Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти і науки України
Національний університет „Львівська Політехніка”
Кафедра електронних
обчислювальних машин
Звіт
про виконання розрахункової роботи № 1
з курсу „Комп’ютерна електроніка”
Тема:
Реалізація логічних функцій на основі напівпровідникових діодів.
Виконав:
студент групи КІ
Перевірив:
Львів – 2003
Мета: Реалізувати задану згідно власного варіанту логічну функцію на основі напівпровідникових діодів та дослідити особливості її реалізації.
Теоретичний вступ
Напівпровідниковим діодом називається пристрій з двома виводами, який містить один електронно-дирочний перехід.
За допомогою напівпровідникових діодів можна реалізувати тільки логічні функції АБО та І, для виконання логічного заперечення потрібно використовувати напівпровідникові транзистори. На рис. 1 приведено найпростіші логічні схеми, що реалізують, відповідно, операції логічного множення та додавання.
Рис. 1. Реалізація елементарних логічних функцій на основі напівпровідникових діодів: а) схема 2І; б) схема 2АБО.
Очевидно, що при необхідності реалізації логічних вентелів, які мають більшу кількість входів, потрібно використовувати додаткові паралельно включені діоди. Із збільшення кількості входів логічного елемента відповідно зростають струми через навантажувальні резистори R. Внаслідок цього, вихідні напруги високого та низького логічних рівнів зближуються між собою і наступні каскади логічної схеми не зможуть правильно розрізняти логічні рівні вхідних сигналів. Тому з метою забезпечення надійної правильної роботи логічних схем кількість входів елементарних логічних вентелів не перевищує 5.
Виконання роботи
Згідоно з таблицею 1 записуємо логічну функцію у вигляді диз’юнктивної нормальної форми.
EMBED Equation.3 (1)
Мінімізувавши (1) за допомогою карт Карно отримаємо функцію:
EMBED Visio.Drawing.5
EMBED Equation.3 (2)
Реалізація функції на логічних елементах зображена на рис. 2:
Рис. 2. Реалізація логічної функції на логічних елементах.
Реалізація функції на основі напівпровідникових діодів зображена на рис. 3:
Рис. 3. Реалізація логічної функції на основі напівпровідникових діодів.
Таблиця істиності та логічні рівні вихідного сигналу логічної схеми, що реалізована на ідеальних елементах (рис. 2) та діодах (рис. 3), приведені в табл. 2.
Висновок: Виконуючи цю роботу, я навчився реалізовувати логічні функції на основі напівпровідникових діодів та досліджувати особливості схеми за допомогою симулятора цифрових і аналогових схем Electronics WorkBench 5.12.
Значення напруг вихідного сигналу на схемі, реалізованій на основі напівпровідникових діодів, відрізняються від ідеальних, але вони знаходяться у допустимих межах.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!