Міністерство освіти і науки України
Національний університет „Львівська політехніка”
Кафедра електронних
обчислювальних машин
Звіт
про виконання лабораторної роботи № 1
з курсу „ Технологія виробництва та конструювання комп'ютерів ”
Тема:
Ознайомлення з пакетом OrCAD Capture.
Частина 1.
Виконано:
студент групи КІ-3
Львів – 2004
Мета роботи: навчитись працювати з програмою OrCAD Capture.
Теоретичні відомості
Програма OrCAD Capture призначена для сворення проекту, частина якого може бути задана у вигляді принципової схеми, а інша частина - на мові високого рівня VHDL.
1. Вибір типу проекту
Проекти, створені за допомогою програми OrCAD Capture, заносяться у файли з расширением. opj (по термінології, прийнятої в програмі, проект називається Project), які містять посилання на імена всіх використовуваних файлів: файлів окремих схем (*.dsn, по прийнятій термінології файли схем називаються Design, у перекладі також «проект»), бібліотек, текстових VHDL-файлів, файлів звітів про проект й ін. У файлі проекту можуть утримуватися посилання на одну або кілька папок (ці папки зображуються у вікні менеджера проектів, див. мал. 2), асоційованих з файлами принципових схем. Папка принципової схеми містить одну або кілька сторінок схеми. Файл схеми містить також Design cahe — кэш проекту, що містить копії символів компонентів, використовуваних у схемі. Проект може містити посилання на кілька бібліотек. Однак він може мати тільки одну схему (файл із розширенням імені .dsn), що складається з однієї або декількох сторінок. Можна створити новий проект і потім створити нові схеми, бібліотеки й VHDL-файли. Для створення нового проекту виконується команда File>New Project, після чого в діалоговому вікні, що відкрилося (мал. 1) на рядку Name указується ім'я проекту (символи кирилиці не допускаються, якщо передбачається моделювання), а на рядку Location - ім'я підкаталогу розташування проекту (при цьому для перегляду файлової структури зручно користуватися кнопкою Browse). Далі в середній частині цього вікна вибирається тип проекту.
INCLUDEPICTURE "H:\\WINDOWS\\Рабочий стол\\Glava2\\2.16.gif" \* MERGEFORMATINET
Рис. 1. Вибір типу проекту.
2. Створення принципової схеми проекту
2.1. Структура принципової схеми проекту
Електричні схеми більшості проектів розміщаються на декількох сторінках не найбільшого формату. Є два способи організації схем великого обсягу: плоскі звичайні багатосторінкові структури й ієрархічні структури.
Електричні ланцюги, розташовані на різних сторінках багатосторінкової схеми, з'єднуються один з одним за допомогою так званих міжсторінкових з'єднувачів (off-page connectors), що мають однакові імена. Всі сторінки таких схем утримуються в одній папці на тому самому рівні. Їхня структура показується в менеджері проектів при натисканні клавіші File. Наприклад, на мал. 2, а в папці SCHEMATIC 1 поміщені сторінки схеми PAGE1 й PAGE2.
На схемах ієрархічних проектів розміщаються спеціальні символи, називані ієрархічними блоками (hierarchical block). Принципова електрична схема кожного такого блоку розміщається у вигляді окремої схеми, що поміщає в папку на тім же рівні ієрархії, що й основна схема. Ієрархічна структура показується в менеджері проектів при натисканні клавіші Hierarchy (мал. 2, б).
INCLUDEPICTURE "H:\\WINDOWS\\Рабочий стол\\Glava2\\2.19a.gif" \* MERGEFORMATINET
а)
INCLUDEPICTURE "H:\\WINDOWS\\Рабочий стол\\Glava2\\2.19b.gif" \* MERGEFORMATINET
б)
Рис. 2. Структура багатосторінкової (а) і ієрархічної (б) схеми.
2.3. Розміщення символів компонентів й електричних ланцюгів
INCLUDEPICTURE "H:\\WINDOWS\\Рабочий стол\\Glava2\\2.22a.gif" \* MERGEFORMATINET
Рис. 3.Діалогове вікно команди Place>Part (а) і спливаюче меню (б
INCLUDEPICTURE "H:\\WINDOWS\\Рабочий стол\\Glava2\\2.29.gif" \* MERGEFORMATINET
Рис. 4. Зображення шини.
Висновок: Виконуючи дану лабораторну роботу, я навчився працювати з програмою OrCAD Capture.