МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
Звіт
про екскурсію по НУВГП
Вивчення історії НУВГП раннього періоду, особливо для нас молодих першокурсників, цікаве сюрпризами та новими відкриттями. Як стало відомо, «водник» було започатковано ще в 1915 році,а не в 1922-му як вважалось досі. Це сталося завдяки групі професорів Київської політехніки.
В Національному університеті водного господарства та природокористування діє Регіональний Центр навчально-інноваційних технологій, заснований в 1995 році за ініціативою Міністерства освіти і науки України .Центр співпрацює з вищими навчальними закладами системи Міністерства освіти і науки середньозахідного регіону України: Волинської, Тернопільської, Хмельницької, Рівненської областей.
Майже 40 років тому розпочалося спорудження студентського містечка та був закладений сквер. Нині це цікавий архітектурно-ландшафтний ансамбль, який гармонійно вписується в довкілля.
Навчальні корпуси об’єднанні переходами в єдиний комплекс, що створює зручності для студентів та викладачів. Поряд гуртожитки, в яких функціонують філії бібліотеки, кімнати для відпочинку та занять спортом, народознавчі світлиці. Всі студенти, які потребують житла, забезпечуються місцями в гуртожитках.
На території студмістечка функціонують: санаторій-профілакторій «Водник», їдальня, магазин, спортивний корпус з комплексом відкритих майданчиків і стадіоном. Також на території НУВГП розташовані:
15 навчальних корпусів;
4 навчальні полігони;
видавничий центр;
медпункти;
бібліотеки з книгофондом понад 600 тис. томів. Серед них навчальна, наукова, довідково-інформаційна, художня література, періодичні видання, нормативно-технічні документи, повнотекстові бази даних, дисертації та інші джерел інформації.
Гордістю університету є бази практик у відпочинку на Чорноморському узбережжі та спортивно-оздоровчий табір у с. Хотінь Рівненського району, де організовується літній відпочинок і оздоровлення студентів, співробітників і членів їх сімей.
Для повнішого забезпечення навчальних практик і відпочинку нині створюються бази на мальовничих берегах озера Світязь.
Матеріально-технічна база університету, яка значно розгалужилася за останні роки зі зміною структури закладу, у повній мірі забезпечує потреби проведення навчально-виховного процесу.
Упродовж усіх років НУВГП виховав цілу плеяду спеціалістів. Випускники університету працюють у різних сферах народного господарства України та за кордоном, очолюють наукові і виробничі структури.