🚀 Вийди на новий рівень крипто-торгівлі!
Easy Trade Bot — автоматизуй свій прибуток уже зараз!

Ми пропонуємо перелік перевірених прибуткових стратегій на такі пари як BTC, DOT, TRX, AAVE, ETH, LINK та інші. Ви можете підключити автоматичну торгівлю на своєму акаунті Binance або отримувати торгові рекомендації на email у режимі реального часу. Також можемо створити бота для обраної вами монети.

Всі результати торгів ботів доступні для перегляду у зручних таблицях на головній сторінці. Швидко, динамічно та прозоро!

Перейти до бота + 30$ бонус

ВИЗНАЧЕННЯ КОЕФІЦІЄНТА В’ЯЗКОСТІ РІДИНИ КАПІЛЯРНИМ МЕТОДОМ.

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
Не вказано
Факультет:
Не вказано
Кафедра:
Не вказано

Інформація про роботу

Рік:
2025
Тип роботи:
Лабораторна робота
Предмет:
Фізика

Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):

Лабораторна робота №26 ВИЗНАЧЕННЯ КОЕФІЦІЄНТА В’ЯЗКОСТІ РІДИНИ КАПІЛЯРНИМ МЕТОДОМ Мета роботи Визначити коефіцієнт в’язкості рідини методом витікання з капіляра. Прилади і матеріали Прилад Арреніуса, секундомір, мензурка, досліджувана рідина, міліметрова лінійка.  EMBED PBrush  Опис вимірювального пристрою Рис.1 Прилад Арреніуса складається з довгого капіляра (1) радіусом r, що має розширення у вигляді циліндричного резервуару (2). Розширення обмежене позначками а і b. Капіляр з резервуаром знаходиться в термостаті (3) (заповнена водою зовнішня скляна труба). Об’єм рідини, що витекла з капіляру, вимірюється мензуркою (4). Виведення розрахункової формули Згідно з формулою Пуазейля коефіцієнт в’язкості рідини, об’єм якої V витікає з капіляра за проміжок часу t, визначається формулою:  EMBED Equation.3  EMBED Equation.3 , (1) де  EMBED Equation.3 p – різниця тисків на кінцях капіляра; L і r – відповідно довжина і радіус капіляра Різниця тисків на кінцях капіляра створюється силою тяжіння, а середня величина  EMBED Equation.3 p при зміні висоти стовпа від (L+h) до L внаслідок витіканні рідини визначиться формулою:  EMBED Equation.3 , (2) де  EMBED Equation.3   густина рідини, h – довжина резервуару. Підставивши (2) в (1), одержимо розрахункову формулу :  EMBED Equation.3 . (3) При підготовці до виконання роботи використати: Теоретична частина. Розділ 6.1. Послідовність виконання роботи Виміряти лінійкою довжину резервуара h (відстань між позначками а і b). Закрити нижній отвір капіляра пальцем і налити досліджувану рідину у верхній розширений отвір капіляра до верхньої позначки а. Відкрити нижній отвір, одночасно ввімкнувши секундомір. У момент досягнення рівнем рідини нижньої позначки b вимкнути секундомір, одночасно закривши пальцем нижній отвір. Записати в таблицю час витікання рідини і об’єм рідини, що витекла. Дії, зазначені в пунктах 1 – 4, повторити тричі. За формулою (3) розрахувати коефіцієнт в’язкості. Визначити абсолютну і відносну похибки. довжина капіляра L = (0,60 0,0005) м радіус капіляра r = (1,1  0,05)10-3 м густина рідини  EMBED Equation.3  = (1  0,0005)103 кг/м3 Таблиця результатів вимірювань Контрольні запитання Що називається коефіцієнтом в’язкості? Пояснити молекулярно–кінетичний механізм в’язкості в рідинах. Що називається ґрадієнтом швидкості? В яких одиницях вимірюється коефіцієнт в’язкості? Як залежить величина коефіцієнта в’язкості рідини від температури? Записати і пояснити формулу Пуазейля. Пояснити метод вимірювання коефіцієнта в’язкості, який використовується в даній роботі. Рекомендована література 1. Курс фізики / За редакцією І.Є.Лопатинського. – Львів: Вид. «Бескид Біт», 2002. 2. Трофимова Т.И. Курс физики.– М.: Высшая школа, 1990. 3. Савельев И. В. Курс общей физики, т.1 –М.: Наука, 1982.
Антиботан аватар за замовчуванням

01.01.1970 03:01-

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!

Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!
Нічого не вибрано
0%

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

Подякувати Студентському архіву довільною сумою

Admin

26.02.2023 12:38

Дякуємо, що користуєтесь нашим архівом!