Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Метод визначення толерантності до навантажень
у хворих на хронічну серцеву недостатність
(6-ти хвилинний тест- хода).
Цей метод останні 4-5 років широко використовується провідними центрами світу, а також у великих клінічних дослідженнях для встановлення функціонального класу серцевої недостатності.
Суть методу полягає у визначенні відстані, яку хворий може пройти у зручному для нього темпі упродовж 6 хвилин. Відповідно, для проведення тесту необхідно мати секундомір та рулетку. Лікарняний, або поліклінічний коридор можна розділити на певні відрізки і просити пацієнта рухатись по ньому.
Фізичну толерантність (за стандартами США) за даними 6-ти хвилинного тесту-ходи оцінюють наступним чином:
при ХСН І ФК пацієнт спроможний пройти відстань у 426-550 м,
при ХСН ІІ ФК - від 300 до 425 м,
при ХСН ІІІ ФК - від 150 до 300 м.
Відповідно до градації функціональних класів ХСН параметр 6-ти хвилинного тесту-ходи співставимі з величинами використання кисню.
Середню дистанцію більше 551 м проходять здорові особи, вважають, що при цьому використання кисню є вищим за 22,1 мл/хв/м2. Хворі ХСН з І ФК, проходячи під час тесту 426-549 м використовують 18,1-22,0 мл/хв/м2 кисню, хворі на ХСН з ІІ ФК проходять 300-425 м і використовують 14,1-18,0 мл/хв/м2 кисню, а хворі з ФК ІІІ, відповідно на 151-300 м вживають 10,1-14,0 мл/хв/м2 кисню. При ХСН ІV ФК використання кисню складає менше 10,0 мл/хв/м2 при спроможності пройти за 6 хвилин не більше 150 м.
Такий методичний підхід дозволяє не тільки визначити ступінь серцевої недостатності і оцінити стан функціональних резервів організму хворого, але й контролювати ефективність лікування і своєчасно проводити корекцію терапії.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!