Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти і науки України
Національний університет „Львівська політехніка”
Кафедра електронних
обчислювальних машин
Звіт
про виконання лабораторної роботи № 2
з курсу „ Системими мультимедіа ”
Тема:
Растрова графіка, стискання зображень.Пакет Adobe Photoshop
Виконав:
ст. гр. КІ-4
Львів – 2005
Мета: Ознайомитись з основними методами редагування растрових зображень за допомогою пакету Adobe Photoshop. Провести порівняльну характеристику методів стискання растрових зображень.
Загальні відомості
Графічні редактори діляться на дві великі групи: редактори растрової графіки та редактори векторної графіки. Відмінність між ними можна виразити наступним чином: в растровій графіці головним є колір об’єкту, а векторній – його форма. Редактори растрової графіки умовно можна розділити на дві групи: засоби для створення зображень і засоби для обробки готових зображень. Найпотужнішим засобом для обробки готових зображень є пакет Adobe Photoshop.
Основними технічними операціями при роботі з зображеннями є:
Зміна динамічного діапазону зображення (управління яскравістю та контрастністю зображення);
Підвищення чіткості зображення;
Корекція кольорів;
Монтаж.
Хід роботи
За допомогою редактора Adobe Photoshop я відкрив зображення “Accelerator.psd”. Відображаючи та приховуючи шари зображення я ознайомився з можливостями редактора, зокрема по роботі з шарами.
Завантаживши одне із запропонованих зображень я застосував на ньому техніку роботи з шарами та фрагментами, додав текст та свої спец-ефекти.
Дослідив обробку зображення за допомогою фільтрів.
Записав результати експериментів у файл у форматі “*.psd” та у форматі “*.tif”. Порівнявши ці файли з позиції придатності до редагування, було зроблено висновок, що найкраще для цього підходить формат “*.psd”.
За допомогою редактора Adobe Photoshop відкрив тестові зображення:
Lena.tif;
Rockies.tif;
Boat.tif.
Записав копії цих зображень в TIFF форматі використовуючи методи стиску LZW та JPEG використовуючи різні рівні стиску (мінімальний, середній, найкращий).
Формат tiff зберігає найкращу якість, проте займає найбільший об’єм.
За допомогою програми “Compression Engine”, яка використовує метод стискання побудований на хвильовому перетворенні, я провів стискання 3-ох, вказаних в попередньому пункті, зображень використовуючи різні рівні тиску (мінімальний, середній, найкращий).
Вибравши JPEG файли середнього рівня стиску я, використовуючи різні рівні WIF-стиску, підібрав WIFфайли таких же розмірів.
Якість зображень WIF при однакових розмірах файлів обох форматів є кращою за JPEG. Ще однією особливістю методу стискання побудованого на хвильовому перетворенні є те, що чорно-білі зображення стискаються ефективніше за кольорові.
Висновки:
У ході виконання цієї лабораторної роботи я ознайомився з основними методами редагування растрових зображень за допомогою пакету.
Досліджуючи формати збереження файлів, я помітив, що файл у форматі “*.psd” найкраще підходить для подальшого редагування у Adobe Photoshop, оскільки зберігає більше інформації про шари та застосовані до них ефекти.
Також я провів порівняльну характеристику різних методів стискання растрових зображень (LZW, JPEG, WIF) і побачив, що метод WIF є найефективнішим.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!