
48644
1
8
Відеомагнітофон
Sony (DVP-NS700V)
77892
1
9
Вимірювальні прилади
15334
Допоміжні технічні засоби
10
Кабелі телефонного зв’язку
Плоский 4-х жильний („лапша”)
54674
11
Лінії мережі електроживлення
ПВ-250
48643
12
Пристрій для знищення паперу
ClearPaper Jet-35S
43125
1
13
Мікрохвильова піч
15444
1
14
кондиціонер
15446
1
15
Лінії пожежної сигналізації
ПС-109
03123
Інформація стосовно досліджень, які проводяться в лабораторії, частина з якої є інформацією для службового користування та державною таємницею:
Дані, отримані після вимірювань у цифровому варіанті зберігаються в головному ПК; результати проведених лабораторних робіт; службова інформація; бухгалтерські звіти та архів; інструкція користування професійним програмним забезпеченням; ключі доступу до інформації та паролі.
До об’єктів захисту також належить персонал та матеріальні ресурси.
Загpози можуть здійснюватися технічними каналами витоку ІзОД і каналами спеціального впливу на носії ІзОД або засоби забезпечення ТЗІ.
Hосіями ІзОД можуть бути електpомагнітні та акустичні поля, електpичні сигнали і хімічні pечовини. До засобів забезпечення ТЗІ відносяться засоби виявлення та індикації загpоз, захищені технічні засоби, засоби ТЗІ, апаpатуpа спеціального контpолю. ІзОД може бути отримана за допомогою засобів космічної, повітpяної, моpської та наземної pозвідок з викоpистанням пpиладів оптичної, оптико-електpонної, pадіотехнічної, електpонної, лазеpної та іншої дії такими технічними каналами:
- вібро-, акустичним, лазеpно-акустичним (випpомінювання звукового та ультpазвукового діапазонів частот);
- pадіо-, pадіотехнічним (елекpомагнітні випpомінювання в діапазоні pадіочастот);
- побічних електpомагнітних випpомінювань і наводок (електpомагнітні випpомінювання, що утвоpюються під час pоботи засобів забезпечення інфоpмаційної діяльності під впливом електpичних і магнітних полів на випадкові антени у пpоцесі акусто-електpичних пеpетвоpень, під час виникнення паpазитної високочастотної генеpації та паpазитної модуляції, шляхом взаємного впливу кіл технічних засобів, пpизначених і не пpизначених для обpоблення ІзОД, і кіл електpоживлення, електpоосвітлення, заземлення, сигналізації та упpавління, під час хибних комутацій і несанкціонованих дій коpистувачів);
- оптичним (електpомагнітні випpомінювання інфpачеpвоного, видимого та ультpафіолетового діапазонів частот);
- хімічним (хімічні pечовини pізної пpиpоди, що викоpистовуються як сиpовина, утвоpюються в нових технологічних пpоцесах, під час pозpоблення нових матеpіалів, пpоведення випpобувань спеціальної техніки та виpобів і містяться у навколишньому сеpедовищі);
- іншими (pадіаційним, магнітометpичним тощо).
Спеціальний вплив на носії ІзОД і засоби забезпечення ТЗІ здійснюється шляхом фоpмування полів, сигналів і пpогpам, що викоpистовуються в технічних засобах забезпечення інфоpмаційної діяльності, з метою зниження ефективності функціонування системи захисту інформації, ствоpення технічних каналів витоку, поpушення цілісності інфоpмації (модифікації, pуйнування, знищення).
Природні загрози. Це загрози, які наражають на небезпеку кожне підприємство чи частину устаткування: пожежі, повені, збої електроживлення, та ін. Ми не можемо завжди запобігати таким нещастям, але можемо мінімізувати шанс збитку, викликаного несприятливими подіями (наприклад, деякими типами систем вогнегасіння). Можна створювати політику безпеки, що вживає заходів проти усіляких видів небезпек для комп'ютерів подібно палінню, проливанню напоїв на електронне устаткування, і т.д.
Ненавмисні загрози. Цей вид загроз виникає в результаті некомпетентних дій, наприклад, користувача чи адміністратора системи, що не був навчений належним чином, не мають документацію та не розуміють важливість належних процедур захисту. Користувач може занижувати гриф таємності даних, пробувати використовувати пакет бази даних, щоб виконати просту модифікацію чи зіпсувати файл. Адміністратор системи може стати користувачем, що має широкі можливості доступу, та змінювати захист на файлі паролю чи на критичному системному програмному забезпеченні.
Навмисні загрози. Ці загрози цікаві та заслуговують висвітлення в печаті. Це мабуть найнебезпечніший вид загроз. Проти них створені кращі програми захисту. Злочинці входять у дві категорії: сторонні та присвячені особи. Наприклад, перехоплення та декодування електромагнітних випромінювань, чи виконання визначеного криптографічного аналізу можуть виконувати тільки так називані "висококваліфіковані злочинці", що мають істотні ресурси обчислювальних засобів, грошей, часу та персоналу.
3.1 Аналіз загроз території об’єкта захисту
Люк водопостачання та каналізаційний люк
Типи Дестаб. Факторів
Джерела дестабілізуючих факторів
Персонал
(Сантехнік)
Технічні засоби
Моделі, програми, алгоритми
Технологія функціонування
Зовнішнє середовище
Кількісна недостатність
Може спричинити руйнування люка
---
---
---
---
Якісна недостатність
Може викликати неправильну роботу системи
---
---
---
---
Відмова ел. Авт. Системи
---
---
---
---
---
Збій в роботі ел. Авт. Системи
---
---
---
---
---
Помилки елем. Авт. Системи
---
---
---
---
---
Стихійні лиха
---
---
---
---
Можливі повені землетруси урагани і т. д.
Злочинні дії
Може вивести з ладу систему що призведе до аварійної ситуації
---
---
---
---
Побічні явища
---
---
---
---
---
Трансформаторна підстанція
Типи Дестаб. факторів
Джерела дестабілізуючих факторів
Персонал
(Електрик)
Технічні засоби
Моделі, програми, алгоритми
Технологія функціонування
Зовнішнє середовище
Кількісна недостатність
Може вивести з ладу (випад.) трансформатор.
---
---
---
---
Якісна недостатність
Може погіршити роботу (випад.) трансформатора.
---
---
---
---
Відмова ел. Авт. Системи
Може спричинити випадково.
Внаслідок перенавантаження трансф.
---
---
---
Збій в роботі ел. Авт. Системи
Може спричинити випадково.
Внаслідок перенавантаження трансф.
---
---
---
Помилки елем. Авт. Системи
Може спричинити внаслідок не навмисних дій.
---
---
---
---
Стихійні лиха
---
---
---
---
Можливі повені землетруси урагани і т. д.
Злочинні дії
Може вивести зладу чи погіршити роботу внаслідок зумисних дій
---
---
---
---
Побічні явища
Може спричинити внаслідок зумисних дій або випадково.
---
---
---
---
Контрольована територія
Типи Дестаб. факторів
Джерела дестабілізуючих факторів
Персонал
Технічні засоби
Моделі програми алгоритми
Технологія функціону-вання
Зовнішнє середовище
Охоронець
Польовий працівник
Офісний працівник
Адміністра-тор мережі
Бухгалтер
Електрик
Сантехнік
Прибира-льник
Кількісна недостатність
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Якісна недостатність
Внаслідок не викон. своїх прямих обов’язків
---
---
---
---
Внаслідок не викон. своїх прямих обов’язкі
Внаслідок не викон. своїх прямих обов’язкі
Внаслідок не викон. своїх прямих обов’язків
Внаслідок недосконалості пристроїв захисту та воріт КПП.
Внаслідок недоскон. сист. зміни постових і не правильного реж . патрулюв.
---
---
Відмова ел. Авт. Системи
---
---
---
---
---
---
---
---
Внаслідок недосконалості пристроїв захисту
---
---
---
Збій в роботі ел. Авт. Системи
---
---
---
---
---
---
---
---
Внаслідок недосконалості пристроїв захисту
Внаслідок недосконалості політики безпеки
---
---
Помилки елем. Авт. Системи
---
---
---
---
---
---
---
---
Внаслідок недосконалості пристроїв захисту
---
---
---
Стихійні лиха
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Можливі повені землетруси урагани і т. д.
Злочинні дії
Може впустити на територію особу без прав доступ
Навмисне пошкодження елементів системи
Навмисне пошкодження елементів системи
Навмисне пошкодження елементів системи
Навмисне пошкодження елементів системи
Навмисне пошкодження елементів системи
Навмисне пошкодження елементів системи
Навмисне пошкодження елементів системи
---
---
---
---
Побічні явища
---
---
---
---
---
---
---
---
В силу своєї роботи, побічних випромінювань і т.д.
---
---
---
3.2. Аналіз загроз будівлі об’єкта захисту
Будівля
Типи Дестаб. факторів
Джерела дестабілізуючих факторів
Персонал
Технічні засоби
Моделі програми алгоритми
Технологія функціону-вання
Зовнішнє середовище
Охоронець
Польовий працівник
Офісний працівник
Адміністра-тор мережі
Бухгалтер
Електрик
Сантехнік
Прибира-льник
Кількісна недостатність
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Якісна недостатність
Внаслідок не викон. своїх прямих обов’язків
---
---
---
---
Внаслідок не викон. своїх прямих обов’язкі
Внаслідок не викон. своїх прямих обов’язкі
Внаслідок не викон. своїх прямих обов’язків
Внаслідок недосконалості пристроїв захисту
Внаслідок недоскон. сист. зміни постових і не правильного реж . патрулюв.
---
---
Відмова ел. Авт. Системи
Внаслідок ненавмисн. дій відносно цих елем.
---
---
---
---
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок недосконалості пристроїв захисту
---
---
---
Збій в роботі ел. Авт. Системи
Внаслідок ненавмисн. дій відносно цих елем.
---
---
---
---
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок недосконалості пристроїв захисту
Внаслідок недосконалості політики безпеки
---
---
Помилки елем. Авт. Системи
Внаслідок ненавмисн. дій відносно цих елем.
---
---
---
---
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок недосконалості пристроїв захисту
---
---
---
Стихійні лиха
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Можливі повені землетруси урагани і т. д.
Злочинні дії
Може впустити на територію особу без прав доступ
Навмисне пошкодження елементів системи
Навмисне пошкодження елементів системи
Навмисне пошкодження елементів системи
Навмисне пошкодження елементів системи
Навмисне пошкодження елементів системи
Навмисне пошкодження елементів системи
Навмисне пошкодження елементів системи
---
---
---
---
Побічні явища
---
---
---
---
---
---
---
---
В силу своєї роботи, побічних випромінювань і т.д.
---
---
---
Двері
Типи Дестаб. факторів
Джерела дестабілізуючих факторів
Персонал
Технічні засоби
Моделі програми алгоритми
Технологія функціону-вання
Зовнішнє середовище
Охоронець
Польовий працівник
Офісний працівник
Адміністра-тор мережі
Бухгалтер
Електрик
Сантехнік
Прибира-льник
Кількісна недостатність
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
---
---
---
---
Якісна недостатність
Внаслідок не викон. своїх прямих обов’язків
Може пошкодити систему відкриван.
Може пошкодити систему відкриван.
Може пошкодити систему відкриван.
Може пошкодити систему відкриван.
Внаслідок не викон. своїх прямих обов’язкі
Може пошкодити систему відкриван.
Внаслідок не викон. своїх прямих обов’язків
---
---
---
---
Відмова ел. Авт. Системи
Внаслідок ненавмисн. дій відносно сист відкрив.
---
Внаслідок ненавмисн. дій відносно сист відкрив.
Внаслідок ненавмисн. дій відносно сист відкрив.
Внаслідок ненавмисн. дій відносно сист відкрив.
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
---
---
---
---
Збій в роботі ел. Авт. Системи
Внаслідок ненавмисн. дій відносно відкрив.
---
---
---
---
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
---
---
---
---
Помилки елем. Авт. Системи
Внаслідок ненавмисн. дій відносно відкрив.
---
---
---
---
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
---
---
---
---
Стихійні лиха
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Можливі повені землетруси урагани і т. д.
Злочинні дії
Може навмисно пошкодити, або не зачинити
Навмисне пошкодження елементів системи
Навмисне пошкодження елементів системи
Навмисне пошкодження елементів системи
Навмисне пошкодження елементів системи
Навмисне пошкодження елементів системи
Навмисне пошкодження елементів системи
Навмисне пошкодження елементів системи
---
---
---
---
Побічні явища
---
---
---
---
---
---
---
---
В силу своєї роботи, побічних випромінювань і т.д.
---
---
---
Вікна
Типи Дестаб. факторів
Джерела дестабілізуючих факторів
Персонал
Технічні засоби
Моделі програми алгоритми
Технологія функціону-вання
Зовнішнє середовище
Охоронець
Польовий працівник
Офісний працівник
Адміністра-тор мережі
Бухгалтер
Електрик
Сантехнік
Прибира-льник
Кількісна недостатність
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Якісна недостатність
---
---
---
---
---
---
---
Внаслідок не викон. своїх прямих обов’язків
---
---
---
---
Відмова ел. Авт. Системи
---
---
---
---
---
---
---
Внаслідок ненавмисн. дій
---
---
---
---
Збій в роботі ел. Авт. Системи
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Помилки елем. Авт. Системи
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Стихійні лиха
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Можливі повені землетруси урагани і т. д.
Злочинні дії
Може навмисно пошкодити, або не зачинити
Може навмисно пошкодити, або не зачинити
Може навмисно пошкодити, або не зачинити
Може навмисно пошкодити, або не зачинити
Може навмисно пошкодити, або не зачинити
Може навмисно пошкодити, або не зачинити
Може навмисно пошкодити, або не зачинити
Може навмисно пошкодити, або не зачинити
---
---
---
---
Побічні явища
---
---
---
---
---
---
---
---
В силу своєї роботи, побічних випромінювань і т.д.
---
---
---
3.3. Аналіз загроз електропостачання в приміщенні об’єкта
Електропроводка
Типи Дестаб. факторів
Джерела дестабілізуючих факторів
Персонал
Технічні засоби
Моделі програми алгоритми
Технологія функціону-вання
Зовнішнє середовище
Охоронець
Польовий працівник
Офісний працівник
Адміністра-тор мережі
Бухгалтер
Електрик
Сантехнік
Прибира-льник
Кількісна недостатність
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавм. дій і не викон. прямих обов’язків
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок короткого замикання
---
---
---
Якісна недостатність
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій.
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок не викон. своїх прямих обов’язкі
Внаслідок ненавмисн. дій.
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок короткого замикання
---
---
---
Відмова ел. Авт. Системи
---
---
---
---
---
Внаслідок ненавмисн. дій
---
---
Внаслідок короткого замикання
---
---
---
Збій в роботі ел. Авт. Системи
---
---
---
---
---
Внаслідок ненавмисн. дій
---
---
Внаслідок короткого замикання
---
---
---
Помилки елем. Авт. Системи
---
---
---
---
---
Внаслідок ненавмисн. дій
---
---
---
---
---
---
Стихійні лиха
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Можливі повені землетруси урагани і т. д.
Злочинні дії
Може навмисно пошкодити
Може навмисно пошкодити
Може навмисно пошкодити
Може навмисно пошкодити
Може навмисно пошкодити
Може навмисно пошкодити
Може навмисно пошкодити
Може навмисно пошкодити
---
---
---
---
Побічні явища
---
---
---
---
---
---
---
---
В силу своєї роботи, побічних випромінювань і т.д.
---
---
---
Щит електропостачання
Типи Дестаб. факторів
Джерела дестабілізуючих факторів
Персонал
Технічні засоби
Моделі програми алгоритми
Технологія функціону-вання
Зовнішнє середовище
Охоронець
Польовий працівник
Офісний працівник
Адміністра-тор мережі
Бухгалтер
Електрик
Сантехнік
Прибира-льник
Кількісна недостатність
---
---
---
---
---
Внаслідок ненавм. дій і не викон. прямих обов’язків
---
---
Внаслідок короткого замикання
---
---
---
Якісна недостатність
---
---
---
---
---
Внаслідок ненавм. дій і не викон. прямих обов’язків
---
---
Внаслідок короткого замикання
---
---
---
Відмова ел. Авт. Системи
---
---
---
---
---
Внаслідок ненавм. дій і не викон. прямих обов’язків
---
---
Внаслідок короткого замикання
---
---
---
Збій в роботі ел. Авт. Системи
---
---
---
---
---
Внаслідок ненавм. дій і не викон. прямих обов’язків
---
---
Внаслідок короткого замикання
---
---
---
Помилки елем. Авт. Системи
---
---
---
---
---
Внаслідок ненавм. дій і не викон. прямих обов’язків
---
---
Внаслідок короткого замикання
---
---
---
Стихійні лиха
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Можливі повені землетруси урагани і т. д.
Злочинні дії
Може навмисно пошкодити
---
Може навмисно пошкодити
---
Може навмисно пошкодити
Може навмисно пошкодити
Може навмисно пошкодити
Може навмисно пошкодити
---
---
---
---
Побічні явища
---
---
---
---
---
---
---
---
В силу своєї роботи, побічних випромінювань і т.д.
---
---
---
3.4. Аналіз загроз системи водопостачання та водовідведення
Електродвигун
Типи Дестаб. факторів
Джерела дестабілізуючих факторів
Персонал
Технічні засоби
Моделі програми алгоритми
Технологія функціону-вання
Зовнішнє середовище
Охоронець
Польовий працівник
Офісний працівник
Адміністра-тор мережі
Бухгалтер
Електрик
Сантехнік
Прибира-льник
Кількісна недостатність
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавм. дій і не викон. прямих обов’язків
Внаслідок ненавмисн. дій
---
---
---
---
Якісна недостатність
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавм. дій і не викон. прямих обов’язків
Внаслідок ненавмисн. дій
---
---
---
---
Відмова ел. Авт. Системи
---
---
---
---
---
---
Внаслідок ненавм. дій і не викон. прямих обов’язків
---
---
---
---
---
Збій в роботі ел. Авт. Системи
---
---
---
---
---
---
Внаслідок ненавм. дій і не викон. прямих обов’язків
---
---
---
---
---
Помилки елем. Авт. Системи
---
---
---
---
---
---
Внаслідок ненавм. дій і не викон. прямих обов’язків
---
---
---
---
---
Стихійні лиха
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Можливі повені землетруси урагани і т. д.
Злочинні дії
Може навмисно пошкодити
---
Може навмисно пошкодити
---
Може навмисно пошкодити
Може навмисно пошкодити
Може навмисно пошкодити
Може навмисно пошкодити
---
---
---
---
Побічні явища
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Канали водовідведення та водопостачання
Типи Дестаб. факторів
Джерела дестабілізуючих факторів
Персонал
Технічні засоби
Моделі програми алгоритми
Технологія функціону-вання
Зовнішнє середовище
Охоронець
Польовий працівник
Офісний працівник
Адміністра-тор мережі
Бухгалтер
Електрик
Сантехнік
Прибира-льник
Кількісна недостатність
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавм. дій і не викон. прямих обов’язків
---
---
---
---
Якісна недостатність
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій.
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій.
Внаслідок ненавм. дій і не викон. прямих обов’язків
---
---
---
---
Відмова ел. Авт. Системи
---
---
---
---
---
Внаслідок ненавмисн. дій
---
Внаслідок ненавм. дій і не викон. прямих обов’язків
---
---
---
---
Збій в роботі ел. Авт. Системи
---
---
---
---
---
Внаслідок ненавмисн. дій
---
Внаслідок ненавм. дій і не викон. прямих обов’язків
---
---
---
---
Помилки елем. Авт. Системи
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Стихійні лиха
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Можливі повені землетруси урагани і т. д.
Злочинні дії
Може навмисно пошкодити
Може навмисно пошкодити
Може навмисно пошкодити
Може навмисно пошкодити
Може навмисно пошкодити
Може навмисно пошкодити
Може навмисно пошкодити
Може навмисно пошкодити
---
---
---
---
Побічні явища
---
---
---
---
---
---
---
---
В силу своєї роботи, побічних випромінювань і т.д.
---
---
---
3.5. Аналіз загроз систем опалення та кондиціонування об’єкта захисту
Котел і батереї опалення
Типи Дестаб. факторів
Джерела дестабілізуючих факторів
Персонал
Технічні засоби
Моделі програми алгоритми
Технологія функціону-вання
Зовнішнє середовище
Охоронець
Польовий працівник
Офісний працівник
Адміністра-тор мережі
Бухгалтер
Електрик
Сантехнік
Прибира-льник
Кількісна недостатність
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавм. дій і не викон. прямих обов’язків
Внаслідок ненавмисн. дій
---
---
---
---
Якісна недостатність
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавмисн. дій
Внаслідок ненавм. дій і не викон. прямих обов’язків
Внаслідок ненавмисн. дій
---
---
---
---
Відмова ел. Авт. Системи
---
---
---
---
---
---
Внаслідок ненавм. дій і не викон. прямих обов’язків
---
---
---
---
---
Збій в роботі ел. Авт. Системи
---
---
---
---
---
---
Внаслідок ненавм. дій і не викон. прямих обов’язків
---
---
---
---
---
Помилки елем. Авт. Системи
---
---
---
---
---
---
Внаслідок ненавм. дій і не викон. прямих обов’язків
---
---
---
---
---
Стихійні лиха
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Можливі повені землетруси урагани і т. д.
Злочинні дії
Може навмисно пошкодити
---
Може навмисно пошкодити
---
Може навмисно пошкодити
Може навмисно пошкодити
Може навмисно пошкодити
Може навмисно пошкодити
---
---
---
---
Побічні явища
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Вентиляційна шахта
Типи Дестаб. факторів
Джерела дестабілізуючих факт...