План:
1. Методика LASIK
2. Нічна корекція зору
3. Лазерна корекція
4. Внутрішньоочні лінзи
Методика LASIK
LASIK, тобто "Laser in-situ keratomileusis" ("корекція "на місці" за допомогою лазера"), є хірургічною процедурою, яка робить можливою корекцію в широкому діапазоні короткозорості (міопії), далекозорості (гіперопії) і астигматизму. Методика LASIK поєднує в собі точність ексимерного лазера, яка використовується в методиках PRK, з технологією зрізу найтоншого шара рогівки, яка характеризує ALK. До того, як приступити до лікування методикою LASIK міопії (короткозорість), гиперопії (далекозорість) або астигматизму, вам має бути пройти серію попередніх досліджень, для того, щоб забезпечити найбільш точну корекцію і успішну проведення операції. Нижче приводяться деякі з таких передопераційних досліджень:
Комп'ютеризований топографічний аналіз (Комп'ютеризована відеокератографія)
/
Це дуже складне комп'ютеризоване високотехнологічне дослідження за допомогою спеціальної техніки, внаслідок якого проводиться докладний запис топографії рогівки (приблизно в 6 000 точках на поверхні рогівки). У результаті можна побачити точну форму рогівки до операції і поверхню, яку придбає рогівка після операції, а також визначити вплив лазера на рогівку по методиці LASIK.
Фотокератоскопічні кільця
Апаратура фотографує особливі рефлективні (відбивні) кільця на рогівці, щоб визначити однорідність або неоднорідність рогівки.
Пахиметрія
Для того щоб визначити товщину рогівки, буду виконана пахиметрія (вимірювання товщини). Це ж дослідження буде проведене і після операції.
/
Тонометрія
Тонометрія проводиться для того, щоб визначити внутрішньочний тиск. Це робиться як до операції, так і після.
Підрахунок ендотеліальних кліток (ECC)
Ця процедура використовується для того, щоб визначити кількість ендотеліальних кліток, які присутні на задній стороні рогівки, а також наскільки здорові ендотеліальні клітки. Ці вимірювання будуть потім періодично повторюватися після корекції методикою LASIK. Ендотеліальні клітки відповідають за прозорість рогівки ока і відповідної гідратацію рогівки.
Аналіз чутливості до контрастності
Це дослідження на чутливість очей до контрастних зображень, яке проводиться як до, так і після операції з використанням ексимерного лазера. При цьому визначається здатність ока розрізнювати зображення при мірі освітленості, що змінюється.
Дослідження на яскравість BAT (дослідження на чутливість до яскравості)
Це дослідження проводиться, щоб визначити відношення чутливості ока до яскравості до операції і після неї. Дослідження проводиться через різний час після операції.
A-Scan (А-сканування)
При А-скануванні використовується ультразвук, щоб виміряти осьову довжину ока, тобто відстань між рогівкою і сітчаткою.
Кератометрія
Будуть виконані як ручна, так і автоматична кератометрія, щоб виміряти кривизну центральної частини (розміром в 3 мм) рогівки.
Фотографії, виконані щілинною лампою
/
Будуть виконані фотографії рогівки за допомогою щілинної лампи як до операції, так і після неї. Можливо, багато які з цих досліджень, вже виконані зазделегідь, доведеться повторити в день операції. Особливо, якщо ви перестали останнім часом носити контактні лінзи. Якщо ви носите контактні лінзи, то вам доведеться припинити носити їх принаймні за тиждень до операції. Повторення цих досліджень сприяє більш високій точності операції і поліпшує її передбачуваність, деякі з них можуть повторюватися декілька разів ще до операції.
Для лікування короткозорості за допомогою лазерної корекції зору з використанням методики LASIK рогівка повинна сплощатися. Це досягається видаленням тканини з центра рогівки.
Для лікування далекозорості за допомогою лазерної корекції зору з використанням методики LASIK повинна бути збільшена кривизна центральної частини рогівки. Це досягається такою обробкою тканини променем лазера, коли тканина віддаляється з області, навколишньої центральну.
Для лікування астигматизму за допомогою лазерної корекції зору з використанням методики LASIK рогівка повинна бути зроблена більш сферичною. Змінюючи характер променя лазера, тканина віддаляється в одних напрямах більше, ніж в інших.
Технології, пов'язані з корекцією зору за допомогою лазера будуються так, щоб забезпечити максимальну безпеку. Протягом всієї процедури хірург через мікроскоп спостерігає за вашим оком, а система MEL-70 не дозволяє лазерним імпульсам відхилитися від мети. При будь-яких великих відхиленнях система просто зупиняє лазерну абляцію, а хірург перезапускає процес після того, як око ідеально вирівненно. Хоч рухи ока непокоїть багатьох пацієнтів, ті з них, хто випробував лазерну корекцію зору за допомогою методики LASIK, рідко відмічають які-небудь проблеми з фіксацією ока протягом короткої лазерної абляції.
Переваги і ризики методики LASIK в порівнянні з методикою PRK (фоторефрактивної кератотомії).
Переваги LASIK:
Щадиться шар Боумена.
Не потрібно видалення поверхневих кліток рогівки і, отже, значно зменшуються післяопераційні болі
Гострота зору після операції відновлюється протягом декількох днів, а не декількох тижнів.
У кінцевому результаті відбувається менше змін внаслідок загоєння (регресії), що, в свою чергу, значно збільшує стабільність корекції. Післяопераційна (додаткова) корекція
/
Якщо проведена вам рефрактивна операція не досягла 100% результату, то, можливо, лікар захоче виконати додаткову корекцію. Кожний пацієнт і кожний хірург бажає, щоб ідеальна корекція зору була досягнута з першої ж хірургічної процедури. На жаль, важче передбачити точність результатів операції при більшій рефрактивній корекції, ніж при маленькій. У більшості випадків необхідна рефрактивна корекція досягається при першій же операції, однак якщо перша операція не досягла бажаного результату, вам необхідна невелика додаткова корекція. Виконання повторної операції не є чим-небудь незвичайним. Ця повторна операція, яка виконується після загоєння рогівки, називається додатковою (поліпшуючої) корекцією. При застосуванні методик LASIK і PRK більшість хірургів вважають за краще почекати від 3-х до 6-ти місяців перед виконанням додаткової (поліпшуючої) корекції, хоч є і виключення з цього правила.
Фоторефрактивнаа кератотомія (PRK)
PRK (фоторефрактивна кератотомія), рефрактивна хірургія ока, схожа на методику LASIK в тому значенні, що в обох цих методиках використовується керований комп'ютером ексимерний лазер для того, щоб змінити форму рогівки (тобто передню поверхню ока), з тим, щоб змінити його (очі) здатність фокусувати світло на сітчатці. Методика PRK характеризується більш тривалим процесом загоєння і збільшеним, в порівнянні з методикою LASIK, дискомфортом. Проте, методика PRK вимагає меншого інструментарію і при її використанні відпадає необхідність створення "кришки" рогівки і відсутні властиві цьому ризики.
Методика PRK годиться не для всіх. Існує декілька медичних обмежень, внаслідок яких деякі пацієнти, як вважатиметься, погано підходять для цієї операції. Ці обмеження рідкі і можуть бути виявлені під час вашого передопераційного обстеження, який називається "картою рогівки". Якщо виявиться, що яке-небудь з обмежень існує, то продовжувати обстеження (або лікування) безрозсудно, про що вам і буде сказано.
Крім того, існує таке обмеження, як пресбіопія, або вікова далекозорість, викликана процесом старіння. Цю далекозорість скоректувати неможливо. Пресбіопія представляє собою втрату еластичності кришталиків вашого ока. Внаслідок цього багатьом людям з віком доводиться використати очки для читання. Проте, більшість людей можуть зазнавати операції по методиці PRK. Після того, як ці обмеження виключені, існує ще декілька перешкод до успішного проведення операції.
Якщо які-небудь з нижче перерахованих чинників відносяться до вас, то ви НЕ Є хорошим кандидатом для корекції зору за допомогою методики PRK:
Вагітність
Нестабільна рефракція (гострота вашого зору продовжує змінюватися протягом останніх 12 місяців).
Колагенози і важкі судинні захворювання.
Гостре очне захворювання.
Вік менше за 18 років.
Перед операцією по методиці PRK є декілька передопераційних процедур, які необхідно заздалегідь виконати. Якщо вам більше за 40 років, важливо, щоб ви усвідомлювали, що операція по методиці PRK не в змозі позбавити від необхідності окулярів для читання при пресбіопії (вікової далекозорості).
Ці дослідження необхідно виконати перед корекцією зору по методиці PRK:
Історія хвороби і обстеження: для того, щоб визначити вигляд порушення рефракції, відсутність захворювань очей і ваші очікування від майбутньої операції, топографія рогівки ока, пахиметрія, вимірювання довжин осей ока.
Нічна корекція зору
Рефракційна терапія зору (нічна корекція)
Нічна корекція зору чи Рефракційна терапія рогівки (CRT) – самий новітній вид корекції короткозорості. Це спеціальні лінзи, які мають форму реверсної геометрії. Особлива конструкція цих лінз забезпечує після 6-8 годинного носіння 100% зору без будь-якої додаткової корекції на довготривалий період (24 та більше годин).
Як досягається цей ефект?
Перед сном Ви одягаєте лінзи і спите в них всю ніч!
Ви прокидаєтесь вранці, знімаєте лінзи та прекрасно бачите. Прекрасний зір зберігається протягом 24 годин та більше.
Чим обумовлена дія цих лінз?
Лінзи мають дві різні по дії поверхні та підбираються індивідуально спеціалістами, які мають спеціальні знання та досвід.
Зовнішня поверхня оптична – активно преломлює світло (як звичайні лінзи) та дає можливість отримувати в них 100% зору. Внутрішня має складну поверхню, яка активно впливає на поверхневий шар рогівки та змушує покрівні клітини рогівки дозовано мігрувати від центру до периферії. При цьому приломлююча сила рогівки змінюється на точно необхідну величину.
Коли пацієнт знімає лінзу ефект зміни оптичної сили рогівки зберігається, зображення фокусується на сітківку і людина добре бачить.
Результат дії Рефракційної терапії близький до лазерної корекції зору – зміна приломлюючої сили рогівки, з тією відмінністю, що ефект тимчасовий.
Таким чином, без лазерної корекції зору Ви маєте той же ефект – 100% зору протягом 24 годин в лінзах та без них. Немає такого моменту, коли б Ви залишилися один на один зі своїм поганим зором, «беззбройним» перед своєю короткозорістю!
Кому показана рефракційна терапія?
Людям з короткозорістю до 8.0 Діоптрій та астигматизмом до 2 Діоптрій.
Пацієнтам з тонкою рогівкою, кому не можна виповнити лазерну корекцію зору.
Пацієнтам, хто по професійним вимогам не може носити окуляри та м’які контактні лінзи, ала повинен мати 100% зір.
Пацієнтам, які мають непереносимість до м’яких контактних лінз.
Для кого підходить Рефракційна терапія?
Для дітей та підлітків.
Для людей активного способу життя.
Для людей, що займаються спортом.
Для людей, які бажають зняти окуляри, але не бажають робити лазерну корекцію зору.
Метод Рефракційної терапії рогівки за допомогою Paragon CRT пройшов довготривале клінічне дослідження та був сертифікований у 2002 році в США(FDA approval) та в країнах об’єднаної Європи (CE), як ефективний та безпечний метод корекції зору без вікових обмежень носіння з 6-ти літнього віку.
Лазерна корекція
За останні декілька років, лазерна корекція допомогла мільйонам людей позбутися короткозорості, далекозорості та астигматизму. Змінилася якість їх зору і відповідно якість їхнього життя. Разом з тим змінилася і якість лазерної корекції завдяки появі нових технологій. Найбільш популярним методом лазерної корекції зору на сьогодні є ЛАСІК.
ЛАСІК – метод лазерної корекції зору, який займає лише 3-4 хвилин на кожне око. Це безболісна процедура, яка дає швидкий ефект. Відновлюючий період після корекції займає від декількох годин до однієї доби. І вже на наступний день, після корекції Ви отримаєте хороший зір та зможете повернутися до свого звичного способу життя. Саме тому ЛАСІК став таким популярним.
В 2004 році в США лазерну корекції зору виповнили 1, 5 млн. людей.
Метод стандартного ЛАСІК це «перешліфовка» (зміна форми) рогівки за рахунок строго дозованого і контрольованого комп’ютером випарювання тканини рогівки променем ультрафіолетового (ексімерного) лазера.
Цей процес відбувається під «прикриттям» клапану, який формують з поверхневих слоїв рогівки. Процедура наглядно змальована на малюнках. Завдяки клапану повністю зберігається правильна архітектоніка (структура слоїв) рогівки та процес відновлення займає лічені години, після яких пацієнт отримує максимальний зір та повний комфорт.
Результати лазерної корекції та період відновлення у більшості випадках залежить від якості обладнання, на якому проводиться діагностика та корекція зору.
/
Тому для нашого центру ми вибрали обладнання останнього покоління самої сильної та відомої компанії з виготовлення ексімерних лазерів - Bausсh&Lomb
Варто лише зауважити, що саме на лазерах компанії Bausсh&Lomb сьогодні виконується 47% усіх лазерних корекцій у світі ( всього в світі існує 12 компаній, які виготовляють ексімерні лазери для корекції зору).
В Україні обладнання такого рівня з’явилося вперше.
Вперше в Східній Європі представлена технологія, яка дає можливість отримати гарантовану якість лазерної корекції, яка забезпечена системою ZYOPTIX-100 – останньої розробки компанії Bausсh&Lomb.
Система ZYOPTIX 100 єдина у світі що має п»ять різних програм, за якими виконується ЛАСІК корекції. Для реалізації кожної з програм використовується спеціальні одноразові персоналізовані чіпи, що дають змогу задіяти саме ті додаткові опції лазера, які забезпечують максимальний ефект корекції в кожному конкретному випадку.
Ці програми, окрім традиційної корекції, дозволяють максимально точно корегувати астигматизм, вилучити виражене світлорозсіювання та покращити контрастність, економити товщину рогівки, як наслідок проводити корекції при великих ступенях короткозорості та на більш тонкій рогівці, забезпечити високу якість зору вдень та вночі без втрати якості зору та чіткості зображення.
В медичному центрі Аілаз застосовується методика холодного ЛАСІК з застосуванням системи охолодженого зрошення. Ця методика дозволяє досягти підвищеної комфортності пацієнтів після корекції. Одразу після корекції Ваш зір буде високим, а явище дискомфорту, слезотечі, і через декілька годин повністю пройдуть. На наступний день після корекції Ви зможете повернутися до звичного способу життя з хорошим зором та не відчувати жодного дискомфорту!
Внутрішньоочні лінзи
При високих ступенях порушення рефракції або дуже тонких рогівках лазерну корекцію зору зробити неможливо. Для корекції зору цих пацієнтів спеціально розроблені і ось вже більше 10 років успішно імплантуються контактні лінзи ICL швейцарсько-американської компанії STAAR.
/
Сьогодні більше 75 000 пацієнтів насолоджуються високим і чітким зором, позбавившись від короткозорості до -20.0 Диоптрий, далекозорості до +10.0 Диоптирй та астигматизму до 6.0 Діоптрій за допомогою ICL.
ICL – це спеціально розроблені лінзи, виготовлені із запатентованого унікального матеріалу “Colomar”, який є сополімером колагену людини і може довічно знаходиться в оці не викликаючи ніякої реакції.
/
Це перші біосумісні лінзи, створені з такого близького тканинам людини матеріалу, що їх можна назвати «живими».
Завдяки тому, що лінза дуже тонка і м'яка, вона може бути зігнута і безболісно протягом декількох хвилин введена в око через мікротунель в рогівці. Введена в око внутрішньоочна контактна лінза розправляється і займає положення в рідині ока між природним кришталиком і радужкой.
ICL працює так само, як звичайна контактна лінза. Відмінність тільки в тому, що розташовуючись усередині ока вона коррегируєт зір раз і назавжди, є невидимою і не викликає ніяких відчуттів. Лінза імплантується в око довічно, але при необхідності може бути витягнута з ока не порушуючи його структури і анатомії.
/
Зір відновлюється практично відразу після операції.
5 безболісних хвилин можуть змінити ваше життя!!
Дуже швидкій і безболісній процедурі імплантації лінзи передує тривале і докладне обстеження Ваших очей, в ході якого будуть проведені всі необхідні розрахунки оптичної сили і розмірів необхідної Вам лінзи. За тиждень до імплантації лінзи проводиться підготовка: у радужці лазером формується невеликий (1мм) отвір для забезпечення вільної циркуляції внутрішньоочної рідини після операції. Перед імплантацією лінзи Вам закапають знеболюючі краплі. Цього буде досить, щоб не відчувати ніякого дискомфорту в ході та після операції.
На периферії рогівки буде зроблений мікротунель, через який спеціальним інжектором буде введена в згорнутому стані лінза, а потім обережно розміщена за радужкою перед кришталиком. Таке положення лінзи є найбільш фізіологічним і дає максимально високу якість і гостроту зору при високих ступенях короткозорості і астигматизму. Ваш кришталик при цьому не віддаляється, що дає можливість природного фокусування ока на різні відстані і позбавить від окулярів як для далечіні, так і для блізі.
Имплантація лінзи через мікротунель спеціальним інжектором.
Лінза самостійно вільно розгортається в оці та делікатно розміщується за радужкою перед кришталиком.
Положення лінзи в оці в кінці операції.
Операція є амбулаторною, займає не більше 10 хвилин, і вже через декілька годин Ви зможете покинути клініку і повернутися до свого звичайного способу життя, насолоджуючись свободою, яке дає нам високий зір.
Зовнішній вигляд ока пацієнта через декілька годин після операції.
Хто підходить для імплантації ICL ?
Вирішити питання про можливість і доцільність імплантації ICL можете тільки Ви з Вашим лікарем, після детального обстеження і підготовки Ваших очей. Операція імплантації займає не більше 10 хвилин і абсолютно комфортна, але їй передує ретельне обстеження очей і детальне обговорення питання. ICL коррегируют більшість порушень рефракції: далекозорість до +10.0 Діоптрій, короткозорість до -20.0 Диоптрий і астигматизм до 6.0 Диоптрий. Особливо показані ICL тим, у кого порушення рефракції не можуть бути виправлені шляхом лазерної корекції зору:
- Високі ступені далекозорості, короткозорості і астигматизму;
- При тонкій рогівці;
- При синдромі сухого ока ;
- При кератоконусі після терапевтичного зміцнення рогівки;
- Для пацієнтів з широкими зіницями і при підвищеній вимозі до якості нічного зору.
Переваги ICL:
ICL можуть коррегировать порушення рефракції там, де лазерна корекція не може бути проведена;
ICL одночасно коррегируєт як високий ступінь короткозорості і далекозорості, так і астигматизм;
ICL забезпечує точну корекцію зору, високу якість зору і стабільний результат;
імплантація ICL проводиться через мікротунель без розрізу рогівки і не вимагає накладення швів;
ICL розташовується найбільш фізіологічно в оці – за радужкою і не контактує ні з радужкою, ні з рогівкою і не викликає у зв'язку з цим їх дистрофічних змін;
ICL є абсолютно невидимою в оці!;
ICL зроблені із запатентованого біосумісного матеріалу, який є сополімером колагену людини і найкращим чином сприймається оком. У цей матеріал вбудований спеціальний хромофор, який володіє здатністю фільтрувати ультрафіолетову частину сонячного світла і захищати природний кришталик і сітківку від його дії. Це уповільнює процес розвитку катаракти і макулодистрофії, що особливо важливе для пацієнтів з високою короткозорістю, найбільш схильних до раннього розвитку катаракти і макулодистрофії;
ICL пройшли тривалі клінічні випробування, довели свою безпеку і точність та отримали сертифікат FDA (комісія конгресу США з харчових продуктів і медичних технологій).