Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Національний університет “Львівська Політехніка”
Кафедра “Електронні обчислювальні машини”
Лабораторна робота №2
з дисципліни
" Технологія виробництва та конструювання комп’ютерів "
на тему:
“Ознайомлення з пакетом OrCAD Capture”
Виконала:
Ст. гр. КІ-3
Львів - 2004
Мета роботи: навчитись створювати та редагувати компоненти за допомогою програми OrCAD Capture.
ЗАВДАННЯ
Створити компоненти, які входять в принципову схему згідно варіанту, за допомогою програми OrCAD Capture, .
2. Зробити та захистити звіт з лабораторної роботи
Теоретичні відомості.
Створення й редагування компонентів
В OrCAD Capture можливо створювати символи компонентів і потім поміщати їх в існуючі або нові бібліотеки. Для створення або редагування символів використається Part Editor, доступ до якого здійснюється одним із трьох способів.
Для створення нового символу створюється нова або відкривається існуюча бібліотека й потім вибирається команда Design>New>Part.
Для редагування існуючого символу в менеджері проектів відкривається бібліотека символів і потім подвійним щигликом курсору вибирається потрібний символ.
Для редагування символу, розміщеного на схемі, він вибирається одинарним щигликом курсору й потім виконується команда Edit>Part.
Створення нового символу. Залежно від свого призначення символи створюються двома різними командами.
1) По команді Design>New Symbol (див. мал. 1) створюються допоміжні символи чотирьох типів:
Power - символ підключення ланцюгів «землі» й «живлення»;
Off-Page Connector - символ з'єднувача сторінок схеми;
Hierarchical Port - символ ієрархічного блоку;
Title Block - символ основного напису («кутового штампа»)
INCLUDEPICTURE "H:\\WINDOWS\\Рабочий стол\\Glava2\\2.41.gif" \* MERGEFORMATINET
Рис. 1. Діалогове вікно команд Design>New Symbol й Design>New Part
2) Символи всіх інших компонентів, більшість із яких мають фізично існуючі корпуси, уводяться по команді Design>New Part.
Після натискання на панель ОК діалогових вікон команд Design>New Part або Design>New Symbol відкривається робоче поле Part Editor (мал. 2), на якому штрих-пунктирним прямокутником обмежені габарити символу (розміри цього прямокутника змінюються звичайним образом «буксируванням» його кутів). Виводи компонента повинні бути розміщені поза цим прямокутником, стикаючись із ним. Виводи компонента розміщаються по команді Place>Pin.
INCLUDEPICTURE "H:\\WINDOWS\\Рабочий стол\\Glava2\\2.43.gif" \* MERGEFORMATINET
Рис. 2. Заготівля символу
Турe — тип виводу (див. табл. 2), що використається тільки при виконанні перевірок правильності складання схеми по команд'е Tools>Design Rules Check (DRC);
Scalar або Bus - вибір між одиночним виводом або шиною;
Pin Visible - відображення виводу на схемі (тільки для виводів типу Power), у вікні Edit Part такі виводи відображаються без вказівки їхніх імен і номерів;
User Properties - відкриття діалогового вікна перегляду й редагування характеристик виводу компонента перед його розміщенням на робочому полі
Нижче контуру компонента автоматично розміщається атрибут <Value> (його розташування можна змінити, розміщаючи його й усередині контуру), якщо його значення не визначене, то на схемі в якості його значення автоматично вказується ім'я компонента.
Зображення створеної бібліотеки та застосування елементів на схемі знаходяться на мал. 3 і 4 відповідно
рис. 3
рис. 4
Висновок: на даній лабораторній роботі я здобула практичних навиків в створюванні та редагуванні компонентів за допомогою програми OrCAD Capture.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!