МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
кафедра Захисту інформації
ЗВІТ
про виконання лабораторної роботи №4
з курсу “Робота в Інтернеті”
Робота з файловими архівами інтернет
Виконав:
студент групи ІБ - 44
Прийняв:
Ракобовчук Л.М.
Львів 2009
Мета: Вивчення файлових архівів та їх роль; ознайомлення з активним та пасивним FTP.
Короткі теоретичні відомості
Файлові архіви Internet називають ще FTP-архівами за іменем протоколу обміну інформацією — File Transfer Protocol. Цей протокол дає змогу передавати двійкові файли, тобто файли довільних типів, а не лише текстові.
FTP-архіви спочатку створювалися для обміну і збереження стандартів мережі (так званих документів RFC — Request for Comments) і програмного забезпечення. Але згодом вони перетворилися на величезні багатопрофільні сховища даних.
До виникнення World Wide Web FTP-сервери були єдиним засобом передачі найрізноманітнішої інформації — безкоштовного і умовно безкоштовного програмного забезпечення, драйверів, утиліт, графічних файлів та ін. На сьогодні вони, відіграючи допоміжну роль, найчастіше використовуються компаніями для розповсюдження свого програмного забезпечення.
Служба FTP базується на двох стандартах:
URL (Universal Resource Locator) - універсальний спосіб адресації ресурсів у мережі;
FTP (File Transfer Protocol) - протокол передачі файлів.
FTP відрізняється від інших додатків тим, що він використовує два TCP з'єднання для передачі файлу.
Керуюче з'єднання - з'єднання для посилки команд серверові й одержання відповідей від нього. Для каналу керування використовується протокол Telnet.
З'єднання даних - з'єднання для передачі файлів.
Активний режим Дії сервера і клієнта:
Клієнт встановлює зв'язок і надсилає запит на 21 порт сервера з порту N (N>1024)
Сервер посилає відповідь на порт N (N>1024) клієнта
Сервер установлює зв'язок для передачі даних по порту 20 на порт клієнта N+1
Пасивний режим: INCLUDEPICTURE "J:\\Robota\\Internet\\%D0%9B%D0%B0%D0%B1. %D1%80%D0%BE%D0%B1. %E2%84%96 4.files\\4-2.gif" \* MERGEFORMATINET Дії сервера і клієнта:
Клієнт установлює зв'язок і надсилає запит (повідомляє, що треба працювати в пасивному режимі) на 21 порт сервера з порту N (N>1024)
Сервер посилає відповідь і повідомляє номер порту для каналу даних P (P>1024) на порт N (N>1024) клієнта
Клієнт установлює зв'язок для передачі даних по порту N+1 на порт сервера P (P>1024)
Активний FTP вигідний для FTP-сервера, але шкідливий для сторони клієнта. FTP сервер намагається з'єднатися з випадковими високими (по номері) портами на клієнті, таке з'єднання напевно буде блоковано брандмауером на стороні клієнта.
Пасивний FTP вигідний для клієнта, але шкідливий для FTP-сервера. Клієнт буде встановлювати обидва з'єднання до сервера, але одне з них буде до випадкового високого порту, таке з'єднання напевно буде блоковано брандмауером на стороні сервера.
Завдання № 1
Відкриваємо вікно командного рядка (Пуск-Программи- Стандартние-Командная строка) і за допомогою команд операційної системи переходимо у свій персональний каталог.
Використовуючи утиліту ftp.exe, підключаємось до сервера ftp:// ftp.rv.uar.net. Скачайте файл та перевірте його наявність на комп’ютері. Файл, який потрібно скачати вказує викладач.
За допомогою браузера Internet Explorer звертаємося до сторінки для пошуку по українських FTP-серверах за адресою http://www.ftpsearch.com.ua/.
Ознайомлюємось із загальною інформацією про пошукову систему і за допомогою гіперпосилання FTP-пошук відкриваємо пошукову форму. За замовчуванням відкривається проста форма, в якій можна задати ім'я файлу для пошуку.
За допомогою гіперпосилання Розширена форма пошуку відкриваємо форму для виконання розширеного пошуку, яка дає змогу детальніше описати умови пошуку і спосіб відображення результатів.
За допомогою розширеної форми здійснюємо пошук одного з популярних менеджерів завантажень ReGet, упорядкувавши список за датою створення файлів. Для цього в полі Шукати вкажіть reget, для сортування виберіть перемикач Дата хост і шлях.
Зберігаємо результати пошуку у вигляді текстового файлу у своєму персональному каталозі.
RegetDeluxe - современный dowload менеджер для Windows XP и Перспективе, предлагая богатый набор особенности помощи, вы улучшаете скорость и организуете вашу загрузку, где бы они ни от паутины, ftp, местные network акции или серверы вытекания медиа, с поддержкой даже больше протоколов, прибывающих скоро.
Это чрезвычайно легко к установке, это объединяет well в популярных браузерах, так что загрузка перенесена, чтобы Повторно добраться Deluxe автоматически, это может загрузить файл одновременно в ряде секций, чтобы улучшить скорость вашей загрузки и обеспечивает вас категориями должны вы хотеть автоматически организовать вашу загрузку в папках. Где бы вы ни имели коммутированное (модем) подсоединение к Интернетовскому или супер-быстрому кабелю или ADSL, Повторно добираются Deluxe будет полностью использовать пропускную способность вашей связи и загружать файлы во взрыве!
Но есть некоторые авансированные особенности тоже - подобно полной настройке, планировщику, макроопределению, Шпиону MSIE, Исследователю FTP, широкая поддержка серверов полномочия и идентификации, частично downloadeпредварительный просмотр d файлов и рекурсивная загрузка паутинного сайта.
Завдання № 2
Виконайте індивідуальне завдання, згідно свого варіанту (номером варіанту є номер згідно з списку групи). За допомогою даної в своєму варіанті програми вивести вмістиме кореневого католугу – зайти в будь-яку папку за вибором і вивести її вмістиме (вивести ім’я поточного каталогу на сервері) – повернутися в кореневий каталог – перейти в папку pub і вивести її вмістиме. Скачати файл на свій локальний диск, що міститься в цьому каталозі – перейти в кореневий каталог – завершити з’єднання. Адреси FTP-серверів задані, використовувати активний та пасивний режим. Вводимо логін по-замовчуванню anonymous та пароль HYPERLINK "mailto:user@host.com" user@host.com.
Запускаємо Total Commander. Переходимо в пункт меню Сервис(Net) і натискаємо Соединится с FTP-сервером(FTP connect) (або Ctrl+F).
Натискаємо клавішу Добавить
Вводимо наступні дані:
В поле Заголовок(Session) вводите будь-яке ім.’я,
В поле Имя сервера(Host name) вводите адрес сервера (в нашем випадку це буде адрес сайту kalumet.matrix.farlep.net);
В поле Учетная запись(User name) вводимо Login відповідний для даного FTP серверу;
В поле Пароль(Password) - Password. Пароль вводиться з врахуванням регістру (з врахуванням великих і маленьких букв).
Відкриваємо в папці pub папку games і скачуємо файл
За допомогою програми Core FTP заходимо за адресою 194.44.214.3 і бачимо, що програма показує помилку.
Висновок: При виконанні даної роботи навчився працювати з файловими архівами FTP за допомогою командного рядка, а також скачувати файли з інтернету через такі програми як Total Commander та Core FTP при чому як для мене, то зручнішою є програма
Total Commander, оскільки дозволяє показати весь вміст папок для скачування і одночасно перемістити їх в зручне місце на своєму комп’ютері.