Білет №1
1) Предмет “Економіка та організація електротехнічної служби підприємств” як наука. Його структура, зв’язок з іншими дисциплінами. Значення предмету в підготовці спеціалістів середньої ланки управління. Організаторські здібності спеціалістів.
2) Кадри підприємства. Структура кадрів.
3) Визначити коефіцієнт фізичного зносу окремих видів технологічного обладнання на основі слідуючих даних:
Технічне обладнання Термін служби
Фактично Нормативно
Фільтри 5 8
Печі 10 18
Реактори 8 16
Фарботерочні машини 3 8
Білет №2
1) Підприємство – основна господарська ланка економіки країни.
2) Явочна, штатна і середньоспискова чисельність працюючих
3) Визначити норму амортизаційних відчислень, якщо первинна вартість гумозмішувача складає 35 тис. гри., термін служби визначений 10 років, витрати на капітальний ремонт за період експлуатації складає 20000 грн. на модернізацію - 5500 грн., ліквідаційна вартість гумозмішувача - 17000грн.
Білет №3
1) Виробнича діяльність підприємства. Виробнича структура, вимоги до її побудови. Виробничо-господарські структури і підрозділи підприємства (основні, допоміжні, обслуговуючі).
2) Графік змінності та баланс робочого часу.
3) Річний об'єм виробництвом продукції 30 тис. грн.., середній залишок оборотних коштів 4704 тис. грн. Визначити, як зміниться потреба в оборотних коштах, якщо тривалість одного обороту зміниться з 46 до 40 днів.
.
Білет №4
1) Організація основного і допоміжного виробництва.
2) Цінове регулювання економіки.
3) Визначити суму нормованих оборотних коштів у виробництві ДХЕ, якщо сировина - 900тис- грн., напівфабрикати - 200 тис. грн. , товари відвантажені - 250 тис. грн., готова продукція - 50 тис. грн. , грошові зароби - 150 тис. грн. , паливо - 20тис. грн.
Білет №5
1) Поняття про організацію основного виробництва, технічна підготовка виробництва. Класифікація виробничих процесів.
2) Рентабельність. Види. Розрахунок.
3) Визначити суму оборотних коштів із слідуючих даних: будинки - 800 тис. грн. , матеріали 200 тис. грн., спорудження транспортні засоби 50тис. грн., витрати майбутніх періодів 3 тис. грн. , засоби в рахунках - 8 тис. грн.
Білет №6
1) Виробничий цикл і його структура, тривалість виробничого циклу.
2) Прибуток, джерела утворення і розподіл прибутку.
3) Визначте, скільки оборотних коштів може бути звільнено на заводі калійних добрив при збільшенні коефіцієнта оборотності з 8 до 10 оборотів в рік, якщо реалізована продукція складає 5400 тис. грн.
Білет №7
1) Організація допоміжного виробництва. Склад, призначення і завдання. Роль допоміжних підрозділів в діяльності підприємства.
2) Види собівартості.
3) Річний випуск контактної сірчаної кислоти у цеху - 150 тис. т. Первинна вартість ОВФ цеху - 978 тис. грн., середньорічна - 1050 тис. грн., амортизаційний період - 8,5 року. Припускається витрати на капітальний ремонт ОВФ 250,6 тис. грн., модернізацію - 128 тис. грн. ліквідаційна вартість ОВФ -105 тис. грн. Визначити середню норму амортизації і амортизаційних відчислень на весь обсяг і на одну тону.
Білет №8
1) Електротехнічна служба підприємства, її значення й місце у системі управління промисловим підприємством.
2) Види прибутку.
3) По звітному році вартість реалізованої продукції магнієвим заводом - 10 млн. грн. середньорічна сума оборотних коштів 4 млн. грн. Визначити тривалість оборотних коштів.
Білет №9
1) Організація ремонтно-механічної служби (види ремонтів, графік ППР).
2) Методи виміру продуктивності праці.
3) Визначити первинну і залишкову вартість каландара універсального, якщо оптова піна при покупці була 110250 грн., витрати на транспорт - 88000 грн., витрати на монтаж - 100 грн. Каландр знаходиться в експлуатації 8 років. За цей період був проведений один капітальний ремонт, витрати на котрий складав 3300 грн. Загальна норма амортизаційних відчислень - 10,5 %.
Білет №10
1) Виробнича потужність. Баланс виробничої потужності.
2) Резерви росту продуктивності праці. прогресивні форми організації праці. Прогресивні форми організації праці.
3) В умовах безперервного процесу виробництва час обслуговування компресора складає 82 хв. на протязі зміни, тривалість підготовчих і заключних робіт 25 хв., обслуговування робочого місця 20 хв. , перерва на відпочинок і особисті потреби 25 хв. Визначити норму обслуговування, якщо тривалість зміни триває 8 год.
Білет №11
1) Виробнича програма, показники виробничої програми.
2) Склад чисельності промислово-виробничого персоналу.
3) Розрахувати місячний заробіток чергового слюсаря 6 р, праця котрого оплачується по погодинно-преміальній системі. Простого обладнання у цеху знизились на 10%. За кожний процент зниження простоїв обладнання виплачується премія у розмірі 2.5% тарифного заробітку. Умови праці шкідливі тривалість зміни 8 год. Робочий відпрацював 23 дні. Годинна тарифна ставка -3,2 грн.
Білет №12
1) Матеріально-технічна база і засоби виробництва підприємством.
2) Види цін.
3) Визначити чисельність робітників в плановому році, якщо випуск продукції в плановому періоді зростає на 6,4 % по рівню з базовим, а продуктивність праці збільшиться на 9,1%. Об'єм валової продукції в базовому періоді складає 10,8 млн. грн., чисельність ПВП - 1240 чол.
Білет №13
1) Матеріально-технічна база підприємства, кошти підприємств, їх формування. Статутний фонд підприємства
2) Показники собівартості.
3) Визначити середньорічний рівень продукції праці і його зміну у плановому періоді, якщо відомо що за звітній період випущено 210тис. комплектів пластмасових виробів при кількості працюючих 420 чол. У плановому році передбачається збільшити випуск комплектів в 1,7 раза при рості числа працюючих на 135 чол.
Білет №14
1) Засоби і предмети праці
2) Розрахунок, річного економічного ефекту в результаті впровадження нової техніки, та капіталовкладень.
3) Визначити: як зростає продуктивність праці при збільшенні одиничної потужності агрегатів у виробництві аміачної селітри з 400 до 900 тис. т у рік. Чисельність працюючих при цьому зміниться з 200 до 125 чол.
Білет №15
1) Основні фонди підприємства. їх класифікація, склад, структура.
2) Шляхи підвищення якості енергії.
3) У звітному році цех виробництва полістиролу випустив продукції на 1500тис. грн. при списковому складі робочих 150 чол. В році який планується намічається ріст продуктивності праці на 5% і збільшення об'єму виробництва на 10%. Визначити чисельність робочих у плановому році.
Білет №16
1) Методи обліку та оцінки ОВФ.
2) Трудове законодавство і наукова організація праці на підприємстві.
3) Визначити місячний заробіток майстра, якщо відомо, що він повинен був відпрацювати за місяць 22 робочі зміни, з них дві зміни у святкові дні фактично він відпрацював 21 зміну, у тому числі зміни у святковий день місячний оклад майстра1450 грн. розмір премії 30% до основного почасового заробітку.
Білет №17
1) Види зносу основних виробничих фондів.
2) Цільове регулювання економіки.
3) Визначити продуктивність праці трьома основними методами у цеху виробництва хлорвінілу, якщо річний випуск продукції цехом - 520тис.т, середньомісячна чисельність промислово-виробничого персоналу - 620 чол., оптова ціна 1 т продукції - 1300 грн. , витрати робочого часу на випуск продукції - 970 тис чоловіко - годин.
Білет №18
1) Амортизація, норма амортизації.
2) Тарифна система і її елементи.
3) Собівартість товарної продукції в звітному році склала 85 тис. грн., яка була реалізована по цінам на суму 100 тис. грн. Визначити , як змінюється витрата на 1грн. Товарної продукції, якщо собівартість товарної продукції в базовому році 90 тис. грн., а ціна 102 тис. грн.
Білет №19
1) Амортизаційні відрахування і порядок їх використання. Модернізація.
2) Зміст плану організаційно-технічних заходів по економії енергоресурсів.
3) Розрахувати місячну ЗП робочого 5 розряду, праця оплачується по погодинно - преміальній системі, якщо відомо, що за місяць робочий працює 24 дні. За високу якість виконаних робіт йому повинна бути премія у розмірі 30% місячної тарифної ставки. Тривалість зміни 8 год. Годинна тарифна ставка 6,5 грн.
Білет №20
1) Показники ефективного використання основних фондів.
2) Суть і значення нормування праці.
3) Апаратник 6-го розряду працює в шкідливих умовах праці на хімічному заводі. На цей район розподілена за віддаленість надбавка до ЗП у розмірі 20%. Апаратник відпрацював 23 зміни і отримав премію за зразкове підтримання технологічного режиму 14%. Годинна тарифна ставка -7,5 грн. Розрахувати ЗП апаратника.
Білет №21
1) Оборотні кошти підприємства, склад, структура.
2) Поточні витрати підприємства. Собівартість виробництва продукції, як економічна категорія.
3) Річний випуск продукції заводу штучного волокна в оптових цінах заводу складає 44,8 тис. грн. Середньоспискова чисельність робітників 3150 чол. В результаті впровадження організаційно-технічних заходів продуктивність праці зросла на 6%. Визначити чисельність робітників для виконання завдання по випуску продукції на 49.6 тис. грн.
Білет №22
1) Джерела формування оборотних коштів.
2) Види норм праці : норма часу, норма виробітку, норма
обслуговування, норма чисельності.
3) Норма виробки в зміну тривалістю 7 годин-28бочок. Праця тарифікується 4-тим розрядом при шкідливих умовах праці. Тарифна ставка в день 50грн. Визначте відрядну розцінку робочому за упаковку 10 бочок з бітумом.
Білет №23
1) Обіг оборотних коштів.
2) Порядок розрахунку норм праці. Організація роботи
підприємства по технічному нормуванню. Задачі технічного
нормування.
3) Розрахувати змінну норму виробки апаратчиком при безперервному способі отримання параніттрихлорбензолу на стадії хлорування хлорбензолу. Продуктивність апарату 1300 кг/год., тривалість зміни 6 год. Апаратчик обслуговує 2 апарати.
Білет №24
1) Показник ефективного використання оборотних коштів.
2) Робочий час, класифікація витрат робочого часу.
3) Рентабельність за звітний рік на магнієвому заводі складає 25%. Прибуток від реалізації продукції 86500 грн. Визначити, яка сума основних виробничих фондів та нормативних оборотних коштів забезпечила такий рівень рентабельності.
Білет №25
1) Значення і шляхи покращення використання оборотних коштів.
2) Кошторис витрат на виробництво та калькуляція.
3) По яких цінах була реалізована продукція заводу ХЗЗР, якщо відомо, що витрати на виробництво та реалізацію продукції складають62003 грн. Розрахункова рентабельність дорівнює 11,5% середньорічна вартість ОВФ-63889 грн., оборотних коштів - 6498 грн.
Білет №26
1) Види запасів на підприємстві.
2) Класифікація витрат і їх характеристика.
3) На приладі первинної переробки нафти в звітному році вироблено продукції на 756 тис. грн., середньомісячна вартість ОВФ приладу - 197 тис. грн. Фондовіддача у базовому році - 3 грн. 50 коп. на 1 грн. середньорічної вартості ОВФ. Визначте змінення фондовіддачі на приладі в грошах і відсотках.
Білет №27
1) Особливості організації праці електротехнічної служби.
2) Заробітна плата, види, джерела формування фонду оплати праці.
3) Визначте місячну суму оплати за ОВФ, якщо відомо, що вартість ОВФ складає 27.8 млн. грн. Річна норма плати за фонди 60%
Білет №28
1) Поняття продуктивності праці . Види продуктивності праці.
2) Форми оплати праці. Фонд оплати праці, його розподіл.
3) В плановому році намічено збільшення реалізованої продукції з 78 млн. грн. до 104 млн. грн., при цьому норматив оборотних коштів збільшиться з 7 т. грн. до 9 т. грн. Визначити, як збільшиться тривалість обороту.
Білет №29
1) Принципи організації заробітної плати на підприємстві. Державне та договірне регулювання ЗП.
2) Склад і структура собівартості.
3) Визначити, яка сума ОВФ та оборотних коштів забезпечене магнієвому заводу рентабельність в 15%, якщо прибуток від реалізації складає 8650тис грн.
Білет №30
1) Право про оплату праці на підприємстві.
2) Економічна ефективність підвищення якості енергії.
3) Річний план реалізації продукції на нафтохімічному заводі в оптових цінах 81549 грн. Витрати на виробництво та реалізацію продукції 62003 грн. Плата за ОВФ складає 9800 грн., плата за кредит - 1650 грн. Визначити розрахунковий прибуток.
Білет №31
1) Планування собівартості і її зниження. Фактори зниження собівартості.
2) Суть ефективності виробничо-господарської діяльності. Показники оцінки ефективності.
3) Визначіть норму виробничого запасу пластифікатора у підготовчому цеху заводу гумо-технічних виробів, який виробляє 8 т. гумової суміші на протязі доби. Норма поточного запасу - 12днів, страхового - 7, транспортного - 2 дні. Вартість 1 т. пластифікатора - 1500 грн.