Тема №6Автотехнічне забезпечення наступального бою окремої механізованої бригади (омбр).
Заняття 1: Організація автомобільної служби окремої механізованої бригади (омбр) і використання автомобільної техніки в наступальному бою.
Вступ
Наступ проводиться з метою розгрому (знищення) противника і оволодіння важливими районами (рубежами, об’єктами) місцевості. Він ведеться з повним напруженням сил, безперервно вдень і вночі, в будь-яку погоду (умовах).
Наступ на противника, який обороняється, здійснюється з положення безпосереднього зіткнення з ними або з ходу.
В зв’язку із застосуванням зброї масового ураження (ЗМУ) та інших засобів ураження в сучасному наступальному бою, маневреного характеру бойових дій, швидких та різних змін обстановки, наявності проміжків у бойових порядках військ підвищується значення самостійності дій омбр.
Бойові дій бригади повинні бути рішучими, активними, супроводжуватись швидким і сміливим маневром в поєднанні з умілим використовуванням усіх вогневих засобів і результатів застосування ЗМУ та інших засобів ураження.
Тому, в сучасному наступальному бою значення автомобільної техніки для забезпечення маневрування підрозділів і частин незмірно зростає.
В наш час, автомобільна техніка є найважливішим елементом технічного оснащення військ, що в значній мірі забезпечує їх бойову готовність.
Омбр має достатню кількість штатної автомобільної техніки, яка забезпечує успішне ведення наступального бою.
В зв’язку з тим, що при організації наступального бою головна увага приділяється веденню маневрених дій, все більш успішному і повному використанню результатів ударів ЗМУ, посадові особи автомобільної служби повинні освоїти принцип автотехнічного забезпечення військ, які ведуть наступ з високими темпами і на велику глибину.
1. Організація автомобільної служби омбр.
Рис. 1. Організація АС в омбр (варіант).
В омбр автомобільну службу очолює начальник автомобільної служби (НАС), який підпорядковується заступнику командира з озброєння.
Заняття 2: Організація автотехнічного забезпечення наступу бригади.
Організація авто технічного забезпечення при підготовці до бою.
Авто технічне забезпечення наступу механізованої бригади з висуненням з глибини доцільно планувати і здійснювати по наступних етапах:
- при підготовці до бою;
Таким чином, при висуненні механізованої бригади до рубежу переходу в атаку розвідка, ремонт і евакуація техніки на маршрутах висунення здійснюється в основному силами і засобами, які виділяються в технічне замикання похідних колон.
Заняття 3: Організація автотехнічного забезпечення в ході наступального бою.
Тема 7: „Автотехнічне забезпечення оборонного боюокремої механізованої бригади”
заняття 1: „Автотехнівчне забезпечення омбр при переході до оборони”
1.ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ПО ОРГАНІЗАЦІЇ ОБОРОННОГО
БОЮ.
Оборона має за мету зірвати або відбити наступ великих сил противника і нанести йому значні втрати, утримати важливі райони місцевості і тим самим створити сприятливі умови для переходу в наступ.
Оборона дозволяє виграти час, з економити сили і засоби на одних напрямках і створити умови для наступу на інших.
Для оборони бригаді призначається смуга, батальйону - район оборони а роті і взводу - опорний пункт.
Розташування засобів автотехнічного забезпечення у військовій ланці в обороні наведено на рисунку 1.
Ширина району оборони батальйону 3-5 км, глибина - 2-2,5 км. Опорний пункт роти 1-1,5 км по фронту і до 1 км в глибину, а опорний пункт взводу - до -00 м по фронту і до 300 м в глибину.
Бойовий порядок бригади в обороні може складатися із підрозділів першого ешелону, другого ешелону, загальновійськового резерву, артилерії, зенітних засобів, протитанкового резерву, пересувного загону загородження. Одно ешелонна побудова бойового порядку застосовується при обороні на другорядних напрямках, з разі великих втрат, а також при переході до оборони, коли не представляється можливим перебудувати одно ешелонну побудову, що мається в ході наступу. Як правило, для оборони омбр займає дві оборонні позиції.
Перехід бригади до оборони може здійснюватись в різних умовах, які будуть впливати на організацію автотехнічного забезпечення: в ході наступальних або оборонних дій наших військ, самостійно або в складі армійського корпусу, при безпосередньому зіткненні з противником і під його діями або поза зіткнення з ним.