Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Кафедра САПР
Звіт
з лабораторної роботи № 13
на тему
“Програмування програм з використанням
системного таймера 8253/8254 та робота з годинником реального часу”
Виконала:
студентка гр. КН 3
Львів 2003
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Кафедра САПР
Звіт
з лабораторної роботи № 13
на тему
“Програмування програм з використанням
системного таймера 8253/8254 та робота з годинником реального часу”
Виконав:
студент гр. КН-37
Данчук Є.С.
Перевірив:
Герус В.А.
Львів 2003
Мета роботи
Навчитись програмувати системний таймер 8253/8254 та працювати з годинником реального часу.
Завдання для виконання
Написати будь-яку мелодію, яка має логічне звучання.
Короткі теоретичні відомості
Таймер в мікропроцесорних системах теж займає важливе місце. За його допомогою працює годинник реального часу та інші пристрої котрі потребують при своїй роботі відліку проходимого часу. Для того щоб працювати з таймеро і годинником реального часу існують два переривання , одне з яких системи MS-DOS а друге BIOS. В даній лабораторній роботі було програмовано системний таймер для того щоб з його допомогою генерувати паузи при створенні звукового сигналу. Так було використано переривання BIOS 1AH. За допомогою цього переривання і його функції 0, можна дізнатись інформацію про пройдений час яка зберігається в регістрах CX – старший байт лічильника та DX молодший байт лічильника. За допомогою цієї інформації визначалась і створювалась програмна затримка, котра приводила до „затягування” сигналу з системного динаміка.
Також завдяки системному таймеру можна генерувати випадкові числа, що може бути застосоване при виданні різних UID – унікальних ідентифікаційних номерів. Фактично алгоритм роботи цей самий, тільки потрібно придумати алгоритм, а вірніше формулу, по якій числа будуть генеруватись з врахуванням тих чи інших розрядів значення таймера.
Текст заданої програми
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!