Додаток 10
БОЙОВИЙ РОЗРАХУНОК АВТОКОЛОНИ
ВЗВОДУ ПІД ЧАС АВТОПЕРЕВЕЗЕНЬ
При нападі наземного противника по можливості ухилитись від бою, збільшити швидкість руху і дистанцію між машинами, вести вогонь по противнику на ходу через вікна кабіни.
При нападі наземного противника і неможливості ухилитись від бою, розвідгрупа сміливо вступає в бій і забезпечує розгортання взводу в бойовий порядок. По моєму сигналу “До бою” або серією червоних ракет в бік ворога, взвод займає кругову оборону, використовуючи рови, дорожні споруди. Водії непарних номерів машин в колоні займають позиції ліворуч по ходу руху, водії парних номерів – праворуч по ходу, вогонь вести по ворогу самостійно. Особовому складу технічного замикання забезпечити відбиття нападу диверсійних груп противника з тилу під керівництвом заступника командира взводу. Кожному водію під час бою вести огляд за обстановкою і доповідати по ланцюгу мені про її зміни (поява нових вогневих точок, підхід резервів противника або про здійснений ним маневр), точно і зрозуміло передавати мої команди.
Групи забезпечення: водію 1-ої і 2-ої машини в колоні розчистити дорогу і забезпечити можливість подальшого руху колони. Виходити з бою по команді: “По місцях, заводь, вперед” або по сигналу – біла ракета.
Особовий склад, крім групи прикриття (водії двох останніх автомобілів), на підвищеній швидкості веде вогонь на ходу через вікна кабіни, відводить машини з зони нападу на віддаль 2 – 3 км, зупиняє автомобілі, надає само- і взаємодопомогу пораненим, оглядає машини і вантаж, доповідає старшому колони, усуває пошкодження, займає свої порядкові номера в колоні.
Особовий склад, крім групи прикриття прикриває інтенсивною вогневою дією вихід машин колони, не перестаючи вести вогонь, почергово займають місця в машинах і на підвищеній швидкості виходять з бою.
Додаток 11
ІНСТРУКТАЖ ОСОБОВОГО СКЛАДУ
КОЛОНИ
Противник здійснюючи жорсткий опір нашим наступаючим військам зайняв оборону на рубежі: Кристово, Дуби, Камельково.
Нашому взводу поставлено завдання здійснити перевезення боєприпасів з місця завантаження Енотовське на пункт боєпостачання 1 мб та евакуацію поранених , хворих, пошкодженого озброєння та військової техніки по маршруту (наказую водіям записати маршрут): Енотовське, Дранишниково, Востряково, Видное, Красний Партизан, Октябрський, Афоніно, Житково, пункт боєвого постачання 1 мб.
При завантаженні слідкувати, щоб ящики з боєприпасами не ставили біля вихлопних труб, глушника.
Вести облік завантаження ящиків на автомобілі і причепи.
Порядок шикування колони:
– група забезпечення 1 автомобіль Урал-4320 з патронами №56-01А9 рухається на відстані зв’язку від голови колони з завданням розвідки противника і маршруту перевезень. При зустрічі диверсійної групи противника негайно передати мені умовний сигнал – червона ракета.
– перше віддіління 4 автомобіля КрАЗ-260 з причепами 2-П-8 з 100мм вистрілами. Порядок шикування: КрАЗ-260 №56-03А9, 56-04А9,
56-05А9, 56-06А9.
– друге відділення 4 автомобіля Урал-4320 з причепами 2-ПН-4М з 120 мм мінами. Порядок шикуванння: Урал-4320 №56-07А9, 56-08А9,
56-09А9, 56-10А9.
– трете відділення 5 автомобілів КрАЗ-260 з патронами до АКМ.
Похідний порядок: КрАЗ-260 №56-11А9, 56-12А9, 56-13А9, 56-14А9,
56-15А9.
– у технічне замикання призначаю резервний автомобіль КрАЗ-260
№56-17А9
Режими руху і швидкість – 25 км/год., інтервали між машинами – 50 метрів. Різко не рушати і не гальмувати, на вибоїнах знижувати швидкість руху до мінімальної. Рухатись по правому боці дороги.
Особливості маршруту: перевезення будуть здійснюватись в основному по шосе з шириною проїжджої частини 4 – 6 метрів, полотна 7 – 9 метрів. На маршруті є до 5 водних перешкод, мости – залізобетонні, вантажопідйомність від 30 до 60 тон. Місцевість рівнинна.
При русі дотримуватись маскування, користуватись приладами нічного бачення на головній машині, на решті машин – світло маскувальні пристрої в режимі “МЗ” і підкузовною підсвіткою.
В ході перевезень куріння в кабінах автомобілів і ближче ніж 50 метрів від машин забороняється. Перед виїздом в район завантаження всім курцям курильні приляддя здати мені.
Дії водіїв в складній ситуації:
– при виході машини з ладу з’їхати на праву обочину і приступити до пошуків несправності, іншим продовжувати рух. При підході технічного замикання доповісти його начальнику про знайдену несправність.
– при нальоті авіації противника вимкнути всі світлові прилади, з’їхати в бік і зупинитись. При неможливості укрити машини збільшити інтервали до 100 – 150 метрів, продовжувати рух.
– по сигналу “АТОМ” засоби проти хімічного захисту мати напоготові.
– перед подоланням ділянки зараження загерметизувати кабіну, опустити задній полог тенту, закрити жалюзі радіатора. Пдолати ділянку зараження на максимально можливій швидкості і на збільшених інтервалах.
– порядок проведення часткової дегазації (дезактивації) з допомогою ДК-4: зібрати по відповідній схемі комплект (на всмоктування радіоактивного пороху або газоструйну обробку) і обробити всі деталі автомобіля, з якими найчастіше стикається водій (органи керування, сидіння і спинка кабіни, ручки лівої дверцяти кабіни, ліва піднішка та інше).
Технічну допомогу несправним автомобілям буде надавати технічне замикання, організоване на резервному автомобілі. Час роботи на першому місці до 30 хвилин. Машини з великими обсягами робіт буксирувати до району розвантаження (завантаження), попередньо перевантаживши вантаж на резервний автомобіль.
Всі автомобілі повинні мати червоний прапорець в лівому передньому куті кузова.
Сигнали для управління колоною – статутні з допомогою електричного ліхтарика з кольоровими вставками.
Сигнали оповіщення:
– хімічна, бактеріологічна небезпека – голосом “АТОМ” або серія довгих гудків звукового сигналу;
– повітряна небезпека – голосом “ПОВІТРЯ” або короткі гудки звукового сигналу або червона подвійна ракета;
– напад наземного противника – голосом “ДО БОЮ” або серія червоних ракет в бік противника;
– сигнали виходу з бою – біла ракета.
Початок завантаження о 19.00 “Д”.
Додаток 12
ПОСТАНОВКА ЗАВДАННЯ ОСОБОВОМУ
СКЛАДУ ТЕХНІЧНОГО ЗАМИКАННЯ
КОЛОНИ
1. Противник намагається прорвати оборону наших військ. Його авіація піддає ударам з повітря нашівійська на шляхах руху до фронту і викидає в наш тил розвідувальні і диверсійні групи.
2. Ви призначені в складі технічного замикання колони, якому потсавлене завдання здійснити перевезення по маршруту Енотовське, Дранишниково, Востряково, Видное, Красний Партизан, Октябрський, Афоніно, Житково.
3. Порядок побудови технічного замикання: один автомобіль КрАЗ-260 з 5,45 мм патронами.
4. Здачі технічного замикання:
– ремонт несправних машин на місці виходу їх з ладу на протязі 30 хвилин;
– евакуація машин, які потребують трудоємного ремоту, на ЗППМ бригади;
– витягування застрягших машин;
– до заправка відставших машин паливом і змащувальними матеріалами;
– надання технічної допомоги водіям в технічному обслуговуванні і ремонті машин на привалах.
5. В основному маршрут проходить по асфальтованому шосе і покращених грунтових дорогах. Середня швидкість руху 26 км/год., дистанція між машинами 50 метрів.
В ході маршу суворо дотримуватись дисципліни, слідкувати за сигналами начальника технічного замикання, регулювальників і водіїв машин, які їдуть попереду, чітко їх виконувати і передавати по колоні.
При русі вночі суворо витримувати встановлений режим світломаскування.
6. Сигнали сповіщення і порядок дії по них наступний:
Про радіоактивне зараження – “Рдіаційна небезпека”, про хімічне і бактеріологічне зараження – “Хімічна тривога” (в русі буде подаватися ракетою СХТ), по цих сигналах підняти скло кабіни, одягнути засоби захисту і продовжувати виконання завдання.
Зони зараження долати на максимальній швидкості і збільшених дистанціях між машинами. Машини, які зупинились в зоні зараження, виводити з зараженої ділянки, ремонт проводити після часткової або повної спеціальної обробки.
Про напад повітряного противника – сигнал “Повітряний напад”, який в русі подається почерговим ввімкненням вказівників поворотів. По цьому сигналу в залежності від обстановки, яка склалася, і умов місцевості діяти наступним чином:
– продовжувати рух на збільшених швидкостях і дистанціях між машинами;
– при можливості з’їхати з дороги, розсередитись по фронту і в глибину та продовжувати рух;
– якщо місцевість дозволяє, з’їхати з дороги і укритися до закінчення повітряного нападу.
На місці розташування сигнал “Повітряний напад” подається голосом: “Повітря”. По цьому сигналу заняти найближче укриття і діяти по командах начальника технічного замикання відповідно з бойовим розрахунком.
Сигнал “Напад наземного противника” – ракета червоного вогню. По цьому сигналу: на місці діяти по моїх командах відповідно з бойовим розрахунком; в русі – збільшити швидкість руху і відбивати напад вогнем з автоматів або (в залежності від обстановки) негайно зупинитися і діяти по моїх командах відповідно з бойовим розрахунком.
7. Управління колоною в русі буде здійснюватися сигналами світлових приладів автомобіля, на місці – прапорцями, ручними сигнальними ліхтарями і голосом.
8. Я знаходжусь на головному автомобілі колони взводу, мій заступник – заступник командира взводу сержант Белов (начальник технічного замикання), в хвості колони.
Додаток 13
НАКАЗ
НАЧАЛЬНИКА АВТОМОБІЛЬНОЇ КОЛОНИ
НА ПЕРЕВЕЗЕННЯ
Противник здійснюючи жорсткий опір нашим наступаючим військам зайняв оборону на рубежі: Кристово, Дуби, Комельково. Авіація противника веде активну повітряну розвідку і діє на тили наших військ. Нашому взводу поставлено завдання здійснити перевезення боєприпасів з місця завантаження Енотовське на пункт боєпостачання 1 мб та евакуацію поранених , хворих, пошкодженого озброєння та військової техніки.
З метою успішного виконання перевезень
НАКАЗУЮ:
1. Автомобільній колоні 1001 складом 17 автомобілів перевести на пункт боєпостачання 1 мб боєприпаси.
Початок завантаження 19.00”Д”.
Термін доставки 23.00”Д”.
2. Побудувати колону:
– група забезпечення 1 автомобіль Урал-4320 з патронами №56-01А9 рухається на відстані зв’язку від голови колони з завданням розвідки противника і маршруту перевезень. При зустрічі диверсійної групи противника негайно передати мені умовний сигнал – червона ракета.
– перше віддіління 4 автомобіля КрАЗ-260 з причепами 2-П-8 з 100мм вистрілами. Порядок шикування: КрАЗ-260 №56-03А9, 56-04А9,
56-05А9, 56-06А9.
– друге відділення 4 автомобіля Урал-4320 з причепами 2-ПН-4М з 120 мм мінами. Порядок шикуванння: Урал-4320 №56-07А9, 56-08А9,
56-09А9, 56-10А9.
– трете відділення 5 автомобілів КрАЗ-260 з патронами до АКМ.
Похідний порядок: КрАЗ-260 №56-11А9, 56-12А9, 56-13А9, 56-14А9,
56-15А9.
– у технічне замикання призначаю резервний автомобіль КрАЗ-260.
3. Маршрут руху: Хомяково, Енотовське, Цапліно, Востряково, Видне, Красний Партизан, Октябрський, Афоніно, Житково пункт боєпостачання 1мб. Далі східна околиця Телегино медичний пункт 1 мб, Афоніно, Октябрський, Красний Партизан, східна околиця Видне, північна околиця Павлов, Степаново медична рота.
4. Режим руху і швидкість 25 км/год., інтервали між машинами 50 метрів. В ході перевезення користуватись приладами нічного бачення, світло маскувальними приладами в режимі МЗ і підкузовною підсвіткою.
5. Зворотнім рейсом евакуювати з медичного пункту 1 мб 198 чоловік поранених, з яких 42 чоловіки важко поранені (лежачі), з них 28% на ношах.
6. Склад технічного замикання – автомобіль КрАЗ-260. Начальником технічного замикання призначити заступника командира взводу сержанта Белова.
Завдання технічного замикання: надавати допомогу водіям несправних машин. Час роботи на одному місці до 30 хвилин. Бути готовим замінити несправний автомобіль резервним і відбуксирувати його в район розвантаження.
7. Заходи бойового забезпечення:
– кожному водію знати і чітко виконувати свої обов’язки по бойовому розрахунку;
– зброю і індивідуальні протихімічні засоби постійно мати в положенні “напоготові”;
– завдання похідної охорони виконувати розвідгрупі.
8. Сигнали по управлінню колоною – статутні.
9. Сигнали оповіщення:
– хімічна, бактеріологічна небезпека – голосом “АТОМ” або серія довгих гудків звукового сигналу;
– повітряна небезпека – голосом “ПОВІТРЯ” або короткі гудки звукового сигналу або червона подвійна ракета;
– напад наземного противника – голосом “ДО БОЮ” або серія червоних ракет в бік противника;
– сигнали виходу з бою – біла ракета.
10. Я знаходжусь на головному автомобілі колони взводу, мій заступник – заступник командира взводу сержант Белов (начальник технічного замикання).
Начальник автомобільної колони
прапорщик