Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
"ЗАТВЕРДЖУЮ"
Завідувач кафедри травматології,
ортопедії і ВПХ, д.мед.н.,
професор М.С. Клепач
" м 2003 р.
Лекція
для студентів У курсу з травматології та ортопедії
Тема: "ВІДКРИТИЙ ПЕРЕЛОМ. ХИБНИЙ СУГЛОБ. ТРАВМАТИЧНИЙ
ОСТЕОМІЄЛІТ. ОСНОВНІ ІТРИНЦИПИ ЛІКУВАННЯ".
План лекції.
Визначення терміну „відкритий перелом". Класифікація.
Основні принципи лікування відкритого перелому (ПХО, види швів, методи фіксації кісткових уламків).
Особливості лікування відкритих ушкоджень суглобів.
Визначення терміну „хибний суглоб", класифікація, клініко-рентгенологічні ознаки.
Основні принципи лікування хибних суглобів.
Визначення терміну „травматичний остеомієліт". Класифікація. Патогенез.
Клініко-рентгенологічні ознаки травматичного остеомієліту.
Основні принципи профілактики та лікування хворих на хронічний остеомієліт.
Відкритим називають перелом кісток з порушенням цілості шкірних покривів, ШвШ коли над кістковими уламками є наявна рана, а через раневий канал вони з'єднані з зовнішнім середовищем. Існує поняття первинно-відкритого перелому, коли безпосередньо в момент перелому травмуються всі шари м'яких тканин над уламками від дії зовнішньої сили. Вторинно-відкритий перелом виникає внаслідок ушкодження м'яких тканин та шкіри гострими кінцями кісткових уламків зсередини. Це можливо у випадку неякісної іммобілізації кінцівки при транспортуванні або протягом лікування після вторинного некрозу шкіри за рахунок тиску нерепонованих уламків. Необхідно запам'ятати: якщо уламки вкриті неушкодженими м'язами, їх також слід вважати відкритими.
Відкриті переломи складають 8-10% від усіх ушкоджень органів опори та руху. Відкриті переломи часто супроводжуються кровотечею, травматичним шоком, які загрожують життю травмованого. З більш пізніх ускладнень слід виділити виникнення інфекції в рані. Відсоток гнійних ускладнень прямо пропорційно залежить від масивності розможженя як м'яких, так і кісткової тканин.
З метою визначення тяжкості відкритого перелому більшість травматологів користуються класифікацією запропонованою А.В.Каштаном та О.М.Марковою. Згідно класифікації відкриті переломи за характером ушкодження шкіри та підлеглих тканин поділяються на 3 групи:
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!