Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти і науки України
Національний університет «Львівська Політехніка»
Кафедра маркетингу
і логістики
Лабораторна робота №1
З курсу: «Промисловий маркетинг»
на тему: «Вивчення міскості ринку
комплектуючих виробів»
Виконав:
ст.гр. ЕК-4
ЛЬВІВ-2006
Загальні положення
Метою даної лабораторної роботи є закріплення теоретичних знань і набуття студентами практичних навичок у визначенні міскості ринку комплектуючих виробів. Розрахунок проводиться з допомогою ПК.
Теоретичні відомості
Загальна місіть промислового ринку – це максимально можливі обсяги продажу конкретного товару в натуральних чи вартісних одиницях всіх діючих на ринку промислових підприємств протягом певного часу. Існує декілька методів оцінки загальної міскості ринку ТПП, зокрема, метод ланцюгових підстановок, метод сумування ринків.
Міскість ринку виробів, які є комплектуючими інших виробів, технічно більш складних, визначається за допомогою нормування їх використання. В загальному вигляді міскість ринку комплектуючих виробів (Мk) визначається за формулою:
Мk=Ok*Hk,
де Оk – обсяг виробництва виробів для кінцевого споживання k-ю галуззю, од.; Нk – норма використання комплектуючих виробів в натуральному вираженні для виробництва одиниці кінцевого товару.
Вибір базового кінцевого товару, тобто виробу, для якого визначається норматив комплектації, часто не є однозначним. Тому за базовий вибір можна приймати не один, а декілька найхарактерніших для даної галузі виробів. У такому випадку міскість ринку знайдемо за формулою:
n
Мk=ΣOk*Hki,
i=1
де n – кількість основних видів продукції галузі-споживача.
Такий підхід до визначення міскості ринку комплектуючих виробів підвищує достовірність і обґрунтованість проведених розрахунків. При застосуванні даної методики особливу увагу приділяють розрахунку нормативів комплектації продукції.
Такий розрахунок можна провести за наступною схемою:
1 етап. Об’єкт дослідження класифікується за характерними групами чи видами продукції, тобто об’єкт дослідження розбивається на ряд близьких за конструктивним принципом і технологічним призначенням груп. Ця класифікація розроблена галузевими науково-дослідними установами і застосовується в статистичних дослідженнях, що спрощує збирання початкових даних для проведення розрахунків.
2 етап. У кожній класифікаційній групі проводиться аналіз кожної моделі з метою виявити вироби, які займають найбільшу частку у виробництві. При цьому необхідно відбирати вироби, обсяг випуску яких становить не менше 70-80% від загального річного випуску в натуральному виразі. Якщо кількість моделей не перевищує 10, то розглядають всі вироби.
3 етап. Досліджуються схеми чи відомості комплектації вибраних моделей з метою виявлення кількості типів комплектуючих виробів.
4 етап. Проводиться розрахунок нормативу комплектації виробу конкретного типу і призначення за класифікаційною групою обладнання:
m m
Hi=ΣKi*Osn/ΣOsn ,
n=1 n=1
де Кі – кількість одиниць і-го типу комплектуючих виробів для n-ї моделі s-ї групи обладнання; Osn – річний обсяг випуску n-ї моделі s-ї групи обладнання; m – кількість вибраних для дослідження моделей даного виду обладнання.
5 етап. Проводиться розрахунок нормативів комплектації виробами конкретного типу одиниці і-го виду обладнання:
1
Hi=ΣHi*γs ,
s=1
де 1 – кількість класифікаційних груп даного виду обладнання; γs – питома вага s-ї класифікаційної групи в загальному випуску певного виду обладнання.
При цьому повинна виконуватись умова
1
Σ γs=1.
S=1
Аналогічно визначається міскість ринку комплектуючих виробів в інших галузях. Підсумування результатів дає змогу оцінити загальну міскість ринку.
Завдання.
Підприємство «Львівприлад» виготовляє реле для верстатобудівної галузі, найбільш типовою продукцією для якої є металообробні станки, кувально-пресове обладнання та обладнання для литва.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!