Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти та науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
Інститут комп’ютерних наук та інформаційних технологій
Кафедра автоматизованих систем управління
EMBED Word.Picture.8
Лабораторна робота №4
з курсу «Методи та засоби
комп’ютерних інформаційних технологій»
ІНТЕРПОЛЯЦІЯ ДИСКРЕТНИХ ДАНИХ ЗА ДОПОМОГОЮ
ПРОГРАМИ GRAPHER
Виконав:
студент гр. КН-3
Львів-2007
Тема роботи: ІНТЕРПОЛЯЦІЯ ДИСКРЕТНИХ ДАНИХ ЗА ДОПОМОГОЮ
ПРОГРАМИ GRAPHER
Мета роботи: навчитися інтерполювати дискретні дані за допомогою програми Grapher.
Теоретичні відомості
При математичному моделюванні найрізноманітніших процесів чи явищ однією з основних задач є визначення і опис функціональних залежностей. Причому, зазвичай відомі лише дискретні значення функції, які входять в математичний опис моделі і точність цих даних може бути невисока. Табличне представлення функції у більшості випадків математичного моделювання є недоцільним, тому застосовують наближення (апроксимацію) експериментальних даних однією з простих функцій, наприклад лінійною залежністю або поліномом.
Інтерполяція експериментальних точок - це вид апроксимації, при якому підбирається функція, яка чітко проходить через всі ці точки з мінімальним відхиленням кривої від цих точок. Найпростіший вид інтерполяції – лінійною залежністю y=ax+b. При інтерполяції
поліномом його степінь повинна бути рівна кількості точок N для однозначного визначення коефіцієнтів ki полінома:
PN(X)=k0X+ k1X +k2X 2+ …+kNXN з умови
PN(X)=Fi , i=1,…N
де Fi- апроксимовані значення функції для вибраних значень аргументів (значення функції в
вузлах).
Інтерполяцію корисно застосовувати для апроксимації невеликої кількості експериментальних точок (5-6) в випадках, коли відомо, що точки отримані з малою похибкою. При невиконанні цих двох умов для значень функції між вузлами отримується недопустимі великі відхилення. Тоді в таких випадках застосовують інтерполяцію сплайн-функціями (набором функцій одного виду, кожна з яких охоплює свою ділянку з вузлами і плавно «стикається» з сусідніми функціями) або апроксимацію без точного проходження через вузли.
Інтерполювати дані можна за допомогою програми Grapher. Ця процедура виконується за допомогою закладки Fits у діалоговому вікні Line Plot. Команда Fits створює інтерполяційну криву, тобто задані вузли з’єднує одним з можливих способів, які є доступні. Інтерполяційна крива є прив’язана до деякої кривої на малюнку. Інтерполяційні криві прораховуються автоматично, використовуючи дані на основі яких побудована крива.
Коли вибрано закладку Fits відкривається діалогове вікно. У вікні можна вибрати залежність, за допомогою якої буде проводитися інтерполяція. Вибір залежності здійснюється кнопкою Add, а витерти кнопкою Delete. При натисненні на кнопку Add вибраний метод додається до списку інтерполяційних кривих, які розміщені у групі під назвою Display Following Fits. Статистичну обробку по даній кривій можна проглянути натиснувши кнопку Selected fit, а по всіх кривих можна проглянути кнопкою All fits above. Властивості інтерполяційної кривої можна проглянути за допомогою кнопки Properties, а знищити криву чи замінити у списку за допомогою кнопок Delete і Replace відповідно.
Хід роботи
1.Ознайомитися з теоретичним матеріалом пов’язаним з тематикою лабораторної
роботи.
2.Підготувати набір даних для побудови кривої у формі текстового файлу або таблиці
з даними.
3.Інтерполювати задані експериментальні дані кількома способами.
4.Оформити звіт по лабораторній роботі.
Результати виконання
EMBED Grapher.Document
Набір даних для побудови кривої:
1 1
2 4
5 4
6 7
7 8
Висновок: На цій лабораторній роботі я навчився інтерполювати дискретні дані за допомогою програми Grapher.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!