Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Мета роботи: Перевірити закон Ома для кола змінного струму.
Т е о р т и ч н і в і до мо с т і
Коливання – дуже поширений вид руху. Хоча природа коливань різна, описуються одним рівнянням, однаковою залежністю характерних параметрів від часу. Найпоширенішим є коливання, в якому зв'язок основного змінного параметра з часом є синусоїдальним. Таке коливання називається гармонічнним.
Періодичні або майже періодичнізміни заряду, сили струму і напруги називаються електричними оливаннями.
Неважко отримати в електричному колі також вимушені електричні коливання. Такі коливання виникають, коли в колі діє періодична електрорушійна сила /ЕРС/. Зміна ЕРС виникає в дротяній рамці з кількома витками під час обертання 11 в в однорідному магнітному полі. При цьому магнітний потік, який пронизує рамку, періодично змінюється 1 визначається формулою.
Ф=B*S cos α, де α – кут між вектором нормалі n до площини контура 1 вектором В. В процесі обертання контур кут повороту α від струма на J1/2, тому вектор Uoo повернутий відносно струму на кут J2/2. За рухом стрілки годинника. Результуючий спад напруги в колі uo дорівнює векторній сумі спідів напруг Upr, Uoc.
(R*J)2 + (1/ωC)2=Uo /11/
Звідси
Співвідношення /12/ називається законом Ома для кола змінного струму, що містить R,C: амплітуда сили змінного струму прямопропорційна амплітудівхідної напруги кола 1 обернено пропорційна повному опору цього кола. Зауважимо, що ця формула для амплітудних, або електричних значень струму і напруги, але не для їхніх миттєвих значень
J=U/Z
Розгллянемо коло змінного струму, в яке ввімкнено конденсатор емністю С. Омічним опором і індуктивністю кола нехтуєм.
При змінній різниці потенціалів конденсатор періодично перезагружається і струм провідності у підвідних провідниках замикаєтья струмом зміщення у контурі. Оскільки опір підвісних провідників дуже малий, то можна вважати, що напруга, на конденсаторахі U=q/C дорівнює зовнішній напрузі U і змінюється за законом
U=Uosin ωt; q=CU=CUosin ωt /7/
Тоді струм
J=dq/dt=CUo cos ωt=Jo sin (ωt+п/2) /9/
Т А Б Л И Ц Я Р Е З У Л Ь Т А Т І В
№ п/п
U(B)
Ue1(B)
U(B)
U'(B)
U'(B)
№ п/п
I(A)
F(Гц)
Собр.(Ф)
Сдані(Ф)
C(A)
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НУ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
кафедра фізики
Лабораторна робота №15
Перевірка закону Ому для змінного струму при наявності євності в колі
Виконав
Студент гр. КН-119
Гатайло І.В
Перевірив
Білинський Ю.М
Львів 207
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!