МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
РОБОТА З СИСТЕМОЮ ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ “ПАТРІОТ”
Лабораторна робота № 3
Виконала: студентка групи ІБ-34
Перевірив: Стрілецький З.М.
Львів – 2009
Мета роботи: ознайомитися з принципами роботи системи відеоспостереження “Патріот” та її настройками.
Короткі теоретичні відомості
Система призначена для багатокамерного відеоспостереження та архівування відеоінформації. Найбільш типовими об’єктами використання є великі будівлі, аеропорти, залізниця та станції метро, музеї, будівельні комплекси , тюрми, військові споруди і т.д.
Використання ПК для організації телеспостереження на об’єкті відкриває широкі можливості в конфігуруванні системи, організації спостереження, реєстраціїї інформації, її архівування і передачі на великі відстані по телефонним лініям, а також по локальних та глобальних мережах.
Система складається з двох функціонально незалежних компонент: відеосервера та відеоклієнта.
Відеоклієнт – це довільний персональний комп’ютер, на якому встановлене програмне забезпечення V-Client. Відеоклієнт забезпечує доступ до відеосервера, а також перегляд файлів з відеоінформацією, що записані у форматі системи “Патріот”.
Відеосервер – це комп’ютерна система, яка обладнана платами відеозахоплення, кожна з яких оцифровує від одного до чотирьох відеоканалів. Кожна плата оцифровує від одного до чотирьох відеоканалів. Одна система підтримує від однієї до п’яти плат, що працюють в чорно-білому чи до чотирьох, що працюють в кольоровому режимах. Функції запису, спостереження, перегляду та керування здійснюються програмним забезпеченням V-Server, яке встановлене на сервері. Доступ до інформації, що обробляється відеосервером і керування ним може здійснюватися як локально, так і дистанційно. Дистанційний доступ здійснюється компонентою відеоклієнт або через web browser (наприклад, Internet Explorer).
Лабораторне завдання:
Увімкніть комп’ютер та живлення відеокамер.
Запустіть Патріот-сервер.
Виведіть на екран зображення від однієї та двох камер з різними значеннями FPS та порівняйте якість зображення.
Виведіть на екран номер камери та FPS.
Змініть шрифт напису.
Здійсніть запис зображення однієї та двох відеокамер у відеобазу.
Здійсніть запис зображення у відеобазу, використавши одну і декілька масок.
Запустіть Патріот-клієнт.
Здійсніть пошук та виведіть на екран зображення від однієї (двох) камер.
Використовуючи меню програвання потоку, здійсніть виведення зображення з різною швидкістю.
Здійсніть пошук у визначеній області записаного у відео архів зображення.
Збережіть картинку у файлі формату *.jpg у папку, створену на диску D:\Назва групи\.
Результати виконання роботи
Увімнувши комп’ютер та живлення відеокамер, ми запускаємо Патріот-сервер, двічі клацнувши мишкою по іконці програми
Для того, щоб вивести на екран
зображення від камери, потрібно у головному меню програми вибрати "конфігурування відеосервера", натиснувши на іконку , після цього вибираємо пункт меню "камера"→"камера"(повзунком вибираємо номер камери , зображення від якої ми хочемо побачити, напр. 1 камера)→"подключена" і після цього на ерані починає відображатися зображення від цієї камери у відповідному вікні. Аналогічно, можна вивести зображення і від другої камери. FPS – вибір максимальної продуктивності (кількості кадрів, що отримуються з даної камери в секунду). Діапазон встановлюється від 1 до 25 кадрів в секунду. Чим більший FPS, тим якість зображення вища. Для кращого орієнтування назву камери можна змінити на "вхід".
3. Для того щоб вивести на екран номер камери та FPS, потрібно в меню "конфігурування відеосервера" вибрати "настройки"→"вывод номера камери" і "вывод FPS" (показує кількість кадрів в секунду).
4. Для того щоб змінити шрифт напису, потрібно в меню "конфігурування відеосервера" вибрати "настройки"→ "шрифт дисплея".
5. Для того щоб здійснити запис зображення потрібно спочатку включити запис, натиснувши на іконку у головному меню програми→"конфігурування відеосервера"→"камера"→"запись"( зображення з відеокамери буде записуватися у відео архів). Після цього у меню "конфігурування відеосервера"→ "видео база"→ "создать видео базу"(якщо потрібно)→ "VDB BackUp" (відкриває меню налаштувань резервного копіювання відеоархіву. Резервна копія являє собою файл, куди поступово записується всі відеозаписи, що поступають у відеоархів)→ VDB Backup (починає процес резервного копіювання).
6. Для того щоб здійснити запис у відеобазу, використовуючи маску, потрібно виконати все те саме, що у п.5, попередньо додавши маску таким чином: у меню "конфігурування відеосервера"→"детектор руху"→(додати маску).
7. Для того щоб запустити Патріот-клієнт, потрібно двічі клацнути мишкою по іконці
Перед початком роботи потрібно розпочати відео спостереження та запис відео потоку клікнувши на кнопку “ВКЛ/ВИКЛ. Запис”. Після цього камера відеоспостереження при детектуванні руху буде проводити відео запис та зберігати його на сервері.
8. Виведення зображень від камер на екран у Патріот-клієнті подібне до виведення у Патріот-сервері. У меню "конфігурування системи"→"настройки"→"вивід номера камери"(натиснути на кнопку керування камерами, яка знаходиться в нижній частині головного вікна програми , якщо індикатор зелений – камера активна).
9. Меню програвання відео потоку знаходиться в правій верхній частині вікна відеоархіву. Для того щоб виводити зображення з різною швидкістю потрібно натиснути на кнопку .
10. Для того щоб здійснити пошук у визначеній області записаного у архів зображення, потрібно у меню "відеоархів" →→ відмітити область пошуку на зображенні від відеокамери (натиснути ліву клавішу мишки та тягнути червону рамку, не відпускаючи, поки не буде відмічена потрібна прямокутна область)→ при натисканні кнопки пошуку відкриється вікно Search Motion, де автоматично ведеться пошук у визначеній користувачем області, а всі знайдені кадри запам’ятовуються у вікні Search Motion. Зупинити пошук можна, натиснувши ліву кнопку мишки (клацнути один раз) у виділеній області пошуку. При натисканні на визначений кадр в Search Motion камера встановлюється на нього ж. При перегляді архіва можна вибирати часовий діапазон, тобто обирати рік, місяць, день. Після чого слайдером можна обирати години, хвилини і секунди, що дає змогу переглядати усю записану інформацію у відео форматі.
11. Для того щоб зберегти картинку у файлі формату *.jpg потрібно в меню відеоархіву натиснути кнопку Сохранить картинку (Save Picture), виділити область кадру, яку необхідно зберегти. Після виконання цих дій з’явиться стандартне вікно запису файлу. В ньому необхідно ввести ім’я файлу та натиснути кнопку Сохранить (Save). Для збереження повного кадру достатньо натиснути лівою кнопкою мишки на бажаному зображенні.
Висновок: на даній лабораторній роботі я ознайомилася з принципами роботи системи відео спостереження «Патріот» та її настройками (вивід зображення на екран, зміна швидкості відео потоку, запис зображення у відео архів і відео базу, його пошук, тощо).