Заняття №3: Організація автотехнічного забезпечення в ході наступального бою.
І. Організація автотехнічного забезпечення омбр в ході наступального бою.
В ході наступального бою автомобільна служба бригади організує проведення наступних заходів :
- Технічна розвідка;
- Евакуація пошкоджених машин;
- Ремонт машин;
- Забезпечення автомобільним майном;
- Захист, оборону і охорону засобів служби;
- Управління автотехнічним забезпеченням.
Розглянемо більш детально кожен з заходів, які проводяться автомобільною службою механізованої бригади.
Технічну розвідку з переходом підрозділів в атаку ведуть пункти технічного спостереження батальйонів, групи технічної розвідки бригади, а також - ремонтно-евакуаційні і ремонтні групи.
В ході наступу пункти технічного спостереження переміщуються за своїми
підрозділами, встановлюючи причину і характер виходу техніки і озброєння з ладу.
І група технічної розвідки бригади діє на напрямку головного удару, підтримуючи
постійний зв`язок з пунктом технічного спостереження (ПТС) підрозділів, ремонтно-евакуаційної групи (РЕГ) бригади і заступником командира бригади з озброєння.
З виходом підрозділів на рубіж переходу в атаку засоби, які виділялися в склад технічного замикання, приступають до виконання задач РЕГ батальйонів.
Ремонтно-евакуаційні і ремонтні групи батальйонів переміщаються за ПТС своїх підрозділів, а РЕГ бригади - за підрозділами, які діють на напрямку головного удару.
В ході бою евакуація пошкодженої автомобільної техніки здійснюється силами підрозділів, евакозасобами бригади, спеціальними автомобілями з ПАРМ - ЗМ і супутнім транспортом, а ремонт машин - водіями і спеціалістами ремонтних підрозділів.
Таким чином, з-під вогню противника (місць виходу техніки з ладу) пошкоджені машини силами підрозділів евакуюють в найближчі укриття і до МТО - АТ відділені технічного обслуговування. На ЗППМ бригади , або до місць розгортання майстерень ремонтної роти АТ евакуюють бригадними засобами, силами підрозділів і супутнім транспортом.
Бригадні ЗППМ організують в районах найбільшого виходу озброєння і техніки з ДУ по можливості поблизу шляхів підвозу і евакуації. Організувавши ЗППМ, РЕГ бригади залишає під охороною неосвоєний ремонтний фонд, а сама продовжує рухатись за наступаючими підрозділами першого ешелону.
РВБ бригади прибуває на перший прибуває на перший ЗППМ після виконання бригадою найближчого завдання, розгортається і приступає до ремонту машин і пошкодженої техніки. В залежності від темпу наступу майстерням ПАРМЗ розгортається повністю або частково. Якщо ж при прориві передової лінії оборони противника втрати автомобільної техніки будуть незначними (противник надійно подавлений), то ремонтна майстерня залишає на першому ЗППМ ремонтну бригаду, а сама рухаючись далі, ремонтує пошкоджені машини в готовності розгорнутися на наступному ЗППМ. На другому ЗППМ РВБ прибуває після виконання послідуючого завдання. За добу бою майстерня ПАРМ може переміщатися в залежності від темпу наступу до одного-двох разів, зупиняючись для роботи на одному місці ( ЗППМ) на 8-10 годин.
В ході наступального бою в бригадах першого ешелону розгортаються ЗППМ. Перший ЗППМ бригади організується на рубежі атаки ( рубежі вводу, в бій) або за переднім краєм оборони противника, де можливий найбільший вихід машин з ладу, а в подальшому він назначається і організується в глибині оборони противника в районі найбільшого скупчення несправних машин.
ЗППМ, як правило, розгортається на незараженій місцевості, поблизу джерел води, в прихованих місцях від нападу повітряного противника, а також танконедоступних місцях.
Площа ділянки ЗППМ повинна бути достатньо зручною для розгортання ремонтних майстерень. Слід уникати розміщення ЗППМ поблизу об'єктів ЗМУ.
В частинах збірні пункти пошкоджених машин організується загальними для бронетанкової і автомобільної техніки.
Відомості про місце розташування ЗППМ доводяться до всіх підрозділів, старшого начальника і сусідів.
Район розміщення ЗППМ попередньо повинен перевірятись на зараженість радіоактивними і хімічними речовинами; при необхідності він буде дезактуватись. Для захисту машин і особового складу майстерень обладнуються сховища і укриття.
Бригадний ЗППМ при наявності в ньому розгорнутих ремонтних або ремонтно-евакуаційних засобів, як правило, складається з наступних площадок :
Зовнішнього огляду, дозиметричного і хімічного контролю, мийки незараженихмашин;
Дезактивація, дегазація і дезинфекція;
Приймання і-дефектовки машин;
Зберігання пошкоджених машин;
Ремонту машин;
Розбирання машин і зберігання металолому;
Зберігання автомобільного майна, пального і мастильних матеріалів;
- Укриття для особового складу ремонтної майстерні і автомобільної техніки.В наступі автомобільне майно, яке витрачається для ремонту машин в підрозділах, поповнюють, як правило, в кінці дня бою зі складу бригади. В випадку відсутності майна, необхідного для ремонту машин, начальник автомобільної служби бригади повинен прийняти всі міри для отримання його зі складу АК. В умовах, коли підвіз автомобільного майна утруднений або неможливий, він з дозволу старшого начальника служби повинен організувати збір деталей, механізмів та агрегатів з машин, які підлягають списанню, а також використовувати місцеві засоби, трофейне майно і техніку.
В ході наступального бою ремонтні підрозділи слід розміщати з врахуванням вимог протиповітряної і протитанкової оборони, правильно використовуючи для цього інженерні споруди, залишені противником, захисні і маскувальні властивості місцевості. Якщо таких умов немає, то необхідно ретельно маскувати райони розміщення майстерень і в залежності від тривалості знаходження майстерень на одному місці приймати всі необхідні міри по інженерному обладнанню районів розміщення.
Оборону і охорону ремонтних майстерень і ЗППМ в ході бою організують їх
начальники силами особового складу ремонтних підрозділів з залученням водіїв машин, які знаходяться в ремонті. Весь особовий склад повинен відмінно знати сигнали оповіщення і порядок дій по ним, а також повинні з ними проводити бойовий розрахунок.
Це цілеспрямована дія на сили і засоби автомобільної служби з метою досягнення максимальної ефективності їх використання в найбільш складних умовах тактичної і тилової обстановки.
Питання 2 :
- Основні функції управління ? / при необхідності дати під запис /.Відповідь:
Неперервне, наполегливе здобування, вивчення і узагальнення даних тактико-технічної обстановки;
Прийняття рішення доведення задач до підлеглих;
Планування АТЗ;