Білет 1
Стан певного матеріального середовища в часі називається процесом.
Сукупність операцій які необхідно виконати для одержання певної продукції називається технологічним процесом. Сукупність операцій які необхідно здійснити для одержання різних видів енергії називається енергетичним процесом. Процеси які пов’язані з переміщенням вантажів, пасажирів називаються транспортними процесами. Матеріальне середовище в якому протікає процес яким треба керувати називається об’єктом керування. Сукупність величин які характеризують процес що протікає в об’єкті керування називаються регульованими величинами. Інформаційні процеси – називаються процеси які пов’язані з обробкою певних фізичних символів, які відповідають тим чи іншим поняттям судження емоцій. Збурюючим фактором називаються фактори через які зовнішнє середовище впливає на процес, що протікає в об’єкті керування. Задаючий пристрій – це пристрій за допомогою якого в систему керування вводиться задаюча величина. Елементом порівняння називається пристрій за допомогою якого здійснюється порівняння задаючої величини, з величиною еквівалентною вихідній.
Пропорціональний закон керування при якому функціональна залежність між сигналом похибки розузгодження і керуючою величиною має вигляд EMBED Equation.DSMT4 .
на початку ТАК була введена для вивчення статики і динаміки процесів автоматичного керування технічними об’єктами. Основне її значення збереглося і до нашого часу, хоча тепер ТАК починають використовувати для вивчення динамічних властивостей систем керування не тільки технічного характеру, але й економічного біологічного.
Законом керування називається функціональна залежність між сигналом похибки розузгодження і керуючою величиною яка подається на об’єкт керування EMBED Equation.DSMT4 де EMBED Equation.DSMT4 - керуючий вплив, EMBED Equation.DSMT4 - функціональна залежність .
Замкнутою системою називається така система в якій сигнал з виходу подається на вхід. Яскравим прикладом є система регулювання швидкості обертання валевого двигуна постійного струму.
EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
Білет 2.
1. а). Принцип керування за відхиленням; б). Принцип керування за збуренням
2. Пропорціональний закон керування при якому функціональна залежність між сигналом похибки розузгодження і керуючою величиною має вигляд EMBED Equation.DSMT4 . Яскравим прикладом реалізації Пропорціонального закону керування є система стабілізації напруги на виході генератора постійного струму
3. Сукупність об’єкта керування і контролера які взаємодіють між собою називають системою автоматичного керування. Сукупність операцій які необхідно виконати для запуску і зупинки процесу, а також для підтримання або зміни величин, які характеризують процес у заданому напрямку називається керуванням
4.
живиться від електромашинного підсилювача 1. Вхідна дія подається на сельсин-давач 5 у вигляді кута повороту EMBED Equation.DSMT4 його ротора. Напруженість похибки підсилюється підсилювачами EMBED Equation.DSMT4 , та електромашинним підсилювачем 1, і поступає на якір виконавчого двигуна 3.
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
Білет 3
в ряді випадків ефективного застосування набули принципи комбінованого керування по збурюванню і відхиленню. Наприклад корекція потужних синхронних генераторів.
Пропорціональний закон керування при якому функціональна залежність між сигналом похибки розузгодження і керуючою величиною має вигляд EMBED Equation.DSMT4 . Інтегральний закон керування при якому функціональна залежність між сигналом похибки розузгодження і керуючою величиною виражається співвідношенням EMBED Equation.DSMT4 . Диференціальний закон керування при якому функціональна залежність між сигналом похибки розузгодження і керуючою величиною має вигляд EMBED Equation.DSMT4 .
4. найбільш вагомими вимогами є висока надійність, стійкість пристрою до впливів навколишнього середовища.
6. EMBED Equation.DSMT4 EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
Білет 4.
1. Є 3 основних групи задаючих САК.
- системи в яких треба стабілізувати вихідну величину на заданому рівні. Системою стабілізації називається система яка на протязі своєї роботи повинна забезпечувати необхідні значення регульованої величини.
- системи програмного керування. Вони застосовуються в машинобудуванні, металургії радіотехніці. Системою програмного керування називається система в якій регульована величина змінюється по певній програмі, за певним законом який задає оператор.
- слідкуючі системи. Слідкуючою системою називаються система в якій регульована величина змінюється по наперед відомому закону
2. сигнал похибки розузгодження відпрацьовується тоді, коли різниця між задаючою і вихідною величиною досягає певного значення.
3. Коректуючі елементи – це такі елементи, які вводяться в систему, коли стійкість і необхідна якість системи не може досягатися простими змінами параметрів системи.
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 5
1. Система підтримки постійно керованої величини називається системою стабілізації. Бажаний закон в системах стабілізації має вигляд EMBED Equation.DSMT4 . Прикладом системи автоматичної стабілізації є система стабілізації напруги на виході генератора постійного струму.
2. на початку ТАК була введена для вивчення статики і динаміки процесів автоматичного керування технічними об’єктами. Основне її значення збереглося і до нашого часу, хоча тепер ТАК починають використовувати для вивчення динамічних властивостей систем керування не тільки технічного характеру, але й економічного біологічного.
3. в основу замкнутої системи автоматичного керування покладено форму кола проходження сигнала системи. Якщо в системі сигнал з виходу подається на вхід то така система називається замкненою. Замкнута система – це система в якій задаюча величина встановлюється за допомогою задаючого елемента і в процесі роботи в кожний момент часу здійснюється контроль за значенням регульованої величини.
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 6
1. Заміна праці людини дією машинних механізмів при виконанні робочих операцій називається механізацією. Заміна дій операторів певних технічних пристроїв, при виконанні операцій керування називається автоматизацією.
2. Матеріальне середовище в якому протікає процес яким треба керувати називається об’єктом керування. Регулятор – це пристрій який складається, з ЗП, ВП, КЕ. Виконавчий механізм – це елемент який змінює вихідну величину, у відповідності з вихідним сигналом контролера.
4. процес лінеаризації полягає у знаходженні певної функціональної ф-ції f в робочій точці.
6. EMBED Equation.DSMT4 EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 7
Стан певного матеріального середовища в часі називається процесом. Сукупність операцій які необхідно виконати для одержання певної продукції називається технологічним процесом. Сукупність операцій які необхідно здійснити для одержання різних видів енергії називається енергетичним процесом. Процеси які пов’язані з переміщенням вантажів, пасажирів називаються транспортними процесами. Інформаційні процеси – називаються процеси які пов’язані з обробкою певних фізичних символів, які відповідають тим чи іншим поняттям судження емоцій.
Інтегральний закон керування при якому функціональна залежність між сигналом похибки розузгодження і керуючою величиною виражається співвідношенням EMBED Equation.DSMT4 .Прикладом реалізації є система стабілізації напруги на виході генератора постійного струму.
5. при програмному керуванні алгоритм функціонування є заданий наперед, і можна побудувати спеціальний пристрій. Слідкуючою системою називається система в якій регульована величина змінюється по наперед невідомому закону.
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 8
1. Стан певного матеріального середовища в часі називається процесом. Сукупність операцій які необхідно виконати для одержання певної продукції називається технологічним процесом. Сукупність операцій які необхідно здійснити для одержання різних видів енергії називається енергетичним процесом. Процеси які пов’язані з переміщенням вантажів, пасажирів називаються транспортними процесами. Інформаційні процеси – називаються процеси які пов’язані з обробкою певних фізичних символів, які відповідають тим чи іншим поняттям судження емоцій.
2. Пропорціональний закон керування при якому функціональна залежність між сигналом похибки розузгодження і керуючою величиною має вигляд EMBED Equation.DSMT4 . Інтегральний закон керування при якому функціональна залежність між сигналом похибки розузгодження і керуючою величиною виражається співвідношенням EMBED Equation.DSMT4 . Диференціальний закон керування при якому функціональна залежність між сигналом похибки розузгодження і керуючою величиною має вигляд EMBED Equation.DSMT4 .
4. на початку ТАК була введена для вивчення статики і динаміки процесів автоматичного керування технічними об’єктами. Основне її значення збереглося і до нашого часу, хоча тепер ТАК починають використовувати для вивчення динамічних властивостей систем керування не тільки технічного характеру, але й економічного біологічного
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 9
1.
Основні ознаки керування за збуренням:
А). Вимірювання збурюючого фактора, і порівняння його з номінальним значенням цієї величини, з метою визначення величини і знаку розузгодження між номінальним значенням, і тикучим значенням збурюю чого фактора.
Б). Зміна компенсую чого впливу на об’єкт керування у відповідності з відхиленням збурюючого фактора, від його номінального значення.
В). Характер, розімкнутість кіл передачі сигналів в системі керування.
2. Імпульсними системами називаються такі системи автоматичного керування, до складу яких входять хоча б один кантувач. В імпульсних системах сигнал похибки розузгодження в певні моменти часу перетворюється в неперервний сигнал.
EMBED Visio.Drawing.11
3. найбільш вагомими вимогами є висока надійність, стійкість пристрою до впливів навколишнього середовища.
4. система регулювання швидкості обертання двигуна постійного струму
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 10
1. Є 3 основних групи задаючих САК.
- системи в яких треба стабілізувати вихідну величину на заданому рівні. Системою стабілізації називається система яка на протязі своєї роботи повинна забезпечувати необхідні значення регульованої величини.
- системи програмного керування. Вони застосовуються в машинобудуванні, металургії радіотехніці. Системою програмного керування називається система в якій регульована величина змінюється по певній програмі, за певним законом який задає оператор.
- слідкуючі системи. Слідкуючою системою називаються система в якій регульована величина змінюється по наперед відомому закону.
2. Дискретні системи автоматичного керування – це такі системи в яких певні величини в межах структурної схеми системи можуть приймати нульові значення.
EMBED Visio.Drawing.11 кантувач перетворює вихідну величину в послідовність імпульсів. На виході кантувача вихідний сигнал =0
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 11
1. при програмному керуванні алгоритм функціонування є заданий. Програмне керування можна здійснювати за любим із фундаментальних принципів, або за допомогою комбінацій. Прикладом служать пристрої в яких рух часового механізму, або двигуна з рівномірним ходом перетворюється за допомогою функціональних перетворювачів
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 12
Системи в яких характеристики елементів являються лінійними називаються лінійними, а системи в яких характеристики елементів являються нелінійними називаються нелінійними системами автоматичного керування.
2. в основу поділу систем на розімкнуті і замкнуті системи автоматичного керування покладено форму кола проходження сигнал системи. Якщо вхідний сигнал проходить через елементи схеми і не повертається на її вхід, то така система називається розімкнутою. Якщо в системі сигнал з виходу подається на вхід то така система називається замкненою. Замкнута система – це система в якій задаюча величина встановлюється за допомогою задаючого елемента і в процесі роботи в кожний момент часу здійснюється контроль за значенням регульованої величини.
3. Основною передумовою лінеаризації диф. р-нь є припущення того, що відхилення змінних від стаціонарних значень є малими
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 13
1. Системи в яких характеристики елементів являються лінійними називаються лінійними, а системи в яких характеристики елементів являються нелінійними називаються нелінійними системами автоматичного керування.
2.
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 14
1.
2. Системи в яких характеристики елементів являються лінійними називаються лінійними, а системи в яких характеристики елементів являються нелінійними називаються нелінійними системами автоматичного керування.
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 15
1. в основу поділу систем на розімкнуті і замкнуті системи автоматичного керування покладено форму кола проходження сигнал системи. Якщо вхідний сигнал проходить через елементи схеми і не повертається на її вхід, то така система називається розімкнутою. Якщо в системі сигнал з виходу подається на вхід то така система називається замкненою. Замкнута система – це система в якій задаюча величина встановлюється за допомогою задаючого елемента і в процесі роботи в кожний момент часу здійснюється контроль за значенням регульованої величини.
2. Системи в яких характеристики елементів являються лінійними називаються лінійними, а системи в яких характеристики елементів являються нелінійними називаються нелінійними системами автоматичного керування.
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 16
2. при програмному керуванні алгоритм функціонування є заданий. Програмне керування можна здійснювати за любим із фундаментальних принципів, або за допомогою комбінацій. Прикладом служать пристрої в яких рух часового механізму, або двигуна з рівномірним ходом перетворюється за допомогою функціональних перетворювачів
3.
5. Коректуючі елементи – це такі елементи, які вводяться в систему, коли стійкість і необхідна якість системи не може досягатися простими змінами параметрів системи.
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 17
1. Дискретні системи автоматичного керування – це такі системи в яких певні величини в межах структурної схеми системи можуть приймати нульові значення.
EMBED Visio.Drawing.11 кантувач перетворює вихідну величину в послідовність імпульсів. На виході кантувача вихідний сигнал =0
2. Є 3 основних групи задаючих САК.
- системи в яких треба стабілізувати вихідну величину на заданому рівні. Системою стабілізації називається система яка на протязі своєї роботи повинна забезпечувати необхідні значення регульованої величини.
- системи програмного керування. Вони застосовуються в машинобудуванні, металургії радіотехніці. Системою програмного керування називається система в якій регульована величина змінюється по певній програмі, за певним законом який задає оператор.
- слідкуючі системи. Слідкуючою системою називаються система в якій регульована величина змінюється по наперед відомому закону.
3. Коректуючі елементи – це такі елементи, які вводяться в систему, коли стійкість і необхідна якість системи не може досягатися простими змінами параметрів системи.
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 18
1. Інтегральний закон керування при якому функціональна залежність між сигналом похибки розузгодження і керуючою величиною виражається співвідношенням EMBED Equation.DSMT4 .Прикладом реалізації є система стабілізації напруги на виході генератора постійного струму.
2.
Основні ознаки керування за збуренням:
А). Вимірювання збурюючого фактора, і порівняння його з номінальним значенням цієї величини, з метою визначення величини і знаку розузгодження між номінальним значенням, і тикучим значенням збурюю чого фактора.
Б). Зміна компенсую чого впливу на об’єкт керування у відповідності з відхиленням збурюючого фактора, від його номінального значення.
В). Характер, розімкнутість кіл передачі сигналів в системі керування.
3.
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 19
1. Пропорціональний закон керування при якому функціональна залежність між сигналом похибки розузгодження і керуючою величиною має вигляд EMBED Equation.DSMT4 . Інтегральний закон керування при якому функціональна залежність між сигналом похибки розузгодження і керуючою величиною виражається співвідношенням EMBED Equation.DSMT4 . Диференціальний закон керування при якому функціональна залежність між сигналом похибки розузгодження і керуючою величиною має вигляд EMBED Equation.DSMT4 .
2. Стан певного матеріального середовища в часі називається процесом. Сукупність операцій які необхідно виконати для одержання певної продукції називається технологічним процесом.
Сукупність операцій які необхідно здійснити для одержання різних видів енергії називається енергетичним процесом. Процеси які пов’язані з переміщенням вантажів, пасажирів називаються транспортними процесами. Інформаційні процеси – називаються процеси які пов’язані з обробкою певних фізичних символів, які відповідають тим чи іншим поняттям судження емоцій.
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 20
1. Імпульсними системами називаються такі системи автоматичного керування, до складу яких входять хоча б один кантувач. В імпульсних системах сигнал похибки розузгодження в певні моменти часу перетворюється в неперервний сигнал.
EMBED Visio.Drawing.11
2. Стан певного матеріального середовища в часі називається процесом. Сукупність операцій які необхідно виконати для одержання певної продукції називається технологічним процесом. Сукупність операцій які необхідно здійснити для одержання різних видів енергії називається енергетичним процесом. Процеси які пов’язані з переміщенням вантажів, пасажирів називаються транспортними процесами. Інформаційні процеси – називаються процеси які пов’язані з обробкою певних фізичних символів, які відповідають тим чи іншим поняттям судження емоцій.
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 21
1. Матеріальне середовище в якому протікає процес яким треба керувати називається об’єктом керування. Регулятор – це пристрій який складається, з ЗП, ВП, КЕ. Виконавчий механізм – це елемент який змінює вихідну величину, у відповідності з вихідним сигналом контролера.
2. Заміна праці людини дією машинних механізмів при виконанні робочих операцій називається механізацією. Заміна дій операторів певних технічних пристроїв, при виконанні операцій керування називається автоматизацією.
5.
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 22
2. Система підтримки постійно керованої величини називається системою стабілізації. Бажаний закон в системах стабілізації має вигляд EMBED Equation.DSMT4 . Прикладом системи автоматичної стабілізації є система стабілізації напруги на виході генератора постійного струму.
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 23
2. Є 3 основних групи задаючих САК.
- системи в яких треба стабілізувати вихідну величину на заданому рівні. Системою стабілізації називається система яка на протязі своєї роботи повинна забезпечувати необхідні значення регульованої величини.
- системи програмного керування. Вони застосовуються в машинобудуванні, металургії радіотехніці. Системою програмного керування називається система в якій регульована величина змінюється по певній програмі, за певним законом який задає оператор.
- слідкуючі системи. Слідкуючою системою називаються система в якій регульована величина змінюється по наперед відомому закону
5.
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 24
1. Пропорціональний закон керування при якому функціональна залежність між сигналом похибки розузгодження і керуючою величиною має вигляд EMBED Equation.DSMT4 . Інтегральний закон керування при якому функціональна залежність між сигналом похибки розузгодження і керуючою величиною виражається співвідношенням EMBED Equation.DSMT4 . Диференціальний закон керування при якому функціональна залежність між сигналом похибки розузгодження і керуючою величиною має вигляд EMBED Equation.DSMT4 .
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 25
1.
2.
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 26
1.
2. Матеріальне середовище в якому протікає процес яким треба керувати називається об’єктом керування. Задаючий пристрій – це пристрій за допомогою якого в систему керування вводиться задаюча величина. Елементом порівняння називається пристрій за допомогою якого здійснюється порівняння задаючої величини, з величиною еквівалентною вихідній.
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 27
1. Матеріальне середовище в якому протікає процес яким треба керувати називається об’єктом керування. Задаючий пристрій – це пристрій за допомогою якого в систему керування вводиться задаюча величина. Елементом порівняння називається пристрій за допомогою якого здійснюється порівняння задаючої величини, з величиною еквівалентною вихідній.
2.
3.
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 28
1.
2.
3. регулятор це пристрій який складається з задаючого пристрою, керуючого сигналу та ВП.
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 29
2.
4. в основу поділу систем на розімкнуті і замкнуті системи автоматичного керування покладено форму кола проходження сигнал системи. Якщо вхідний сигнал проходить через елементи схеми і не повертається на її вхід, то така система називається розімкнутою. Якщо в системі сигнал з виходу подається на вхід то така система називається замкненою. Замкнута система – це система в якій задаюча величина встановлюється за допомогою задаючого елемента і в процесі роботи в кожний момент часу здійснюється контроль за значенням регульованої величини.
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
БІЛЕТ 30
1. Є 3 основних групи задаючих САК.
- системи в яких треба стабілізувати вихідну величину на заданому рівні. Системою стабілізації називається система яка на протязі своєї роботи повинна забезпечувати необхідні значення регульованої величини.
- системи програмного керування. Вони застосовуються в машинобудуванні, металургії радіотехніці. Системою програмного керування називається система в якій регульована величина змінюється по певній програмі, за певним законом який задає оператор.
- слідкуючі системи. Слідкуючою системою називаються система в якій регульована величина змінюється по наперед відомому закону
3.
4. в основу поділу систем на розімкнуті і замкнуті системи автоматичного керування покладено форму кола проходження сигнал системи. Якщо вхідний сигнал проходить через елементи схеми і не повертається на її вхід, то така система називається розімкнутою. Якщо в системі сигнал з виходу подається на вхід то така система називається замкненою. Замкнута система – це система в якій задаюча величина встановлюється за допомогою задаючого елемента і в процесі роботи в кожний момент часу здійснюється контроль за значенням регульованої величини.
6. EMBED Equation.DSMT4
8.
EMBED Visio.Drawing.11
. при автоматизації виникає необхідність в різних видах операцій керування. До одного з видів відносяться операції початку (включення), закінчення (відключення) даної операції і переходу від одної операції до другої (переключення). Основними принципами керування є: а).фундаментальні –принцип розімкнутого управління; - принцип компенсації; принцип зворотного звязку.