Практична робота № 2
Тема
MS Windows. Головне меню. Запуск програм.
Мета
Уміти користуватися головним меню для запуску програм іналаштування системи.
План
1.Пункт Програми.
2.Програма Блокнот.
3.Програми МS Раіnt і Калькулятор.
4.Пункти Виконати та Пошук.
5.Пункти Документи, Довідка та Налаштування.
Хід роботи
1. За допомогою головного меню запустив програму Блокнот і створив текстовий файл.
2. Зберіг текстовий файл з власною назвою my text1 і розширенням txt у папці „Мої документи” і закрив програму.
3. Дослідив інший спосіб запуску програм — запустивпрограму Блокнот, користуючись командою головного меню Виконати.
Для цього натиснув на кнопку Пуск, вибрав пункт Виконати… У текстовому полі ввів назву програми notepad.ехе і натисніть на кнопку ОК. Закрив вікно редактора без збереження файлу.
4. Запустив програму графічного редактора Раіnt.Виконав команди Програми => Стандартні =>Раіnt.
5. Нарисував рисунок на вільну тему.
6. Помістив свій рисунок на робочий стіл.
7. Заповнив вікно команди Зберегти як...
Клацнув у полі-списку Папка і вибрав папку Мої рисунки. Клацнув у полі Назва файлу і ввів будь-яку назву. Клацнув у полі-списку Тип файлу і вибрав тип bmp. Натиснув на кнопку Зберегти і дав згоду на зберігання (Так), якщо файл з такою назвою існував.
8. Продемонстрував свій робочий стіл і відновив його попередній вигляд командою Властивості з контекстного меню екрана.
9. Відшукав файл за відомою назвою, а саме winword.ехе.
Вибрав команду Пошук. Підтвердив свій намір відшукати файл чи папку. У діалогове вікно ввів назву my text1 і вибрав диск, на якому шукатиму папку. Натиснув кнопку ОК або Знайти. Якщо файл знайдено, то на екрані побачу його назву і властивості.
10. Відшукав і відкрив файл mytext1. Клацнув двічі на назві знайденого файлу.
11. Запустив програму Калькулятор, користуючись командами Програми => Стандартні.
Перемножив 456 х 123 і обчислив квадратний корінь (sqrt) результату. Клацнув на пункті Вигляд у меню програми Калькулятор і вибрав інженерний (науковий) калькулятор. Перемножив тепер 423 х 0,123 і на номер свого варіанта і обчислив синус результату. Результат скопіював в пам'ять (Правка => Копіювати) і вставив в файл mytext (Правка => Вставити), заздалегідь відкривши його.
Користуючись клавішами для роботи з пам'яттю МС, МS, МR, М+, обчислив (251-42)/(1235-615) +12*64 + 14*48. Результат вставив у файл mytext1.
12. Відкрив папку Панель керування за допомогою головного меню чи команди Налаштування. Перевірив правильність дати і показів годинника.
Для цього запустив програму Дата/Час (двічі клацнув на піктограмі Дата/Час), виконав потрібні дії і закрив усі вікна. Щоб змінити покази годинника, клацнув у полі годин чи хвилин і ввів потрібне значення або клацнув на кнопках-штовхачах.
13. Виконав програму Мова і регіональні стандарти, з'ясував, який символ (крапку чи кому) використовують наші офісні програми для розмежування цілої і дробової частин числа.
14. З'ясував, на роботу з якими мовами налаштований мій комп'ютер і яка комбінація клавіш перемикає розкладку клавіш на клавіатурі на іншу мову (Сtrl+Shift чи інша). Розглянув закладку Мови. Перевірив, чи українська мова серед мовних служб є головною і чи задано відображення індикатора мови на панелі задач.
15. Дослідив папку Шрифти. За допомогою цієї папки можна додавати нові шрифти і вилучати зайві. Запустив програму і переконався, що на моєму комп'ютері є шрифти з назвами Аrial, Times New Roman, Wingdings. Закрив вікно.
16. Відкрив файл mytext.exe за допомогою пункту Недавні документи з головного меню.
17. Помандрував довідковою системою Windows. Знайшов пояснення термінів «кошик», «кластер», «файлова система» і скопіюйте їх у файл mytext1.txt.
Виконав в меню пункт Довідка і здійснив пошук довідки за заданими ключовими словами. По черзі відокремив мишею по одному абзацу знайдених тлумачень, копіював їх у пам'ять комбінацією клавіш Сtrl+С і вставив текст з пам'яті в файл (Сtrl+V).
18. Знайшов папку Ігри за допомогою головного меню або команди Пошук. Запустив гру Мінер (Сапер). Спробував виграти. Ознайомимвся з правилами гри, користуючись довідковою системою програми. Спробував виграти.
19.Знайшов і запустив гру Пасьянс (Косинка). Ознайомився з правилами гри, користуючись довідковою системою програми. Спробував виграти.
20.Закінчив роботу. Продемонстрував файл mytext.txt.
Висновки
Я ознайомився з головним меню ОС МS Windows. Вмію створювати найпростіші текстові та графічні файли і зберігати їх на диску, знаходити папки і файли та запускати програми на виконання; вмію користуватися панеллю керування і налаштовувати комп'ютер; розташовувати власний рисунок на робочому столі, а також ознайомився з найпростішими комп'ютерними іграми, які розвивають логічне мислення і правильні навички користування мишею.
Контрольні запитання
Головне меню призначене для запукску програм і керування роботою комп’тера. Його формує користувач і відкриває натисканням на кнопку Пуск.
Пункт Виконати використовується для запуску прграми, якщо точно знають її назву. Назву вводять з клавіатури у відповідне текстове поле і натискають на клавішу вводу.
Пункт Пошук застосовують для відшукання папки чи файлу на диску за відомою назвою або кількома першими літерами назви, відомим текстом з тестового файлу чи відомою датою створення тощо.
Щоб отримати інформацію про принципи роботи користувача із системою і про систему вцілому використовують пункт Довідка.
Щоб змінити Дату і Час треба клацнукти у полі години чи хвилини і ввести потрібне значення.
Пункт Документи забезпечує швидкий доступ до 15 останіх документів, з якими користувач працював протягом недавнього часу.
Пункт Довідка призначений для надання корисної інформації про принципи роботи користувача із системою і про систему в цілому
Пункт Програми призначений для запуску програм, що занесені в його підменю
Будь-яку програму запускають так: знаходять у списку потрібну назву і клацають на ній лівою клавішею мишки.
Пункт Налаштування дає доступ до панелі керування, налаштування принтерів і панелі задач.