МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний університет “Львівська політехніка”
Інститут економіки і менеджменту
Кафедра фінансів
З В І Т
про економічну практику студента _______________
___________________________________________
(прізвище, ім’я, по-батькові)
курс_____________ група __________________
Термін практики Початок____________________
Закінчення__________________
Місце практики ТзОВ „Аквасім”
Звіт перевірено:
Керівник практики від підприємства _________
Дата “____”_______________200_ р.
Оцінка звіту ___________________ Дата “___”____________ 200_ р.
Оцінка захисту ________________ Дата “___”____________ 200_ р.
Львів-2006 р.
ВСТУП
Основними завданнями економічної практики стало:
закріплення теоретичних завдань отриманих в процесі навчального процесу;
практичне освоєння методів фінансової роботи в умовах ТзОВ „Аквасім”;
збирання, систематизація та аналіз первинної інформації для оформлення звіту та написання бакалаврської роботи.
1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА
ТзОВ „Аквасім”, згідно статуту, створене з метою виробництва товарів народного вжитку, розширення сфери послуг та збільшення нових робочих місць в сфері зайнятості населення.
Форма власності: колективна.
Галузь: харчова промисловість.
Вид економічної діяльності: виробництво безалкогольних напоїв
Засновниками ТзОВ „Аквасім” є громадяни України Мельникович Михайло Ярославович (27.06.1962 р.н.) та Скробацький Ігор Володимирович (13.04.1957 р.н.), яке було зареєстровано 23 січня 1997 р. в Реєстраційній палаті Департаменту економічної політики та ресурсів Львівського міськвиконкому.
Статутний фонд підприємства становив 9400 грн., частка учасників розподілена наступним чином: Мельникович М.Я. – 40% та Скробацький І.В. - 60%.
Місцезнаходження: м. Львів, вул. Лук’яновича 11.
Підприємство спеціалізується на виробництві напоїв (мінеральної газованої води) у сифонах ємністю 2 л.
Суть виробничий процес на ТзОВ „Аквасім” можна описати наступним чином: у 2000 році підприємство купило 10000 сифонів в іноземного виробника; підприємство сифони продає постійним споживачам і періодично, за потребою, їх заправляє мінеральною водою; очищену воду підприємство отримує від ЗАТ „Галвинпрод” і на власному обладнанні за допомогою стисненого кисню заповнює сифони; готову продукцію розвозять на вантажному автомашині марки „ГАЗ”.
До переліку основних засобів підприємства, які безпосередньо використовуються в процесі виготовлення та реалізації продукції, належать: автомобіль ГАЗ 3307, холодильний агрегат, теплообмінник, устаткування для наповнення ємностей газованою водою.
Управління підприємством здійснює директор п. Мельникович М.Я. (42 років, освіта вища). Організаційна структура ТзОВ „Аквасім” подано на рис. 1.1.
Директор
Бухгалтер
Менеджер
Водій
Водій/заправник
Рис. 1.1. Організаційна структура ТзОВ “Аквасім”
Графік документообігу ТзОВ „Аквасім” представлено в табл. 1.1. Доцільно зауважити, що фактичного підприємство не поділено на окремі підрозділи, а лише умовно можна виділити виробничу дільницю та бухгалтерію. На виробничій дільниці відбувається процес заправки сифонів мінеральною водою, їх складання в ящики та завантаження у вантажівки. Бухгалтерія виконує функції кабінету директора, місце роботи головного бухгалтера та менеджера.
На підприємстві використовується із офісного обладнання лише персональний комп’ютер (на базі процесора Р-ІІ) та струменевий принтер.
Для обліку господарської діяльності головний бухгалтер ТзОВ „Аквасім” використовує стандартні офісні програми, зокрема, Excel. Для прикладу, в додатку подано відомість нарахування заробітної плати (Додаток А).
Менеджер в процесі виконання своїх обов’язків використовує програмне забезпечення, яке було розроблено на замовлення однією із приватних фірм. Зазначена програма дозволяє заповнювати відомість №16 „Відвантаження - повернення”, інформація в якій оновлюється щоденно і яка містить дані про споживачів, номер накладної та кількість продукції, яка їм відвантажена. Особливістю даної відомості є те, що облік ведеться в розрізі як продукції – вода газована, об’ємом 2 л., так і в розрізі сифонів, які за бажанням клієнта періодично заправляються за додаткову плату) (Додаток Б).
Використання зазначеного програмного забезпечення пов’язано із незначними обсягами виробництва та реалізації продукції, нескладним технологічним та обліковим процесом, малою кількістю залучених працівників та фінансовими можливостями самого підприємства.